Demolimi i kontrolluar i 'rechts' të markës, Trump, Brexit (dhe çdo gjë që lidhet me të) ka filluar

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 13 Qershor 2019 12 Comments

burim: schleckysilberstein.com

Në javët e fundit kemi dëshmuar shkatërrimin e kontrolluar të "drejtë" të markës së saktë të ndërtuar. Kjo markë duhej të përfaqësohej nga këmbësorë të trajnuar mirë të sigurisë: nga Donald Trump në SHBA, Marine le Pen në Francë në Thierry Baudet në Holandë. Kjo markë kishte për qëllim të siguronte që të menduarit kritik përmes medias ishte stigmatizuar në mendimin e konspiracionit dhe në diçka që vetëm njerëzit e krahut të djathtë bëjnë. Pastaj marka duhej të zhvendoset në të djathtën ekstreme dhe nacionaliste dhe madje pak fashiste dhe jo miqësore ndaj grave.

Sigurisht që Donald Trump është ende president në SHBA dhe sigurisht procedura e Brexit është ende në vazhdim, por unë kam parashikuar se të dyja do të jenë fillimi i rënies. Trump duhej të fillonte luftërat tregtare në mënyrë që të krijonte alibinë e madhe për rënien e menjëhershme ekonomike të perandorisë së madhe amerikane. Dështimi i Brexit-it, ose nëpërmjet një marrëveshje jo-marrëveshje apo edhe (qasja më e re) atë duke mos paguar faturën në Evropë, duhet të çojë në keqësim ekonomik në BE. Kjo duhet të tregojë të gjithë botën se markë "e drejtë" (dhe për këtë arsye kritikët) janë fajtorët për dështimin dhe fatkeqësinë.

Arsyeja pse e pamë Donald Trump shtypjen e kryebashkiakut të Londrës javën e kaluar dhe arsyeja që ai e quajti gruan e Princit Harry Meghan Markle "e keqe" është e njëjta arsye që ne e pamë atë të bëjë komente gruas-jo miqësore dhe ishte e lidhur me pornografinë aktore. Ai duhet të marrë një imazh ekstrem, në mënyrë që njerëzit të marrin një ndjenjë ekstreme të krahut të djathtë në mënyrë subliminale. Kjo stigmë lidhet më pas me të gjithë lëvizjen e krahut të djathtë (marka "e drejtë"). Gjithçka është menduar mirë nga marketingu (propaganda).

Ju pastaj mund ta lidhni atë grup me një markë të re ose në vend të vjetër. Ne tashmë po shohim atë markë të vjetër. Videoja më poshtë tregon se si tashmë është bërë lidhja me këtë markë të vjetër. Videoja shkon viral në Facebook dhe tregon saktësisht se çfarë është qëllimi. Opozita e kontrolluar politike dhe mediat kanë siguruar që e drejta të bëhet një markë dhe se çdo opinion mbulohet nga idetë uniforme u bundled. Nuk është më për mendimin tuaj; Çështja është se nëse keni një mendim, ju i përkisni automatikisht asaj marke. Dhe kjo markë tani po lidhet hap pas hapi me markën 'naziste'.

Propagandë e shkëlqyeshme që tregon kryesisht se sa e fuqishme funksionon bashkëveprimi i medias, politikës dhe mediave sociale. Uniformat në video përfaqësojnë stigmat e qartë se uniformë të lidhet me lëvizjet e krahut të djathtë (të vetë-krijuar). Lidhja themelore por e qartë që bën kjo video është ajo që thuhet në 25e të dytë në video: "Ndoshta unë jam edhe e drejtë ekstreme apo çfarë?"(Klikoni mbi titrat).

Mos u stigmatizoni në një grup të caktuar politik ose në të majtë ose të djathtë. Stop votimit, mos merrni pjesë në lojë politike të ndërtimit të markës. Ju përfundimisht do të stigmatizoheni për grupin e njerëzve përgjegjës dhe për nazistët. Prandaj, të menduarit kritik duhet të ndalohet në një kërcënim për stabilitet dhe paqe.

Lista e lidhjeve burimore: nos.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (12)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. i nxehur ka shkruajtur:

  Po kjo është e gjitha kaq e dukshme ... donald befas, marie le le penn dhe për herë të fundit edhe fvd ishte duke bërtitur muslimanët në lmfao. Mendoj se zgjidhja është edhe më shumë emigracioni ... dhe pastaj nuk votojnë ... ata duan një luftë civile në NL, por për këtë ata duhet të krijojnë tensione, fajin e të drejtës për ekonominë, muslimanët për përmirësimet etj etj, të lënë për shumë politikë sociale etj.

  Motoja masonike porosi nga kaosi .. Unë gjithashtu kam një moto ... kaos nga kaosi dhe për të siguruar që asnjë mënyrë nuk mund të lindë. Ata kanë nevojë për një bashkëveprim të partive konservuese që të funksionojnë si një frenim për një prishje të kontrolluar, pa atë frenim nuk do të kishte kaos të përhershëm.

  Mos votoni dhe vetëm promovoni emigracionin masiv ... vetëm tregoni njerëzve se miliona të tjerë mund të arrihen ende.

  Ky ministër i ri i Suedisë gjithashtu tha se ata ende mund të marrin 30 milion emigrantë. Nëse ata me të vërtetë dëshirojnë të shfarosin racën e bardhë, ata me të vërtetë nuk do të varen nga ora e madhe dhe do të alarmojnë me deklarata të tilla. A do t'i ekspozonit planet tuaja aq shumë lol?

  Le të shpërthejë çdo gjë .. atëherë të gjitha centralet bërthamore do të shkatërrohen, Izraeli, SHBA dhe pjesa tjetër e botës gjithashtu do të goditen. Izraeli do të kthehet në Epokën e Gurit dhe elita do të ketë edhe duar boshe. Vetëm të luani ndeshjen me vdekjen për të parë nëse guxojnë

 2. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Artikulli i Madh, plotësisht dakord! Në fund të fundit, status quo mund të mos jetë në rrezik. Qëndroni në hap, jini të lumtur të paguani taksat, jepni zërin tuaj dhe nëse është efektiv ju mund ta zvogëloni kapacitetin tuaj të të menduarit në minimum. Mendimi kritik është bërë për ju nga këmbësorët që kanë përfunduar me sukses programin e indoktrinimit ...

 3. Zonnetje ka shkruajtur:

  E pra ajo që shkruani është plotësisht e saktë!
  Njerëzit të cilët mund të mendojnë se e dinë kush është përgjegjës për këtë.

 4. as zot as urdhërim ka shkruajtur:

  Martin VRIJLAND sërish godet thonjtë me koka. Një pikëpamje që unë e pranova plotësisht për vite dhe të cilën unë nuk mund ta kisha vënë në fjalë më mirë.
  Qysh qysh në kujtesën njerëzore, ka pasur shumë zhurmë me bizhuteritë tona familjare. Le të vetëm që një person i qetë mund / mund të ketë bizhuteritë në të gjitha ...
  Gjithçka tjetër po flet shpesh.

  Loja e Madhe bëhet më e qartë për ata që guxojnë të duken:
  (lexo: orkestruar) nga sjellja e keqe e islamistëve injorantë, duke çuar në një destabilizim të madh ekonomik që fajësohet për "të drejtën" (çfarë është në emër)? AHRIMAN (lexo: Rudolph STEINER), REDEEMER (që është katalizmi / judeo-kishtarizmi / një fe botërore) sjell të ashtuquajturin shpëtim, i cili do të zbresë në asgjë, përveç skllavërimit të deleve.

  Ky skenar i tërë është punuar me sukses për disa qindra vjet. Një pjesë e shkëlqyer e teatrit, nëse më pyetni ...

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër