Promovimi i madh Sinterklaas: surprizë e bukur e paketuar bukur!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 30 nëntor 2019 10 Comments

burimi: youtube.nl

Almostshtë pothuajse Sinterklaas, një festë e vërtetë për fëmijë dhe një festë plot surpriza. Këto surpriza janë paketuar bukur dhe zakonisht na kushtojnë një pasuri të këndshme. Në rastin e fëmijëve tanë, ne jemi të lumtur ta paguajmë atë, por surprizat e shtetit Sinterklaas janë po aq të paketuar bukur në kutitë e bukura dhe na kushtojnë më shumë se një pasuri. Mësuam në një moshë të re të besojmë në mite dhe lajmet e Shën Nikollës fillojnë të mësohen në veshët e rinj herët me aventurat e shpikura të ndihmësve.

Unë them 'Piet', sepse diskutimi i Zwarte Piet është pararendësi i fjalimit neutral që po vjen në nivelin evropian dhe që do të lidhet me diskriminimin. Jo vetëm diskriminimi ndaj të zezës, por edhe diskriminimi ndaj LGBTI, në të cilin H i heteros nuk ndodh (se H qëndron si homoseksual). Shkurt, diskutimi i Zwarte Piet rrotullohej rreth imponimit të legjislacionit të diskriminimit dhe korët e stadiumit dërguan sinjalin në cilin drejtim do të drejtonte ajo shoqëri: kamera të zgjuara që monitorojnë ose diskriminojnë ty. Së pari brenda stadiumit; por shiko se sa shpejt do të ndodhë jashtë stadiumit (lexo këtu).

Ne jemi duke u përgatitur me shpejtësi për një gjendje kontrolli total, me anë të së cilës edhe ai fjalim do të monitorohet. Nëse i thoni zotëri ose zonjë në të ardhmen ose përdorni fjalë si fuqi punëtore, atëherë ju jeni babagjyshi dhe merrni një shënim negativ në librin e madh Sinterklaas, i cili do të mbajë gjurmët e sjelljes së të gjithëve. Nuk është më vetëm për ngjyrën e lëkurës. Alsoshtë gjithashtu dhe mbi të gjitha për prezantimin e fjalimit asnjanës gjinor. Por zakonisht harrojmë se një ligj ose masë shitet nga revista Sinterklaas si A, por vlen edhe për B.

Nëse sjellja tejkalohet fuqimisht, nuk do të merrni më dhurata dhe do t'ju merreni nga fshinat e blozës që fshijnë oxhakun e shoqërisë holandeze nga të gjitha papastërtitë që fshehin gjërat. Sinterklaas natyrisht që duhet të ketë ende një urdhër kërkimi ose një copë letër nga prokurori publik që të lejohet të hyjë, por për fat të mirë tregimtari ka shpikur një histori të një njeriu që jetoi plotësisht i izoluar nga bota e jashtme dhe abuzoi seksualisht me fëmijët e tij, varur një frymë të fisit austriak në një tavan dhe kishte të gjitha llojet e dhomave të fshehura në një fermë që me sa duket ishte me përmasa të mëdha! Në atë familje fantazmë, babai parësor, hijeshi fantazmash, histori gazete tregimtarësh, nevoja për një urdhër kërkimi ishte minuar në një copëz të rënë. Asnjë gjeli nuk e qan atë. Fabeltjekrant thjesht mund të sjellë gjithçka sikur të jetë gjëja më normale në botë.

Dera juaj e përparme nuk është më e shenjtë tani e tutje. Sinterklaas thjesht mund të hyjë me shërbëtorin e tij.

Për fat të mirë, Shën Nikolla duket i shenjtë dhe befasitë e tij janë gjithnjë të paketuara bukur. Fëmijët e mirë nuk vërejnë asgjë nga ana e tij e keqe. Ajo pjesë e tregimit, ku fëmijët u dërguan në Spanjë në çantën e Shenjtit, është bërë dëbora në diskutimin për traditën, por me të vërtetë i përket.

Prindërit përdorin kërcënimin për t'u thënë fëmijëve: Gju lutem, përndryshe nuk do të merrni asnjë çokollatë apo lodra nga Sinterklaas këtë vit. Pra, në të vërtetë është një parti edukative, ajo parti Sinterklaas. Elementi i 'çantës së Sinterklaas' është për të gjithë ata që nganjëherë tërheq mjekrën e Shën Nikollës dhe thotë se është e rreme. Ai asgjësimi në çantën e Sinterklaas (djem djemtë se çfarë shefi) plotësohet nga legjislacioni rreth (pa falje dhe pa pushim) legjislacionin që rrethon pranimi i detyrueshëm në GGZ. Ky ligj, së bashku me masën Ruinerwold (që fshirësit e blozës mund të pushtojnë çdo shtëpi pa një urdhër kërkimi), siguron që njerëzit që mund të shfaqin sjellje anormale në çantën Sinterklaas mund të transportohen në Spanjë. Pastaj zëvendësoni 'Spanjën' me 'klinikën psikiatrike', të mbështjellë me kujdesin e bukur.

Si fëmijë i shtetit Sinterklaas, nëse keni ide të ndryshme në lidhje me të gjitha ato tërheqje që i tregojnë vogëlushit tuaj në shkollën fillore se ata kanë lindur asnjanës gjinore dhe ende mund të zgjedhin gjininë e tyre, atëherë ju ndoshta keni nevojë për një riedukim të ri. Po vij? Nuk dhemb nëse nuk lufton.

A i mbani mend tregimet e revistës Sinterklaas dhe gazetës mit në të cilën një burrë i hutuar vrau ish-ministrin Els Borst? Vetëm për asgjë! A i mbani mend historitë e njerëzve të hutuar që kryenin të gjitha llojet e vrasjeve dhe përdhunimeve. Kjo ishte gjithçka në gazetë, gazetë mit, gazetë mit. Dhe saktësisht shprehet se cili mit numëroni. Nëse jeni pak rebel ndaj ideve të Shenjtit, ju mund të jeni konfuzivisht të mundshëm. Ejani, nuk dhemb.

burimi: euronews.com

Ka edhe të gjithë terroristët Fiese që kërcënojnë Sinterklaas dhe ndihmësit e tij. Sinterklaas thotë se ata gjithashtu ju kërcënojnë. Ai e tregon këtë në revistën Sinterklaas dhe gazetën mit. Shteti Sinterklaas dëshiron të të mbrojë nga ata terroristë dhe për këtë arsye përdor më shumë ndihmës për të parandaluar më keq. Lythat e blozës kanë të gjitha llojet e mjeteve në dispozicion të tyre për të parandaluar që të shkaktohen edhe më shumë mjerime dhe për këtë arsye Shenjti mund të dijë gjithçka për ju. Kjo pastaj vjen në librin e madh shtetëror Sinterklaas.

E gjitha shkon shumë mirë këto ditë. Para kësaj, Santa Claus ka të gjithë kompjuterët me të dhëna të mëdha në Spanjë që prekin të gjithë sensorët në shtëpinë tuaj dhe telefonin tuaj, PC dhe smartwatch. Në këtë mënyrë Shenjti mund të shohë saktësisht se kush është një kërcënim dhe kush duhet të hyjë në çantë. Ai që është i ëmbël merr të mira, i pabesi është gjeli. Lythat e blozës janë gati në numër të madh për t'ju pastruar nga shoqëria. Sepse përkundër faktit që Sinterklaas thërret që është i shkurtër, ne shohim një lagështirë të fshirë në pothuajse çdo cep të rrugës në një pastrues të bukur të blozëve. Dhe pastaj ka edhe një mori ndihmësash dhe në Spanjë Shenjti ka shumë ndihmës të gatshëm për të rritur fëmijët që janë marrë në qese.

Sinterklaasje hyr vetëm me shërbëtorin tënd, sepse të gjithë jemi drejt.

Etiketa: , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (10)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Sinterklaas ?! i përket së kaluarës, është një kushërirë me brirë transgjinore me status gjinor, me emrin Shën Pedofili, nga një vend akoma për tu shpallur ekzotik me fytyrat e tij të pikturuara dhe rojet që terrorizojnë madurodam dhe ku fëmijët detyrohen të ulen në prehrin e tyre. Po ajo shkoi drejt greminës në Madurodam dhe rrethinë

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Epo, çfarë është e gabuar me këtë? A nuk është mirë të lini fëmijët tuaj të mësohen me shoqërinë e re të ylberit? Së shpejti do të kemi një valë të madhe bërthamë të neutraleve gjinore, kështu që më mirë t'i mësojmë ato.

   Ata prindër duhet të lexojnë librin tim ... Unë e shpjegoj më poshtë këtë më poshtë:

   Studimi më i thellë (në artikujt këtu në faqe) ju mëson se transgjinizmi jo vetëm që do të bëjë që riprodhimi dhe arsimi të zhvendoset gjithnjë e më shumë drejt shtetit (Brave New World, Aldous Huxley), por edhe se ky është portali kryesor për transhumanizëm. Të dy përmbajnë termin "trans" të fjalës transformim. Rendi botëror Luciferian jo vetëm që përpiqet për njeriun e pavdekshëm (a e njeh atë të feve dhe "jetën e tyre të përjetshme"?), Por gjithashtu përpiqet ta kthejë njeriun në cyborgs. Ky është vetëm fillimi, sepse qëllimi përfundimtar është Singulariteti. Ky është termi i krijuar nga zyrtari kryesor teknik, shpikës, shkrimtar dhe investitor global dhe promovues i transhumanizmit: Ray Kurzweil. Singulariteti është bashkimi i mendjes njerëzore me inteligjencën artificiale (në re sigurisht).

   Pra, nëse tani jeni kaq liberal dhe "pa mend" për të përqafuar atë asnjanësi gjinore dhe madje me vetëdije ose pa vetëdije të inkurajoni trendin, sepse mund të mos dëshironi të etiketoheni konservatorë dhe gjithmonë jeni në pararojë të zhvillimeve, atëherë merrni parasysh se ky është vetëm portali drejt skllavërisë përfundimtare në të cilën njerëzit me tru dhe trupa të transformuar nanoteknologjikisht duhet të vijnë në internet (transgjinor-transhuman). Ky proces është gradual, por propaganda tashmë po e bën punën e saj mirë. Transgjinori / asnjanësi gjinor është fillimi. Hapat e ardhshëm janë lidhja e trurit me internetin (për shembull Neuralink i Elon Musk) dhe pushtimi nanobot i trupit. Për më tepër, është shumë e dobishme nëse ADN-ja e të gjithëve është në një bazë të dhënash në të gjithë botën dhe legjislacioni i vaksinimit siguron që të gjithë duhet të pranojnë injeksione. Metodat e redaktimit gjenetik bazuar në metodën CRISPR-CAS12, më pas mund të kontrollohen nga reja. Shteti më pas mund të rregullojë ADN-në tuaj në internet.

   Është mirë të kuptoni se edhe ju mendoni se burrat dhe gratë janë të barabartë. Është gjithashtu e kuptueshme nëse kupton fëmijët që po kalojnë një krizë gjinore. Vetëm tani është koha për të parë se nuk është më çështje e të kuptuarit, por që kemi të bëjmë me propagandë të rëndë. Dhe kjo propagandë do të ishte ende e pafajshme nëse nuk do të shihje se çfarë do të ndodhte. Ne në fakt e gjejmë varrin tonë ndaj skllavërisë së plotë digjitale.

   Nëse e merrni telashe dhe me të vërtetë zhyteni në të, mund të kuptoni se është gjithashtu e dobishme të ndani librin tim me familjen, miqtë ose të njohurit tuaj.

 2. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  Terroristë të ndyrë

 3. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Pse nuk i ka ndaluar YouTube ende këto video? Ose ata duhet të ri-këndohen me 'fshirë blozë'.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Nga rruga, unë jam plotësisht në favor të heqjes së Zwarte Piet, por kërcënimi për çantën e Sinterklaas nuk është eliminuar. O djema djema cfare shefi ..

   • Zonnetje ka shkruajtur:

    Gjithmonë i kam dashur Sinterklaas dhe Zwarte piet kur isha në shkollë fillore. Atmosfera, rrobat, specat, duke bërë surpriza, ishte thjesht argëtuese në shkollë. S'kishte asgjë tjetër veçse asgjë në lidhje me racizmin.
    Issueështja e Zwarte Piet është përdorur nga djemtë për të përfshirë shoqërinë. Djemtë nuk shqetësohen për mbrojtjen e njerëzve të errët. Zwarte piet është vetëm një shembull si një mjet për inxhinierinë sociale. Jo më shumë dhe jo më pak. Guess përsëri kush është prapa atyre personave antik të zezë në sfond dhe dërgoni protestën si menaxherë / spin doktorë të njerëzve të errët. Po, natyrisht, djemtë. Shtë e mundur që njerëzit e errët nuk e shohin atë. Ata që tërheqin më gjatë janë gjithmonë djemtë. Kush do të përqendrohen djemtë pas 'çështjes së zhvishem të zi'? Ata janë akoma bletë të zënë, ata djem të mirë, ata djem.

 4. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Actuallyfarë ndodh në të vërtetë me të gjitha paratë e taksave të Sinterklaas? "A mund të hajë Ameriko të gjitha ato rrënjë? Jo, njeriu i kuzhinës bën tortë të shijshme me karotë. ”Kjo tortë u shkon anëtarëve të familjes së Shenjtit.

 5. JHONNYNIJHOFF@GMAIL.COM ka shkruajtur:

  Pigmenti është kafe! bloza është ergo i zi nuk ka "njerëz të zi" dhe ka vetëm një racë të Homo sapiens?

 6. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Dëgjo kush është aty atje fëmijë:

  "Aftësitë në veprimet e zbatimit të ligjit, veçanërisht inspektimi në distancë ose mjediset potencialisht të rrezikshme."

  https://futurism.com/police-testing-boston-dynamics-robot-dog

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër