Lidhja kundër Governmentështjeve të Qeverisë, Jordie Zwarts është në tonelatë, por nuk po arrin asgjë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Maj 2020 5 Comments

burimi: youtube.nl

Ju mund të merrni thithur në një vorbull financiar, siç promovohet nga Robert Jensen në të transmetimi i fundit, por çfarë ndodh me paratë tuaja? Edhe unë jam afruar për mbështetje nga iniciatori i Bondit kundër Governmentështjeve të Qeverisë, Jordy Zwarts (shiko foton), por me një veprim të ngjashëm kundër 5G ai deri më tani nuk ka arritur asgjë. Ai bëri që megjithatë të mblidhte dhjetëra mijëra euro (burime të shumta) dhe e njëjta gjë mund të pritet në padi kundër bllokimit dhe masave një e gjysmë metër nga shteti.

"Pse është një vorbull financiar dhe jeni duke thënë që nuk do të jetë asgjë Vrijland? Tani bashkoni forcat! Café Weltschmertz e mbështet atë, Xhensen e mbështet atë!“Sepse gjyqtarët dhe avokatët betohen për besnikëri ndaj fronit (shtëpisë mbretërore) dhe kurrë nuk do të minojnë atë që u betuan për besnikëri.

"Po, por masat koronavirus janë antikushtetuese! Ata vërtet mund të arrijnë diçka!"E vetmja gjë që Jordy Zwarts do të arrijë është që llogaria e tij bankare të rritet dhe që Robert Jensen ("jensbaba33") Përfitimet duke e promovuar atë. Ndërkohë, ju prisni dhe nuk bëni asgjë.

Sigurisht që vërtet mund ta dini atë vetë, por unë ju paralajmërova. Unë mendoj se me të vërtetë duhet të zgjohemi drejt asaj që po ndodh.

Përmes Robert Jensen dhe Jordy Zwarts (Affairsështjet e Qeverisë Federale) ju vazhdoni t'i vini nismën të tjerëve. Ju depozitoni 29 € dhe më pas shpresoni që një avokat të paraqesë një padi, e cila mund ose nuk mund të fitohet. A doni vërtet të jeni naiv dhe besoni se një gjykatës do të gjykojë shtetin? Jo sigurisht qe jo. Të gjithë u betuan për besnikëri ndaj kurorës.

Ne nuk kemi kohë për të humbur. Isshtë 1 minutë para 12. Qeveria e sotme ka treguar se mund të kthejë mbrapsht tërë shoqërinë brenda disa javësh. Ajo që më parë mund të konsiderohej joreale dhe e pa realizueshme është shtyrë brenda një kohe shumë të shkurtër. E gjithë ekonomia dhe e gjithë mënyra e të jetuarit së bashku është kthyer përmbys. Kjo do të thotë se ndryshimi i shpejtë është dukshëm i mundur. Kështu që ndryshimi mund të shkojë shumë shpejt.

Nuk do të presë ndryshimin nga një qeveri ose duke pritur ndryshimin nga një obligacion kundër çështjeve të qeverisë. Ne duhet ta bëjmë vetë! Ne nuk duhet ta kthejmë zhgënjimin tonë në pritje të një bashkimi, duhet ta shndërrojmë zhgënjimin tonë në forcë dhe veprim konkret. Vetë aktivizimi, bëje vetë. lexoj vazhdoni këtu ...

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (5)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Për lexuesit e rinj: Freemason gjithmonë ju njofton se ato i përkasin klubit. Numri 33 është një numër i rëndësishëm masonik.

  Transmetimi i thënë Jensen zgjat 33 minuta dhe Xhenseni e quan veten Jensbaba33.

  Merrni fotografinë? Kundershtimi i kontrolluar.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Baba është një afrikan i madh i fortë nga një prej vendeve përreth Gjirit të Guinesë. Ai u rrëmbye nga një tregtar skllevër dhe u shit në botën e re. Për një kohë të gjatë ai drejtoi një jetë skllevër në një plantacion amerikan, derisa u çlirua nga pirati Redbeard. Që atëherë, ai ka qenë një nga besuesit e kapitenit të rrëmbyer të rrëmbyer, së bashku me djalin e adoptuar të Tripod dhe Redbeard, Erik. Motra e tij Aïcha ishte një skllav në Algiers, i cili u vra pasi e ndihmoi Erikun të ikte nga qyteti.

   Shtë i madh, shumë i fortë dhe noton si një delfin. Ai nuk mund të shqiptojë "r", që nuk do të thotë se nuk është i zgjuar, sepse ai shpesh ka ide të mira dhe një pasqyrë të fortë taktike. Kjo është arsyeja pse Roodbaard dhe Erik largohen rregullisht nga organizata e një sulmi tokësor drejt Babës.

   https://nl.wikipedia.org/wiki/Baba_(personage)

  • rose ka shkruajtur:

   Po, shumë b (l) ab (l) a…

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Arsyeja pse Jensen tani po përqendrohet (dhe ka të ngjarë përsëri nesër) në Lidhjen kundër Governmentështjeve të Qeverisë është sepse ju nuk mund të merrni pjesë në një iniciativë civile vërtet falas. Ju duhet të qëndroni në rrjetën e kontrolluar të sigurisë dhe, mbi të gjitha, të mos notoni dhe të filloni vetë.

  Koha për ta bërë atë sidoqoftë: https://www.fvvd.nl/

 3. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Një përgjigje e një lexuesi. Ju mund të gjykoni vetë nëse ky njeri thotë gjërat e duhura:

  Hello,

  Unë do të doja të ju falënderoja në këtë mënyrë për paralajmërimin që i keni dërguar Bondit kundër çështjeve të qeverisë. Dua të theksoj gjithashtu që pjesëmarrësit kanë të drejtë në kompensim, jo ​​nga Shteti, Ministri apo drejtorët e kompanive të telekomunikacionit, por nga Bond dhe Zwarts.

  Anydo avokat i vërtetë ose (një tjetër avokat), i cili lexon 'deklaratën e përgjegjësisë' të dërguar nga Shoqata për Ministrin dhe disa drejtorë të kompanive të telekomunikacionit, menjëherë kupton që Zwarts është një person injorant, i cili mund të ketë hapur një kod në një moment, por edhe kjo është e dyshimtë.

  Sipas Shoqatës, baza e përgjegjësisë personale të Ministrit dhe drejtorëve është UDHR. Pavarësisht nga parimi që - nëse ka një akt (jo) të ligjshëm (qeveritar) - Shteti dhe kompanitë e telekomit do të jenë përgjegjës dhe jo Ministri dhe Drejtorët, përjashtohet një apel i suksesshëm në UDHR. UDHR nuk është një traktat apo vendim detyrues siç përmendet në art. Kushtetuta 94 (Gjykata Supreme 7 nëntor 1984, NJ 1985/247). Kjo është e njohur mirë midis avokatëve të vërtetë dhe (avokatëve) të tjerë. Vetëm për këtë arsye, përgjegjësia nuk është qartë.

  Për më tepër, një palë e dëmtuar pritet të vërtetojë masën e dëmit. Bond deklaron se palët e dëmtuara kanë të drejtë në kompensim prej 2000,00 € në ditë, por nuk arrijnë ta vërtetojnë atë shumë si duhet. Do të kishte. Janë nga humbja e të ardhurave, por pjesëmarrësit zakonisht duhet të fitojnë rreth 60.000,00 € për pjesëmarrës në muaj dhe të humbin ato të ardhura si rezultat i pjesëmarrjes në 5G. Ekstremisht e pamundur dhe një arsye tjetër pse përgjegjësia (paraprakisht) është pa dyshim.

  Atëherë ndodh diçka shumë e çuditshme. Në emër të pjesëmarrësve, Shoqata tërheq autorizimin (me kusht) të dhënë Ministrit (me kusht), pasi kjo autorizim në pajtim me artin. 3:44 Kodi Civil do të ishte i pavlefshëm. Para së gjithash, fuqia për të përfaqësuar (publikun) e Ministrit (natyrisht) nuk buron nga një akt juridik sipas ligjit privat, pra ai art. 3:44 Kodi Civil nuk zbatohet. Së dyti, një akt juridik që është kryer nën ndikimin e artit. 3:44 Kodi Civil nuk është i pavlefshëm, por i destruktueshëm. Nëse Black do të kishte shqetësuar të lexonte artikullin, ai do ta kishte zbuluar atë.

  Nuk është aq shumë Ministri dhe administratorët, të cilët mund të jenë përgjegjës ndaj pjesëmarrësve, por përkundrazi vetë Bondi dhe Zwarts, duke mos mbrojtur interesat e tyre si një ofrues i ndihmës juridike me veprim të arsyeshëm dhe të arsyeshëm do të kishin (shih, për shembull, Gjykata Supreme 18 Shtator 2015, NJ 2016/66). Dëmi i pësuar nga pjesëmarrësit përbëhet nga tarifa e pjesëmarrjes, pasi që obligacioni nuk ka dorëzuar një performancë të duhur për atë tarifë pjesëmarrjeje.

  Unë do të doja të këshilloja Zwarts, i cili më parë ishte një kuzhinier, t'i përmbahej fundit të tij figurativ. Si avokat nuk do të filloj një restorant dhe të gatuaj për 500 persona në natë. Unë thjesht nuk jam i stërvitur për këtë.

  regards,
  Max

  -
  Kjo email është dërguar nga forma e kontaktit në martinvrijland.nl

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër