Zhdukja e rebelimit një grup aktivistësh me pagesë

paraqitur në Rebelimi i zhdukjes, ANALIZA E LAJME by në 8 Tetor 2019 1 Comment

burimi: elsevier.nl

Oh mirë, ju nuk keni pse t'i tregoni kujtdo që është pak i mbërthyer në media dhe lojëra politike. Protestat e rebelimit të zhdukjes, për të cilat nuk është lëshuar asnjë licencë, janë mposhtur mjeshtërisht nga ekuipazhet e kamerave të mediave dhe arrestimet nuk janë gjë tjetër veçse një shfaqje kamerash. Litershtë fjalë për fjalë një pjesë e vogël e njerëzve me pamje të zakonshme (pak a shumë të modës) të hipit, të cilët mund të fitojnë pak para për të ngritur një tendë për herë të parë në jetën e tyre dhe që nuk e kanë idenë se çfarë flasin.

Transmetuesi PowNed, gjithashtu mund të fitojë disa kredi duke treguar qartë se të rinjtë as nuk e dinë që CO2 është shkurtesa për dioksid karboni, ndërsa ne tani prova e shpeshtë këtu kanë parë në faqe se demonstrata të tilla, përfshirë trazirat dhe arrestimet, janë plotësisht nën drejtimin dhe janë rrahur nga i njëjti PowNed. Por me vendosjen e një reporteri të rripit të kanalit të patateve në fyt (dhe për këtë arsye imazhi 'i duhur' i Thierry Baudet) ju shtyni aktivistët në rolin e viktimës dhe historia ka treguar se gjithçka që i jepni statusit të viktimës përfundimisht do të marrë statusin e paprekshmërisë.

Të Dielën 10 Prill 2016 shkova në Hagë me një mik për të parë një vështrim personal në një demonstrim të Pegida dhe për të parë nëse imazhi që përshkruan media korrespondonte me realitetin. Shpejt kuptuam se nuk është plotësisht kështu. Ne pamë me sytë tanë se një demonstrim i tillë është rrahur plotësisht nga media dhe se demonstrata dhe kundër-demonstrimi, përfshirë arrestimet, janë vendosur plotësisht në skenë.

Dita filloi mirë, kur pasdite pimë një filxhan kafe rreth gjysmës 1 dhe fillova të filmoja nga prapa gardhit përballë sheshit Spui. Menjëherë dy agjentë erdhën tek ne për të kërkuar kartën e identitetit. Në fakt, doli që ata e bënë atë në të vërtetë për çdo kalimtar. Numri i policëve të pranishëm ishte jashtëzakonisht i madh në krahasim me grupin e demonstruesve. Vlerësoj se ka pasur agjentë 500 në protestuesit 50. Kjo në kontrast me mesazhet në mediat kryesore, të cilat pohuan se ekziston një e tillë Demonstruesit 100 ishin. Kjo mund të duket si kjo, sepse rreth protestuesve rreth 1 ecnin rreth gazetarëve, fotografëve ose kameramanëve të 1. Në të vërtetë ishte një shfaqje e trishtuar. Pjesëmarrja nuk ishte aspak e rëndësishme. E njëjta gjë vlen për të ashtuquajturën kundër-demonstrim të Antifa.

Edhe para demonstratës, u bë një përpjekje për të falsifikuar një arrestim sepse ME prezent "aktivistin profesional" jashtë kaltër Frank van der Linde arrestuar. Kjo dukej se ishte rënë dakord paraprakisht, sepse të gjithë kamerat dhe fotografët e dinin saktësisht momentin dhe ishin të gatshëm për të bërë fotografi. Nuk është pa arsye që Frank e quan veten një aktivist profesionist, sepse me të vërtetë dukej si një veprim i stërvitur. Sidoqoftë, jo aq profesional sa që mediat alternative ishin marrë parasysh këtë herë. Turnedfarë doli të ishte? Van der Linde nuk u kap aspak pas furgonit, por ishte thjesht duke biseduar për disa minuta me zotërinjtë që sapo e kishin marrë atë "shumë agresivisht" para kamerave. Busted! (shiko imazhet e videos në fund të artikullit)

Vetë demonstrata kishte gjithashtu të gjithë elementët e një shfaqjeje të vendosur. Një helikopter policie përfundoi aktin. Porno ishte e pranishme me një kameraman: një bjonde që afrohej vetëm tek tipet wierdo dhe një regjisor. Për më tepër, keni pasur një ekip nga NOS, Telegraaf, shkatërroj Perëndimin dhe nuk mund ta imagjinoni aq keq. Shouldfarë duhet të bëjë i gjithë vendi i mediave me një demonstrim të tillë minutë? Përgjigja tashmë mund të hamendësohet. Duhet të duket sikur po arrihet një sukses i madh duke nxitur grupet e popullsisë kundër njëri-tjetrit. Asgjë nuk është më pak e vërtetë. Pjesëmarrja përbëhej nga asgjë më shumë sesa një pjesë shtesë e punësuar, ashtu si ne po shohim aktualisht në rebelimin e zhdukjes. Jo, nuk kam parë çekun e pagave që vërteton se ata janë marrë me qira, por nuk ishte asgjë më shumë se një kompani shumë e gjallë që ekipi i duhur i Pegida mori flamurët dhe shenjat e duhura në duart e tyre në kohën e duhur dhe pastaj i vendosi para tyre. për të pozuar kamerën. Gjithçka rrotullohej rreth kamerave të pranishme dhe të shtënave. Dhe sigurisht PowNed intervistoi të gjitha këto shtesa pa kuptim.

Në një moment të caktuar po dëgjoja një intervistë nga PowNed me një zonjë me flokë të kuqe. Kur u pyetën më vonë, doli që ajo jetonte në lagje dhe kishte blog-un e saj, dhe ajo kishte mësuar diçka nga një bisedë midis oficerëve të policisë. Ajo kishte dëgjuar se kishte një numër 25 kundër protestuesve në Burgerking të gatshëm për të sulmuar protestuesit-shtesa Pegida. Shihni videon më poshtë. Nga rruga, nëse dëgjoni zhurmën e sfondit, tingëllon sikur po jepen fjalime mbresëlënëse. Këta nuk ishin asgjë më shumë se njerëz të 4, duke përfshirë drejtuesin e Pegida Hollandës, Edwin Wagensveld dhe disa njerëz që secili lexonte me zë të lartë një shënim.

Vendosa të eci përpara demonstratës dhe të hidhja një vështrim në Burgerking të përmendur nga zonja me flokë të kuqe. Po, aty ishin: kundër protestuesit e Antifës. Unë i quaj ata ekstremistë protestantë, sepse gjithçka kishte të bënte me një akt. Edhe gjatë agresionit të luajtur, shumë anëtarë të këtij grupi vendosën një bujë të gjerë në fytyrat e tyre, nga të cilat mund të vini re se ata po luanin. Ishte e qartë se i gjithë klubi Antifa ishte vendosur në atë Burgerking për të mundur të vinte arrestimet në skenë. Sepse pse e mbani një grup në Burgerking derisa të kalojë demonstrata Pegida dhe pastaj t'i lini ata nga Burgerking para ekipeve të tëra dhe t'i arrestojnë brenda 2 sekondave? Me siguri mund ta kishe bërë atë më parë? Ata ishin thjesht të gatshëm për veprimin e tyre. Arrestimet nuk ishin gjë tjetër veçse një shfaqje para kamerave. Busted përsëri!

Ishte shumë interesante të shihje demonstrimin të mbyllura plotësisht nga ME shëtiti nëpër qytet dhe si u thirrën asgjë, por i njëjti parullë, se "AZC larg me të!"Edhe këtu ishte e qartë se kjo turne në këmbë nëpër qytet nuk ishte asgjë më shumë se një shfaqje; synonte të organizonte trazirën e vogël në Burgerking për ekipet e kamerave dhe fotografët e pranishëm. Arrestimet 54 raportuar Antifa në media ishin ekzagjeruar në masë të madhe. Për më tepër, ata nuk ishin demonstrime të vërteta. Dera e Burgerking u hap nga të njëjtët oficerë që vepruan 2 sekonda pas arrestimeve. Mund të tregoni përafërsisht sa shtesa ishin të pranishme në Burgerking. Nga rruga, nuk kishte asnjë personel të pranishëm në Burgerking, kështu që hapësira ishte marrë me qira për këtë rast.

Arsyeja e vizitës në demonstratat në Hagë ishte të provoni me sytë tuaj se si vendosen demonstrime të tilla dhe si funksionon konkretisht. në 2013 kam vërejtur se të gjitha demonstratat janë trajtuar plotësisht. Tani mund të jetë e qartë se ky përfundim është i saktë.

Nëse po mendoni të demonstroni përsëri, dijeni që gjithçka është nën kontrollin e shtetit. Oh po, dhe makina e kamerave të policisë së pranishme (shiko autobusin e bardhë në seri fotografi) ishte e pajisur me dhjetëra kamera rreth autobusit dhe gjithashtu dy kamera rrotulluese mbresëlënëse që filmojnë gjithçka dhe ndoshta tashmë e keni të regjistruar fytyrën tuaj nëse jeni vetëm pak në zona aty pranë. Pra, mund të themi me siguri me 100% që demonstrimet janë duke u organizuar. Gjithçka kontrollohet nga shteti i policisë. Pra, a mendojmë vërtet se nuk ka asnjë organizim pas atyre demonstratave të rebelimit të zhdukjes në të gjithë botën? Sigurisht që ka organizim pas kësaj! Fieldshtë fusha e forcës së majtë për të cilën thuhet se financohet nga George Soros nga e djathta (shih këtu), por në fund të dy, e majta dhe e djathta janë të organizuara nga i njëjti grup elitist dhe marka do të fryhet në të djathtë (shiko ky artikull për një shpjegim të hollësishëm), në mënyrë që harta e rrugës për qeverinë botërore të mund të zbatohet me 'ndryshimin e klimës' si një justifikim i rëndësishëm. Truman Shfaq!

Lista e lidhjeve burimore: nu.nl, notalotofpeopleknowthat.wordpress.com

Etiketa: , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (1)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Sly femme Halsema ka mësuar shumë në kabinetin e teatrit. shiko Parool sot nën lidhjen
  Protestantët mbrojnë të ashtuquajturat protestantë nga policia dhe ME, gjë që i pengoi ata të ktheheshin.

  Luajti me mjeshtëri atë lojë. Dhe në të njëjtën kohë thirrni Timmermans papën e klimës,
  gjithçka mund të jetë edhe më transparente, ushqim për mësuesit e shoqërisë.

  Madje kam dëgjuar që mes protestuesve (të rremë) ishin të rinj
  që gëzojnë trajnime komanduese jashtë vendit, kjo nuk do të jetë e vërtetë?

  95% e protestuesve (të rremë) ishin me origjinë të huaj.

  Oh pse atehere ??? përgjigje: "Atëherë ato nuk njihen kaq shpejt natyrisht"

  https://www.parool.nl/amsterdam/halsema-verdedigt-protest-extinction-rebellion-maar-wil-geen-lange-kampeeracties~b0ea0f9d/

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër