Robert Jensen dhe libri i zi i Arnold Karskens 'NOS News' kontrollohen nga opozita: kopsht nuk është në të

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 Shkurt 2019 2 Comments

burim: ytimg.com

Pse Arnold Karskens kaq nervoz në stolin e Robert Jensenit që e kthen gomarin e tij? Sepse ai është këtu në faqen e internetit disa herë nën qendër të vëmendjes, është shfaqur si një mashtrim i rremë i opozitës. Mediat holandeze janë të zëna për të kapur për të kapur lexuesit e kësaj faqeje interneti. Ka një lloj paniku. Karskens ishte një gazetar për të njëjtin media të zakonshme dhe mbushi xhepat e tij me punë për ato media të njëjta, pas së cilës iu lejua të merrte rolin e pengut të sigurisë. Vladimir Lenini (paraardhës i Stalinit) tha të gjitha: "Mënyra më e mirë për të kapur opozitën është të menaxhoni vetë". Ky njeri kohët e fundit paraqiti "librin e tij të zi NOS lajme" në Hagë me një lloj i turd në kokën e tij. Fakti që ai merr mbulim të plotë nga mediat kryesore, të cilët tani përpiqen të kapin masën kritike përmes Robert Jensen, tashmë është një shenjë e qartë që kemi të bëjmë me një Vladimir Lenin këtu.

Më lejoni të përsëris këtë: Për çdo mendim në shoqëri ekziston një rrjet sigurie. Analiza e madhe e të dhënave të të gjithë trafikut të internetit, biseda në internet, e ndërpreu email, thirrje telefonike, aktivitetet e mediave sociale dhe informacionet e tjera të vendndodhjes input (ku rri dhe me të cilin po ju do të) shërbimet sekrete japë pasqyrë zoti në të cilët ka atë aderon opinion. Zyrtarisht kjo nuk ndodh natyrisht, dhe për shkak se ju mund të përgënjeshtroni ju keni një ushtri si George van Houts që mund të lejojë që kjo histori të zhytet në mënyrë të kontrolluar. Tani klikoni një herë në artikujt e lidhur nën fjalët e shënuara blu, kështu që ju mund të lexoni një shpjegim të hollësishëm. Është me të vërtetë e vlefshme për të parë se si funksionon opozita e kontrolluar. Kjo lojë shtrihet nga interpretimi i paletës politike nga ana e majtë në të djathtë, tek mediat që e shesin këtë sapun politik për të mbajtur shfaqjen e demokracisë. Prandaj, kritikat në shoqëri mund të kapërcehen duke përfaqësuar çdo mendim dhe shije. Dhe për shkak analytics mëdha të të dhënave mund të bëjë saktësisht e qartë çfarë është mendimi juaj dhe sa se ndikimi është me anë të postimeve të mediave sociale apo programet kryesore të mediave (sepse dihet saktësisht se kush bën atë që duket) është shumë i detajuar di cilin drejtim duhet të bëhet ose për të cilin nevojitet një rrjet i ri sigurie.

"Por a nuk është mirë që Karskens trajton NOS-in mbi propagandën dhe madje fillon një padi?"Kjo do të ishte mirë, sikur të mos ishte e destinuar të dështonte. misioni i tij ndoshta do të jetë i lidhur me dezinformata (përzier qëllimisht në librin e tij të zi), ose do të jetë direkt ose indirekt të lidhura me idetë e duhura përmes njerëzve si Robert Jensen, Geert Wilders dhe Thierry Baudet (për të mbushur krahu i djathtë në media dhe arenën politike) . Ajo ka për qëllim të heqë të gjithë njerëzit kritikë nga një anije e rrjetit të sigurisë dhe pastaj të zhytet anija. Ju mund të gjeni paraprakisht "shumë negative", por unë e kam përshkruar tashmë se procesi shpesh këtu dhe vetëm dua të sqaroj se ajo është e mirë për të qenë kritik, por jo të përfundojnë në një rrjet sigurie për ata frymë kritike. 'Autoriteti i pyetjeve: mendoni për veten' është nëntitulli i kësaj faqeje interneti. Detyra e strategëve të rrjetit të sigurisë është t'ju japë ndjenjën se është e rregulluar për ju dhe se mund ta kapni atë në rrjetën e tij. Një ushtar pushteti më së shumti do të lejohet të bëjë disa gërvishtje në këmbët e karrigeve të pushtetit, por ata kurrë nuk e anashkaluan tërësisht atë. Ndoshta Karskens mund të bëjë një (dukje) sukses të përkohshëm të vogël, por në qoftë se të gjitha ferr shpërthen në Europë dhe rënies ekonomike do të jetë e përkushtuar për të ashtuquajturat "kritikët" do të zgjidhet përfundimisht nga dikush më gjatë guxon versionin zyrtar të medias në pyetje për të nxjerrë. Me këtë, njerëzit si Arnold Karskens fshehurazi përmbushin një rol shumë të keq të dyfishtë.

Tags: , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (2)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zonnetje ka shkruajtur:

  Epo, paguan që të paguhet si një peng i kontrolluar i opozitës
  për t'u bërë z. Karskens. Sa largohemi tani?
  Unë shpresoj se njerëzit e zakonshëm do të kuptojnë përfundimisht se jetojmë në një diktaturë të qetë dhe delikate që mbahet nga Klubi i njohur me inxhinieri sociale. Opinionet dërgohen dhe bëhen. Unë mbaj duke përsëritur ndryshimin e regjimit edhe me një demokraci të vërtetë sot, Republikës, të drejtave reale, liria e vërtetë e shprehjes, nuk ka lojëra Club manipuluese për të mbajtur domosdoshmërisht fuqinë në pushtet, jo inxhinieri sociale më shumë etj etj Çfarë një popull keqe ata persona të Klubit të cilët gjithmonë mbajnë pozitat kyçe dhe i mbajnë ata në mesin e anëtarëve të Klubit. Sepse imagjinoni se ata humbasin pozicionin e tyre të pushtetit. Atëherë shumë sekrete bëhen të vërteta. Kjo nuk është qëllimi. Pastrimi i parave është motoja në Holandë. Është një demokraci e tillë e rreme.

  Dhe me të vërtetë vëmendja ekstra proporcionale për Z. Karskens është një provë e qartë se ai po promovohet si një opozitë e kontrolluar. Unë puke e atyre mbushëse xhepi. Na vjen keq personalisht.

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Vini re rrotullat e shtetit që reagojnë ndaj reagimit tim (një lidhje me këtë artikull) brenda pak minutash për të provuar dhe më përmbysur.
  Kjo është ushtria është trolling mbi software përfshin të gjitha reagimet afstruint mediave sociale në dëm të rendit të vendosur të lojës së tyre e kontrolluara nga opozita në mënyrë që të mbajë votën në dëm të kritikave vërtetë. Me pak fjalë: i kushtoni vëmendje rolit të shtetit në veprim.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër