"Donald Trump nuk beson në rendin e ri botëror" të Robert Jensen dëshmon: Jensen.nl është i kontrolluar kundërshtimi

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 nëntor 2019 7 Comments

burimi: mediacourant.nl

Mbetet e rëndësishme të theksohet se si funksionon opozita e kontrolluar në mënyrë që të mos notoni në rrjetat e sigurisë të krijuara nga shteti. Robert Jensen në faqen e tij të internetit jensen.nl dje vërtetoi se ai është një peng i tillë. Shikoni videon më poshtë dhe zbuloni se si luhet loja. Në librin tim të ri unë shpjegoj të gjitha shtresat e mashtrimit, por është e rëndësishme të shihet edhe përmes lojës së kundërshtimit të kontrolluar. Nga minuta e 21e mund të shihni se si Xhenseni në të vërtetë e quan Donald Trump si shpëtimtarin e botës kundër rendit të ri botëror. Unë e përmenda këtë lidhje me mendimin kritik të Donald Trump një artikull i mëparshëm tashmë 'markë' (ndërtimi i një marke).

Rekomandohet shumë që ta lexoni përsëri atë artikull, sepse zbuloni se si mendimi kritik është i lidhur me disa stigma të përcaktuara mirë përmes marketingut të zgjuar. Unë pastaj shpjegoj se si ajo markë e krahut të djathtë ('djathtas' në anglisht) përfundimisht do të fajësohet për mjerimin për çdo mjerim përmes një kaosi të planifikuar ekonomik.

Fakti që Donald Trump nuk është kundër një rendi të ri botëror është sepse ai është një aktor i stërvitur mirë (si të gjithë politikanët), i cili është vetëm dhe saktësisht për këtë arsye të zgjedhur për këtë detyrë. Detyra e tij është ta vendosë atë markë në mënyrë të vendosur dhe të qartë. Banka qendrore amerikane (FED) ndërkohë ka siguruar që ekziston një bombë malore me borxhe të gjatë nën ekonominë amerikane. Ajo bombë aktivizohet në kohën e duhur dhe do ta zhytë botën perëndimore në kaos financiar dhe shoqëror. Diskutimi në Brexit shërben gjithashtu në të njëjtën axhendë dhe është planifikuar mirë paraprakisht. Prandaj, zonjat dhe zotërinjtë e krahut të djathtë në politikë u detyruan të kontribuojnë në ndërtimin e kujdesshëm të asaj marke. Ky është roli i tyre. Roli i tyre përfundimtar, pra, është që blloku i fuqisë që do të rivendosë rendin nga ai kaos, mund të merret përfundimisht me kritikën e globalizmit, revizionizmin e historisë, idetë e ndryshimit anti-klimatikë dhe gjithçka që lidhet më ngushtë me atë markë në të djathtë nën emrin e 'teorive të komplotit. . Pendat aktuale politike të krahut të djathtë shërbej pra qëllimi më i lartë. Mund të vërejmë të njëjtën gjë për të gjithë ata "media alternative" që ndihmojnë këtë markë të digjet. Kjo është arsyeja pse unë e quaj opozitën (e kontrolluar nga shteti). Ata mund të thërrasin shumë të vërteta, por kurrë nuk e heqin mendjen; pa në këmbë, por ata kurrë nuk mbyten nën të.

Lexoni gjithçka në lidhje me shkallën në të cilën jeni luajtur dhe çfarë mund të bëni në lidhje me të, në tim libër i ri.

Etiketa: , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (7)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zonnetje ka shkruajtur:

  Jensen është aprovuar nga ata për të luajtur lojën e kundërshtimit të kontrolluar.
  Gjithë ka qenë teatër me mijëra vjet, gjoja kundërshtarë të njëri-tjetrit por janë pajtuar reciprokisht mes tyre.
  Smokeshtë tym dhe pasqyra. Ju mund të zgjidhni të dy
  fraksionet. Përkatësisht mes djalit të skenarit dhe djalit tjetër të skenarit. Të gjitha rrugët majtas, djathtas, mbrapa, etj, çojnë drejt tyre.

 2. Analizoj ka shkruajtur:

  "Debaku Brexit shërben gjithashtu në të njëjtën axhendë dhe është planifikuar mirë paraprakisht." pikërisht, atje ata gjetën këtë sirtar më të lehtë të përgatitur për tu shtrirë në karrocë. Kryerja e gjërave në drejtim të humnerës. Asnjëherë nuk ishte menduar që ata të largoheshin nga blloku NWO i BE-së
  https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/buitenland/farage-moet-zich-verder-terugtrekken/ar-BBWEE3e
  https://www.nu.nl/brexit/6010262/brexitpartij-leider-farage-maakt-weg-vrij-voor-conservatieven-in-vk.html

  Farage ku fjala frëngjisht RAVAGE është e ankoruar në mënyrë subliminale ... dhe kjo është pikërisht ajo që do të jetë ... oui oui Je одржуваrai

  Nuk ka mungesë të politikanëve dhe mediave në rrëshqitje, snajperë dhe gjëra të tjera tinëzare

 3. Mind Furnizimi ka shkruajtur:

  Thjesht shikoni në piramidën 'artistike' të skicuar 'pas tij, e cila tregon qartë se për kë punon; )

 4. danny ka shkruajtur:

  Gjëja e bezdisshme për ata aktorë është se ata janë aq të mirë me të, aq të besueshëm sa njerëzit mblidhen nëpër kopshte.
  Nuk e kuptoj që ka njerëz që mund ta marrin seriozisht Xhensen, është kaq shumë yndyrë, pse ai vesh gjithmonë kufje? Whatfarë shaka ai djalë.
  Unë dyshoj se Xhenseni është përqendruar në adresimin e një grupi disi më të ri të synuar, dhe për këtë arsye ai është publikuar edhe në YouTube.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër