Përfundimi i sëmundjes trashëgimore 'prerë'! Tinkering me ADN-në fillimin e njeriut transhumane?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 3 gusht 2017 13 Comments

De Telegraaf kryesuar dje me titullin 'Përparim: sëmundja trashëguese prerë'. Ky është një zbulim i madh që unë kam parashikuar shumë më shumë këtu në këtë faqe interneti dhe për shkak se Martin Vrijland e ka shkruar atë, deri më tani është parë nga shumë prej teorive të komplotit. Kjo është në fakt një pasojë automatike e zhvillimeve në fushën e nanoteknologjisë. më herët Unë tregova si nanobots në të vërtetë mund të përdoret për të rritur çdo molekulë sipas dëshirës. Eprori teknik i Google-it, shpikësi, shkrimtari dhe filozofi Ray Kurzweil e ka shpallur atë prej vitesh, kështu që njerëzit tani më në fund mund të zbulojnë se jo gjithçka është një teori konspirative. Ju mund të kallajoni me ADN-në. De Telegraaf solli lajmin shumë pozitiv dhe kështu duket, sepse sëmundjet trashëgimore mund të zgjidhen. Lexoni për veten tuaj se si Telegraaf solli lajmin e madh:

E mërkurë 2 gusht 2017, 22: 11

Përparime: sëmundja trashëgimore 'prerë'

Shkencëtarët kanë arritur të ndryshojnë ADN-në e një embrioni njerëzor me një metodë gjenetike të prerjes dhe pastrimit në mënyrë të tillë që një sëmundje trashëgimore të ketë qenë fshihet.

Metoda mund të hapë derën për një të ardhme në të cilën mijëra sëmundje trashëgimore mund të ndahen. Gazeta shkencore Nature publikon për këtë.

Duke hequr një defekt nga ADN-ja e qelizave të spermës dhe duke u riparuar me një copë korrekte duke ndjekur shembullin e qelizës vezë, shkencëtarët ishin në gjendje të riparonin ADN-në në fillimin e ADN-së së fetusit. Një ndryshim i tillë është i përhershëm dhe gjithashtu kalon tek pasardhësit.

Metoda është e padiskutueshme. Kundërshtarët kanë frikë se njeriu tani mund të luajë për Perëndinë dhe në të ardhmen edhe cilësitë e tjera trashëgimore mund të ndryshohen. Me këtë, 'njeri i mirë' do të vinte një hap më afër.

Gjendja e trashëguar, e cila u ndalua nga studiuesit, një gjendje e zemrës, është shkaktuar nga një gjen i gabuar në fidanin e ADN-së. Kjo do të thotë që kërkohej vetëm një prerje. Për këtë studiuesit përdorën një proteinë si gërshërë. Gërshërët gjithmonë e bënë punën e tyre në mënyrën e duhur, në gjysmën e rasteve defekti u riparua me sukses.

Ajo që aktualisht qëndron këtu është se çdo hollësi e një filamenti të ADN-së mund të rregullohet. Mesazhi gjithashtu nënkupton që i gjithë kodi gjenetik i njerëzve tashmë është hartuar. Pas të gjitha, ju nuk mund ta riparoni një makinë nëse nuk keni funksionin e secilës pjesë përsëri. Ju nuk mund ta riparoni ADN-në nëse nuk e dini funksionin e çdo kodi gjenetik. Megjithëse metoda CISPR e aplikuar për të rregulluar ADN-në nuk është kristalizuar plotësisht (shih ky artikull në QKR), ju mund të supozoni se kjo nuk do të zgjasë shumë. Jo, gjithashtu ideja se gjenoma njerëzore (kodi i plotë gjenetik i personit njerëzor) është plotësisht i mapuar nuk është një teori konspiracioni. Ray Kurzweil gjithashtu shpjegon se kjo ishte një pasojë logjike e ligjit të Moore. Ligji që parashikon zhvillimin eksponencial të teknologjisë.

Për të qenë në gjendje të regjistrojnë çdo gjenomë të çdo personi, qeveritë do të përpiqen t'ju bindin se është e rëndësishme që të keni një Baza e të dhënave të ADN për të ndërtuar. Këtu ata do të jenë parimi 'Problemi, Reagimi, Zgjidhja'duke aplikuar, ku rastet e vrasjes dhe abuzimit seksual ose forma të tjera të krimit kanë më shumë gjasa të përdoren për të zbatuar këtë.

Se Telegraaf raporton [quote] "Metoda është e padiskutueshme. Kundërshtarët kanë frikë se njeriu tani mund të luajë për Perëndinë dhe në të ardhmen edhe cilësitë e tjera trashëgimore mund të ndryshohen. Kjo do të sillte 'njeriu i përshtatshëm' një hap më afër, " është interesante, sepse duket se duan të thonë diçka në stilin e "Ah, ju gjithmonë keni ato kundërshtarë, por është e mirë për të zgjidhur çrregullimet gjenetike", Në mënyrë që të prerë kritikat në buzë. De Telegraaf është atje për të parandaluar paraprakisht perceptimin tuaj ndaj një qëndrimi pozitiv ndaj këtij zhvillimi. Është Juist atë fakt, domethënë se njeriu do të luajë për Perëndinëkjo është alarmante. Ne gjithashtu e quajmë këtë lëvizje 'transhumanizëm'. Edhe kjo është diskutuar shumë këtu në këtë faqe interneti dhe unë i këshilloj të gjithë që të zhyten thellë në atë temë. Lexoni të gjitha rreth 'transhumanizmit' ky artikull. Pasi ta keni studiuar këtë, ju mund të dëshironi të shikoni gjëra të tilla si 'sjellja e trurit të njeriut online'. Elon Musk është duke punuar në këtë, për shembull, dhe themeloi kompaninë Neuralink. Tani mendoni se ADN-ja e çdo qenieje njerëzore është e fiksuar dhe se nanobotët jo vetëm që sjellin trurin tuaj në internet, por gjithashtu mund të bëjnë modifikime në ADN-në tuaj nëpërmjet kontrollit online? Po filloni të shihni rrezikun e këtij zhvillimi? A mendoni tani se kjo është një teori konspirative? Pastaj lexoni përsëri artikull në të cilën unë shpjegoj se trendi "neutral ndaj gjinisë" dhe propaganda LGBTI që fluturon çdo ditë, ka gjithçka të bëjë me këtë axhendë globale transhumaniste. Lexo në ky artikull e cila 'forcë fushë' është prapa saj.

De Telegraaf, QKR, njerëz si Ray Kurzweil, Michio Kaku dhe të tjerët do të tregojnë vetëm zhvillimet pozitive dhe do të përpiqen të stigmatizojnë të gjithë ata që vënë një shënim kritik në 'mendimtarët e konspiracionit'; si 'konservatore' të larguar ose të përshkruaj si 'mendimtarë negativë që mohojnë hapin e ardhshëm logjik të evolucionit. Mund të zgjedhësh veten, por dëshiroja të të bëj të vetëdijshëm.

Lista e lidhjeve burimore: telegraaf.nl, nrc.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (13)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. tru ka shkruajtur:

  Ajo që unë do të doja të di për të cilët këtë luks
  modifikimi i ADN-së ka ndodhur. Si zgjidhet një person i tillë? Cilat janë crieria për atë zgjedhje? Kush paguan gjithë këtë!
  Nuk do të habitaja nëse do të ishte bërë
  në favor të një anëtari të klubit babelian.
  Sa i kam kuptuar, babeloniers kanë
  më shpesh defekte gjenetike. Dhe ndoshta për shkak të këtyre defekteve mendore ???

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Faqja e internetit ishte offline për disa orë, por tani ajo e bën siç mund ta shihni. Faleminderit për të gjitha dhjetëra njoftime (të cilat unë nuk mund t'i përgjigjem të gjithëve). Kishte një sulm.

  Ka vetëm gjëra të çuditshme që ndodhin me faqen time dhe madje edhe një sigurim DDoS me bazë hardware nuk duket të funksionojë. Në Holandë ne kemi zyrtarisht ende 'lirinë e fjalës', por nëse e bëni këtë, e gjithë interneti është e mbushur me shpifje dhe shpifje dhe faqja juaj vazhdimisht është sulmuar. Ju gjithashtu duhet të mbani larg nga sulmet e trolls profesionale. Unë nuk do të lejoj veten të frikësohem larg! Kurrë! Jo edhe pas sulmit të njëpasnjëshëm! Ky djalë thjesht vazhdon pavarësisht nga të gjitha kundërshtimet! Koha për të shikuar larg dhe për të bërë asgjë nuk ka mbaruar. Unë shpresoj se më shumë njerëz do të ndjekin.

  Ndërkohë, unë jam plotësisht i varur nga mbështetja juaj për shkak të gjithë këtij shpifje dhe shpifje (provuar nga cepi i një punonjësi shtetëror). Kjo është shumë e nevojshme. Faleminderit paraprakisht:

  http://fundpress.nl/?download=steun-martin-vrijland-ook-in-de-maand-augustus

 3. Camaron ka shkruajtur:

  Transhumanizmi është një zhvillim shumë i keq. Disa linja të gjakut do të jetojnë vetëm për 'dëshirat' e tyre. Nëse ata kanë arritur dhe kanë përfunduar garën, ata do të shpërblehen me jetën artificiale. Një gjë është e sigurt, nuk mund të hyjë në 're' Rendi Botëror i fëmijës Jezu / Tamuzin (Vatikanit) për të marrë shpërblimin e përcaktuara në dorë, pastaj përmes një inicimit 'Luciferit'. Tani ata po gjuajnë shpirtin.

 4. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Çiftifikimi (RFID) i njerëzve filloi në Shtetet e Bashkuara pas Suedisë. Prandaj duhet të presim dhe të shohim kur kjo do të zbatohet brenda Bashkimit, për të folur në kushtet e Rockefeller-it, një krizë artificiale mund të ofrojë një zgjidhje.

  http://www.today.com/video/watch-employees-get-microchip-implants-live-on-today-1014527555766
  https://32market.com/public/#blog
  http:// biohaxsweden.com/

 5. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  RFID, NFC, biometrike dhe agjenda SMART:

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër