Sa i rrezikshëm është 5G dhe sa sekret është instaluar

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 gusht 2019 10 Comments

Dy herë në dy vjet, më shumë se çiftet e lopëve 500 nga Maatschap Visser-Bakker nga Menaldum panik plotësisht. "Lopët ecnin të dyja herë në vend dhe fluturuan përmes rrethimit", Thotë Dieuwke Bakker. "Na ka kushtuar disa lopë. Ju mund të imagjinoni që nëse më shumë se lopët 500 fluturojnë kudo, kjo do të shkaktojë shumë."Lopët në stallë ishin shumë të shqetësuar disa herë. Pasi provoi në errësirë ​​për një kohë, partneriteti zbuloi përmes një kompanie lokale të instalimit se testimi 5G po bëhej me një direk aty pranë. "Ne mendojmë se ekziston një shans i mirë që shkaku të qëndrojë atje."Lopët gjithashtu tregojnë sjellje devijuese në fermën e qumështit Freerk Abma nga Oudehorne. "Lopët të gjithë preferojnë të shtrihen në pjesën e prapme të hambarit." Ai gjithashtu bën një lidhje midis një kullë transmetuese aty pranë, ku raportohet se janë kryer edhe testime me rrjetin e ri 5G.

Mesazhi i mësipërm vjen nga faqja në Facebook 'Fermerët mes vete. Si djalë i vogël kam ecur gjithmonë nëpër livadhet e asaj ferme në atë fshat të vogël të Menaldum. Kam kaluar fëmijërinë time atje dhe shpesh kam kërkuar të kërkoj vezë xhiro në livadhe. Si rezultat, unë gjithashtu e di se ky ishte fermeri i parë në Hollandë që kishte një sallon mjeljeje plotësisht të automatizuar. Lopët mbanin një jakë me transmetues dhe u çuan automatikisht në një lloj unazë, ku kupat e thithjes u vendosën automatikisht në udders. Kolla me transmetues siguroi që çdo lopë të merrte sasinë e duhur të ushqimit dhe të qumështohej në kohën e duhur. Pra, ne po flasim për fermerët të cilët janë të hapur për teknologji të re dhe lopë që janë mësuar të ecin rreth e rrotull me një transmetues. Rrezatimi nga ato direkte 5G duhet të jetë shumë më i fortë se ai që komunikon me jakët e lopëve.

Në foton e profilit të postuar me këtë artikull mund të shihni llambat e rrugës nga një fshat i vogël fshatar në Evropën Jugore, ku 30 po shëtiste nëpër gomarë me vagona vite më parë. Shtë një qytet i bukur fshatar me një komunitet të gjallë peshkimi. Ju rrallë e shihni policinë dhe ata praktikisht nuk ndërhyjnë me asgjë ose askënd. Feneri i vjetër është fotografia kryesore dhe në seksionin me kornizë të kuqe mund të shihni llambat e reja të rrugës që u vendosën me shpejtësi muajin e kaluar. Këto fenerë të rinj nuk varen rreth njëqind metra të zakonshëm, por në një distancë shumë më të shkurtër nga njëri-tjetri. Pas zmadhimit të kokës së re të fenerit, një simbol i antenës mund të njihet qartë. Vendasit duhet ta dinë që po del një rrjet që potencialisht ka aftësi të arrijë efektin që ka ndodhur me lopët nga fshati ku jam rritur.

Ajo që shumë nuk e dinë është se frekuenca e mjeshtrave 5G korrespondon me atë të përdorur me sistemet e kontrollit të turmës. Ne nuk e dimë atë, sepse gjatë jelekëve të verdhë shohim protesta mbi lajmet (dhe të ngjashme) që topat e ujit janë ende duke u përdorur. Sidoqoftë, kjo është e modës së vjetër, por mediat ndoshta nuk tregojnë shumë për këtë, sepse ata e dinë që antenat 5G funksionojnë në të njëjtën frekuencë. Familjariteti me sisteme të tilla mund të alarmojë shumë njerëz. 5G-Crowd-Control-Valët milimetër përdoren nga ushtria amerikane në armë shpërndarëse të turmave të quajtura Active Denial Systems. Përdor valët e frekuencës radio-milimetër në intervalin 96 GHz për të depërtuar në shtresën e sipërme të lëkurës 1 / 64 inç mbi personin e synuar, dhe menjëherë prodhon një ndjesi ngrohjeje të padurueshme që i bën ata të largohen. pikëpamje këtë video për të parë se si funksionon kjo. 5G vepron në të njëjtën frekuencë si ky sistem i kontrollit të turmës dhe për këtë arsye mund të përdoret për të njëjtin efekt.

Në videon më poshtë mund të shihni një shpjegim pak më shumë se pse 5G duhet të na shqetësojë (lexoni më poshtë).

Prandaj është befasuese që vendosja e fenerëve të tillë midis një popullate që është ndoshta në injorancë të plotë ofron mundësinë për të thithur çdo lloj rebelimi në syth. Mësojmë nga prezantimi i DefCon nga Richard Thieme se është e mundur gjithashtu të futet mendime në trurin e njeriut tani (shiko më poshtë). ky artikull). Sigurisht, të gjithë do të hidhen poshtë si "teori konspirative", por ne thjesht po flasim këtu për teknologjinë kryesore. Pra, nuk ka komplot pas kësaj. Ato janë fakte shkencore.

Me një rrjet operativ 5G në qytete, prandaj keni një sistem kontrolli të turmës që mund të mbajë popullsinë në kafazet e tij në çdo kohë. Kështu që ju ndoshta mund të bëni tashmë ndikim emocional dhe të ndikoni në mënyrë specifike në tru (siç janë ndryshimi i kujtimeve). Sapo të hedhim hapin tjetër, përkatësisht atë për lidhjen e trurit Neuralink, bëhet një palë e kontrollit të mendjes për menaxherët e rrjetit. Ai natyrisht që 5G duhet të instalohet në 'internetin e gjërave'Leja. por nëse një nga ato gjëra është truri i njeriut dhe trupi i njeriut, mund të na duhet të gërvishtemi herët. Me teknologji të tillë si CRISPR-CAS12, edhe gjenomi i njeriut mund të adaptohet në internet përmes rrjetit 5G. Edhe kjo nuk është një teori konspirative, por shkencë e vështirë. Prandaj lexoni ky artikull për të zbuluar sesi rrjeti 5G mund të luante rolin kryesor në transhumanizimin njerëzor (shndërrimi nga njeriu në cyborg dhe bashkimi me AI). Dhe lexoni ky artikull për të zbuluar planin më të madh pas tij.

A do të ketë akoma njerëz që janë të prirur të hyjnë në barrikada? Apo antenat tashmë janë ndezur dhe a është e shtypur kjo tendencë?

Lista e lidhjeve burimore: whatis5g.info

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (10)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. danny ka shkruajtur:

  Ajo që kam kuptuar diku tjetër është se 5G është një lloj "arme energjie e drejtuar", në kuptimin që nuk jep vetëm një frekuencë që ka një fushë / fushë të caktuar, por është e drejtuar në një drejtim të caktuar dhe mund të alternojë midis synimeve të ndryshme në mënyrë që të gjithë të kenë gamën e mirë.

  Për më tepër, unë nuk di shumë për këtë, dhe kjo është vetëm çështja, askush nuk duket se e di saktësisht.

 2. Guppy ka shkruajtur:

  Vodafone thotë në faqen e internetit se antenat aktuale 4G mund të zëvendësohen nga antenat 5G. Nëse po, atëherë ka të bëjë me faktin se antenat janë në male dhe se ka një ngritje të ulët.

  Me këtë histori është përsëri e njëjta histori, le ta bëjmë të ndodhë apo i presim kabllot? Nuk ka nevojë për një rrjet pa kabllo.

 3. Guppy ka shkruajtur:

  Nuk po flas për Vodafone Hollandë por për Zelandën e Re. Ata fillojnë me 5G në Auckland, Wellington, Christchurch dhe Queenstown. Mos mendoni se rendi i ri një botëror është në një të ardhme të largët, ai është rrënuar kryesisht.

 4. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  "Agjensitë qeveritare (qeveria qendrore, provincat, bashkitë dhe bordet e ujit) duhet të ofrojnë qasje në infrastrukturën publike, duke përfshirë mobiljet në rrugë (siç janë strehëzat e autobusëve dhe semaforët) për vendosjen e qelizave të vogla"

  https://www.internetconsultatie.nl/telecomcode
  https://www.hugoschooneveld.nl/inhoud/blogs.php

  Me këtë ndryshim në ligj, nuk ekziston më asnjë pengesë për të nxjerrë 5G në shkallë vendi, pa asnjë lloj kundërshtimi. Qytetarët dhe autoritetet lokale nuk kanë më mundësi ta ndalojnë këtë. Antena do të vendoset afërsisht çdo njëqind e dyqind metra, në shiritat e shiritave, mbulesat e pusetave, strehimoret e autobusëve dhe 'mobiljet e tjera të rrugës'.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër