Ruinerwold Drenthe dhe familja e tij, operacioni tjetër psikologjik (PsyOp) drejt një shteti më të policisë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Tetor 2019 7 Comments

burimi: dvhn.nl

Shtë një histori tjetër e tillë që mund të jetë mbështjellë direkt nga tubi i skenarit të filmit të Peter R. de Vries. Por kjo është me këmbët e tij në një fluturim shumë të ngushtë Transavia, kështu që nuk mund të ketë asnjë lidhje me të. Studiot e John de Mol dhe Talpa gjithashtu nuk kanë kontroll, sepse Gjoni është vetëm vëllai simpatik i asaj Linda të gëzuar, ish-prej asaj Willeke Alberti jashtëzakonisht të ëmbël dhe babai i Johnny rebel. Se ai ndodh që të jetë në posedim të ANP nuk ka asnjë lidhje me prodhimet e lajmeve të rreme. Jo, kjo histori është "vërtet e vërtetë"! Të paktën, ju duhet të besoni se. Duhet ta besoni!

Një banakier i ashpër (direkt nga trainimi i teatrit?) i cili gjen një djalë të ngatërruar të hutuar 25 vjeçar; një baba që nuk është babai dhe familja ka fshehur familjen për vite 9 kur Anne Frank po fshihet në pjesën e prapme të një ferme në Ruinerwold. Po, dhe çështja është shumë e ngjashme me atë në një rast nga Austri disa vjet më parë. një çështja e re Fritzl drejtoi gazetën austriake. Tada! Operacioni tjetër psikologjik (PsyOp)! Si e përbëjnë atë! Por sigurohuni; edhe këtu maksimumi i Goebbels do të bëjë punën e tij përsëri: Nëse e përsërisni mjaft shpesh, të gjithë do ta besojnë.

Ne nuk e besojmë fare! Afarë histori interesante. Dhe për t'i dhënë asaj një ngritje të besueshmërisë (sepse gazeta nga Hollanda e zgjuar lexon në komentet këtu dhe ka zbuluar tashmë që nuk besoj), sot raportohet se disa fëmijë nuk janë të regjistruar në civil pozicion.

"Kujdesi dhe vëmendja e parë u shkon të pranishmëve në shtëpi. Familja është në një vend të sigurt. Ata kanë nevojë për pushim. ”Kryetari i komunës komplimentoi një pronar kafeneje. Ai kishte gjetur një djalë të ri në pijetoren e tij, plotësisht të hutuar dhe të egër. "Nëse dikush kërkon ndihmë, është e rëndësishme që ajo të jepet. Pronari i lokalit meriton lavdërime për thirrjen në polici ".

"Një numër i fëmijëve nuk ishin regjistruar në regjistrin civil. Një numër janë ”, tha kryebashkiaku në fund të konferencës për shtyp. Pse fëmijët që ishin regjistruar me sa duket nuk ishin në radarin e zyrtarëve të arsimit të detyrueshëm, ai nuk mund të thoshte. "Kjo duhet të zgjidhet e gjitha".

Epo, atëherë ju e dini! Shtë një PsyOp dhe familja nuk ekziston. Mesazhi themelor: «besoni verbërisht ato që themi dhe lidhim gjithmonë policia ”, sepse ne jemi një shtet shtetëror i policisë, kështu që ju duhet dhe do të shkoni në polici për gjithçka. Sigurisht që do të shohim foto dhe imazhe video! John de Mol mund të prodhojë të gjitha ato për ju (shiko këtu si është) prodhime të thella duke punuar) dhe Peter R. është në pushimet e tij të merituara pasi i lejohej ta bënte këtë. Ai duhet të ketë fluturuar shpejt (me këmbët e tij të krahut midis vendeve të një fluturimi shumë të ngushtë Transavia) për të dhënë mendimin e tij serioz. Ne jemi sigurisht shumë kuriozë të shohim se sa 'anëtarë premium' Telegraaf po peshkon në këtë kohë me PsyOp tjetër.

Për një PsyOp të mirë gjithmonë keni një vetë-krijuar Problem e nevojshme për rregullin 'Problemi, reagimi, zgjidhja '. Me atë maksimum ju përpiqeni të shtyni legjislacionin që normalisht nuk do të pranohej kurrë nga njerëzit. Kështu që ju krijoni një problem me ndikim të madh përmes prodhimeve të lajmeve të rreme, dhe pastaj, përmes mediave dhe menaxherëve të perceptimit të paguar me guxim, si Jeroen Pauw dhe Matthijs van Nieuwkerk, për të provokuar zemërimin midis njerëzve: Reagim. Ju e bëni këtë duke punësuar shumë ekspertë, dëshmitarë të rremë dhe politikanë (aktorë profesionistë). Kryetarët e bashkive dhe politikanët janë komprometuar si anëtarë të betuar të shoqërive të njohura. Nuk ka problem, pra, për të rritur atë reagim emocionalisht. Atëherë është koha e duhur për legjislacionin e ri të shtetit policor dhe njerëzit do ta përqafojnë atë pa u munduar, sepse "Kurrë më!" John de Mol një miliard dollarë të tjerë më të pasur; Peter R. tani e tutje klasa e biznesit dhe Jeroen dhe Matthijs fitojnë ende disa tonë mbi normën e Balkenende.

Isfarë është ndoshta atëherë? Zgjidhje? Po në lidhje me një ligj që bën të mundur vizitën një nëpunësi civil një herë në një kohë i cili shikon kush jeton në një shtëpi të caktuar. Kjo është mirë për punësimin në të njëjtën kohë, sepse atëherë kemi nevojë për një ushtri tjetër të hetuesve të jashtëzakonshëm (BOA) dhe sa më shumë njerëz që punojnë për shtetin, aq më pak njerëz do të ankohen për ndërtimin e një shteti të tillë policor. Në një shtet policie ju dëshironi të jeni në gjendje të pushtoni shtëpitë pa asnjë pengesë.

Shpresohet që Gjoni së shpejti do të jetë në gjendje të përdorë rrjetën e tij të rrjetës së djathtë Robert Jensen për të kapur përsëri lexuesit e Martin Vrijland, sepse ajo Vrijland zbulon pak a shumë dhe prandaj duhet t'i tërheqim ata lexuesit drejt një pete rebele të stërvitur mirë . lexoj këtu sesi luante ajo lojë është.

Fundërri këtu artikulli vijues

Lista e lidhjeve burimore: telegraaf.nl, telegraaf.nl, telegraaf.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (7)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Por djali ishte në media sociale ... mirë ... shumë i besueshëm

  [Quote]
  Djali 25-vjeçar - i cili, sipas vëllezërve dhe motrave të veta, është mbyllur prej vitesh në një fermë në periferi të Ruinerwold - postoi fotografi ditët e fundit teksa shëtiste rreth fshatit. Në errësirë, për shembull, ai bëri një foto me shenjën e emrit të vendit të Ruinerwold, kishën e Reformuar në fshat, dhe një foto e tij u shfaq në pijetoren ku ishte parë.

  https://www.destentor.nl/meppel/25-jarige-zoon-laat-sporen-achter-op-sociale-media-gezin-komt-uit-regio~a8b68b27/?fbclid=IwAR1wwMOBup488KwUr22yzsxwaIKCki1BbIEIWPBxmf1ADmracFhOD40WJ4o&referrer=https://www.facebook.com/

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   [Quote]
   Ai gjithashtu do të punonte për kompaninë Creconat. Ajo kompani i përket Native Creative Economy, një kompani e drurit në Meppel ku policia pushtoi të hënën sipas një fqinji. Ajo kompani është gjithashtu në emrin e B.

   Në pijetoren në Ruinerwold i riu më në fund kërkoi ndihmë, pas së cilës pronari njoftoi policinë. Jan tha që ai nuk kishte një letërnjoftim dhe kurrë nuk kishte qenë në shkollë. "Ai dukej pak i egër dhe më pas ne i ofruam një birrë," i tha më parë lokalit Xhefrey kësaj gazete.
   [/ fundi i citatit]

   Po në lidhje me të gjitha dokumentet zyrtare të kërkuara pa letërnjoftim? Cila është situata me organet tatimore e kështu me radhë ... që nuk është e mundur pa një ID?

 2. Të gjitha është e thyer ka shkruajtur:

  Sapo të merrni intervista emocionale nga banorët e zonës një orë pas raportit të parë, ju e dini që diçka nuk është në rregull. Nëse ky ishte një lajm 'i vërtetë', atëherë JO informacioni ishte lëshuar si pjesë e hetimit. Por tani, 24 orë më vonë, ne tashmë e dimë tërë historinë e jetës së këtij njeriu.
  Për fat të mirë ka gjithnjë e më shumë njerëz rreth meje që e kuptojnë këtë.
  Nëse këto veprime psyops bien ndonjëherë nëpër shportë, atëherë shpresoj që ata që janë përgjegjës torturohen deri në vdekje. Kjo duhet të jetë shumë.

 3. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Farë do të kishte ndodhur në atë fermë? (është fjali / pyetja që përsëritet)
  Farë do të ndodhte me Mathijsje Nieuwkerk në karvanin e tij?
  apo në shtëpinë e kryetarit në Amsterdam? çfarë do të ndodhte të gjitha?

  Ai eksperiment madje është përqafuar nga të gjithë, Real TV, vazhdimi "Big Brother"

  https://www.trouw.nl/cultuur-media/wat-is-het-succes-van-big-brother-volgens-bedenker-paul-romer-we-hebben-geluk-gehad~b75acbe7/?referer=https%3A%2F%2Fwww.google.nl%2F

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Gjëja e madhe për këtë histori është se në të vërtetë asgjë nuk ka ndodhur ende. Asnjë vrasje nuk u krye apo asgjë e asaj natyre.
   Për momentin, duket se ka të bëjë vetëm me abstenimin e arsimit të detyrueshëm.

 4. Riffian ka shkruajtur:

  supozojmë se projekt-ligji është shkruar dhe njerëzit presin që momenti i duhur të prezantohet. 'Përfaqësuesit e njerëzve' në Hagë sigurisht që do të jenë të lumtur të pajtohen me këtë 😀

 5. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  "Ne nuk dimë akoma", "Ne jemi ende duke hetuar", "Ne kemi një ekip të tërë", "mbase ishte një kult, por as ne nuk dimë as" ... por do të bëhet një anëtar premium i Telegraaf merrni edhe më shumë nga "ne nuk dimë akoma" ..

  Epo .. ne e bëjmë atë një PsyOp të këndshëm.

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/831241269/gezin-ruinerwold-nergens-geregistreerd

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër