Problemi kryesor, Reagimi, Zgjidhja shpjegoi

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Qershor 2019 6 Comments

Shpesh flas për maksimumin Problemi, Reagimi, Zgjidhja. Në vitet e fundit ne kemi dëshmuar gjithnjë e më shumë raste të vrasjeve dhe raste të tjera në media që duhet të marrin parasysh se këto janë veprime psikologjike (PsyOps) për të luajtur me njerëzit. Në disa artikuj kam shpjeguar se si loja e Problemi, Reagimi, Zgjidhja punon dhe si mund të jetë aplikuar kjo në rastet e njohura të vrasjeve të kohëve të fundit. Prandaj, për shembull, me të vërtetë ju rekomandojmë ky artikull en ky artikull mirë për të lexuar përsëri përpara se të vazhdoni këtu. Është me të vërtetë e vlefshme që të studiojmë plotësisht të dyja artikujt dhe videot e vendosura aty.

Të gjitha këto ngjarje dhe gjithë përdorimi i dinakëve dhe mashtrimeve nga mediat, për t'i sjellë njerëzit në mënyrën e pranimit për legjislacion më të rreptë dhe më shumë masa të policisë, më frymëzoi të bëja një këngë të saj. Ju mund të gjeni regjistrimin e zërit (të jetesës) në videon më poshtë.

Rregulli Problemi, Reagimi, Zgjidhja nënkupton aq shumë sa që qeveritë, në bashkëpunim me mediat, i përshkruajnë popullit një problem madhor. Zakonisht da është një problem i vetë-krijuar; krijuar përmes teknikave të studios filmike si teknologjia me gjelbërim të përjetshëm, deepfakes, reenactment fytyrës dhe softuer shkëmbimi fytyrës. Nëse klikoni mbi artikujt e mësipërm, do të gjeni një shpjegim të hollësishëm të këtyre teknikave.

Masat marrin thithur në gjëra që nxisin ndjeshëm ndjenjat e zorrëve dhe mediat ndihmojnë për të provokuar një reagim emocional në mesin e njerëzve. Teknikat deepfake përdoren gjithashtu për të monitoruar mediat sociale. Me qindra punëtorë në shtëpi që mbikëqyrin diskutimin me orar të plotë dhe fshehin prapa profileve të besueshme deepfake me një rrjet social (deepfake) në mënyrë të barabartë të besueshme, mund të drejtoheni çdo diskutim në internet në drejtimin e dëshiruar dhe të sulmoni shumë të gjithë ata që kanë një mendim të ndryshëm. Reagimi midis njerëzve mund të provokohet, por mund të drejtohet gjithashtu. Për shkak se dërgoni ndjenjat në mesin e popullatës përmes mediave dhe monitoroni mediat sociale nëpërmjet ushtrisë së trollit, atëherë ju përgatitni njerëzit për legjislacion të ri që ata kurrë nuk do ta kishin pranuar pa këtë problem të vetë-krijuar (PsyOp).

Doja të bëja një këngë nga ajo për pak kohë, sepse muzika shpesh vazhdon më mirë se artikujt. Ju mund ta gjeni të dobishme ose do ta përdorni nëse përpiqeni t'i tregoni njerëzve se si luhet me lajme të rreme pothuajse çdo ditë.

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (6)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Guppy ka shkruajtur:

  https://www.nu.nl/gezondheid/5936061/zeven-op-de-tien-nederlanders-willen-vaccinatieplicht.html#coral_talk_wrapper

  Nëse i lexoj përgjigjet në nu.nl atëherë zgjidhja është e detyrueshme 💉😉

  Personalisht, unë mendoj se 7 në 10 me të vërtetë nuk e beson dreqin e tani dhe pastaj.

  • i nxehur ka shkruajtur:

   Lmfao nu.nl ... kjo është pinnacle e kontrolluar e medias ... 10 vite më parë ajo prodhoi ajo është e vërtetë, tani ajo është Aids pastër. Ashtu si TPO në një pikë të caktuar, memnings merrni atë, sepse ata flasin mut sepse ata janë tepër të ashpër dhe adhurim wilders. Kjo është arsyeja pse ata tani kanë censuruar komentet dhe ju mund të përgjigjeni vetëm nëse jeni anëtar nëpërmjet donacioneve.

   Ju me të vërtetë jeni një çorbë e vështirë kur drejtoni pas medias dhe politikës, një lloj mesia komplekse që pret një shpëtimtar. Keni njerëz seriozë 70-vjeçarë me Sindromën e Stokholmit të cilët kanë besuar gjithnjë në jetën e tyre gjithë jetën e tyre. Ajo ndoshta nuk do të jetë një 7 / 10 që kërkon vaksinimin e detyrueshëm .. Unë mendoj se njerëzit janë për vaksinim (ende budalla), por nuk kërkohet.

   Ju nuk duhet të prisni që dikush të zgjidhë problemet për ju ... vetëm të sigurojë që kaosi i përhershëm është krijuar mbi të cilin edhe elita nuk mund të marrë kontrollin. Vetëm të vazhdoni me agjendën e kaosit që elita ka promovuar prej vitesh

 2. Skllavi i pagave ka shkruajtur:

  Well ... damn it ...
  Unë tani kam një mendje në kokën time gjatë gjithë ditës!

  Pra ... njerëzit që punojnë për një shef autoritar, për shembull:
  Sidomos mos e dëgjoni këtë mendje, sepse mund të këndoni gjatë gjithë ditës gjatë gjithë ditës, kështu që kolegët nuk mund të përqendrohen në punën e tyre për të mbajtur sistemin! Imagjinoni ...

 3. i nxehur ka shkruajtur:

  Baudet: ndalimi i emigracionit masiv dhe i intolerancës A është në gjendje të mbrojë me një keppeltje talmudike mbi israelin ... që dërgon emigrantë në Evropë. Lmfao ... ata gjithashtu janë kundër BE-së në fvd dhe pastaj marrin pjesë në parlamentin e BE. Çfarë shaka.

 4. Skllavi i pagave ka shkruajtur:

  Në zonën time dëgjoj reagime të përziera ndaj këngës së Martinit; nga shumë pozitiv në negativ.

  Sipas mendimit tim dhe shijen e këngës është pak më pak, por mendoj që kitarë është fantastike!
  Rastësisht, kjo këngë nuk është një prodhim i bërë në një studio të pajisur mirë, ku teknologjia bën gjithçka të mundur për ta bërë zërin më të mirë. Përveç kësaj, Martin nuk është aktiv komercial, por ka vetëm një mision: t'u tregojë njerëzve se ata jetojnë në një burg të padukshëm, ndërkohë që vetë ata ndihmojnë për të ruajtur dhe madje shtrirë këtë burg.

  Por ajo që me të vërtetë ka rëndësi se çfarë mendoj për këngën? Martin ka qenë krijues dhe shprehës dhe madje ka shkuar aq larg sa të vendosë rezultatin në internet. Më shumë njerëz e bëjnë këtë në vetvete, por Martin është duke u shikuar nga një ushtri e madhe troll, që kap çdo mundësi për ta tallur atë me qëllim që të heshtin.

  Kur shikoj përreth, shoh shumë pak njerëz që guxojnë të jenë krijues dhe shprehës. Masat sillen "ashtu siç duhet". Përveç kësaj, me kalimin e kohës, sistemi i privon njerëzit nga mundësia për të qenë krijues dhe për të shprehur kreativitetin e tyre. Sjellja shoqërore e dëshirueshme varet nga mjedisi në të cilin një individ gjen veten. Megjithatë, e gjithë kjo e ashtuquajtura sjellje sociale e dëshirueshme është rezultat i kushtëzimit dhe indoktrinimit, i cili varet nga fryma mbizotëruese e kohës dhe e kulturës. Qëllimi është të shohim se ky frymë mbizotëruese e kohës dhe e kulturës, me sjelljen e dëshiruar, është plotësisht e kontrolluar nga sundimtarët e tanishëm, të cilët fshehurazi e kontrollojnë tërë sistemin në mbarë botën. Legjislacioni gjithashtu siguron që saktësia e parashikimit të sjelljes së dëshiruar të masës rritet, në mënyrë që masa të kontrollohet më mirë.

  Njerëzit të cilët jetojnë "siç duhet" ende nuk e shohin se ata janë duke u jetuar plotësisht si sunduesit duan. Këta njerëz janë dele të mira ose peshq të vdekur që shkojnë me rrjedhën. Këto peshq të vdekur rrallë ose nuk do të bëjnë asgjë të gabuar, sepse ato janë zombies e gjallë, të cilat janë plotësisht të kontrolluara nga sistemi. Peshku i vdekur, i cili është më i lartë, ka arritur të godasë sistemin dhe shpesh hidhen në kostume ose kostume, janë peshqit më të kalbur dhe me erë të keq. Këto peshq të mbajnë duart e njëri-tjetrit së bashku kur mashtrojnë gjërat nga lakmia ose qëllime të tjera të vetëqëndruara. Përveç kësaj, ata që janë në pushtet nuk do të heqin kokat e tyre të bardha, pasi këto brezat e bardhë janë një kërkesë për të qenë në gjendje të kontrollojnë masat përmes ligjeve dhe rregulloreve. Shtresa ekzekutive poshtë, siç janë agjentët dhe ofruesit e tjerë të shërbimeve, zakonisht nuk e kuptojnë se cilat agjende (më të mëdha) ata i shërbejnë.

  Ju do të shihni më pak njerëz dhe më pak njerëz që guxojnë të shprehin identitetin e tyre të vërtetë (aq sa e kanë gjetur). Një avokat nga një zyre e respektuar nuk do të vendosë një video të tillë në internet në mënyrë kaq ... pas të gjitha, kjo nuk është e drejtë. Peshqit e vdekur të këtij lloji kanë një botë të rreme të krijuar nga vetja e tyre për të mbështetur dhe do të tregojnë vetëm natyrën e tyre të vërtetë në një mënyrë të poshtër.

  Në NAZI Gjermania ka pasur edhe njerëz që nuk u sollën siç duhej në të tridhjetat. Këta njerëz u bënë jetë të pamundur. Koha në të cilën ne tani jetojmë mund të krahasohet me fundin e viteve 1930 në NAZI Gjermani. Gjithkush e di se çfarë ndodhi me Gjermaninë dhe me pjesën tjetër të Evropës. Masat nuk duan të shohin se ne jemi duke jetuar një herë në një kohë të tillë. Njerëzit që mbajnë sistemin janë "go-geters" me një "qëndrim pozitiv" që sillen "ashtu siç duhet". Për sa kohë që kjo vendosje mbetet forca lëvizëse e masave, Rendi i Ri Botëror do të jetë një fakt.

  Hats off për Martin ... një peshk të gjallë që guxon të jetë në vetvete!

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Faleminderit
   Dhe kur vjen puna për të kënduar, një ftohje e madhe nuk ndihmon vërtet, por nuk dua të kaloj orë përsosje.
   Kush e di, ndoshta do ta bëj më vonë.
   Sidoqoftë, preferoj të përqendrohem në shkrimin e artikujve të qartë.
   Faleminderit për një përgjigje pozitive!

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër