Si të merreni me masat e koronavirusit (bllokimi): këshilla praktike

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Mars 2020 18 Comments

burimi: cbsistatic.com

Ditët e kaluara unë jam përmbytur me pyetje në lidhje me shpërthimin e koronavirusit. Farë dua të bëj? Si t’i trajtoj të gjitha masat? Preparationsfarë përgatitjesh bëj që gjithçka të vijë? Kam lajme pozitive. Lajmi pozitiv është se është e qartë se gjithnjë e më shumë njerëz e kuptojnë se po luhen me histeri masive. Në librin tim unë e quaj këtë 'virusi i madh që na mban në një realitet të rremë'.

Realiteti siç e perceptojmë është përcaktuar kryesisht nga media dhe politika. Gjithnjë e më shumë njerëz kanë filluar ta shohin atë.

Sigurisht që duket pothuajse e pamundur të organizohet plotësisht një shpërthim i virusit, por skenari i tij Ushtrim koronavirus 201 ishte tashmë atje dhe shpërthimi covid-19 ishte treguar tashmë në hartat e bukura botërore përpara se të bëhej një provë zyrtare në treg. Duket e pamundur të vdesësh vdekje ose infeksione të rreme. Apo është e mundur? Dhe nëse po, pse dreqin do ta bënin atë?

Pra, le të supozojmë se virusi në të vërtetë ekziston. Ne nuk jemi akoma të sigurt nëse ai ka origjinën natyrisht apo ndoshta i dizajnuar në një laborator dhe shpëtoi aksidentalisht ose përhapet si një armë bio. Le të supozojmë mundësinë e një arme bio (vetëm për eksperimentin e menduar). Nëse do të kishte një qeveri ose një grup terrorist që do ta kishte bërë këtë, nuk do ta zbulonit kurrë, sepse nuk mund të gjurmohet. E tëra që dimë është që Bill Gates tha përsëri në vitin 2017 se pandemia tjetër nuk mund të vijë vetëm nga një ekran kompjuteri (shiko këtu).

burimi: newyorktimes.com

Ne shohim një numër tepër të vogël të infeksioneve (vetëm disa mijëra nga shumë qindra miliona), por pretendimi është se ka një rritje eksponenciale pas koronavirusit dhe që pavarësisht numrit të ulët të infeksioneve në fillim, disa javë më vonë bëhet i pakontrollueshëm. Nëse kjo quhet gjithmonë, qasja Hollandeze për një shpërthim të kontrolluar në të cilën 60% e popullsisë duhet të infektohen për të formuar një mur zjarri të imunitetit është pak e çuditshme. Mark Rutte e quajti imunitet të këtij grupi.

Pra, ajo që ju e dini në një moment është duke arritur një shpërthim të pakontrollueshëm do t'ju lejojë të vononi përhapjen e virusit dhe të mos merrni faktorin eksponencial? Ata gjithashtu zbatojnë këtë metodë në Mbretërinë e Bashkuar. Vende të tjera po shkojnë për një bllokim total. Duket se kjo qasje jo-uniforme së shpejti do të jetë një arsye për të dalë me një qasje të paqartë në një shkallë globale. Tashmë kemi parë këtë thirrje për qeveri botërore në lidhje me masat klimatike.

Kushdo që ka lexuar librin tim mund të ketë zbuluar që kur keni politikë dhe media në xhep dhe keni edhe një rrjet të madh punonjësit e kompromentuar në shoqëri (e cila ju jep një garanci të ardhurash), është mirë që ta vendosni atë. Në ish-RDGJ, sipas shifrave zyrtare, 1 në 50 persona ishte i tillë Inoffizielle Mitarbeiter. Ne nuk mund të përjashtojmë mundësinë që qeveritë të jenë në gjendje të heqin gjërat, duke përdorur teknikat e propagandës në kombinim me median dhe njerëzit që fitojnë para shtesë. E tëra që mund të konkludojmë është se qeverive iu duhej kjo krizë.

Ishte gati të mbërrinte. Kam shkruar shumë kohë para se të shpërthejë kjo krizë ky artikull në të cilën thashë që kapitalizmi ishte harta e zgjuar drejt komunizmit. Kjo për faktin se bankat qendrore kishin shtypur një mal kaq të madh parash sa flluskë e borxhit ('gjithçka flluskë') u bë e paqëndrueshme. Me ato para të shtypura, paratë u huazuan shumëkombëshe pa kamatë me interesa virtualisht zero. Më pas, bankat qendrore blenë ato letra me vlerë të borxhit (obligacione). Kompanive të mëdha iu dha shuma të mëdha parash për të blerë konkurrentët në rënie dhe për të rritur çmimet e tyre të aksioneve (duke blerë aksionet e tyre).

Pricesmimet e aksioneve mbetën artificialisht të larta, të cilat duket se po shkojnë mirë ekonomikisht. Sidoqoftë, më e rëndësishme ishte që këto kompani të mund të rriteshin dhe më të mëdha, ndërsa kompanitë jo të privilegjuara ranë (sepse ata nuk morën para falas). Duke shkatërruar ekonominë, qeveritë tani mund të blejnë dhe kombëtarizojnë ato kompani. Dhe kështu së shpejti e gjeni veten në atë që ne e quajmë komunizëm.

Gjëja e fundit që dëshironi në një regjim komunist është sipërmarrës i pavarur. Ju dëshironi që të gjithë të kenë të ardhura themelore dhe të kërcejnë mjeshtërisht me rregullat e imponuara të shtetit. Hasfarë ka arritur shteti Hollandez (si shembull) në një rënie të ditëve të fundit? Të gjithë janë në shtëpi dhe plotësisht të varur nga mbështetja e shtetit. Dhjetëra miliardë janë papritmas në dispozicion për t'u siguruar të gjithëve një të ardhur bazë. A mendoni për komunizmin? Kjo duket se është në anën pozitive të këtij komunizmi. Ideja komuniste është teorikisht shumë e bukur.

Shteti tani mund të realizojë të gjitha aspektet e komunizmit brenda disa javësh si rezultat i shpërthimit të koronavirusit. A ka erë si planifikimi?

E di Do të mendoni që ministrat tanë të dashur Hollandezë dhe Mark Rutte gjithmonë i gëzuar nuk do të punonin kurrë në një plan kaq të keq. Epo atëherë ju pyes: Si mund të flas për skenarin e një masteri që përpiqet për një regjim kaq totalitar? Si bëra parashikime të sakta?

Ne gjithashtu e dimë fytyrën e errët të komunizmit. Ne e dimë këtë nga Bashkimi Sovjetik i vjetër, RDGJ, Kina dhe Koreja e Veriut. A e dini se tani shihni atë fytyrë të errët gjatë kësaj shpërthimi të koronavirusit? Ne shohim një grusht shteti ushtarak mbi njerëzit në disa vende evropiane dhe SHBA. Ne jemi vendosur në një mbyllje të plotë. Ende në Hollandë, sepse Hollanda dhe Mbretëria e Bashkuar duhet të tregojnë se qasja e tyre nuk po funksionon mirë. Në praktikë, kjo ndoshta do të thotë që bllokimi i plotë në Hollandë dhe Britani të Madhe do të vijë dhe do të jetë shumë më i vështirë sesa në Francë dhe Spanjë. Ne do të shohim fytyrën e errët të komunizmit dhe ajo po ju shitet si domosdoshmëri sepse keni besuar në shpërthimin e virusit.

Unë përshkruaj virusin e vërtetë në librin tim: 'virusi i madh që na mban në një realitet të rremë. Unë gjithashtu parashikova në atë libër që do të kishte një pandemi tjetër. Virusi i vërtetë është manipulimi total i masave përmes mediave dhe politikës.

Measuresfarë masash do të marrim në vlerësimin tim:

 1. Postimet ushtarake dhe policore
 2. Detyrimi për të ndjekur "udhëzimet dhe udhëzimet" (ndiqni urdhërat)
 3. Spiunazh komunikimi (për "sigurinë" tuaj personale, nën pretekstin e zbulimit të personave të infektuar ose personave që nuk mbajnë urdhra)
 4. Detyrimi i raportimit
 5. Mungesa e parave dhe radhët në sportelet e qeverisë që 'ofrojnë mbështetje'
 6. Ndalimi i përdorimit të parave dhe makinave të parave që nuk japin më para
 7. Zonat e sigurisë
 8. Karantina e detyrueshme në shtëpi
 9. E detyrueshme të vijë për një karantinë të jashtme ose burgosje të jokonformistëve (njerëz që nuk i dëgjojnë "udhëzimet" ose nuk kanë ndonjë arsye të mirë për të qenë në rrugë)
 10. Mbledh njerëz që nga analiza e madhe e të dhënave tregojnë se ata janë potencialisht rebelë
 11. Test i detyrueshëm shëndetësor
 12. Aplikimi i detyrueshëm për t'ju monitoruar nga distanca
 13. Vaksinimi i detyrueshëm

In ky artikull Kam përshkruar informacionin mbi historinë dhe pasojat e masave të tilla. A njeh disa gjëra që ne i dimë nga komunizmi në Bashkimin Sovjetik të vjetër, RDGJ, Koreja e Veriut dhe Kina? Këtë herë është vetëm një kockë më e keqe. Unë e quaj atë "komunizëm teknokratik". Ky është komunizmi në të cilin teknologjia luan një rol shumë të rëndësishëm dhe gjithçka mund të monitorohet nga serverët qendror të shtetit. Kjo është ajo që ne e dimë tashmë nga Kina dhe që tani po përshpejtohet në Evropë dhe SH.B.A. përmes hype të koronavirusit.

Happensfarë ndodh nëse nuk bashkëpunoni? Atëherë me siguri do të jesh i mbyllur dhe thjesht do të detyrohet për ty. Të gjitha ligjet janë vendosur në vitet e fundit për të bërë të mundur këtë "kujdes" të detyrueshëm. Akti i detyrueshëm i kujdesit shëndetësor mendor u aktivizua në 1 janar 2020. Unë paralajmërova për këtë me vite dhe madje bëra një peticion që u nënshkrua më shumë se 5000 herë. Pa dobi. Nën kabinetin aktual të Rutte, ligji u nxit thjesht.

Farë mund të bëni akoma? A do të ishte më mirë ta lëmë të kalojë mbi ju pasivisht dhe pastaj vetëm të jetojë në atë regjim teknokratik komunist, duke shpresuar se gjërat do të marrin përsëri më shumë argëtim? Më në fund, na pëlqen që gjithçka të rregullohet për ne. Më në fund, ne gjithashtu na pëlqen të kemi të ardhura themelore. Shtë gjithashtu e bukur të mos duhet të punosh për disa javët në vazhdim.

Historia ka mësuar që regjimet totalitare çojnë në shtypje totale. Pra, pyetja është nëse ju zgjidhni lehtësi dhe përkuleni për një afat të shkurtër apo nëse i merrni parasysh efektet afatgjata.

Në librin tim unë shpjegoj saktësisht se çfarë është 'skenari master'. Ai 'skenar master' ishte parashikuar shumë kohë më parë dhe gjithçka del. Unë gjithashtu do t'ju tregoj zgjedhjet thelbësore që duhet të bëni (këshilla praktike). Zgjedhja më thelbësore mund të bëhet vetëm nëse shihni gjatë gjithë lojës nga A deri në Z. Unë nuk mund ta vendos atë në 1 artikull, por ta vendos në 134 faqe. Së shpejti edhe versioni në anglisht. Merre me vete dhe dije se çfarë të pret. Libri im përfundon me një lajm të mirë dhe këshillën më të rëndësishme praktike ndonjëherë, por ta përmbledh atë në një rresht do të ishte thelbi. Kështu që ju do të gjeni të vetmet këshilla të vërteta praktike në libër. Mund ta lexoni brenda 1 dite. E shkurtër por e ëmbël. Lexoni këtu

librin tuaj

Me blerjen e librit tuaj ju gjithashtu mbështesni punën time që të mund të vazhdoj. Do të dëshiroja gjithashtu t'ju bëj thirrje që të bëheni anëtarë, sepse mbështetja juaj është e përhershme dhe shumë e nevojshme. Shtë gjithashtu e rëndësishme që të ndani artikujt, në mënyrë që të arrijmë në masën kritike. Ju mund të jeni pjesë e efektit eksponencial të këtij virusi anti-histerik. Ju keni fuqinë në prekjen e një butoni.

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (18)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Didfarë dinte Willem Alexander?

  Mars 10 2020

  Mbreti i Tij i Madhërishëm Willem-Alexander hap ekspozitën 'E VAZHDUAR!' Të Mërkurën në mëngjes, 15 Prill. në Rijksmuseum Boerhaave në Leiden. Ekspozita ka të bëjë me shpërthimet e sëmundjeve infektive të tilla si murtaja dhe dhenve dhe se si mund të prishin jetën.

  https://www.koninklijkhuis.nl/actueel/nieuws/2020/03/10/koning-willem-alexander-opent-tentoonstelling-%E2%80%98besmet%E2%80%99-in-rijksmuseum-boerhaave?fbclid=IwAR0C91kPRR_oIlKg5z8zTpOmEWLsQtrD_lAKaI4BjjQs_7SbthCVTdDePRc

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Dhe kështu vlen për fëmijët .. regjim totalitar për të vegjlit.

  Ndiqni udhëzimet: Befehl ist befehl!

  Programi 'Covid-19 për studentët':

  http://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2020/03/covid-19-schema-voor-leerlingen.jpg

 3. Zonnetje ka shkruajtur:

  Tani është pas 19.00 pasdite dhe ju mund të dëgjoni këmbanat e kishës që kumbonin. A ekzistojnë kishat akoma dhe a janë akoma të hapura në këtë kohë? Në këtë orë? A është qëllimi t'i mbash njerëzit në modë nga frika, ta mbash? Unë do të marr një puls, do të dalë nga dera dhe do të flas me dy zonja dhe ata deklarojnë se për disa javë, çdo javë tjetër, kambanat do të bien në zile për shkak të virusit të koronës !!!

  Ata shkojnë shumë larg me hipnozën e tyre psyop trance.Ata ndoshta do të besojnë vetë në të.
  Tani ose kurrë për "iluminati". Ndalemi tani unë i them "illuminati" bëni normale.
  Njerëzit nuk është e vërtetë se çfarë ndodh.

 4. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Njerëzit të cilët monitorojnë diskutimet në mediat sociale si punëtor shtëpie në emër të shtetit. Pastaj merrni softuer për të thënë gjëra negative për të dhe mbroni axhendën e shtetit kudo që të shfaqet emri Martin Vrijland. Sigurisht që ju merrni një trajnim të vogël për këtë. A mund të jetë kështu? Apo nuk funksionon në atë mënyrë? Nuk ka te drejte? Ky është një komplot tjetër i çuditshëm ... yuck

  http://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2020/03/20200318_185814.jpg

 5. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Zonja dhe zotërinj) mirë, ju nuk duhet ta thoni më këtë) .. për qartësi! Kjo NUK veprohet. Unë e përsëris këtë NUK është vepruar. Kjo nuk mund të veprohet, sepse ministrat nuk veprojnë

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/1813050290/bruins-door-flauwte-onwel-tijdens-coronadebat

 6. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Shtë interesante që si oficer policie nuk është e nevojshme të vishni maskë për fytyrën. A janë rezistente ndaj virusit apo a e dinë se kërcënimi nga virusi është i pakuptimtë?

 7. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Lajmet NOS sot .. "supermarketet duan të ndalojnë pagesa në para" oh njeri është aq e qartë se cili skenar po përmblidhet.

 8. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Thjesht prisni zgjedhje të reja dhe votoni për partinë e kundërta ha

  Harrojeni, nuk ka asnjë palë që të votojë në të vërtetë që është e përfshirë në sistem.
  Ekipi kundërshtar ka kohë që është konsultuar me Johan Cruiyff se si shkoi ndeshja / do të shkojë hihihi, mirë foeballuher ai 😉 Johan 😉 ai e dinte dhe prandaj mund të thoshte: "ti e sheh vetëm kur e realizon"
  po ashtu!

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Policia po përgatitet për skenarin që të zgjidhet një bllokim i plotë në Hollandë, situatë në të cilën e gjithë shoqëria është e mbyllur dhe njerëzit duhet të qëndrojnë në shtëpi. Në atë situatë, policia duhet të zbatojë një ordinancë të tillë emergjente dhe, nëse është e nevojshme, "të tregojë krahun e fortë".

   http://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2020/03/de-sterke-arm-2.png

 9. Zonnetje ka shkruajtur:

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/524547332/driekwart-coronapatienten-sterft-niet-op-intensive-care

  Nëse e kuptoj saktë, 58 persona kanë vdekur, shumica e të cilëve ishin të moshuar dhe tashmë të sëmurë. Dhe për këtë numër relativisht të ulët, shoqëria frikësohet dhe nxitet.

  Njerëzit zgjohen. Nëpunësit civilë mendojnë përpara se të ndiqni urdhrat e eprorit tuaj. Bëni pyetje dhe jini kritik ndaj eprorit tuaj me kolegët tuaj.

  • Harry ngrijë ka shkruajtur:

   Dhe llogarisni që kjo të ndodhë, sepse mund të prisni për panik nëse do të shtohen të ashtuquajturat 2000 raste të reja brenda një dite. Atëherë paniku në media etj rrezatohet aq shumë te njerëzit, saqë të gjithë panikojnë. Dhe pastaj bllokimi në Hollandë është futur 10 herë më i rreptë sesa tani në Spanjë dhe Francë. Atëherë ju thjesht mund të merrni një situatë kur njerëzit përpiqen të ikin nga Hollanda në Korenë e Veriut.

 10. Ikkedusik ka shkruajtur:

  Martin ju jeni një hero. Një njeri me shumë njohuri. Fatkeqësisht, ka ende shumë dele. Njerëzit besojnë në media verbërisht. Kjo do të mbarojë nga të ashtuquajturat "kthetra". Kam frikë se teoria juaj do të bëhet realitet. A nuk mund ta lejojmë vetëm këtë të ndodhë djalë? Kërkohet vaksinimi. Unë nuk mendoj për këtë !!!!! Libri juaj është në rrugën e tij. Nuk mund të pres që ta lexoj. Merre tani dhe pastaj pak nga një ndjenjë e zorrës nga (nga ajo e tërë ashtuquajtura corona që ndodh)

Lini një Përgjigju

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër