Sot është koha, zgjedhjet, Këshilli i votimit: mos votoni!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 15 Mars 2017 9 Comments

Zgjedhjet VVD-PVV-më e madheSot është fundi aq larg. Zgjedhjet parlamentare në të cilat mund të votoni për gënjeshtar komercial Mark Rutte (VVD), Obama Jesse Klaver (Green Left), populiste të krahut të djathtë Geert Wilders (PVV) dhe xhoko largua klika që shkon përgjatë shije të tjera në shoqëri. Forumi për Demokraci (FVD) Thierry Baudet gjoja ndoshta alternativa më e mirë për ata që me të vërtetë këmbëngulin ngurtë që zëra të vërtetë punon, por Baudet nuk arriti të përmend gjatë Nr fushatës në referendumin për marrëveshje asocimi me Ukrainën, që nuk duhet të shkojnë në refuzimin e traktatit, por refuzimin e rolit të dëmshme e politikës holandez në mbështetje të grupeve neo-fashiste gjatë dhe pas grushtit të shtetit në Ukrainë. Ne mund të themi me besim se politikanët vështirë gjatë kohës së zgjedhjeve ngarkuar kryesisht me ndërtuar tensionin midis njerëzve, pas katër vitesh të shtrirë dhe të mashtrimit duke ventilimin e qeverisë në detyrë, si avull nga një enë nën presion. Kukulla të mirë-trajnuar janë atje për t'ju dhënë iluzionin e pjesëmarrjes publike. Në artikujt me titullin 'Pse nuk duhet të votoni' pjesë 1 en pjesë 2 Unë shpjegova këtë gjerësisht. Lexoni përsëri para se të shkoni në kutinë e votimit.

Një përgjigje e dëgjuar shpesh në artikujt e mi ishte: "Nëse nuk votoni, zëri juaj do të ndahet mes palëve të tjera. Votoni për partinë e jo-votuesit! "Një reagim ndaj tim Faqja e Facebook shkroi këto për këtë: Kjo parti dëshiron të marrë vende në dhomë, por nuk bën asgjë me të. Ato gjithashtu ndalen nga votimi për legjislacion të ri. Kjo tingëllon bukur dhe e bukur për të ashtuquajturat "jo votues". Zëri dhe tregimi i tyre mund të dëgjohet në dhomë. Por, imagjinoni që partia "jo votuese" të marrë 10 vende në dhomë. "Madhe!" Pastaj jo-votuesit thërrasin. Ne jemi në hartë në Holandën politike. Protesta jonë është dëgjuar! Kjo do të thotë se vendet 140 mbeten për pjesën tjetër të partive. Është një qeshur, sepse në këtë mënyrë është më e lehtë për partitë e tjera që të formojnë një koalicion. Ku keni nevojë për vende 76 si një koalicion, tani ju nevojitet vetëm ulëse 71. Kjo është partia e qeshur Jo Votuesit. Në këtë mënyrë ju lehtësoni partitë për të formuar një koalicion me copëzimin e madh që ekziston. Pra, partia Niet Stemmers ndihmon partitë e tanishme politike. Huh? A dëshiron vërtet të mos votuesit e vërtetë? Apo jo votuesit po mashtrohen nga kjo parti e re? Apo kjo ide do të dalë nga politika?

Votimi për asnjë parti politike, është një sinjal i qartë për "ngritjen" që vazhdojnë të njohin sistemin aktual demokratik. Vetëm kur ju të gjeni se importet e ligjeve, rregullave, luftërave dhe masave shtet policor shfrenuar përmes bubullimës dhe të imponuara nga një pardesy Takimesh vepron përtej kufijve dhe rreth botës, ju do të zbuloni se politika vend është asgjë më shumë se mbajtja e suxhukut nga iluzioni i pjesëmarrjes publike. Për shembull, kabineti i Rutte është në favor të popullit miliarda dollarë. A mendoni me të vërtetë se një ekip tjetër do ta bëjë ndryshe? Jo, zgjedhjet ju ndihmojnë në iluzionin se ju mund të sillni parti në pushtet që do të bëjnë gjëra ndryshe. Ky iluzion do të ketë rënë përsëri në 4 vite. Por mos u shqetësoni, ju mund të votoni përsëri në ekipin e ardhshëm të gënjeshtarëve profesionistë.

Për fat të mirë, populizmi i krahut të djathtë tani është një rrjet super sigurie për pakënaqësinë. Këto parti populiste të krahut të djathtë pritet të fitojnë sot të mëdhenjtë. Kjo do të zbatohet edhe për pjesën tjetër të Evropës në të ardhmen e afërt. Për shembull, Marine Le Pen do të fitojë në Francë. Ky është një parashikim që unë tashmë kam bërë, ndër të tjera ky artikull, në të cilën gjithashtu shpjegova se ky ndryshim i planifikuar në të djathtë do të braktisë përkohësisht kursin nacionalist dhe proteksionist të anijes (anti-BE). Egjipti,shteti i thellë'dëshiron që ky ndryshim të jetë në të djathtë. Nën drejtimin e këtyre populistëve të krahut të djathtë, do të përdoret një kurs i ndryshëm dhe populli do të ketë shpresë përsëri. Pastaj bankat qendrore do të përmbushin rolin e tyre dhe do të rrisin normat e interesit; e "shtypni paratë'ndaloni dhe rrëzoni ekonominë. Rezultati? "A ju (votoni kafshët) nuk doni të devijoni nga koncepti i Evropës së madhe? A do të dëshironit të mos e mbështesni më kurrë procesin e antiglobalizimit? Ju shikoni rezultatin!"

Zgjedhjet, jo vetëm të shërbejë si një valvul në një enë nën presion, por edhe një mundësi e madhe për të gjitha llojet e teknikave të inxhinierisë sociale dhe teknikat e spiunazhit për të provuar nëpërmjet smartphones, Facebook dhe Google. TV, gazeta, radio dhe media sociale ju bombardoj me programin e perceptimit-ngarje. Facebook, Google dhe të tjerët mbledhin të dhëna të mëdha për të matur reagimin, emocionin dhe preferencën tuaj. Është e madhe që ne të gjithë vullnetarisht me të. Kjo është një mundësi e madhe për psikologjike, për të ndërtuar profilet sociale dhe komunitare të gjithë në Holandë për bazat e të dhënave të mëdha të 'shtetit të thellë ", në mënyrë që mund të bëhet për menaxhimin e rafinuar perceptimit në të ardhmen. Por hej, i cili beson se shumica ndoshta edhe nuk e përgjithshme e mediave duke folur për spiunazh në aplikacione, të tilla si ky dokumentar i Tegenlicht. I kushtova një artikull në qytet dixhital, Të dhënat mëdha dhe një artikull për 'internetin e gjërave'; I kushtova artikuj të shumëfishta kompanive të tilla si Laboratorët e Komunikimit Strategjik (Grupi SCL) dhe më shumë. Edhe Vrij Nederland i kushtoi një artikull teknikave të ndikimit që mund të aplikohen (shih këtu) dhe përmendi gjithashtu Grupin SCL. Por pa marrë parasysh se sa e vështirë është ai i çmendur, Martin Vrijland: gjithkush thjesht vazhdon me shqetësimet e tij të përditshme, shtrëngon shpatullat dhe mendon: "Do të jetë pak më mirë". Sistemi (ku ju jepni legjitimitet për të votuar) ju afrohet si një vrasës me një ngjyrë mbrojtëse; një ujk në veshjen e deleve (shih këtu en këtu). Ju dëgjoni disa shushurime, por kullosin në heshtje. Vetëm kur është tepër vonë do të përpiqeni të hidheni larg. Mos thuaj që nuk të kam paralajmëruar!

Lista e lidhjeve burimore: vn.nl, nietstemmers.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (9)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Kishte një ëndërr sonte dhe kjo nuk është një shaka në të cilën unë u ula në një aeroplan me bashkatdhetarët e mi dhe Wilders. Askush nuk donte të rrinte pranë Wilders, pas një kohe fillimi u fillua ku ne përfunduam në pistën e gabuar dhe për të trembur të gjithë, krahu i djathtë i avionit u ndërpre.

  A mundet dikush të më ndihmojë në zbulimin e kësaj ëndrre makabre 😀

  • Riffian ka shkruajtur:

   Hahhaa, mallkuar dëgjoj programin e partisë të PVV dhe VNL. Të gjitha kreditë për Erik van Muiswinkel 🙂

   @ Shikues, kjo është një shfaqje kukullash. Unë vetëm mendoj se aktorët do të përkeqësohen nga viti, ju do të merrni me këtë. Ata nuk shqetësojë edhe për të fshehur gjërat, pas një birrë të mirë pije të gjithë së bashku dhe pasi ti më thirre. Career të shkojë deri në një mbikëqyrëse ku lobi nga korporatat / bankave / sigurimi keni shpërblime. Shembuj shkollor Wim Kok, Loek Hermans, André Rouvoet etj.

   Ata që shohin përmes lojës së ndarjes dhe sundimit dhe japin sistemin neo feudal gishtin janë për fat të keq në një minoritet të rëndë. Por fillimi është atje ...

  • Wilfred Bakker ka shkruajtur:

   I dashur zalminblik

   Wilfred bën një përpjekje

   Kishte një ëndërr sonte dhe kjo nuk është një shaka në të cilën unë u ula në një aeroplan me bashkatdhetarët e mi dhe Wilders.

   Ky aeroplan është ju, është energjia juaj, ju jeni në arrati, jeni edhe bashkatdhetarë, ju dhe bashkatdhetarët tuaj fluturojnë me energji që përmbytën Hollandën tonë të bukur, por është ende një fluturim.

   Askush nuk donte të ulte pranë Wilders

   Ju dhe holandezë shoku juaj nuk do të me të vërtetë me atë energji me fluturime, të energjisë që përmbytura Holland tonë të bukur, ju jeni të gjithë ata njerëz në atë avion, ju 1 me ta së bashku në rrugën për diçka që përfundon deri në rrugën e gabuar.
   Por mos u turpëroni, mos u ndjeni fajtorë

   pas pak kohe zbarkimi u vendos

   Për fat të mirë, ju DUHET të ulni, ju nuk mund të vazhdoni të ikni 'Çka ngjitet, duhet të zbresë'

   dhe pastaj vjen, sepse është një ëndërr e mrekullueshme.

   në të cilën kemi përfunduar në pistën e gabuar

   energjia juaj, me ju bashkëkombësit është vënë në rrugën e gabuar, ju dhe vëllezërve tuaj ishin në fakt piloti, energjia juaj ju paraqitet kur ju mori në avion dhe fluturoi larg nga kush jeni të vërtetë, asnjë nga ju një brevet, gjithashtu Wilders jo ......... .. të cilët nuk mund të fluturojnë dhe gjithashtu vetëm të ndjekin

   dhe për të trembur të gjithë, krahu i djathtë i avionit u ndërpre.

   Natyrisht trembë të zgjohesh (e cila është ajo që unë e bëri) edhe vëllezërve tuaj, në ëndrrën tuaj të ardhshëm (duhet të vijnë) prishet e majtë, poshtë, ose të dyja në të njëjtën kohë dhe për të marrë ju nga ajo kohë për të marrë për të marrë mësime se mësimet fluturues fluturues pa pagesë, thellë brenda teje, një person tepër të bukur del aty, lehtësisht kontroll një F16, me të vërtetë

   Jini ende, dhe e dini .............

   Përshëndetje Wilfred.

 2. Diewer ka shkruajtur:

  Një turp i tillë që aq shumë njerëz ende marrin pjesë në teatrin e kukullave ..!

 3. Pafajësia ka shkruajtur:

  Politikanët nuk janë zgjedhur, ata janë zgjedhur!

  Ata që nuk e dinë këtë do të mbeten viktima. OFERTA E KALUAR. Kushtojini vëmendje të veçantë fjalëve në gjuhën tuaj!

  QEVERIA = GUBERNARE MENTE, fjalë për fjalë VETËM (mente) KONTROLL (gubernare).

  Demokracia është një gënjeshtër.

  Dhe të kesh një liri të vogël është e njëjtë sikur të jesh pak shtatzënë. Skllavëria është një fakt që ju nuk mund t'i shpëtoni. Për sa kohë që ju vazhdoni të njohni sistemin ju keni vetëm lirinë për të zgjedhur një master tjetër rob brenda këtij sistemi: o)

  Zgjohuni njerëzve!

  Shikoni rreth jush! Unë gjithashtu e gjej atë (jo) qesharake se si njerëzit mund të jenë kështu (duke parë) të verbër!

  E hënë, të shtunën (SATER / shejtani / Saturn), e enjte (e enjte: THUNDER / THOR) të dielën, korporatat (Corpus, trupi), shih për veten tuaj diçka kritike për të fjalorit tuaj të përditshme dhe të shohim se si MATRIX ju rrethon plotësisht dhe jeta juaj i kontrolluar plotësisht!

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër