Sulmi terrorist 24 Oktoberplein në Utrecht, paniku në të gjithë vendin!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Mars 2019 35 Comments

burim: twitter.com

Këtë mëngjes do të kishte një sulm terrorist në Utrecht. Ne ende nuk dimë asgjë, përveçse lexojmë, dëgjojmë dhe shikojmë tregime bombastike në media. Do të kishte qenë një goditje në tramvaj 24 Oktoberplein. Tani ka qenë një bastisje në një banesë në Trumanlaan në Utrecht. Duket se ka kryer 1. Megjithatë, ka edhe histori rreth autorëve të 4. Policia po kërkonte një Renault të kuq. Policia nuk dëshiron të thotë asgjë për viktimat, por viktimat do të ishin dërguar në një spital urgjence. Dhe kështu historia bëhet më e madhe dhe më e hutuar. E gjitha kjo tingëllon shumë serioze dhe serioze, por kjo është ndoshta qëllimi.

Është një histori mega emocionuese dhe të paktën kemi ndjenjën se terrorizmi ende ekziston dhe se mund të dalë në çdo kohë dhe kudo. Ne nuk marrim parasysh teknikat me ekran të gjelbërt dhe nuk marrim parasysh veprimin e drejtpërdrejtë, siç e kemi treguar rregullisht këtu në vend, si me Demonstratat Pegida-Antifa ose në Zaanse vloggersrel (plotësisht të organizuar). Sidoqoftë, mediat po shkaktojnë panik të madh dhe njerëzit po thirren për të ngarkuar ndonjë regjistrim në një faqe interneti të policisë. Kjo natyrisht kontribuon fort në imazhin e kredibilitetit. Askush nuk do të pyetet nëse imazhet e ngarkuara të pjesëmarrësve në një PsyOp (operacion psikologjik) mund të jenë ose ndoshta janë bashkuar nga softueri.

Në një vend që shpërthen me shkolla drame dhe Inoffizieller Mitarbeiter mund t'i vendosni situata të tilla në skenë, veçanërisht nëse vendosni një sulm në një vend ku zakonisht nuk vijnë shumë njerëz. Kjo është një çështje e braktisjes së zonës dhe lejimi i ekipit të aktorëve për të bërë punën e tyre. Unë kam skepticizëm të madh në situata të tilla, sepse zakonisht është parimi "Problemi, Reagimi, Zgjidhja'është në fuqi të plotë. Sigurohuni që të keni një situatë problematike, të shkaktoni reagimin përmes mediave (të cilat njerëzit luajnë kryesisht në emocion) dhe pastaj ju propozoni zgjidhjen që paraqet më shumë 'shtetin policor në një xhaketë miqësore'.

Ne do të shohim imazhe dhe do të përjetojmë një kërkesë. Ndoshta ky është fillimi i terrorit anti-turk nga e djathta ekstreme që kam shpallur (shih ky artikull). Ndërkohë, përmendet një njeri turk 37 i quajtur Gökman Tanis. A do ta shohim lidhjen e FETO që përmenda në artikull (në lidhje me sulmin në Zelandën e Re)? FETO është grupi terrorist Fethullah Gylen, siç përcaktohet nga Turqia.

Shumica e popullsisë nuk do të jetë në gjendje të besojë ose të kuptojë se qeveritë, në bashkëpunim me të gjitha llojet e agjencive (përfshirë policinë dhe mediat, arsimin e teatrit dhe Inofizieller Mitarbeiter etj.) Do të jenë në gjendje të vendosin terrori të tillë në skenë. Kjo për shkak se njerëzit ende besojnë në Trumanshow të medias (Trumanlaan në Utrecht është shumë e përshtatshme në atë kontekst). Pak janë marrë parasysh situatat që janë vendosur në vendngjarje dhe që janë përshkruar këtu në këtë faqe interneti. Njerëzit thjesht nuk mund dhe nuk duan të besojnë se qeveritë, bashkëqytetarët dhe mediat janë në gjendje të mashtrojnë gjërat në këmbim të një karriere, një qese parash dhe nën alibinë e arritjes së një 'qëllimi më të lartë'. Ushtria e mediave sociale që është e gatshme të sulmojë këdo që guxon të pyesë çështjen, krijon presionin e dëshiruar të grupit.

Çfarë burimesh kanë zonjat dhe zotërinj? Për shembull, ju mund të krijoni njerëz jo-ekzistues nga zeroja përmes softuerit AI.

Mund të bëni video të rreme të rreme.

Ju mund të përdorni teknika me ekran të gjelbër

Ju mund të punësoni aktorë dhe brenda organizatave të tilla si policia, spitalet dhe mediat që keni kompromentuar njerëzit që marrin pjesë në veprime. Kush e bën një gjë të tillë? A e dini se sa njerëz në fqinjët tanë lindorë kryen të gjitha llojet e detyrave për makinerinë e propagandës disa dekada më parë? Përderisa njerëzit paguhen dhe mund të bëhen më të larta, ka shumë që i lënë pantallonat të bëjnë biznes dhe mbajnë gojën e tyre të mbyllur në botën e jashtme. Nëse nuk e besoni këtë, nuk e keni studiuar historinë siç duhet. Ju ndoshta do të luani me një shfaqje mediatike për të mbajtur frikën në të, në mënyrë që shteti policor të mund të formësohet më tej.

Një koment i mrekullueshëm nga një "dëshmitar okular" i dyshuar. nga Telegraaf me emrin Koster tha diçka që goditi:

De Koster: "Unë erdha nga puna ime kur ndodhi. Unë jam duke qëndruar pranë semaforëve në 24 Oktoberplein dhe shoh një grua të shtrirë, mendoj se ajo është midis 20 dhe 35 vjeç. Në atë kohë dëgjova tri herë pang pang pang. Katër burra ecnin shumë shpejt drejt saj dhe ata u përpoqën ta tërhiqnin atë dhe më pas dëgjuan përsëri pang pang pang përsëri dhe ata djemtë le të shkojnë e asaj gruaje përsëri. Shumë kaos atje. "

Pra, gruaja ishte tashmë aty kur filluan të shtënat? Çuditshme. Ti e di atë. Është një tjetër histori dhe kështu do të dëgjojmë shumë histori. Trumanshow duhet të vazhdojë:

(Ju gjithashtu lexoni atë artikull e mëparshëmrreth sulmit në Zelandën e Re për një kuptim më të mirë të valës aktuale të terrorit)

Lista e lidhjeve burimore: telegraaf.nl, indebuurt.nl

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (35)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Jam zgjuar ka shkruajtur:

  E di që ju jeni të interesuar në numerologji.
  18-3-2019.
  18+3+2+0+1+9 = 33

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Dhe sigurisht policia po bën thirrje që të mos vendosen imazhe në mediat sociale: alibi për censurë tashmë është hedhur.

 3. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  E pra aktorët janë vënë në pozitë, por janë pak nervozë që njerëzit fillojnë të thithin përmes

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Çfarë unë ende pyes veten se si është e mundur që të gjitha ato ekipe kamera mund të jenë të pranishëm në çdo shtëpi bastisje? A është skaneri i policisë plotësisht i hapur gjatë një fushate terrori në mënyrë që terroristi të mund të dëgjojë gjithashtu bukur? Apo zonjat dhe zotërinjtë marrin këtë tip? "Ejani në shtetin huppelepup, sepse ne do të bëjmë një sulm"

   Çdo gjë tregon një PsyOp.

 4. Calvin ka shkruajtur:

  A shihni ende një lidhje me grevën e sotme? A mendoni se është gjithashtu rastësi që lajmi është dëbuar plotësisht poshtë ... ose a kanë qenë në gjendje të përdorin grevën në këtë rast?

 5. Chris34 ka shkruajtur:

  Tregimet e dëshmitarëve janë të pasakta, disa njerëz pohojnë se kanë dëgjuar të shtëna, duke përfshirë edhe shoferët.
  Dhe pastaj ky 'aktor' është në RTL. Shotët dukej shumë e shurdhër, thotë Utrechter. "Unë mendoj se ka pasur një kamxhiku në të. Në vend të zhurmave me zë të lartë, dëgjova puffin e fryrë. "Sipas Daan, ajo dukej si një sulm i vetëdijshëm për atë grua.
  Është mirë që disa shoferë në një shesh të trafikut me mjaft zhurmë në makinën e tyre dëgjojnë dikë që gjuan me një silenciator ... ..

 6. Chris34 ka shkruajtur:

  Martin a di më shumë për këtë?
  Përditësimi i 16.24: Sipas dëshmitarëve, revole thirri 'Allahu Akbar' përpara se të hapte zjarr në tramvaj. Një pasagjer i cili thirri të ishte një maroken u la vetëm, sipas Het Parool. Ne jemi kureshtarë se kush prej rendit të vendosur është i pari që thekson se nuk ka të bëjë fare me Islamin.

  Është në xandernieuws

 7. Zonnetje ka shkruajtur:

  Ju lutem më ndihmoni unë nuk e kuptoj. Çfarë tregon se çfarë do të kishte ndodhur ka të bëjë me 'terrorizmin'? Pse jo me krimin e organizuar apo me çështje fanatike?
  A jemi të gjithë të çmendur për zotërit e diskursit?

  • Zonnetje ka shkruajtur:

   Unë e kuptoj se kryerësi u kap për vrasjet e nderit. "Gjuetarët terroristë" nisën të kapnin një luan dhe gjetën një mouse. Frika nga pornografia në Holandë. Shkruani fimscript dhe shisni atë në Hollywood. Çfarë vendi.
   Frika nga pornografia në Hollandë.

 8. keazer ka shkruajtur:

  Unë jam i gjithë i sëmurë nga gjithçka, është kaq e rreme.
  Nëse ju doni të vishem diçka të tillë, bëjeni mirë atëherë mos e bëni atë film të tillë qesharak të keq.
  Kjo rutte mezi mund t'i mbajë ata prapa. Sa keq

  Ashtu si aktori në Newzealand ... ku janë vrimat e plumbave në mur, ku është gjaku në mur ....

 9. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Delet janë në panik të madh pak para zgjedhjeve dhe sigurisht kanë nevojë për një bari të mirë .. fitues i madh i FvD-së i kontrolluar nga shteti?

  "Të gjitha partitë politike, me përjashtim të Forumit për Demokraci, pezullojnë fushatën zgjedhore në prag të zgjedhjeve të Këshillit Krahinor në lidhje me sulmin".
  https://www.nu.nl/schietpartij-utrecht/5796546/drie-doden-en-vijf-zwaargewonden-bij-aanslag-in-utrechtse-tram.html

 10. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Ne e kemi atë!

  Kështu, aktori i dyshuar PsyOp është kapur. Mirë që ne ende kemi një forcë të tillë të madhe policore. Çfarë bënë mirë ata, "kolegët"; "Djemtë tanë". Masat e terrorit po japin fryt!

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/3311030/hoofdverdachte-gokmen-tanis-37-opgepakt-na-schietpartij-utrecht

  • ZalmInBlik ka shkruajtur:

   .. Hapi i ardhshëm është sigurisht masa biometrike, sigurisht që nuk mund ta lejojmë këtë të shkojë në rrugën tonë. Rutte promovohet në Politburo në Bruksel për të mbajtur shoqërinë e shokut të tij Timmermans. Masat e Policisë së Shtetit zbatohen përmes BE-së në bashkëpunim me Frontex, EUROGendfor është instaluar dhe funksionon Policia e Shtetit 2.0 funksionon si një tierelier, sepse do të ndodhë përsëri në mënyrë që ne kurrë nuk do të harrojmë ...

 11. chris-fëmijë ka shkruajtur:

  Mirë se vini në xhungël, kaosi po vjen turne. SHBA po instalon bombarduesit bërthamorë në Evropë këtë javë, tensionet me Turqinë mund të rriten përsëri këtë verë, amerikanët kanë lënë traktatin e INF dhe po zhvillojnë raketa të ndaluara, mjaft tensione që së shpejti formojnë një ushtri të BE-së, këta heronj të rinj menjëherë mund të kthehen në të verdhë trajtoni xhaketa.

  Nga rruga, a keni parë atë që është shkruar në armë të sulmit të Zelandës së Re? Mësimi i historisë për qindra vjet në Evropë kundër Perandorisë Osmane

  kontrolloni: https://southfront.org/in-photo-a-closer-look-at-assault-rifle-of-new-zealand-attacker/

  • Zonnetje ka shkruajtur:

   Breivik Tarrant Copy Cat trajnuar nga të dyshuarit e zakonshëm që e përdorën Breivikun si një idiot të dobishëm. Të gjitha rrugët çojnë tek të dyshuarit e zakonshëm, përveç në Utrecht se sa kur u gjet një mousetrap.

 12. Kamera 2 ka shkruajtur:

  France 2019, agjenda e rendit të ri botëror

  https://www.gouvernement.fr/en/un-tackling-inequality-and-building-a-new-world-order

  Të shtënat në Paris
  censura është / është çelësi i pushtetit të tyre kështu që po gjithçka mund të na bëjë të besojmë, nuk mund të kemi më atë lloj të rreme të të shtënave të rreme gjatë Charlie Hebdoo, natyrisht, fiseve të cilët kanë parë gjithë vrasjet e Charlie Hebdoo ekspozuar këtu edhe në këtë faqe diskutuan shumë.

  http://www.martinvrijland.nl/archief/alles/charlie-hebdo-opzettelijke-provocatie-opnieuw-afbeelding-van-de-profeet-mohammed/

 13. Nils ka shkruajtur:

  Fotografia juaj është nga John Maes, Telegraaf. Një faqe Wikipedia për këtë sulm tani është krijuar, me të vërtetë, brenda një dite, me të njëjtën foto. Wiki nuk poston fotografi të cilëve autori nuk është i lirë. Shkurtimisht, ne përsëri shohim një grumbullim shërbimesh sekrete dhe media në enciklopedinë propaganduese për të fjetur Holandën. Pra 100% sigurisht flamurin e rremë.

  https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Beschieting_in_Utrecht_(18_maart_2019)

 14. johan hagës ka shkruajtur:

  Është e çuditshme që dikush që është menduar të jetë i ndaluar dhe një kriminel i racës më të pastër mund të presë vendimin në shtëpi.

  Unë pastaj i marr mendimet e Folkert de G.

  Gjej të vdekurit më të keq, të afërmit e tyre duhet të jetojnë me këtë.

  Unë jam kurioz se çfarë legjislacioni të ri do të dalë nga kjo.
  Legjislacioni i ri për të kufizuar qytetarin, por jo për të kufizuar kriminelin, sepse ne duhet të jemi në gjendje ta përdorim atë.
  Duhet të jemi në gjendje të themi se ligji është i drejtë.

  Politika është e keqe por drejtësia është më e keqe !!

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër