Tërmeti Afganistan, Pakistan dhe Indi veprim strategjik?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Tetor 2015 1 Comment

Sbx_1_haarp"Çfarë është kjo përsëri për një titull të çuditshëm Vrijland?", Mund të mendoni për pamjen e këtij artikulli. Po, e kuptoj këtë reagim shumë, sepse titulli jep përshtypjen se ekziston tërmet sot në Afganistan, Pakistan dhe Indi. "Por kjo është absurde, sepse një tërmet është tërmet dhe ky është vetëm një fenomen natyror."Po, po, e kuptoj reagimin tuaj, por mund të jetë koha për të parë teknologjinë që shumica e vendeve të mëdha anembanë botës kanë në dispozicion. HAARP quhet (shih këtu). Një pjesë e teknologjisë që mund të përdoret për të shkaktuar një vijë faji, si një gur i rëndë në një pjerrësi të pjerrët, mund të vihet në lëvizje me një kuti bas. "Ah, Vrijland vendos 1 te njeriu! " E pra, e kuptoj reagimin dhe nuk dua të pohoj se kjo teknologji është e zbatueshme këtu. Unë thjesht ju tregoj se kjo teknologji ekziston. Nicola Tesla ishte krijuesi i kësaj, por është hedhur poshtë me kalimin e kohës dhe patentat e tij kanë përfunduar në duart e qeverisë amerikane.

Zona më e keqe e goditur në tërmet sot është Lugina Hunza. Ne pako Hartat e Google Përveç kësaj, zona e prekur duket të ketë një vend mjaft strategjik. Kushdo që fillon të kuptojë se lufta midis Lindjes dhe Perëndimit është duke luajtur rreth shahut global, mund të shohë se kjo zonë ka rëndësi të madhe. Përveç idesë se të dy kampet udhëhiqen nga kukullat prapa skenave, natyrisht ka dy kampe të mëdha (shih këtu). Afganistani dhe Pakistani kanë një vend strategjik të rëndësishëm. Kjo është arsyeja pse ka pasur një luftë për dekada të tëra për të fituar ndikim në këto vende. Vendet ndodhen në lindje të Iranit dhe në perëndim të Kinës dhe Indisë. Irani, Kina dhe India janë partnerë strategjikë të Rusisë. Zona që është e prekur duket të ketë një lokacion strategjik të rëndësishëm.

Ju mund të pyesni nëse vendet shkojnë aq larg sa të përdorin teknologjinë HAARP si një armë lufte me qindra vdekje si rezultat. Por ndoshta kjo është arma më e mençur që mund të përdorësh nëse zona i jep hua vetes. Mediat janë, në fund të fundit, për të vajos sytë e masave nga afër me pasojat e një fatkeqësie të tmerrshme natyrore dhe krijuesit e programeve të ketë një temë të re për të shkundur paketë përmes Giro555 përsëri si paratë e fortë nga qese. Për shembull, nuk do të ketë kokë këndore dhe një akt lufte mund të ketë një prekje krejt tjetër.

Në foto ju shihni SBX1, një platformë mobile HAARP nga SHBA. Video më poshtë shpjegon se si HAARP mund të gjenerojë një tërmet. Nëse në këtë rast përdorimi aktual i kësaj teknologjie nuk mund të vërtetohet. Kjo nuk është ajo që dua të them këtu. Unë theksoj vetëm dhe ekskluzivisht në vendndodhjen strategjike të zonës dhe ju bëj të vetëdijshëm për ekzistencën e kësaj teknologjie. Sigurisht që është shumë e trishtueshme për të gjithë njerëzit që vdesin në katastrofa të tilla dhe është pothuajse e hidhur të flitet në të njëjtën kohë për mundësinë e një lufte. Gjithsesi, dukej e dobishme të të tregoja për ty.

Lista e lidhjeve burimore: rt.com

Etiketa: , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (1)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

  1. Leeuw ka shkruajtur:

    Ju mund të gjeni shumë info në youtube dhe nganjëherë ato gjithashtu zhduken kur videot japin shumë info.
    Por ne e dimë se deri tani se si ajo shkon në rrjet.
    Në mënyrë të ngjashme, shumë filma si të bëjnë energji falas në mënyrë që të mund të hiqni fuqinë e lirë atje.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër