Teoria e tokës së sheshtë është e pakuptimtë për të vendosur mendimtarë kritikë në qoshe idiotike

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Shkurt 2019 0 Comments

burim: dailysabah.com

Kohët e fundit ne shohim gjithnjë e më shumë mesazhe që shfaqen në lajmet për atë që gjithnjë e më shumë njerëz besojnë se toka është e sheshtë. Ne shohim këtu përdorur të njëjtën taktikë si në besimin në UFO-t dhe taktikat punësuar në Arnold Karskens nga NOS gjoja për të duket se të duan për të trajtuar. Qëllimi është që dikush me një sy kritik në lajme më vonë në një të shkojnë mund të shkruhet jashtë si mendimtar pa kuptim ose pazakontë konspiracion që aderon në të gjitha llojet e teorive të çuditshme. Në rastin e Karskens, loja luhet pak më e zgjuar, sepse shumë besojnë se lajmet e NOS ndonjëherë qëndrojnë ose propagandë. Kjo është quajtur strategjinë 'rrjetit të sigurtë', ku jeni të sigurt që të gjithë ata që kujdeset si Gable mendoj se ka dikush atje që do të bëjë. Pasi të keni ngritur atë grup në bord, ju mund të le të anijes të zhytet dhe drowners ofrojnë një vozë mbi ujë. Në këtë mënyrë ju siguroheni që të gjithë do të fillojnë të ecin në hap përsëri (lexoni këtu).

Pra, më lejoni ta bëj shumë të qartë këtu:

Merrni vështirësi për të klikuar në lidhjet blu dhe lexoni artikujt themelorë. Është e rëndësishme për të marrë shërbimet për të aplikuar sundimin e Vladimir Leninit: "Mënyra më e mirë për të marrë dhe për të mbajtur një kontroll mbi kundërshtimin nga të kontrollojë veten.

Për të gjithë ata që janë të pakuptimta në rrjetën e sigurisë të tokës së sheshtë, edhe njëherë filmat më poshtë.

Tags: , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër