Testet me raketat BUK finlandeze dëshmojnë se Rusia është pas katastrofës MH17?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 28 Shtator 2016 1 Comment

buk raketave mh17According'd rrjedhur lajmin të martën vonë NPO1 27 shtator, i cili bëri testet hetimore Dutch OVV në Finlandë me raketa të tipit Buk përdorur nga rebelët ruse në Ukrainë. Ministri finlandez i punëve të jashtme u përdor për ta dhënë këtë të ashtuquajtur ngurrim. Do të ishte raketa tip BUK që nuk është në pronësi të Ukrainës dhe automatikisht shpie në përfundimin se MH17 duhet të rrëzohet nga rebelët rusë. E gjithë kjo vjen një ditë pasi Rusia tregoi imazhe radari të një radar civil që do të tregonte se asnjë raketë BUK nga zona e kontrolluar nga rebelët nuk u qëllua në kohën e fatkeqësisë. Asnjë stil vërejtur saktë në vijim [quote] Dy gjëra dalin (dhe e bëjnë pretendimin e Rusisë dyshimtë): në një video të imazheve të radarëve që rusët lëshuan më herët, sipas Kremlinit u shfaq një pajisje e dytë [tema:]. Tani nuk ka (më). Dhe në kundërshtim me pretendimet e mëparshme ruse për devijimet e kurseve të MH17, avioni fluturoi sipas imazheve 'të reja' në të njëjtën kohë i drejtë, pa shaka.

Ajo që është e veçantë për gjetjet e këshillit hulumtues është përfundimi se raketat BUK duhet të jenë shkarkuar nga rebelët, bazuar në llojin e raketës BUK që është përdorur. Pse është kaq e veçantë? E pra, sepse në këtë argument nuk merret parasysh se nëse Hollanda mund të bëjë testime me atë lloj të raketës BUK (sepse Finlanda me sa duket e ka në dispozicion), megjithatë, është e mundur që ky lloj i raketës është dërguar në ushtrinë e Ukrainës për të hequr MH17. Shkurtimisht: nëse ju jeni në gjendje të merrni atë lloj për teste, ju gjithashtu mund t'i keni furnizuar ato në Ukrainë për të realizuar një flamur të rremë. Megjithatë, e gjithë kjo injoron një mundësi tjetër, domethënë mundësinë që e gjithë katastrofa ajrore të vihet në skenë me mbeturinat e depozituara nga një pajisje e zhdukur më parë, përkatësisht MH370. Ky skenar nuk është përmendur nga të dyja palët, sepse thjesht nuk është në lojë të 'ndani dhe sundoni"Përshtatet. Kjo do të thotë që Rusia është vetëm pjesë e lojës së shahut që djemtë e mëdhenj (Rothschildët, Rockefellers; bankierët aristokrate të faraonët) për të udhëhequr botën përmes mashtrimeve dhe mashtrimit drejt regjimit totalitar të 1 botës. Le të shohim se si duket ky skenar i 3e.

Në 17 Korrik 2014 bota u trondit nga rënia e dyshuar e fluturimit MH17 nga Malaysia Airlines. Atë ditë u shfaq berichten se pasagjeri Cor Pan do të kishte vendosur një fotografi të avionit me komentin 'Nëse ai zhduket, ai duket kështu', me të cilën ai iu referua fluturimit të zhdukur MH370 më herët atë vit. Pas fatkeqësisë së fluturimit me fluturimin MH17 nga Malaysia Airlines, agjencia e lajmeve Reuters prodhoi një foto të re të një pajisjeje në portë. Kjo foto mund të gjendet nën kjo lidhje. Data në të cilën u botua fotografia ishte 18 korrik. Kjo është 1 ditë pas katastrofës ajrore. Kjo foto është bërë jashtëzakonisht e rëndësishme për dy arsye në zbulimin e së vërtetës pas katastrofës ajrore. Për të filluar, është e rëndësishme që t'u kushtoni vëmendje letrave në çadrën e hundës. Ju do të shihni 'RD' këtu. Një tjetër pikë e rëndësishme në unraveling mister MH17 është emri që ju shihni në fund të njoftimi për shtyp. Emri Yaron Mofaz është jashtëzakonisht i rëndësishëm. Pas analizës së hollësishme, mund të konkludojmë se për shkak Yaron Mofaz 6 ditë pas katastrofës u bë drejtor i degës së shoqërisë mëmë - PENTAGON 2000 - nga të cilat filiali - i quajtur GA Telesis - avionë të çmontuar për, ndër të tjera, Malaysia Airlines. Në qoftë se ju lexoni në ju do të zbuloni se Yaron Mofaz kishte për të korrigjuar publikimin gabuar të fotografive të Kor Pan mbajnë kodin RC timon kurdisje dhe GA Telesis është ndoshta përgjegjës për prodhimin e mbeturinave në vendin e përplasjes në Ukrainë. Fotografia e Cor Pan-it e publikuar në të gjitha mediat mund të gjendet nën kjo lidhje. Në ky film do të gjeni një analizë të qartë të dallimit midis dy fotove. Problemi me foton e Cor Pan ishte se nuk ishte 'RC' në çelin e hundës, ndërsa mbeturinat në vendin e rrëzimit vërtet treguan 'RD' (shih këtu).

mh17_RD-YaronMofaz

Fillojmë kërkimin tonë me familjen Mofaz. Nëpërmjet kësaj familje, ne shpejt të arritur në kompani PENTAGON 2000. Tani një kompani softuerike mund të jetë një mbulim i shkëlqyer për aktivitete të tjera, por në profilin e kompanisë kemi gjetur [quote] PENTAGON 2000 Software, Inc është një sistem udhëheqës i shitjes ose i ndërmarrjeve të përdorura në hapësirën ajrore, elektronikë, mbrojtje, sisteme të energjisë, tregtimin e metaleve dhe industritë e teknologjisë së lartë. Pyetja është se çfarë ka "tregtimi i metaleve" në mes të këtij përshkrimi të kompanisë, por së pari të shohim se kush është në krye të kësaj kompanie:

 • Gabriel Mofaz, President
 • Hezi Mofaz, Nënkryetar i Kërkimit dhe Zhvillimit
 • Yossi Mofaz, Zyrtar Kryesor Financiar (ZKF)
 • Zviel Mofaz, Operacionet e Zëvendëspresidentit dhe Shërbimi ndaj Klientit

Pra, familja Mofaz është e ndërthurur mirë në industrinë e avionëve. Themeluesi i PENTAGON 2000 është Avraham Mofaz, babai i Shaul Mofaz. Shauli është ish-ministri i mbrojtjes i Izraelit dhe udhëheqësi aktual i partisë së Izraelit Kadima. Është gjithashtu e mrekullueshme që Avraham Mofaz vdiq dy herë. Një herë në 2001, sipas Izraelit News National (shih këtu) dhe njëherë në 2012. Faqja e internetit e PENTAGON 2000 i kushton një faqe të plotë Avraham Mofaz dhe shpall me krenari të kaluarën e saj masonike me kokë '1922-2012.

Arsyeja që lidhja mes PENTAGON 2000 dhe familjes Mofaz është aq e rëndësishme, është pjesërisht për shkak se Yaron Mofaz (krijuesi i tabelës Reuters) është gjithashtu pjesë e kësaj familjeje. Një tjetër arsye qëndron në faktin se PENTAGON 2000 është i lidhur me kompaninë që ka çmontuar disa avionë të, ndër të tjera, Malaysia Airlines. Kjo kompani quhet GA Telesis dhe është i bazuar në Fort Lauderdale, Florida. Kompania GA Telesis ishte njohur si Ultimate Aircraft Composites LLC deri në janar 2011, siç tregohet ky mesazh nga Bloomberg Businessweek. Është shumë e mundshme që PENTAGON 2000 të shërbejë si një mbulesë për marrëdhënien me GA Telesis. Nga poshtë persbericht e 2005, marrëdhënia midis të dyjave bëhet e qartë. Emri i vjetër i GA Telesis përdoret ende në njoftimin për shtyp.

mesazh pentagon_press

Pastaj ne zbulojmë se GA Telesis ka qenë përgjegjës për çmontimin e të paktën avionëve 3, duke përfshirë një nga Malaysia Airlines. Kjo është e qartë një deklaratë për shtyp (në fund të faqes) në një faqe të lajmeve për industrinë e avionëve. Të tre pajisjet që do të shpërbëhen do të ishin:

 • Boeing 777-200ER (pajisje e mëparshme e Malaysia Airlines)
 • Boeing 767-200ER (ish American Airlines)
 • Boeing 757-200 (ish-avion i United Airlines)

Deklarata për shtyp shprehimisht thekson [quote] aeroplanët kanë hyrë në linjën e prodhimit të disassembly GA Telesis në SHBA. Të tre avionët janë prandaj sipas mesazheve zyrtare në Shtetet e Bashkuara në kohën e publikimit 12 korrik 2013. Një mesazh Planespotters.net megjithatë, tregon se Malaysia Airlines Boeing 777-2H6 (ER) janë ruajtur në tetor 9 4 regjistrimin 2013M MRI (STD = ruhet) në LDE. Kodi IATA LDE qëndron për: Tarbes-Lourdes-Pyrenees Airport në Francë. Atëherë njësia më 21 2013 tetor, flota e GA Telesis dhe nëntor 4 2013 ruajtur TLV. Kodi IATA TLV qëndron për: Ben-Gurion Airport, Tel Aviv, Izrael. Regjistrimi i ndryshimeve pajisje nga 9M MRI për të N105GT, një rekord amerikan. Kjo është nga ajo kohë kështu një ish Malaysia Airlines B777-200 (9M MRI) me emrin e regjistrimit N105GT e GA Telesis në Tel Aviv, ndërsa kjo njësi do të jetë shpërbërë nga GA Telesis sipas lirimin e mëparshme për shtyp në SHBA Unë do ta përkthejë atë për këdo që ka vështirësi pas kësaj. Ka pasur një rrëmujë me ruajtjen dhe çmontimin e pajisjeve. Një pajisje që do të shpërbëhen duke GA Telesis ka qenë një numër i ndryshëm dhe është ruajtur fshehurazi në Tel Aviv. Por jo vetëm se ka pas edhe një marrëdhënie në mes të prodhuesit të foto Reuters (me numrin RD) dhe kompania përgjegjëse për nxjerrjen jashtë përdorimit nga Yaron Mofaz.

Dhe e dini se çfarë është e veçantë tani? në 23 korrik 2014, 6 ditë pas incidentit me MH17, një degë e Pentagonit 2000 themeluar në Dublin, Pentagoni 2000 ERP Software Limited. Të dy drejtorët e kësaj kompanie të emëruar janë: Gabriel Mofaz dhe Yaron Mofaz (krijues i fotos Reuters).

Përfshirja e kësaj familje Mofaz konfirmon dyshimin se Rusia dhe Perëndimi po bashkëpunojnë në këtë mashtrim dhe as nuk kanë për qëllim të zbulojnë të vërtetën. Të dyja palët përfitojnë nga një luftë dhe interesat reciproke të naftës, gazit dhe armëve janë ndarë prej kohësh. Të dyja palët kontribuojnë në Albert Pike / Mazziniaxhenda siç diskutohet shpesh këtu. Të dyja palët kontribuojnë në krijimin e një qeverie botërore. Përfshirja e familjes Mofaz dhe kompanive të tyre që duhej të formonin mbuluesit me "çmontimin e avionëve" u provua nga fotografia e Reuters nga Yaron Mofaz. Dyshimi (siç diskutohet në ky film) se fragmentet në Ukrainë vijnë nga avioni i fluturimit të zhdukur MH370, është gjithnjë e më shumë e mundshme. Fakti që familja Mofaz teknikisht kishte mundësinë të kishte fragmente të një avioni të vendosur atje në vend, duhet të jetë i qartë. Ata janë të thellë brenda. Metoda e njëjtë e kryer nga komisioni hetimor OVV si një provë për të demonstruar ndikimin e një rakete BUK natyrisht mund të përdoret gjithashtu për të përpunuar skeletin MH370 në një laborator; për të vendosur pastaj mbeturinat në fushë. Kjo e bën historinë tepër të besueshme.

voor_na_mh17_large

Nëse shikojmë imazhet satelitore, mund të konkludojmë se ka pasur ndërtesa të mëdha përpara katastrofës që ishte zhdukur pas fatkeqësisë. Në këtë mënyrë enigma gjithnjë e më shumë është zbërthyer. NOS vuri në dukje në 21 korrik 2014 se Google ka publikuar imazhe satelitore të faqes së rrëzimit dhe se imazhet janë bërë "nga satelitë të ndryshëm dje dhe sot". Në tabelën e sipërme mund të shihni vendndodhjen e katastrofës ajrore në të majtë dhe në të djathtë vendin pas katastrofës ajrore. Ku kanë qëndruar papritmas ato ndërtesa? A nuk mendon se të paktën është e dyshimtë? në kjo foto Ne gjithashtu shohim një numër të madh të hedhur bardhë në pjesën e poshtme dhe pranë vendndodhjes së fatkeqësisë. Hartat e Google konfirmohen në 2014 ende e shohin atë situatë para rrëzimit, kështu që me ndërtesa (shih këtu). Duhet të jetë e qartë: ka një erë Mofaz në fatkeqësinë MH17. Nuk ishte për asgjë që Yaron Mofaz kishte për të korrigjuar gabimin e numrit në foto të Cor Pan me një foto të re. A mundet që familja Mofaz me kompaninë e saj GA Telesis të krijonte skenën e fatkeqësisë dhe fragmentet, trupat (poppen) dhe të tjerët në "vendndodhje fatkeqësish"? A ka erë Mossad / Mofaz?

Videoja më poshtë është bërë nga një dëshmitar okular i cili ishte në vend 20 minuta pas katastrofës MH17 dhe regjistroi shumë fotografi. Në 3: 40 min. Në filmin e parë dëshmitari raporton se duket sikur kishte trupa plastike. Kjo e pranon teoria e kukullave silikoni. Mund të jetë se kukulla janë përdorur me të vërtetë? Vetëm shikoni në atë ky film për të parë se çfarë është e mundur në atë zonë.

Mund të përmendet mrekullisht që Holanda mbylli një marrëveshje në 8 August 2014 geheimhouding nga rezultatet e hulumtimit në katastrofën ajrore. Kjo marrëveshje sekrete u përfundua midis Holandës, Belgjikës, Australisë dhe Ukrainës. Pyetja kryesore është: pse? Përgjigja ishte gjithnjë më e lehtë të mendosh kur një dëshmitar nga ora e parë erdhi me tregues të tillë të qartë se shumë gjëra ishin të gabuara. Pse nuk kemi dëgjuar asgjë për "kutitë e zeza"? Përfundimisht ato kuti të zeza do të ktheheshin në një raketë BUK në fund të korrikut 2014 i konfirmuar. Por gjithçka mund të trillohet; gjithashtu një pjese audio e një kutie të zezë. Kjo mund të bëhet me softuer mjaft të thjeshtë. Prandaj besueshmëria e një mesazhi të tillë mund të merret me një kokërr kripë. Pse u krijua aq shumë mister rreth këtij fatkeqësie? Pse iu kushtua aq shumë vëmendje për përkujtimet? Dëshmia më poshtë është shumë e thënë.

Disa fjalë kyçe:
 • ajo ndjeu erën e trupave të decomposing dhe formaldehyde
 • shumica dërrmuese e viktimave kishin një pamje aziatike
 • në mesin e viktimave nuk kishte pothuajse asnjë fëmijë
 • të gjitha viktimat ishin krejtësisht të zhveshura përveç disa
 • Bagazhi përbëhej kryesisht nga veshjet e dimrit
 • nuk kishte pothuajse asnjë gjaku të pranishëm
 • pasaportat dhe letrat ishin të padëmtuara
 • fotot e gjetura u morën të gjitha në vjeshtën e 2013.

Në videon që u tregua më parë në skenën e fatkeqësisë, pamë valixhe në një moment të caktuar. Një listë e emrave dhe numrave të telefonit u shfaq në 1 të këtyre rasteve. Për qartësi ju do të gjeni përsëri këtu një lidhje në këtë video. Rreth 6: minutë 45 do të shihni valixhen dhe do të shikoni se si është zmadhuar në listë. Një lexues i kësaj faqe interneti ofroi për të thirrur listën e shfaqur. Ai e bëri këtë me kamera, kështu që reagimi i parë autentik i njerëzve mund të regjistrohej menjëherë. Mund të supozojmë se krijuesi i faqes së aksidentit nuk ka pasur një tjetër valixhe të filmuar në një vend tjetër ose në një vend tjetër, por që me të vërtetë ekzistojnë imazhe të vendit të aksidentit. Ne gjithashtu mund të supozojmë se kjo valixhe i përkiste dikujt që ishte në aeroplan. Pra, ky person kishte një listë të emrave dhe numrave të telefonit me të. Ju nuk merrni diçka të tillë me pushime nëse nuk jeni të bindur se keni nevojë për të. Pse pronari i valixheve do të marrë një listë në destinacionin e tij? Për shembull, duket e fortë se është një listë e njerëzve që duhet të kërkoni për punë dhe do të ishte e çuditshme që ka njerëz në një listë të tillë që nuk keni folur më parë. Megjithatë, bisedat telefonike më poshtë tregojnë (de data kamera për fat të keq u vendos gabimisht) se askush në listë nuk njihte këdo që ishte në fluturim MH17, njoftoi telefonuesi. Jo shquar?

babies_incubators"Po, por kjo nuk mund të jetë e vërtetë se Mark Rutte, mbreti Willem Alexander, Mbretëresha Maxima, ministri Frans Timmermans, të gjitha stacionet televizive ndërkombëtare, gazeta, gazetarë, etj, etj, për të marrë pjesë në një mashtrim dhe kushdo me një fytyrë dhe krokodili drejt lot në të marrë një bluaj?"Ju mund të mendoni. A ju kujtohet se si Luftës së Gjirit rreth Irakut në fillim të viteve 90 u shit? A ju kujtohet se si më vonë doli se nuk kishte armë të shkatërrimit në masë në vend fare? A ju kujtohet se si u shfaq një grua e re që po thërriste të thoshte se foshnjat u hodhën jashtë inkubatorëve në dysheme? A ju kujtohet se si kjo u shpërtheu më vonë kur doli se ajo ishte vajza e ambasadorit të Kuvajtit në Shtetet e Bashkuara? Ndoshta jo, ose ndoshta kjo ishte shumë më përpara kohës së tyre për disa. Shikoni këtë në këtë kontekst dokumentar ose lexoni ky artikull. Pra, shpesh ka ndodhur që presidentët, mediat, gazetarët dhe shumë parti me qëllim të shpallin një gënjeshtër për të filluar një luftë. Natyrisht ju mund të pyesni nëse kjo ndodhi më herët e kësaj madhësie, në këtë kontekst unë do të doja t'ju këshilloja ky i madh 'brenda punës' / 'flamur i rremë' për të thelluar.

Rënia e madhe një gënjeshtër me shtyllat hearses, një roje ushtarake nderi në një aeroport, flamujt e vendit në gjysmë shtize, aktorët GTST RTL Boulevard volpraten me emocione vepruar dhe të gjitha mediat që bast të madh, zbatimin e vona të teoritë e Adolf Hitlerit dhe Machiavelli gjykojnë. A ishte zjarri në Reichstag në Berlin jo një 'brenda punës"nga nazistët? "Ah, ata mendimtarë të konspiracionit janë të çmendur. Ata shohin një 'flamur të rremë' ose 'punë brenda' kudo", Shumë do të thërrasin. Por a nuk ishin ata vetë Adolf Hitleri dhe Niccolo Machiavelli duke shpallur hapur se mashtrimi dhe mashtrimi luajnë një rol të rëndësishëm në mbajtjen e një rrokje të popullatës? Pse Holanda ka Çmimi Machiavelli me të vërtetë? "Cilat ishin idetë e Adolf Hitlerit dhe Makiavelit atëherë dhe a janë aq të ngjashme sa i quani ata në frymën 1?"Libri më i famshëm i Machiavellit" Il Principe "përmban një numër të maksimumeve rreth politikës. Për shembull, për të ruajtur pushtetin, trashëgimtari trashëgimtar i fronit duhet të ruajë me kujdes strukturat socio-politike. Machiavelli pohoi se morali publik dhe morali personal janë dy gjëra të ndryshme. Ai theksoi se korrupsioni moral është i nevojshëm për sigurinë dhe stabilitetin. Një regjent duhet të ndërtojë një reputacion dhe, herë pas here, të veprojë si imorale. Ndonjëherë kjo duhet të shoqërohet me forcë brutale dhe mashtrim. Adolf Hitleri tha në librin e tij Mein Kampf: "E vërteta është e parëndësishme, por vetëm fitore"; "Bëni gënjeshtrën e madhe, mbajeni të thjeshtë, vazhdoni ta përsëritni dhe përfundimisht njerëzit do ta besojnë atë". A e dini se komiteti hetimor i OVV në shkurt fitoi çmimin 2016 se Machiavelli? lexon ky artikull sesi ky çmim i është dhënë paturpësisht komisionit hetimor të OVV-së.

Si mund të ishte që trupat e viktimave të mbeteshin atje për një kohë kaq të gjatë. Atje, një skenë e madhe u krijua nga një zonë e dyshuar e paarritshme. Ishte me të vërtetë rasti apo ishte e nevojshme që të shtrihej historia dhe ta zgjaste atë dhe t'i jepte besueshmëri transportit të mundimshëm të trupave. Tjetra do të ishte ftohja e trenit (që ndoshta është nuk ka tren ftohës ishte) përsëri kanë dështuar. Një lexues i timeline tim Facebook me të drejtë komentoi në [quote] 'Trupat' kanë qenë në diell të ndezur që nga e enjtja dhe separatistët janë ankuar se tashmë janë tretur dhe me tmerrësisht të keq. Ata pastaj u mblodhën në çanta plastike (gjithashtu jo të favorshme) dhe vetëm të vënë në një tren mallrash të hënën. Pastaj një udhëtim nga 12 në një aeroport. Dje në mëngjes arka qëndronte në diell të djegur në një aeroport që do të transportohej. Supozoni se nuk ka ftohje në kutitë. Pastaj ata shkuan në një aeroplan të ngarkesës, jo në një avion ftohës. E drejtë? Tani unë fluturoi si një mjek i fluturimit dhe unë e di se fluturimi në Eindhoven dhe lartësia e kësaj ushtrie / Avione ngarkesave mizat nuk mund të ngrijë ngarkuar. Pas mbërritjes në Eindhoven arkivolet nuk hynë në ftohje, por thanë: "Nuk ka ftohje. Pastaj në një konvoj të ngadalshëm që shkonte nga Eindhoven në Hilversum. Sa kohë zgjat një udhëtim i tillë? Përsëri orë 2 ose ndoshta më gjatë? Ideja ime është që shoferët që çuan makinat duhet të jenë shkatërruar nga erëza e padurueshme në makina. Dritaret mbyllen. Ajër i kondicionuar. Unë një herë në Spanjë një qen në dekompozim ndjeu atë që vë në rrënojat, mirë, motra ime dhe unë jemi duke hedhur lart e ajrit dhe ishin ditët e të mos hani, fryma juaj të bëhet i privuar dhe çdo qelizë në trupin tuaj është në krahasim me një ajër të vdekur ! Kjo nuk është e mundur?

Nëse është e vërtetë se kjo katastrofë ajrore është vënë plotësisht në skenë, mbetet pyetja e asaj që ka ndodhur me banorët. Për më tepër, do të kishte një mashtrim aq të madh sa që shumë duhet të punojnë në një komplot të tillë. Deri më tani, mediat kryesore dhe mediat alternative janë fokusuar në fajësinë e fatkeqësisë. Kjo kryesisht fokusohet në pyetjen se kush janë kryesit e vërtetë dhe nëse mund të gjykohen për rrëzimin e fluturimit të fluturimit MH17. Që nga "katastrofa e ajrit" mediat kanë qenë të zënë duke stimuluar emocionin tuaj dhe duke folur me ju për fajin kur mendoni në mënyrë kritike. Ata e quajnë atë 'mendim komploti' dhe përpiqen të shtyjnë dikë që dëshiron të mendojë në mënyrë kritike në cep të 'mendimtarëve të konspiracionit' dhe pastaj ta stigmatizojë atë në diçka që 'nuk bëhet"A. Ka kaq shumë viktima dhe kështu ju thjesht nuk keni për të bërë pyetje në lidhje me një temë të tillë. Kjo do të ishte vetëm emocionalisht e dëmshme për të afërmit. Dhe duke nxitur që ndjenja e njerëzve të përpiqet t'i mbajë shikuesit dhe dëgjuesit larg studimit të fakteve dhe rrethanave. Ata përdorin efektin që është qartë e dukshme në të eksperimenti Asch, në të cilën tregohet se njerëzit janë të prirur të injorojnë raportin e tyre nëse presioni i bashkëmoshatarëve bëhet shumë i madh. Diskutimi rreth MH17 duhet të jetë kryesisht në lidhje me çështjen e fajit, por jo në lidhje me atë nëse katastrofa e tërë mund të jetë vënë në skenë. Ju vetëm lexoni këtë në këtë faqe. Por shikoni, sepse presioni psikologjik është aq i madh sa që ndoshta nuk do të guxoni të punësoni atje fare. Kjo do të ishte një turp për të afërmit e tyre? A e dini se çfarë është vetëm një turp për të afërmit e tyre? Nëse ata janë gënjyer gjerësisht nga një qeveri e mafias. Jo për asgjë këshillit hulumtues të marrë OVV çmimin Machiavelli; çmimi që qëndron për hile dhe mashtrime.

Lista e lidhjeve burimore: geenstijl.nl, Dailymail.co.uk, Abc.net.au, Niburu.co, Pentagon2000.com, wikipedia, wikipedia, IsraelNationalNews.com, GAtelesis.com, investing.businessweek.com, aog.com, planespotters.net, solocheck.ie, mas17.123website.nl, nu.nl, rt.com

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (1)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera ka shkruajtur:

  Faleminderit,

  Mbetet një fenomen i çuditshëm fizik që një motor prej +/- 8000 kilo nuk lë asnjë krater (shpuar)
  në një fushë me baltë të grurit / bari. Kjo është gjëja e parë që u dallua, pjesa tjetër (atë që nuk e shohim) mund të fabrikohen nga njerëzit, por askush nuk mund ose dëshiron të shikojë më tej pamundësitë e materialit vizual që është treguar për një objekt apo aeroplan të rrëzuar të atij përmasës. Motori është i sheshtë në pjesën e sipërme, që nuk është e mundur, ose motori do të ishte i rrokullisur, por nuk ka gjurmë të demonstruar të tij. Pra një enigmë

  Duket për momentin që një tank ushtrie është drejtuar mbi motorin GE90 dhe vetëm pas kësaj depozitohet në terren (kush do të thotë kështu)

  https://www.google.nl/search?q=engine+mh17&biw=1270&bih=604&tbm=isch&imgil=PPgXVTyIEocEoM%253A%253BX1YYE3hWPJQChM%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fwww.metabunk.org%25252Fdebunked-claim-mh-17-wreckage-engine-fan-is-wrong-size.t4132%25252F&source=iu&pf=m&fir=PPgXVTyIEocEoM%253A%252CX1YYE3hWPJQChM%252C_&usg=__g0e_3T_4eCUuO5kDC49PZfcz7RY%3D&ved=0ahUKEwjS_OTphrPPAhXMCcAKHbE7CqwQyjcIKg&ei=cDzsV9KEFcyTgAax96jgCg#imgrc=tQ93CYDmkFzTvM%3A

  gjithashtu madhësia jep dyshime, shih shpjegimin në youtubefilm

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër