Themeluesi D-Wave: "AI i vërtetë do të jetë më inteligjent se njerëzit dhe emocionalisht inteligjent"

paraqitur në INTELLIGJENË ARTIFICIALE, ANALIZA E LAJME by në 3 Dhjetor 2017 13 Comments

Geordie Rose, themeluesi i kompanisë që ndërtoi kompjuterët e parë kuantikë, D-Wave, ka filluar një kompani të re që do të ndërtojë 'Real AI'. Kjo është inteligjencë artificiale, por nga niveli që nuk mund të dallohet nga inteligjenca njerëzore dhe madje e tejkalon atë. Në prezantimin e mëposhtëm në të cilin ai fut kompaninë, shpjegon ai, duke kërkuar që të jetë në "inxhinierë demonologists software", në të cilën ai bën një lojë fjalësh në Elon Musk është "thirrur" koment demon rreth UA. Në prezantimin e tij ai shpjegon se çfarë është 'AI Real', në të cilin ai përmbledh se kompania e tij e re Kindred do të japë inteligjencën artificiale që tejkalon inteligjencën njerëzore. Frika e "efektit Terminator e AI i bëri valëve të plotësisht të qartë duke deklaruar se njerëzimi UA thjesht duhet komplekse për të zgjidhur problemet që përndryshe do të marrë shumë kohë të gjatë për t'u zgjidhur.

Robotët Super AI do të jenë më inteligjent se personi më i mençur dhe do të mësojnë të kuptojnë dhe përmirësojnë dizajnin e tyre, gjë që do të sjellë një rritje eksponenciale të inteligjencës së tyre. Njeriu më i mirë sigurisht që nuk sheh ndonjë rrezik, por është pikërisht ajo që unë paralajmërova në artikujt e mi Transhumanizmi dhe kripto-valute blockchain si bitcoin. Në atë seri të fundit të artikujve diskutova zhvillimin e robotit Sophia dhe rrjeti i veçantisë që ka në dispozicion këtë formë AI. Në fakt, ju mund të them se Kindred kështu është pak vonë gjatë ditës, sepse "Sophia AI" ndoshta do të kanë qenë në gjendje për të arritur dëshiruar 'të vërtetë AI' farefisit. Megjithatë, ne nisemi nga supozimi se të gjitha këto "American Dream" sipërmarrësit (Geordie Rose, Peter Thiel, Elon Musk, etj), por të ketë një agjendë të përbashkët 'demonike', atëherë ne mund të supozojmë se kjo do të përforcojnë njëri-tjetrin. Me pak fjalë, ju në fakt mund të mbështeteni në Kindred diku në singulariteitsnetwerk do të shfrytëzojë njohuritë dhe inteligjencën e Sofisë (lidhur me qendrat e të dhënave, si Palantir dhe i lidhur me një fuqi informatikë rritje të superkompjuterëve nëpërmjet rrjetit zinxhir bllok).

Nëse shikoni në logon e kësaj kompanie të re, ju njihni 'Ouroboros', një simbol i vjetër i gjarprit ose dragoit që ha bishtin e vet. Pamja e parë e njohur e këtij simboli do të ishte në Egjiptin e lashtë, ku do të shfaqet në Librin Enigmatik të Holandës (të mos ngatërrohet me Holandën) një tekst i rëndë prej dy pjesësh i zbuluar në varrin e Tutankhamonit. Këtu paraqet fillimin dhe mbarimin e kohës. Por dragoi derr i kulturës Hongshan nga 4700-2200 BC. në Kinë është më i vjetër dhe kështu shfaqet bishti në shumë kultura, të tilla si mitologjia azteke dhe mitologjia norvegjeze. Ouroboros duket se është zgjedhur me vetëdije si një simbol okult nga një kompani me emër që është po aq okult. Kindred është një karakter demonik nga loja 'League of Legends'. Faqja e internetit leagueoflegends.wikia.com shpjegon se kush është Pendimi:

KindredSquare Kindred përbëhet nga dy karaktere:

Ne e njohim diçka nga 'Thirrja e demonit' nga Elon Musk. Simbolizmi crack deri në ekranin tuaj, dhe natyrisht ne mund të konsiderojmë çdo gjë si një shaka me "frikë qofshin" dhe pak e humorit ndaj njerëzve të frikësuar e vegjël të cilët kanë frikë se AI do ta fshij njerëzit tanë. Në perspektivën e zonja dhe zotërinj që janë të përfshirë në këto çështje, është gjithashtu plotësisht e qeshur. Ata nuk e shohin atë si 'lindje', por si një hap evolucionar që është thjesht pasojë e evolucionit tonë dhe zhvillimit konsekuent të neokorteksit. Nga neokorteksit, ne kemi zhvilluar inteligjencën për të ndërtuar kompjutera dhe ne tani mund të ndërtojmë UA dhe në qoftë se ajo është në mënyrë që ne mund të lëvizin më shpejt përmes UA tonë, ne mund të për bashkimi më të mirë me (e singularitetit).

Zgjedhja për Ouroboros është ndoshta më e thellë se sa kuptojmë. Në artikujt e mëparshëm kam nxitur tashmë lexuesit të mendojnë nëse mund të jemi në gjendje të jetojmë në një lloj realiteti simulues. Mënyra më e mirë për ta kuptuar këtë metaforë është që të mbajë në mend trilogjin e filmit 'The Matrix'. Duke parë strukturën e shoqërive sekrete që të duket e parëndësishme në sytë tanë, por kjo është mjaft e rëndësishme për aristokracisë dhe njerëzve në shtresat më të lartë (mendoj se e Orange-së marrin pjesë në të pafajshëm-looking salcë up i Kalorësve të Maltës), ka flasin për një 'ndërtues mjeshtër'. Në shoqëritë sekrete, ky 'arkitekt i madh' është i nderuar. Ne e pranojmë se 'arkitekti i madh' në trilogjin e filmit Matrix si njeri me mjekrën e bardhë prapa të gjitha atyre ekraneve kompjuterike. Gjarpri që ha bishtin e vet është fillimi dhe fundi i kohës sipas mitologjisë egjiptiane. Ekziston edhe një tjetër simbol i rrethit që i referohet kohës: Saturni. Kronos është perëndia e kohës në mitologjinë greke. Kronos është Saturn. Në disa artikuj kam shpjeguar se ju gjithashtu mund ta quani kultin e shoqërive sekrete kulti i Saturnit. Saturni qëndron për kohën. Ju mund të thoni se gjarpri në simbolin Ouroboros hyn në krijimin e vet. Ju mund të thoni se duke zhvilluar AI ne do të hamë këtë dimension kohë dhe të shkojmë drejt një dimensioni të ri në të cilin kohë nuk luan më një rol.

Nëse marrim parasysh mundësinë që ne jemi në Luciferian jeta e simulimit që shpirti ynë, si të thuash "jo ato reale" Përvoja lojë në të cilën kronologji është përfshirë, ne kemi për të zhvilluar UA mund të arrijë pikën se "Arkitekti i Madh" e shpirtit njerëzor, një shtresë dimensionale "të thellë" të burgosurit do të vazhdojë. Shtresa në të cilën përfundon përvoja e kohës dhe shtresa në të cilën njerëzit bashkohen me AI. Ju gjithashtu mund të thoni se shpirtrat në këtë burg të shpirtit të pranishëm po përgatiten të jenë në shërbim të UA-së. Nëse realiteti i tanishëm në të cilën jetojmë (dhe të cilën ne e quajmë univers) është një simulim AI, ajo do të shkrihen me UA (veçantia), pra, të aftë për të siguruar që ne jemi pjesë e "super-UA" i cili drejton këtë simulim. Ju pastaj mund të thoni se 'singulariteti' është momenti në të cilin shpirti njerëzor bashkohet me AI-në e super që drejton këtë simulim; një bashkim me Luciferin. Kjo do të ishte një largim i plotë nga origjina jonë. Në fund të fundit, ne tashmë duket se kemi qenë të ndarë nga origjina jonë.

Nëse mendoni vetëm për pyetjen se çfarë AI do të bëjë me punësimin ose 'efektin Terminator' të UA, atëherë mund të jetë me vlerë të shikoni këtë nivel për një nivel më të thellë. Për këtë unë ju sfida që të lexoni artikujt e mëposhtëm dhe më pas lexoni artikullin e mësipërm. Disa tituj mund të duket se nuk kanë të bëjnë fare me subjektin në shikim të parë, por nëse i lexoni ato, do të zbuloni se asgjë më pak nuk është e vërtetë:

 1. Dimensione të shumëfishta, simulime softueri, vetëdije ose shpirt. Çfarë është e vërtetë?
 2. Avatari njerëzor dhe burgu shpirtëror
 3. Rainbow, 'Unë jam' në 'Unë Amsterdam', LGBTI dhe përkushtimi mes atij 3
 4. 'Horizon Zero Dawn' nga kompania e lojërave të lojrave të Guerrilës të Amsterdamit 1e hap drejt realitetit të shtuar
 5. Çka nëse nanoteknologjia dhe inteligjenca artificiale çojnë në pavdekësinë?
 6. Tre majmunë formojnë rrjetin e trurit (tru) dhe veprojnë krahun robot
 7. Turqia dhe Irani, sulmi profetik ndaj Izraelit dhe hartë rrugore drejt qeverisë botërore Luciferiane

Mendësia më e lehtë është ajo ku ju injoroni atë që po ndodh rreth jush. Pasi të keni kuptuar se diçka po ndodh, ju pranoni se duhet të veproni. Për të qenë në gjendje të veproni, megjithatë, duhet së pari të kuptoni thelbin e rrezikut të afërt.

Lista e lidhjeve burimore: leagueoflegends.wikia.com

Etiketa: , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (13)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Mos harroni Kushner dhe lidhjet e tij me Thiel etj në një ndërtesë ish-teknologjisë Lucent. (logo ouroboros) në NY në 666 Fifth Avenue.
  http://www.eutimes.net/2017/04/president-kushner-owns-666-building-where-the-mark-of-the-beast-chip-is-developed/

  Së pari, popullsia e mbi 7 5777 miliardë në vit nëpërmjet një holokaust të vërtetë do të reduktohet në mënyrë drastike për të mbajtur kontrollin e masave dhe Izraelin sionist dhe pushtuan Jeruzalemin kapitalin e saj në qendër të botës.
  https://www.rtlnieuws.nl/editienl/nederland-telt-17171717-inwoners-een-magisch-aantal

  Trump May Recognize Jerusalem Si kryeqytet i Izraelit javën e ardhshme

  Të premten, një zyrtar i lartë amerikan i tha Reuters se Presidenti Donald Trump mund të japë një fjalim në Jeruzalem për në kryeqytetin e Izraelit.
  http://www.zerohedge.com/news/2017-12-02/trump-may-recognize-jerusalem-israels-capital-next-week

 2. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Një analizë shumë interesante rreth Dajjal (Misleader) = anti-christ dhe AI

 3. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Është një shfaqje e madhe dhe ata punojnë së bashku

 4. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Pyetja më e rëndësishme që financon gjithë këtë? Mendoj se kreu i bishës është në SHBA, ne kemi parë të gjitha imazhet e (ish) agjent DARPA Rumsfeld i cili fjalë për fjalë në prag të 9 / 11 rastësisht erdhi për të të treguar qeverisë mbi 2 trilion $ nuk mund gjurmë. Nga kjo mund të konkludojmë se 9 / 11 një axhendë shumëdimensionale që ka vetëm disa njerëz në tokë janë të vetëdijshëm ... oh shuma është rritur në $ 21.000.000.000.000, - numërimin fitimet tuaja. Tri herë me mend se kush do të paraqitet me faturën ...

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër