Thierry Baudet do ta bëjë Holandën përsëri të shkëlqyer! Me të vërtetë!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 27 Mars 2019 10 Comments

burimi: elseone.nl

Është mjaft mbresëlënëse dhe njëkohësisht mjaft e dukshme se si mjekët e spinimit vënë në fushën e forcës së majtë përballë tensionit të lartë në ditët e fundit. Të ashtuquajturat fyerje përgjatë vijave të "Volkert ku jeni?" Dhe protestuesit që e quajnë "Nëse doni ta vrisni Thierrin, thoni të fryrë" dhe pastaj sigurisht kryeministrin e indinjuar. A ka të vërtetë kaq pak njerëz që e shohin përmes lojës? Ndoshta ka më shumë njerëz që punojnë veprimin se sa mendojmë, por thjesht sepse nuk e dëgjojmë apo nuk e shohim apo sepse ajo bie borë në media sociale (ku për çdo diskutim rrotullimi i shtetit është i gatshëm të përgjigjet dhe humor për të ndryshuar) duket sikur i përkasim një pakice.

Çdo lloj kritike serioze duhet të mbillet dhe kontrollohet. Mediat janë krejtësisht në duart e pushtetit, kështu që diskutimi ka gjithashtu t'u japë njerëzve shfaqjen e pro dhe kundër, me të dy grupet nën kontroll. A po mendon komploti? Ajo ka marrë atë vulë dhe pikërisht kjo është detyra e njerëzve si Thierry Baudet.

E drejta, anti-islami, anti-imigracioni është i lidhur me anti-BE, nacionalizëm dhe kritika përmes njerëzve si Wilders dhe Baudet; ku kritika lidhet me stigmën e mendimit të konspiracionit. Kjo mendim konspirativ është i lidhur nga ana e mediave alternative të kontrolluara në tokën e sheshtë, UFO-t dhe të gjitha llojet e rishikimeve të historisë që janë përzjerë qëllimisht me dezinformimin, në mënyrë që ajo të hidhet poshtë në një fazë të mëvonshme nga 'kontrollet faktike' të pushtetit. Por, duke thënë se, konsiderata e mësipërme do të hidhet poshtë përsëri nga shumë njerëz si një teori konspiracioni dhe kështu fuqia thjesht mbetet në duart e klikës së vjetër.

Në disa artikuj kam shpjeguar se si funksionon loja e opozitës së kontrolluar dhe se si ka grupe të mëdha njerëzish në popullatë që punojnë fshehtas për rendin e vendosur. Njerëz si George van Houts, i cili është i lejuar të ngrejë komplote me shfaqjet e tij teatrore, por gjithnjë përfshijë fundin e dyfishtë të kombinuar me një aluzion të dezinformimit, në mënyrë që damarët e fakteve t'i marrin njerëzit në bordin e anijes së rrjetit të sigurisë në rradhë. Të dy politikanët dhe mediat përdorin strategë të rrjetit të sigurisë. Në shoqërinë e zakonshme, Mitarbeiter i Inoffizieller është i gatshëm të mbikqyrë diskutimet në rrugë, në punë, në pijetore ose në mediat sociale dhe të marrin pjesë në grupe proteste nga e majta ose nga e djathta. "A keni prova për këtë për Vrijland?" Po, unë mund të bëja një dokumentar në lidhje me këtë nëse kisha buxhetin që ANP i John de Mol ose lajmet e NOS. Është më e vlefshme që lexuesi të studiojë provat që tashmë janë treguar këtu. Por shumë paguajnë pak ose aspak vëmendje për këtë.

Shikoni artikujt rreth Baudet ose rreth Brexit këtu në faqen e internetit. Vetëm shkruani fjalët përkatëse në fushën e kërkimit dhe do ta merrni në një pjatë argjendi. Është mjaft e lehtë të shpohet përmes gjithë veprimit. Problemi i vetëm është se ne nuk duam të shohim se mund të mashtrohemi ose thjesht nuk guxojmë të besojmë se është shumë më keq se sa menduam. Përveç kësaj, ne jemi të përdorur për sistemin e themeluar dhe ne nuk besojmë se mund të sjellim ndryshime. "Nuk ka asgjë që mund të bëni për këtë" është qëndrimi që shumica e njerëzve miratojnë, në një rast ekstrem, për të vënë një jelek të verdhë ose për të hedhur një votim proteste për një udhëheqës të ri politik të një partie të re politike. Për hir të lehtësisë, injorojmë faktin se ky udhëheqës i ri është trajnuar nga e njëjta fuqi. Ashtu siç lexojmë me padurim mediat e reja të tilla si The Post Online, por nuk i shohim thjesht duke u promovuar nga të njëjtat media të zakonshme dhe nga lajmet e Google. Shkrimtarët në një faqe të tillë duket se kanë një sy për kritikat në shoqëri dhe kështu nuk shikojmë historinë e tyre dhe nuk e kuptojmë se ata thjesht vunë një maskë të re.

Ne vazhdojmë të presim ndryshimin nga lart, ndërkohë që 'lart' është ngjyrosur nga grupi që ka të gjitha burimet dhe njerëzit në dispozicion për të ditur saktësisht se çfarë ndjenje jeton në mesin e popullatës dhe është gjithashtu në gjendje të rritë atë ndjenjë dhe për të kanalizuar. A është kaq e vështirë për të parë? Nuk ka të drejtë? Çfarë do të bëjmë për këtë? Kjo është pyetja e madhe! Çfarë mund të bëni për veten tuaj nuk mund të prisni më lart dhe të shihni se demokracia ka maska ​​të reja dhe këmbë të gatshme për çdo brez dhe çdo evolucion shoqëror. Pra, është koha të pranojmë se demokracia është një farsë. Parimi i demokracisë nuk është farsë, por fakti që pedagogët në demokracitë (ashtu siç i njohim) janë të trajnuar dhe kontrolluar nga një bllok pushteti që vetëm do t'u jepte njerëzve shfaqjen e pjesëmarrjes (por absolutisht asnjëherë pjesëmarrje reale dhe reale) ndonjëherë duhet të çojë në pendim. Është e ngjashme me demokracinë që vendet e NATO-s sjellin nëse heqin një "tiran të tmerrshëm" në Lindjen e Mesme dhe më pas paraqesin këmbësorë demokratikë që ndjekin vetëm agjendën perëndimore. Kështu na sollën demokracitë evropiane pas Luftës së Dytë Botërore. Është një farsë.

E vetmja ndryshim i vërtetë duhet (dhe vetëm mund) të fillojë me ata që mbajnë piramidën e fuqisë. Themeli i kësaj farsie është vetë popullata. Përderisa njerëzit vazhdojnë t'i japin legjitimitet sistemit duke vazhduar të shkojnë në sondazhe ose duke vazhduar të marrin pjesë në demonstrata të kontrolluara të majtë të djathtë (të rreme), asgjë nuk do të ndryshojë. Ndryshimi fillon me rrafshimin e terrenit të mbarështimit për fushën e tensionit nga e cila demokracia sham gjeneron rrymën e saj të drejtpërdrejtë. Polarizimi përmes sulmeve të shamit, (të rreme) terrorit dhe diskutimeve politike, siguron që pushteti në pushtet të rritet në fushën e së majtës përkundrejt forcës së duhur. Fjalët goditëse nga figurat e shquara ose demonstruesit (të kontrolluara) filluan zjarrin më tej. Ndryshimi fillon nga njerëzit që nuk japin më shumë për këtë. Kjo është shumë e ndërlikuar, sepse ka gjithnjë e më shumë njerëz që varen nga sistemi i njëjtë dhe fitojnë disa para (ose të gjithë karrierën) në një mënyrë apo tjetër. Ndryshimi i vërtetë i madh do të vijë pra vetëm kur grupe të mëdha njerëzish e kuptojnë se ato shërbejnë për një interes afatshkurtër. Përshtatshmëria, narcizmi, paratë ose thjesht verbëria për atë që po ndodh: ju e emëroni atë. Ndryshim i madh nuk vjen nga media apo politika, por vjen kur të gjithë individualisht ndalojnë mbështetjen e sistemit. Dhe nëse shumë bëjnë, ndërtesa humbet themelin e saj, duke e shkaktuar atë të shembet.

Ju nuk doni një kolaps? Ju në fakt mendoni se është mirë në këtë mënyrë? Pse, për shkak se ende keni një jetë relativisht të qetë? A i keni kushtuar vëmendje? A keni ndonjë informacion për cilat masa të policisë shtetërore janë zbatuar në vitet e fundit, për shembull? A e dini se në cilën mënyrë po shkon? A ndihet mirë? A doni të jetoni në një burg dixhital në pak vite, në të cilin çdo gjë dhe të gjithë do të monitorohen? Oh mirë, ju mund ta gjeni atë ndjenjë të sigurt. Kalvinizmi i vjetër i 'sigurtë në krahët e Jezusit' dhe kisha ka rrjedhur në 'të sigurt me babanë' dhe pastor i ekraneve drejtkëndore. Përshtatshmëria i shërben njerëzve, por hipnozë anestetike dhe mediatike nuk ju bëjnë të shijoni acidin. "Po, por si mund të jetë ndryshe? A duhet të fillojmë nga e para nga e para? "Po! Por kjo kërkon një ndryshim të plotë në të menduarit dhe kryesisht në vetë-de-programim të sistemeve tona të besimit. Huh frikshme! Edhe më e mohuar se perandori nuk është i veshur me rroba është ndoshta shumë më frikshme.

Etiketa: , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (10)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Ka një lidhje tjetër midis FvD dhe TMG (PowNED)

  "Pwned" është një folje, që zakonisht përdoret si një shprehje mbizotëruese e dominimit, kontrollit ose fitores. Ky term specifik përdoret më së shumti në lojëra video, megjithëse ka gjetur rrugën e saj në bisedë jashtë linje. Kur ju jeni pwned, ju keni qenë mundur nga një kundërshtar, shpesh në një mënyrë poshtëruese. Ajo gjithashtu përmban konotacione të dështimit të madh në pjesën e humbësit.
  https:// http://www.lifewire.com/what-is-pwned-2483497

  https://www.rtlnieuws.nl/economie/artikel/4658136/carriere-annabel-nanninga-forum-voor-democratie-fvd

  https://twitter.com/DHofbar (Mos i kushtoni vëmendje Logo, ju do të shihni vetëm një buf 😀)

  Dhe sigurisht buf i famshëm, çfarë është në emër. Cilat janë delet e thara deri në thertore?

 2. mb. ka shkruajtur:

  Fotot e shumta të demonstruesve (dhe publikimi i tyre para se të ishte edhe e sigurtë se ajo kishte shqiptuar fjalët) jep arsye për të menduar për njohuritë paraprake.

  • Zonnetje ka shkruajtur:

   Në Madurom gjithçka drejtohet në interes të të dyshuarve të zakonshëm. Edhe "aksidente" janë të drejtuara. Ata gjithmonë dridhen, thjesht nuk mund të fitojnë mjaft në bashkëpunim me ata qytetarë të mirë. Ata u pëlqejnë t'i shërbejnë zotërinjve të tyre. Boys luajnë të gjithë së bashku. Vendoseni një maskë. Festivali venecian nuk është asgjë. Zum kotzen.

   • ZalmInBlik ka shkruajtur:

    po Sun idd, banori mesatar madurodam nuk e di më mirë dhe është i kushtëzuar / indoktrinuar që do të kryhet së bashku me rrjedhën dhe nëse ff është në gjendje të fryj me të gjitha erërat ... shtylla kurrizore dhe integriteti nuk janë pjesë e fjalorit dhe janë të rinj duke hedhur vështrime nga koha në kohë, qepja / vendosja e thikave në shpinë dhe bërrylat më të mira janë motoja. Duke vepruar dhe duke treguar se kreu i pafajshëm i kushtëzuar dhe ndërkohë me thikë prapa tij për të manipuluar Machiavillian, ajo u përplas në fillim ... në të shkurtër, pickim të dobët, një tenxhere me lagështi

 3. Zonnetje ka shkruajtur:

  Kam lexuar vetëm atë "forum për demokraci" KUNDËR një Nexit
  votuan këtë pasdite. Guys, demokracia në Madurodam në më të ngushtë nuk ekziston. Akterët e kontrolluar dhe të paguar mirë si një zgjerim i drejtpërdrejtë i elitës armiqësore mund të gjenden këtu. Skllevërit ende kanë një birrë të bukur dhe patate të skuqura, ndërsa është ende e mundur.

  • ZalmInBlik ka shkruajtur:

   Nuk është vetëm kundër një Nexit, por edhe kundër mocioneve për nxjerrjen e gazit më pak në Groningen (shih gjithashtu filmin Hofbar në fund) duke thënë një gjë dhe tjetrën. Ndërkohë, skllevërit janë rruar në shtëpi duke pritur për 'shpëtimtarin' e ardhshëm. i cili u jep atyre një goditje ... por pa marrë parasysh se çfarë ndodh, vazhdoni të votoni dhe të shpresoni për ndryshim

 4. Kamera 2 ka shkruajtur:

  e asaj integriteti të vendosur nga ZalmInBlik ju vini këtu:

  Një shfaqje me Hiddema në kostum të bardhë latex dhe djep në kutinë e qiellit nga Eerdemans.

  Në hipnozën e shikimit të përditshëm televiziv, nuk mund t'i shfaqni aktorët. Hiddma që edhe atë
  mjekët spindo e lanë fjalën të fryjë nga goja e tij

  E ashtuquajtura arrogancë e atyre njerëzve është shumë mirë vepruar dhe kur të dilni nga hipnozë televizive, ju shihni dhe mendoni se këta njerëz nuk kanë kuptim, por asgjë. Hiddeman nuk do të besojë edhe ju për të dhënë një notë blerje kur jeni të sëmurë në shtrat.
  Shumë tekste dhe gjuhë me fjalë të përgatitura dhe shpirtra të pakuptimta ... (ne mbetemi të rregullt)

  • ZalmInBlik ka shkruajtur:

   është edhe më keq me wnl (ne në portokalli) këto krerë sterilë fashistë besojnë në të, Hiddema vjen nga një familje e mirënjohur NSB dhe natyrisht nuk është turp për këtë. Se këto vetë-konsumuar patsers ngrënë plotësisht të marrë kohën e transmetimit në Madurodam natyrisht thotë gjithçka ...

 5. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Po, natyrisht, pas shtyllës, duhet të ngrihet një kolonë e re, prapa së cilës delet mund të fshihen, së shpejti mund të përmendim se kjo ndodhi në emër të dëshirës apo është vetëm një urë shumë larg.

  "Ne jemi më shumë se vetëm një parti politike. Ne duhet të ndërtojmë një kolonë krejt të re me institucionet tona: një parti, një transmetues të ri, gazeta të tjera, dhoma të tjera të debatit dhe shumë duhet të bëhen edhe në universitete ", thotë ai.
  https://www.msn.com/g00/nl-nl/nieuws/binnenland/cliteur-fvd-moet-nieuwe-zuil-bouwen/ar-AAASsRk?li
  https://www.telegraaf.nl/nieuws/3535049/cliteur-moet-afstand-nemen-van-baudet

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër