Thierry Baudet dhe kartela e racizmit nga Kajsa Ollongren e nisur nga Shtëpia Clingendael

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 3 Shkurt 2018 12 Comments

Majmunët vazhdojnë të dalin nga mëngë kohët e fundit dhe kësaj radhe është Thingenry Baudet, e nisur nga instituti ynë mbretëror i shtëpisë Clingendael, i cili mund të lidhet me ide ekstreme. Që nga dita e 1 Forumi për Demokraci (FvD) u përpoq të fillonte me anë të afatit për Facebook të Martin Vrijland dhe unë u kontaktua edhe nga dikush nga ekipi Baudet për të ardhur në takime. Gjithmonë e mbaj atë varkë, sepse ishte e qartë për mua se Baudet ishte një peng i kontrolluar që duhej të shërbente si një rrjet sigurie.

Rrjetat e sigurisë që kanë shumë mbështetës duhet të kthehen në një moment të caktuar. Për këtë ata janë konceptuar dhe themeluar. Ndonëse Baudet thotë shumë gjëra të mprehta, kjo është pikërisht qëllimi i detyrës së tij të sigurisë. Të Dhënat e Mëdha (të dhënat që vijnë nga 24 × 7 monitorimi i mediave sociale, e-mail, biseda etj.) Siguron që shteti e di saktësisht se cili ndjenjë ndodh midis njerëzve dhe kështu fuqia gjithashtu di se si të merret me të. Rrjedhimisht emrin 'rrjetin e sigurisë'. Nëse grupi që është kritik për shtetin është rritur, keni nevojë për një anije të madhe. Dhe kur të gjithë njerëzit janë në atë anije, dërgoni anijen ashtu siç dëshironi.

Karriera e ministrit Blitzkrieg Kajsa Bilderberg Ollongren tani mund të kryejë punën, tani dikush nga ekipi Baudet, anëtar tjetër Yernaz Ramautarsing, këshilltar i kandidatëve për zgjedhjet komunale në Amsterdam, ka bërë një vendim racist. Ai do të kishte thënë në 2016 se ka një lidhje midis racës dhe IQ. "Do të doja të isha ndryshe, se njerëzit e zinj ishin hiper-inteligjentë, që Surinamezët kishin IQ mesatare më të lartë në botë", tha ai në një intervistë në televizionin Brandpunt. "Por nuk është kështu." Një go-getter për Kajsa, kështu që ajo mund të thoshte të mëposhtmet në lidhje me të (kështu nga Volkskrant):

Ndarja më e fundit e populizmit vazhdon aty ku Wilders ndalet. Partia e Baudit duket të jetë e fiksuar me një prej tabuve të pakta që i bashkëngjit si liberal liberal: duke folur për gara në debatin politik.

Sipas ministrit, Thierry Baudet 'vazhdoi' këtë javë. Udhëheqësi i FvD nuk hoqi dorë nga deklaratat e anëtarëve të partisë në një debat Yernaz Ramautarsing, këshilltar i kandidatëve për zgjedhjet e këshillit bashkiak në Amsterdam marsin e ardhshëm.

Kështu funksionon me rrjeta të sigurisë. Ju i leni të predikojnë shumë "të vërteta"; gjëra që jetojnë subkutane me njerëzit. Pastaj ju çiftoheni për diçka ekstreme dhe Voila , punë e bërë. Gjithkush që është kritik tashmë kishte vulën e konspiracionit të vulës. Martin Vrijland tashmë ishte keqtrajtuar në internet nga punonjësi i shtetit Jeroen Hoogeweij (pas ndërhyrjeve mjekësore dhe trajtimeve të hormoneve tani Naomi Hoogeweij quajtur); kështu që paketa e ngarkesës tashmë është braktisur kryesisht. Por duket se ka kërkesa për mendimtarë kritikë dhe kështu Clingendael doli me Baudet. Paul Cliteur është një nga forcat lëvizëse prapa Forumit për Demokraci (FvD) të Thierry Baudet së bashku me spindoctors Clingendael Adriaan Schouti cili ishte i pranishëm dukshëm në themelimi i Forumit en Peter van Ham.

Instituti Clingendael ishte - sipas Wikipedia - i themeluar në 1983 nga Ministri Holandez i Mbrojtjes. Sipas Wikipedia, megjithatë, instituti është politikisht i pavarur (ju nuk keni për të mbajtur mbrapa tuaj të qeshura). Instituti Clingendael nuk është fare i pavarur, por është një agjenci me ndikim propagandistik e ngritur nga familja mbretërore në 1982.

Akti i 29 Dhjetorit 1982, që autorizon bashkë-krijimin e Institutit Holandez për Marrëdhënie Ndërkombëtare "Clingendael"

Ne Beatrix, me hirin e Perëndisë, Mbretëresha e Holandës, Princesha e Orange-Nassau, etj etj etj.
Të gjithë ata që do ta shohin ose do ta dëgjojnë, përshëndes! Të jenë të njohur:
Pra, ne kemi marrë parasysh se është e dëshirueshme që të ardhurat e Shtetit për të bashkë-themelues i Institutit holandez themeli i 'Clingendael' marrëdhëniet ndërkombëtare dhe për këtë qëllim sipas nenit 40 e llogaritë e qeverisë 1976 (STB. 671) autoriteti statutor të kërkuara është;

Kështu është që Ne, Këshilli i Shtetit, dhe me konsultim të përbashkët të Shteteve të Përgjithshme, e kanë miratuar dhe kuptuar, ashtu siç e miratojmë dhe e kuptojmë me këtë:
Artikel 1
Ministri ynë i Mbrojtjes është i autorizuar të bashkërendojë Institutin Holandez të Fondacionit për Marrëdhënie Ndërkombëtare "Clingendael".

Artikel 2
Ky Akt do të hyjë në fuqi me efekt nga dita e parë pas datës së lëshimit të Buletinit të Veprave dhe Dekreteve në të cilat është vendosur.

Artikel 3
Ky ligj mund të citohet si Fondacioni i Fondacionit Clingendael Institute.

Dhe cakto që kjo të publikohet në Gazetën Zyrtare dhe se të gjitha ministritë, autoritetet, organet dhe zyrtarët të cilin ajo mund të bëjnë, do të zbatojë me kujdes dorën.
Dhënë në Lech, 29 Dhjetor 1982
Beatrix
Ministri i Mbrojtjes,
J. de Ruiter

Lëshoi ​​1982 tridhjetë e parë dhjetor
Ministri i Drejtësisë,
F. Korthals Altes;

"Baudet u bashkua me 2007 në shërbim të Universitetit Leiden. Si ligjërues dhe student i doktoraturës ai ishte i lidhur me Fakultetin Juridik. Sulmi mbi shtetin e kombit, teza që Baudet shkroi nën drejtimin e Paul Cliteur dhe Roger Scruton, ka të bëjë me identitetin kombëtar, unifikimin evropian dhe multikulturalizmin."Ju gjithashtu mund ta gjeni atë tekst në internet (burimi: wikipedia). Pra, mund të konkludojmë se Thierry u stërviti nga agjencia e vet të spin-it të shtëpisë sonë mbretërore. Sa e lehtë është të hedhësh kartelën e racizmit në tavolinë (nëpërmjet pengut Yernaz Ramautarsing) dhe të dërgosh anijen me pasagjerë nga bregu para se të kalojë bregu? Shumë e lehtë; tashmë ishte plani. Ministri Kajsa mund të mbajë topin.

Elita mbanë strings fort në duart e tyre. Ndoshta ne mund të presim edhe një bori të mirë nga klloun e ri në qiell: Rian van Rijbroek. Tani ajo kërkon një Spiun rus është në Dhomën e Përfaqësuesve. Mund të supozohet se kush do të jetë.

Çfarë mund të presim? Sigurisht që mund të presim shumë drama dhe sapun! Prandaj unë i kam quajtur akterët e politikanëve për vite me radhë. Ata kryejnë një sapun të vërtetë të gjallë për ju që mban të lartë iluzionin e demokracisë. Ju nuk jetoni në një demokraci; ju jeni të qeverisur nga aristokracia prapa maskës së demokracisë, në të cilën të gjithë lojtarët në terren janë të trajnuar dhe drejtuar nga kjo aristokraci e njëjtë.

Thierry ka tani u regjistrua dhe do të mbrohet nga pengu i zotit Theo Hiddema. Ne do të shohim spektaklin! Ne duam atë dhe e marrim. Shfaqja duhet të vazhdojë!

Lista e lidhjeve burimore: volkskrant.nl, wikipedia.org, wikipedia.org, telegraaf.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (12)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Emri i bukur nga ai politikan (aktor) i FVD-së me kartën e racizmit ... ndoshta duhet të lexohet diçka subliminal tjetër Yernaz Ramautarsing >> Next to Traumatizing

  Ah .. kjo është shumë e ngarkuar ????

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Unë kam menduar për atë përsëri, por duket e qartë për mua se Alexander Pechthold duhet të jetë spiun ruse në dhomën e dytë ...

 3. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Mos harroni lidhjen me Minerva Leiden nga e cila Beatrix është anëtare, kështu që ata kanë linja të shkurtra me fabrikën e elitës ku përgatisin aktorët e tyre dhe manipuluesit e tjerë për të luajtur shoqërinë.

 4. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Për shumë vite, Ollongren ka qenë ministër hije-presidenti i Holandës, ajo është ajo që qëndron pas folësit Rutte dhe shtrirja e aristokracisë (shteti i thellë). Për shumë vite ajo ishte sekretare e përgjithshme në Ministrinë e Punëve të Përgjithshme, prandaj pjesëmarrja e saj nuk mund të jetë një surprizë. Dhe rënia e saj nuk do të ndodhë, sepse sa votash ka elektorati aktualisht?

  Dhe pastaj them se Holanda është një demokraci ...

 5. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  Njerëzit (plebs) nuk mund të dinë se ne jemi qenie shpirtërore.
  Axhenda është aq e thellë, qentë nuk më pëlqen, çfarë mund të bëj më shumë sesa të them se e vërteta është thellë brenda nesh.

  Ayahuasca Shamans

  Në dashuri

 6. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Djalë Orwellogren dhe të gjithë ata që mendojnë se elitisti në Jort Kelder janë të vështirë në punë duke i bërë varret e tyre.

  Ajo mori pjesë në zgjedhjet 2006 ku ajo ishte numri 5 në një listë D666 nga të cilat vetëm 3 u zgjodh. Ajo vetë mori 3174 vota - mezi 5% e një vendi parlamentar dhe pastaj ju mund të sigurisht:
  - Sekretari i Përgjithshëm i Punëve të Përgjithshme
  - Alderman i Amsterdamit
  - nënkryetare
  - Ministri i Brendshëm (AIVD, ndër të tjera)
  - Zëvendëskryeministri
  - dhe sigurisht Bilderberger

  Kabineti dhe AIVD mashtrojnë qytetarët

  Zëvendëskryeministri De Jonge dhe AIVD japin informacione të pasakta në lidhje me kompetencat e AIVD. Ithtarët e tjerë të ligjit të përgjimit të ri si udhëheqësi i CDA Buma dhe eksperti i sigurisë Rob de Wijk gjithashtu tregojnë të pavërtetat. Ata thonë se AIVD nuk mund të dëgjojë "kabllin" në këtë moment. Kjo është marrëzi e duhur.
  https://www.privacybarometer.nl/nieuws/3916/Kabinet_en_AIVD_misleiden_burgers
  https://www.meerdemocratie.nl/meer-democratie-sleept-ollongren-voor-de-rechter-wegens-afschaffing-referendum

  Kushdo që mendon se zgjidhjet mund të gjenden përmes politikës dhe shërbyesve civilë, kur ata betohen për besnikëri ndaj Perëndisë (cili?) Dhe princit nuk e kuptonin fare.

  Beatrix 80 që duhet të festohet ????

 7. danny ka shkruajtur:

  Ajo që është gjithashtu interesante është se Thierry bën një ankesë nën emrin "shpifje".
  Ne folëm për një kohë më parë, ata flasin për shpifje për të heshtur njerëzit.

  Me fjalë të tjera; njerëzit duhet të mësohen me idenë se ata mund të shpallen fajtorë nëse ata fyejnë aksidentalisht dikë.
  Të rritet vetëcensura mes njerëzve.

 8. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Aristokrati me zonjën e dyfishtë, Orwellongren vazhdon të qëndrojë në qasjen e saj NWO Bilderberg. Unë kam për t'i dhënë asaj flokët ajo është e palodhur dhe nuk mund të relented në strategjinë e saj STASI. Pas East Stratcom, redaktorët kryesorë do të bisedojnë me të, sa objektive jeni ju kur flisni për gazetarinë. Shumë alarmante kjo ...:

  Shoqëria dhe ministri Ollogren diskutojnë lajme të rreme

  Dolf Rogmans - Postuar në Djathtas të martën 6 Shkurt 2018, 13: 49

  LAJME Ministri Kasja Ollogren nga Marrëdhëniet e Brendshme dhe Mbretërisë dhe tre anëtarë të Shoqatës së Kryeredaktorëve kanë diskutuar lajmin e rremë dhe pasojat e tij pasditen e së hënës. Qëllimi ishte të arrihej. Përfundimet nuk janë tërhequr, por kjo nuk është ajo që qëllimi është, sipas kryetarit të bashkësisë Marcel Gelauff në një e-mail për anëtarët e shoqërisë.

  Gelauff shkoi me Hans Nijenhuis dhe Gert-Jaap Hoekman, redaktor kryesor i AD dhe Nu.nl respektivisht.

  Ndër të tjera, u shqyrtuan edhe Task Forca Fake News e Komisionit Evropian, përdorimi në rritje i fjalës lajme të rreme, gjithashtu në kuptimin më të gjerë të refuzimit të mendimeve të tjera sesa të tyre dhe ndikimit të tyre në gazetari.

  Nisma nga Nu.nl, Universiteti Leiden dhe Facebook ndaj lajmeve të rreme, pozicioni dhe veprimet e kompanive të tilla si Facebook dhe Google (thjesht një platformë teknike apo rritjen e rolit të botuesit), rëndësia e transparencës pjesë e qeverisë (si procedurat e ilustruar WOB rreth MH17), efekti i fenomenit të gazetarisë rreme lajmeve gjithashtu inkurajon diskutim më të brendshme dhe reflektim dhe nevojën për gazetarinë më të mirë dhe më e mprehtë se kurrë realizon detyrën e tij.
  https://www.villamedia.nl/artikel/genootschap-en-minister-ollogren-overleggen-over-nepnieuws

  Ende nuk ka dëshmi 'aktorë të shtetit' Unë mendoj se ju jeni një aktor i shtetit vetë.

 9. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Cilat janë ato përsëri transparente në Bruksel, të neveritshme për këtë bah. Ku ata marrin guxim të ff për miliona njerëz për të përcaktuar se çfarë është e re. Ringjallja e kohëve të lashta ...

  Emri: Grupi i ekspertëve të nivelit të lartë për lajmet e rreme (E03567) Aktiv
  Titulli i Datës Hap i hapur për publikimin e uebit
  07 / 02 / 2018 Takimi 2nd Jo Jo

  Takimi detaje
  Grupi / nëngrupet: Grupi i ekspertëve të nivelit të lartë për lajmet e rreme (grupi kryesor)
  Data / Ora: 07 / 02 / 2018
  Titulli: Takimi 2nd
  Vendi: Bruksel
  Hapur për publikun: Jo
  Web streaming: Jo
  Dokumentet: Nuk ka dokumente të bashkangjitura për këtë mbledhje
  http://ec.europa.eu/transparency/regexpert/index.cfm?do=groupDetail.groupMeeting&meetingId=1331

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Oh mirë, por ndoshta është gjithashtu pjesë e anijes, e cila po hidhet jashtë kontrollit, në breg. Kjo është në të vërtetë një metodë e njohur nëse shikoni historinë e dekadave të fundit.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër