Thierry Baudet Forum për Demokraci (FvD) "Owl e Minerva përhap krahët e saj"

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Mars 2019 34 Comments

burimi: youtube.com

Në prezantimin e fjalimit të fitores së tij nga mbrëmë, Thierry Baudet tha mbrëmë:Owl Minerva përhap krahët e saj në mbrëmje". Fjalimi bombastik mori shumë në ndërkohë vëmendje dhe kritika, por pak njerëz ndoshta e shohin fundin e dyfishtë në këtë fjalim për atë që ia vlen. Domethënia e vërtetë e bufës Minerva e përmendur nga Baudet është: bufja që adhurojnë Masonët; Moloh. Freemasonët (kafka dhe eshtra, shoqëria Thule, etj.) Përhapnin krahët e tyre nëpër Holandë.

Loja e dialektizës hegeliane shpalos para syve tuaj. Mesazhi i fshehur është se klubi Leiden Minerva është në kontroll. Baudet, pasardhësi i mbretërisë Instituti Clingendael, tregon natyrën e tij të vërtetë të fshehur në pamje të qartë. Spin mjekët e Clingendael kanë vendosur këmbën e tyre të kontrolluar të opozitës në demokracinë e shamisë në të cilën opozita mund të hedhur në erë fushën e forcës së majtë drejt në lartësi të mëdha. (lexo më tej nën video)

Thierry Baudet mund të emërojë gjithçka që analizat e mëdha të të dhënave kanë treguar se ekziston një jetë midis njerëzve. Ai madje mund ta inkurajojë atë, sepse e drejta në të gjithë Evropën dhe në mbarë Perëndimin duhet të rritet. Është formula e suksesit Hegeliane në formë optimi. Dialektika e dy të kundërtave që gjenerojnë një rrymë: kontradiktat çojnë në sintezën e dëshiruar, megjithëse filozofi Hegel. Dhe kjo është arsyeja pse Baudet mund ta quajë Mark Rutte një absurditet ekonomik:

"Ne jemi të dëmtuar nga universitetet, gazetarët, njerëzit që marrin grantet tona artistike dhe që i projektojnë ndërtesat tona, dhe mbi të gjitha ne jemi të minuar nga administratorët tanë. Një klikë e networkers rënë; takime profesionale; njerëz që kurrë nuk kanë lexuar një libër në jetën e tyre dhe nuk kanë asnjë ide se cilat janë çështjet e rëndësishme në afat të gjatë. Për fat të keq, ata kontrollojnë organet vendimmarrëse të vendit tonë dhe bëjnë zgjedhje të gabuara herë pas here në një përzierje kurioze të injorancës dhe interesit cinik.

Jo shumë kohë! Dhe kështu vazhdoi dhe kështu njerëzit marrin iluzionin se kampi i krahut të djathtë do të fitojë dhe do të bëjë ndryshimin e madh.

Ne e njohim këtë rritje nga e djathta nga pjesa tjetër e Evropës dhe madje edhe nga SHBA, ku Donald Trump gjithashtu mund të gjendet në atë kamp. Ne e dimë atë nga kampi Brexit. Ne e njohim atë nga Italia dhe shumë vende të tjera evropiane. Shtyllat e baterisë janë vendosur në tension të lartë. Megjithatë, është përgatitja për sintezën e ardhshme, ku e drejta do të lidhet me katastrofën ekonomike dhe sociale që pret Perëndimin.

Dështimi i Brexit që unë kam parashikuar gjatë dhe rënia e ekonomisë amerikane së shpejti do të lidhet me këtë grup (grupi kritik të krahut të djathtë) të opozitës. Prandaj është nga dizajni se e drejta mund të fitojë tani, sepse kontribuon në polarizimin e dëshiruar nga e cila do të krijohet kaosi dhe pastaj 'rendi i ri'. Grupi anti-globalizimi dhe kabineti i krahut të djathtë anti-BE do të lidhen me këtë katastrofë ekonomike dhe radikalizim në të ardhmen e afërt. Kaosi që do të pasojë siguron vakuumin e fuqisë për krahun e ri të fortë. Kjo siguron vakuumin e fuqisë për (gjithashtu shumë parashikuar këtu) marrjen e BE nga Turqia dhe Perandoria Osmane shërohet. Ajo gjithashtu do të çojë në zgjidhjen përfundimtare me mendimtarët kritik; duke i quajtur ata mendimtarë konspirativë. Si ata që janë përgjegjës për kaosin, çdo formë e kritikës do të ndalohet përfundimisht dhe ekziston vetëm e vërteta 1 dhe kjo është e vërteta që krahun e fortë do të imponojë.

Thierry mund të fajësojë imigracionin dhe ai mundet Utrecht sulm PsyOp për të luajtur në disponimi. Dhe gjithashtu në atë që e njohim fytyrën e vërtetë të pengut masonik (pasardhësi i Minerva Clingendael) Baudet. Dhe si gjithmonë në ndeshjen e opozitës së kontrolluar, ndjenjat nënlëkurore luhen dhe nxiten. Kur vendoset tension në polet e kundërta, tensioni i gjeneruar është më i madh. Ne i bëjmë thirrje shpëtimit tani, por ju votuesit mbaheni vetëm në iluzionin e quajtur demokraci. Elitaire Clingendael Minerva peng Baudet mund të kapur dhe të nxisë ndjenjat e fundit në mesin e njerëzve. Dhe për aq kohë sa njerëzit të vrapojnë pas shoferit të ardhshëm popullor, bateria po ngarkohet gjithnjë e më shumë. Pastaj shkarkimi mund të ndjekë; kaosi i ardhshëm. Dhe nga ai kaos vjen rendi i ri dhe do të thirret: "Asnjëherë më shumë!". Është një proces që shpaloset në të gjithë Perëndimin dhe kjo mund t'ju ndihmojë të njihni shkrimin master. Lexoni gjithçka rreth atij skenari master ky artikull.

Ne jemi dëshmitarë të përgatitjes për kaosin në Evropë; (Ordo ab Chao), rënia e ardhshme e perandorisë amerikane dhe (pas kësaj, në periudhën afatmesme) një luftë e tretë botërore për Jerusalemin. Në këtë moment, megjithatë, një pjesë e popullit jeton në fitoren e fitores. Shpresa e rreme për pengun Baudet. Është koha për të parë përmes lojës hegeliane dhe për të njohur aktorët politikë për atë se kush janë me të vërtetë. Vetëm ju mund t'i ekspozoni ato. A keni rënë për një peng të rrjetit të sigurisë? Ata që mund të ndihmojnë të mprehin të kundërta në shoqëri? Ju keni rënë për iluzionin e demokracisë; drejtuar nga instituti familjar mbretëror Clingendael dhe Minerva.

Gjithashtu lexoni komentet më poshtë këtij artikulli

Lista e lidhjeve burimore: telegraaf.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (34)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Skllavi i pagave ka shkruajtur:

  Vetëm zogjtë e kashtë vazhdojnë të mbështesin sistemin aktual ...
  ... dhe vazhdojnë të fshihen me ankth nën krahët e nënës dhe babait.

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Mund të gaboj në Minerva = Moloch, por gjithsesi, ne flasim qartë për organizatat e shoqërisë sekrete dhe bufi Minerva është një simbol i rëndësishëm (siç e njeh Baudet gjithashtu). Është e qartë se Baudet vjen nga kalaja Minerva dhe Clingendael.

 3. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  E vetmura që sheh lopët është kjo, gjithashtu për të shpëtuar me pazarin tuaj të përditshëm.

  https://www.plus.nl/info-defabeltjeskrant

 4. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Dhe këtu është një shpjegim i mirë pse ..

 5. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  Asgjë tjetër për të shtuar, e kisha djegur votën time.
  Unë depozitoj një meze të lehtë shtesë për këtë kontribut, Z. Vrijland.

  Tribute dhe Dashuria.

 6. JHONNYNIJHOFF@GMAIL.COM ka shkruajtur:

  Zogjtë e rinj quhen "zogjtë e zogjve"! gjatë procesit të "hundës" Holleeder ka dhënë një majë të velit të gjyqtarit! ata që kanë fuqinë e vërtetë në Holandë, a kam frikë nga kjo?

 7. Zonnetje ka shkruajtur:

  Artikull i shkruar mirë. E pra çfarë mendoj për këtë. Baudet është 100% e kontrolluar nga opozita, ai ndoshta ka për të vënë flamurin në Wilders. Wilders është në të vërtetë passe. Baudet është partia për personin që dëshiron të ketë funksionet e VVD-së. Rutte ka përfituar shumë nga incidenti në Utrecht, i cili është i ftohtë. Ju mund të lidhni të gjitha sendet e gjelbër me shërbyesit civil, mbushni xhepat e majtë ... xhepat e duhur. Me pushime në Indi, por me kartën e kreditit dhe sigurimin. Gjithçka mbetet e njëjtë. Asnjë nga palët nuk ka një shumicë të mirë dhe për këtë arsye duhet 'të bashkëpunojë' me anddren. Dhe kështu të gjitha palët janë bashkëpjesëmarrëse në politikë. Ky është qëllimi.
  Masoneria promovohet në sy të qartë në fytyrën tuaj. Oh mirë, skllevërit nuk e marrin atë.

 8. Riffian ka shkruajtur:

  Mark Twain - "Nëse votimi bëri ndonjë ndryshim, ata nuk do të na lejonin ta bënim."

  dhe kjo është vetëm se si është 😀

 9. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  ... Nuk dua të godas veten, por tregon se ekziston një korrelacion midis të ashtuquajturit sulmi në Utrecht dhe zgjedhjet. Është gjithçka kaq e parashikueshme.

  https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/terreuraanslag-24-oktoberplein-te-utrecht-het-hele-land-in-paniek/#comment-22338

  Si kjo pjesë e orkestruar midis policisë dhe zyrtarit turk pak para zgjedhjeve ... Erdogan thx! 🙂

 10. Zonnetje ka shkruajtur:

  Pra, lëkura e uritur do të thotë të dyshuarit e zakonshëm që mbajnë pozicionet kyçe. Unë nuk do të shpjegoj këtë në më shumë detaje se kush janë ata.

  • ZalmInBlik ka shkruajtur:

   Koloneli nuk më bën të qesh me të njëjtën figurë që ishte përfshirë në të ashtuquajturën rrëmbimi Heineken dhe atë që ishte plotësisht i mposhtur nga Peter OM Regelneef de Vries në leckën e tij të pakuptimtë me të njëjtin emër dhe ne nuk jemi ende shpëtoj prej tyre kur delet janë të mërzitur pastaj e tërheqim atë lëkurë të zbrazët nga kutia e vjetër së bashku me Peter qumështin e whipped ..

 11. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  saktë po sëmundja e Hegelit ....

  "Filozofi gjerman

  Fjalia që përdor Baudet duket të jetë një citim nga filozofi gjerman Hegel. Ai shkroi: "Owl e Minerva nuk fillon fluturimin e tij deri në agim." Hegeli do të thoshte se njerëzit vetëm e shohin ose e kuptojnë një ngjarje kur është pothuajse e gjatë ".
  https://www.rtlnieuws.nl/editienl/artikel/4650271/wat-bedoelde-thierry-baudet-met-die-uil-van-minerva

  edhe ju do ta shihni vetëm kur e kuptoni derën

 12. Zonnetje ka shkruajtur:

  Unë e kuptoj se Baudet foli me dy fosile për të vepruar si një informator në Holandën e Jugut, Wiegel dhe Paul Scheffer. Asnjë tronditës i sistemit nuk e ka shikuar atë që është e qartë. Ata dy njerëz nuk mund të dalin në pension. Ju mund të shihni se ajo është gjithmonë e njëjta incrowd.
  Pashpresë dhe natyrisht të gjithë shohin npo. Plot pritje që zemra jonë rreh. Çfarë presin skllevërit? Ndrysho? me të vërtetë ata as që mund të veprojnë. Thjesht skuqura me majonezë për skllevërit. Duhet të mbetet argëtuese. Për aq sa unë jam i shqetësuar ... lëng

 13. danny ka shkruajtur:

  Mendoj se lidhja me bufin e Minerva dhe Moloch është paksa shumë larg.
  Por pavarësisht faktit se Baudet është jashtëzakonisht bindës, sipas mendimit tim, ka një arsye kryesore që elita ka nevojë për Baudet.
  Dhe kjo është të joshur njerëzit në sportelet e votimit.
  Elita është sikur njerëzit do të shohin se votimi nuk ka kuptim fare, sepse ato ende janë të qepura.
  Sapo njerëzit të zgjohen për këtë fakt dhe të bojkotojnë 'vota', struktura e tyre e pushtetit fillon të rrëzohet.

  Për t'i bërë njerëzit në votime, politikanët duhet të qëndrojnë për atë që njerëzit duan të dëgjojnë.
  Dhe në mesin e një populli të zgjuar keni nevojë për një Thierry Baudet.

  Natyrisht, elita nuk dëshiron që politikanët të ekspozojnë gënjeshtrën e tyre klimaterike dhe të ndalojnë imigracionin, por mund të sakrifikohen (përkohësisht).

  Baudet thotë se dëshiron të rivendosë besimin në politikë, ai tani ka arritur mjaft mirë.
  Dhe kjo është pikërisht ajo që ka rëndësi (për elitën).

 14. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Parathënie për rezultatin e marsit 20

  Klikoni në lidhjen, debatimin në Media në 2018 në tabelën RTLshow

  https://www.youtube.com/watch?v=0st0efsfITE

  Këtu disa dialogje, por pastaj në anglisht

 15. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  @Martin, ju duhet të lexoni këtë artikull AD. Ajo lexon si një koment për këtë artikull duke përfshirë komentet .. Despair

  Imazhi i kukullave si filozof është ruajtur që nga ajo kohë. Nuk është për asgjë që z. De Uil në Fabeltjeskrant është transmetues i gjithëdijshëm.

  Cruijffiaans
  Çfarë Hegeli - dhe gjithashtu Baudet - do të thoshte: njohja vjen vetëm kur pasojat e diçkaje vërtet bëhen të qarta. Ajo duket pak si Cruyffian 'ju do të shihni vetëm kur ti e kupton'. Baudet kështu i referohet, ndër të tjera, 'çmendurisë së klimës', masat që ai beson se kushtojnë shumë para, ndërsa në sytë e tij ato kanë efekt relativisht të vogël.
  https://www.ad.nl/politiek/wie-of-wat-is-toch-die-uil-van-minerva~ad870870/

  Afera e trishtuar ...

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Pikërisht, e pashë atë mbrëmë, por nuk kisha kohë të punoja më në faqen time të internetit.
   Ata lexojnë së bashku dhe më pas shohin se dhjetëra mijëra njerëz përfundojnë në faqen time, sepse ata do ta kërkojnë atë deklaratë nga Baudet, kështu që ata duhet të më shtyjnë në rezultatet e Google.

   Është një lojë e madhe që po luhet dhe ata kanë frikë të qartë se njerëzit do të zgjohen vërtet. Unë vetëm e bëj atë vetë dhe mediat kanë miliona (nëse jo miliarda) dhe ata kanë media alternative të kontrolluar dhe ata kanë një ushtri të tërë të mediave sociale dhe ata kanë rrjetin e tyre në Inoffizieller Mitarbeiter dhe ata kanë AIVD që masat dhe e di (dhe kontrollon të gjitha) .. dhe kështu me radhë!

 16. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Media / Macht paraqet Baudet me të njëjtën tërheqje

  https://www.nrc.nl/nieuws/2019/03/22/fortuyn-en-baudet-zoek-de-verschillen-a3954269

  Mediat paraqitën vetëm 1! foto notabene në Mediapark me një mijë kamera filmash dhe një mijë kamera në të njëjtin park të mediave, vetëm 1 foto ose dy gjithsesi

  http://www.volkertvandergraaf.net/

 17. Guppy ka shkruajtur:

  Pim Fortuyn u vra në moshën njëmbëdhjetë në 6 / 5 për 6: 05 u godit nga plumbat 5, predhat 6 u gjetën pranë tij dhe aty ishte diçka rreth 5 nga policia 6 në vend.

  6 + 5 = 11 dhe 6 × 5 = 30

  Përveç njëmbëdhjetë, ne hasim shumë shpesh # numër i çmendur # # extremelowfrequenty # # dualism # # ELeven #

  kjo do të thotë të marrësh kohë të mjaftueshme për të dhe ata e kanë bërë këtë. I njëjti stil përdoret për t'u dhënë njerëzve atë që duan aq keq.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër