Thirrje urgjente! Ne duhet t'i vendosim mediat jashtë veprimit TANI!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Shtator 2019 4 Comments

burimi: elseone.nl

De Telegraaf ka ndryshuar emrin e saj për artikujt e paguar nga 'ekstra' në 'premium'. Nëse doni të lexoni atë lajm të prodhuar vetë, së pari duhet të bëheni anëtar i asaj gazete që gjithashtu shkroi në favor të okupatorit në '40 /' 45. Tani e dimë që ANP është në duart e miliarderi John de Mol dhe gjithashtu e dimë se kjo familje mund të marrë një imazh shumë të këndshëm, sepse ato mund të prodhojnë të gjitha llojet e programeve televizive të njohura ose të qeshura dhe shikuesit i pëlqen të ushqehen me figura shikimi të madhësive. armë. John de Mol me të vërtetë është bërë 'zëri i Hollandës' me ANP-në e tij dhe ka një ndikim të madh në perceptimin tuaj për realitetin.

Kjo është arsyeja pse tani është vërtet koha për një ndryshim të madh. Isshtë koha që me të vërtetë t’i hedhim media mirë për mirë. David Icke e vendos atë të drejtë në intervistën më poshtë kur thotë se çmenduria është bërë normalja e re. Isshtë koha që ne të lartësojmë tregimin e së vërtetës në normë dhe t'i heqim gënjeshtrat. Për shumë kohë ne kemi pranuar që media kryesore mund të prodhojë lajme të rreme dhe të largohet me të. Pastaj ata madje shkojnë aq larg sa të manipulojnë faqet e internetit të lajmeve të rreme për të devijuar vëmendjen e viteve të tyre të prodhimeve të lajmeve të rreme dhe për të thënë se të gjitha lajmet e rreme vijnë nga Rusia.

Prandaj është koha që ju të mbështesni këtë faqe interneti dhe, mbi të gjitha, të ndërgjegjësoni median kryesore të veproni. Sa herë që blini ose lexoni një gazetë të tillë, i jepni asaj legjitimitet. Tani do të bëjmë një deklaratë të qartë duke bojkotuar median. Në kthim, mbështesni punën time duke u bërë anëtar në mënyrë që unë të mund të vazhdoj të shkruaj për mashtrimin dhe mashtrimin me të cilin po luajmë. Po, sigurisht që mund të argumentoni se ne kemi tashmë dikë si David Icke, kështu që pse do të më mbështeteni akoma? Unë mendoj, megjithatë, që David Icke është dikush që vjen nga media dhe politika e vjetër, dhe kështu për fat të keq ai thjesht mund të kontrollohet kundërshtimi. Asnjëherë nuk mund të shkruani kaq shumë pilula yndyre nga librat, të bëni dokumentarë, të fluturoni përgjysëm në botë dhe gjithashtu të postoni artikuj çdo ditë. Kjo është puna e një njeriu 10 të bashkuar në personin 1. Duhet të ketë ndihmë pas kësaj, pavarësisht karizmës karizmatike të njeriut. Unë besoj se blloku aktual i energjisë ka gjithmonë të vërtetë 95% të nxjerra përmes burrave të drejtuar para, por ndërkohë ka fshehur një bombë në katin e dyfishtë. Aktivizohet kur lëvizja e së vërtetës duhet të hidhet në erë.

In artikullin tim të mëparshëm Unë kam treguar disa shembuj të kësaj metode të minimit të lëvizjes së së vërtetës. Me David Icke, unë mendoj se ka të bëjë me historinë e zvarranikëve. Icke pretendon se linjat e gjakut elitist janë të ngjashëm me zvarranikët që mund të ndryshojnë formën. Ajo pjesë e historisë së tij, për mendimin tim, është përzier qëllimisht me pjesën tjetër; ku kjo pjesë e mbetur duket se është e vërteta absolute.

Megjithëse jam i bindur që jetojmë në një realitet simulues dhe për këtë arsye ju mund të keni të gjitha llojet e fenomeneve që janë të pashpjegueshme për syrin (merrni engjëjt biblike dhe demonët, xhindët nga Kurani ose tregimet për shikimet e UFO-së), tregimet kanë mbaruar racat jashtëtokësore që do të drejtonin çadrën këtu, për mendimin tim, mashtrim. Me të në kjo pjesë e sabattianizmit të përmendur në intervistën në Londrën Real, Icke është në rrugën e duhur për aq sa unë jam i shqetësuar, por unë mendoj se të shkosh shumë larg është të klasifikosh atë grup nën zvarranikë që ndryshojnë formën. Unë preferoj ta quaj atë grup linjat e gjakut avatar, të cilat drejtohen nga ndërtuesi i këtij simulimi; duke qenë Lucifer (shiko toelichting).

Icke gjithashtu mund të lidhet me atë (më lart) artikull i lidhur markë e përcaktuar në të djathtë, duke qenë fanatik për Brexit dhe duke mos parë përmes lojës pas saj. Pra, përkundër faktit se ai është pothuajse plotësisht në rrugën e duhur në pothuajse të gjitha pikat, kam frikë se në një të ardhme jo shumë të largët do të përjetojmë një skandal të madh diku, që do të thotë se reputacioni i tij papritmas zhduket. Sidoqoftë, ai është një folës i shkëlqyeshëm dhe siguron që shumë njerëz të zgjohen. Prandaj, unë sinqerisht shpresoj që ky efekt i hedhjes në erë të lëvizjes së së vërtetës përmes Icke nuk do të ndodhë, por nëse kjo ndodh, ju tani e dini se ajo është pjesë e lojës së rafinuar të pushtetit. Sigurisht që do të ishte jashtëzakonisht zhgënjyese (por jo herën e parë) Janë.

Edhe një herë bëj një thirrje urgjente për t'u bërë anëtare. Puna ime po kundërshtohet shumë, siç u bë e qartë sot kur faqja në internet ishte pa linje për orë të tëra. Mbetet e rëndësishme të ndiqni në mënyrë kritike si mediat ashtu edhe mediat alternative dhe të shihni analiza të pavarura të lajmeve. Gjithmonë mbani në mend se fusha mbizotëruese e forcës mund të matë dhe drejtojë saktësisht se si mendoni, kështu që mbetet e rëndësishme t'i kushtoni vëmendje. Shpresoj të jem në gjendje të kontribuoj për këtë. Kjo është arsyeja pse unë po ju kërkoj të bëheni anëtar ose një një donacion një herë për të bërë Mbështetja juaj është e nevojshme urgjentisht për të vazhduar.

Për shkak të rregullave të reja të BE-së, faqja e internetit e dhurimeve nuk funksionon më saktë. Prandaj mund të dhuroni direkt përmes: NL27 ABNA 0558 4469 22 në emrin e Fondacionit Martin Vrijland

Etiketa: , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (4)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Analizoj ka shkruajtur:

  Nuk do t'i vendosja vezët e mia në një shportë, nëse dëgjoj Icke në këtë mënyrë, dëgjoj informacione nga studiues të ndryshëm që kalojnë pa u përmendur me emër dhe me emër. P.sh. informacionet e ekzaminuara nga Christopher Bollyn, Michael C. Ruppert, Bill Cooper, Michael Collins Piper etj.

  Unë i këshilloj të gjithëve të bëjnë hulumtimet e tyre dhe të dalin në përfundime në vend që të shkojnë pas një pastori.

  ps: dhe formula e saktë sipas parimit Hegelian është që së pari të mendoni për Zgjidhjen (qëllimin) përpara se të ndërtoni problemin.

  • Analizoj ka shkruajtur:

   Icke duhet të turpërohet, pjesa me Cheney dhe Lojërat e Luftës është 1on1 e kopjuar nga studiues të tillë si Webster Tarpley dhe Michael C. Ruppert .. Libri Kalimi i Rubikonit nga ky i fundit është plot me materiale burimore. Një arsye tjetër për të mbajtur një distancë nga shifrat si Icke, në veçanti sepse ato nuk tregojnë se si e morën materialin burim dhe gjithashtu nuk përmendin studiuesit e interesuar. Opozita e kontrolluar që do të fundoset në kohën e duhur.

 2. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Shtë shqetësuese që ky artikull të ndahet aq pak. Lexoni më tej

  Kur mut godet tifozin, po është vonë.

  De Telegraaf ka më shumë vizitorë se kjo faqe, kjo faqe duhet të ketë dyfish sepse nuk ka asnjë fitim serioz dhe fuqi pas saj.

  De Telegraaf, "përbindësh" nga W W Second.
  Kushdo që e ka caktuar luftën si luftë "Bota" sidoqoftë. kontrolloni që edhe….

  De Telegraaf ishte e gabuar dhe e gabuar, ne nuk mund ta bëjmë atë më të bukur

  Pse më shqetësuese sidoqoftë

  http://archief.ntr.nl/deoorlog/page/mappen/780535/De+Telegraaf+fout.html

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Një herë fola me një burrë në arkën në Amsterdam i cili bleu një Telegraaf. Unë i thashë: "Ti e di që është gjithçka propagandë dhe gënjeshtra që blen atje, apo jo?"
   Ai u përgjigj: "Po, unë e di atë, por unë thjesht jam i varur nga kafja ime në mëngjes dhe gazeta ime".

   Dhe kështu makinat e propagandës marrin gjithmonë një hyrje. Dreamsndërron aq mirë për atë tub (hipnozë) dhe lexon aq mirë gjithë atë pulpë në gazetë. Hollandezi dëshiron të tallet, sepse kjo është traditë.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër