Thijs H. PsyOp kishte për të minuar sekretin profesional dhe që tashmë është arritur sot

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 3 Qershor 2019 8 Comments

burim: rtlnieuws.nl

Është e vështirë të vazhdosh me kaq shumë operacione psikologjike (PsyOps) që po fluturon përreth. Unë tashmë kam njoftuar se gjëra të tilla si ato të Anne Faber duhet të çojnë në futjen e një 'kërkimi të përbashkët' app. Sot ne shohim futjen e atij aplikacioni të shtyrë nga mediat; ku ata sapo kanë ndryshuar emrin në 'Sherlock', kështu që lexuesi kur Googling në atë aplikacion nuk përfundon në faqen e internetit të Martin Vrijland dhe zbulon se të gjitha ishin planifikuar për një kohë të gjatë.

Operacionet psikologjike (PsyOps) përdoren herë pas here për të futur legjislacionin dhe masat e reja. Një aplikacion i tillë duket i dobishëm, por në të vërtetë e bën drejtësinë gjysmën e Holandës jo vetëm një spiun potencial, por gjithashtu ju jep të drejtën për të përdorur kamerën, mikrofonin dhe vendndodhjen tuaj, në mënyrë që ju të mund të përdoreni me ligj.

Në artikullin tim nga 29 në maj të fundit, unë dha një përmbledhje të shkurtër se si të gjitha ato raste vrasjeje të viteve të fundit duhet të çojnë në legjislacion dhe masa të reja. Vetëm lexoni ato përsëri (këtu). Unë tashmë kam njoftuar futjen e aplikacionit në 18 Dhjetor 2017 për të. Në të vërtetë, në të gjitha ato gjëra, ajo që unë kam parashikuar ka ardhur e vërtetë, por duket se hipnozë e medias është aq e fortë sa që nuk ka rëndësi nëse ju zbuloni të vërtetën; njerëzit thjesht nuk duan ta dëgjojnë apo ta shohin atë.

Ndërkohë ne po ngrohemi përsëri me një rast tjetër të humbur (Anja Schaap), kështu që ne mund ta shkarkojmë atë aplikacion të ri. Gjithashtu kërko për një pyromaniac në Gouda, ndoshta ndihmon me futjen e shpejtë të kësaj aplikacioni spiunazhi. Po, natyrisht ne shohim një pamje tjetër të kësaj Anja Schaap të humbur dhe zjarret janë të vërteta, por kur do të fillojnë njerëzit të kuptojnë se ne po luajmë me probleme të krijuara; rastet e krijuara vetëvrasje, në të cilat personazhet kryesore u krijuan nëpërmjet teknikave të filmit (me softuer të thjeshtë) si 'të rreme të thellë'?

Me software të lehtë për shkarkim mund të krijoni një person joekzistent dhe të krijoni një histori të tërë; duke përfshirë dëshmi video, fotografi dhe duke përfshirë miqtë dhe të njohurit të cilët janë të hedhur në jetë me anë të teknikave deepfake (klikoni mbi kjo lidhje dhe shikoni se si funksionon kjo). Shikuesi i televizorit ose përdoruesi i Facebook do të mendojë për të parë imazhe që duken të gjalla. Dhe kështu ju lehtë mund t'i sillni njerëzit në mënyrën e pranimit për legjislacion të ri. Kjo vlen përpjekje.

Siç u përmend, unë tashmë kam njoftuar në 29 Maj se sekreti profesional do të ishte komprometuar. Sot ne lexojmë nga Telegraaf:

Javën e kaluar gjykata në Limburg vendosi që Mondrian duhet të ndajë imazhet e kamerës së Thijs H. me autoritetet gjyqësore për hetime të mëtejshme. Klinika nuk donte të siguronte imazhet më herët për shkak të konfidencialitetit mjekësor. Por gjyqtari vendosi që ky privilegj duhej t'i jepte rrugë rëndësisë së gjetjes së së vërtetës. "Unë e kuptoj se OM dëshiron të shohë imazhet dhe të marrë vendimin e gjykatës për njoftim."

Një avokat që supozon se ligji është shkelur nga një gjykatë e njoftimit? Kjo është një tjetër tregues se ne jemi përsëri duke u marrë me një rast PsyOp. Më parë në rastin e Jos Brech, ne pamë se si avokati Gerald Roethof pranoi pa kundërshtim që ADN-ja e marrë në një rast të zhdukur është përdorur në rastin Nicky Verstappen (zyrtarisht asnjë rast vrasje, sepse nuk ka dëshmi për vrasje). Edhe atje, ligji u shkel pa u përpjekur. Kjo natyrisht është e vetmuar dhe e pranuar vetëm, sepse veprime të tilla psikologjike janë manipuluar për këtë qëllim: duke përshtatur legjislacionin që normalisht nuk do të pranohej kurrë. Me avokatët e duhur të PsyOp në dorë, të cilët i shtrëngojnë shpatullat e tyre për shkelje flagrante të ligjit, të gjitha që duhet të bëni është ta ktheni ligjin e fundit të çështjes në një ligj të ri dhe ju jeni bërë.

Lista e lidhjeve burimore: rtlnieuws.nl, rtlnieuws.nl, nieuwsopbeeld.nl, telegraaf.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (8)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Ju i njihni ato ... ato reagime në mediat sociale nga njerëz që thonë se e njohin protagonistin. Kështu funksionon. Operacionet PsyOp monitorohen në mediat sociale nga ushtritë e trollit: njerëzit që do të shpallin se i njohin njerëzit.

  Le të jemi të qartë: nuk mund të kontrolloni ndonjë profil të mediave sociale për të parë nëse ata janë njerëz me të vërtetë ekzistues. Edhe pse ata kanë një listë të shokëve apo pëlqen në fotot / videot e tyre; edhe pse kanë fotografi të një familje, video, fotografi nga e kaluara etj. E gjithë kjo lehtë mund të krijohet me softuer. Kjo është pak orë pune për ndërtuesit e thellë. Miqtë, fëmijët, prindërit, etj mund të jenë gjithashtu deepfakes dhe / ose Inoffizieller Mitarbeiter (trolls shtetërore).

  Rrjedhimisht, përgjigjet e mediave sociale nuk mund të merren më seriozisht, thjesht për shkak të mundësisë teknike që ajo të jetë pjesë e një operacioni të psyop që ju monitoroni diskutimin e mediave sociale nëpërmjet profileve deepfake dhe / ose Inoffizieller Mitarbeiter.

  http://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2019/06/deepfake-trol.png

 2. Matthijs van den Brink ka shkruajtur:

  Nëse avokati thotë se pranon njoftimin nga gjykata për njoftim, kjo do të thotë se ai nuk do të bëjë asgjë me të ose prandaj pranon atë për njoftim dhe jo më.

 3. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Ah ju përmendni Gouda, që është qyteti i qirinjve 🙂

  Çfarë është për t'u habitur që makina fqinje ruhet çdo herë. Të gjitha zjarret janë zjarret individuale dhe shuhen vetëm në kohë para se shkurrat apo makinat fqinje të vihen në zjarr. 😉

  https://www.ad.nl/gouda/negentiende-auto-in-vlammen-op-aan-plaswijckweg-in-gouda~ae81cc84/

 4. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Oh, jo një zjarr individual në një makinë këtu, një rresht i tërë i makinave pothuajse mbaroi. nuk ka shaka, çfarë duhet të bëjmë
  bëni këtë për të parandaluar që kjo të ndodhë përgjithmonë?

  https://indebuurt.nl/gouda/gemeente/autobranden-in-gouda-dit-moet-gedaan-worden~73853/?utm_medium=widget&utm_campaign=indebuurtgouda-integratie-populair&utm_source=AD&utm_content=150×694

 5. Jam zgjuar ka shkruajtur:

  Si funksionon gjithçka është matur gjerësisht në filmin The Circle. Jo science fiction, por vetëm për t'i bërë njerëzit të përdoren për këtë përmes këtij shije. Unë kam thënë këtë qëkur pashë filmin.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër