Jepini medias një skandal, sakrifikoni një sekretar shtetëror (Harbers): marketing kredibilitet

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Maj 2019 3 Comments

burim: nu.nl

Është përsëritja e njëmbëdhjetë e skllavërisë popullore në bashkëveprim midis mediave (reklamuesit për politikë) dhe shoqatës së aktorëve në Hagë. Gazetarët e vëmendshëm të QKR-së zbuluan një raport për abuzimet në AZC. Duket sikur po vriten shumë në ato qendra. Kjo u fsheh pastaj nën titullin "çështje të tjera" dhe kështu u lejua që Sekretari i Shtetit Harber të përfundojë shfaqjen më të re të jetës reale duke dorëzuar dorëheqjen e tij tek mbreti. Mund të kontrolloni nëse ndonjë gjë është e vërtetë për këtë sapun të tërë? Jo, natyrisht jo.

Ju duhet të merreni me historitë e politikës dhe medias. "Ju nuk mund të arrini diçka të tillë, nuk e bëni, pse do ta bëni këtë?" Për shkak se ajo i shërben një qëllimi propagandues! Kush janë ata njerëz të vrarë në ato qendra të azilkërkuesve? Pse nuk ka qenë i madh në lajme, siç është Thijs H. i cili goditi disa marinarë qeni me thikë? A doni disa fotografi? Edhe kjo mund të organizohet sipas kërkesës (vetëm një çështje e gjenerator i thellë ndizni). Çdo ditë po bëhet gjithnjë e më e qartë se mediat po humbasin besueshmërinë e tyre. Një trazirë vetë-krijuar pastaj gjithmonë punon mirë. A nuk është punë fantastike nga Wouter de Winther dhe e tij ekip i gazetarëve të QKR?

Nderi që meriton kredi, por gjithçka sillet rreth besimit në gazetarë, figura, raporte, tregime, foto, imazhe, intervista me politikanë, stafi gjyqësor e kështu me radhë. A nuk janë të gjithë gënjeshtarët, apo jo? Brenda listës dhe fabrikës së mashtrimit, të gjithë janë të varur nga "lista dhe mashtrimi" i produktit përfundimtar dhe për këtë arsye të gjithë bashkëpunojnë në procesin e prodhimit të listës dhe mashtrimit. Kërkoj falje, por unë nuk besoj asnjë Harber në të gjitha. Si politika ashtu edhe mediat marrin impulsin e 'këtij lloji të trazirave'shikoni, ne jemi me të vërtetë kritik''Shikoni, ne me të vërtetë mund të inspektojmë mishin tonë'Dhe'shikoni, nëse diçka shkon keq, ne pranojmë dhe bëjmë diçka për këtë. Ne jemi vetë-pastrim dhe punon në demokraci, kështu që është edhe mesazhi. "Më besoni! Është e vërtetë! ", Tha Donald Trump. Die Harbers do të punojë nesër si një falënderim në një bankë të bukur.

Një mesazh tjetër nga Telegrafi sot për të rritur kredibilitetin është ai i "Xhihad hipster'Sirian Abdelaziz A. nga të cilët është pranuar papritur se ai ishte informator i AIVD. Nëse pranon se dikush ishte vetëm 2 vite informator dhe ishte paguar disa herë nga AIVD, ju keni mbuluar se dikush ka qenë ndoshta një informator gjatë gjithë jetës së tij dhe se i gjithë rrjeti i xhihadit u krijua nga vetë shërbimet sekrete.

Artikuj të tillë të lajmeve janë ndoshta të gjitha tregimet e marketingut të spindokosit. Ngjitëse për të vulosur gomën që rrjedh. Ajri nxjerr të gjitha vrimat nga rrip poroz nëpër të gjitha vrimat dhe kështu makina e propagandës shkon jashtë orarit. Është e mundur që këtu dhe atje disa të afërm të zhgënjyer nga xhihadistët e rremë ose punonjësit e AZC-ve, policisë apo gjyqësorit nuk mund ta mbyllin gojën. Çdo herë pas here ju duhet të bëni pak ngjitje për të mbajtur kredibilitetin; sepse edhe brenda organizatave të lartpërmendura (ku sigurisht jo të gjithë janë të vetëdijshëm për këtë lloj praktike PsyOp) nganjëherë disa informata vijnë dhe kur njerëzit fillojnë të flasin, ju duhet të dalësh me një histori.

Ne duhet të mbetemi të frikësuar nga AZC-të që janë plot vrasës të mundshëm dhe ikën nga xhihadi. Nëse më pyetni, atëherë është e frikshme të rrisni tensionin midis të majtës dhe të djathtës në shoqëri. Madhësia e lajmeve të rreme është bërë aq e madhe sa kemi ardhur të besojmë në imazhin e 'realitetit' tonë të ngjyrosur plotësisht nga mediat dhe politikisht. Një efekt shtesë i një raportimi të tillë është se edhe njëherë ju mendoni se duhet të ketë veprim politik diku. Është koha e votimit përsëri, kështu që ndoshta partia politike a, b ose c do të rregullojë problemin tjetër për ju. Dhe kështu të gjithë ecin mirë në drejtim të qendrës së votimit për të vënë një kryq të kuq. Makina popullore e shkëputjes po rrëzohet. Pas të gjitha, zgjedhjet po vijnë përsëri dhe një debat mes Thierry Baudet dhe Mark Rutte do të marrë karburant shtesë. Zjarret në shoqëri mund të nxiten përsëri në mënyrë të konsiderueshme dhe masat vazhdojnë të besojnë në iluzionin e demokracisë.

Më lart është sigurisht mendimi im dhe ju duhet të lexoni këtë pjesë në heshtje. Ka një mësim të vërtetë të jetës në të: mësimin e jetës

Lista e lidhjeve burimore: pauw.bnnvara.nl, telegraaf.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (3)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zonnetje ka shkruajtur:

  Ndërkohë që shumica e njerëzve në Holandë duhet të dinë, çdo gjë është drejtuar këtu, sigurisht që lëshon drejtpërdrejtë / tërthorazi nga 'qeveria'.

  Mos harroni se madurodam / Holland është ndër vendet më të mira ku djemtë e shkrimit janë shërbimi dhe për këtë arsye politika, legjislacioni, inxhinieri sociale. Përcaktoni etj. Pyetja e madhe është se si të shpëtoj prej tyre. Djemtë në skenar me siguri nuk heqin dorë nga pozicionet e tyre kyçe me përfitimet e lidhura vullnetarisht.

 2. Skllavi i pagave ka shkruajtur:

  Mediat e rregullta ... nëse më kërkoni një qëllim të mërzitshëm!
  Përveç kësaj, nuk mund t'i shihja më ato krerë hipokritë të politikanëve, oficerëve të shtypit (ose janë ata përhershme), Leximi i zombive dhe aktorëve. Unë u bëra agresive! Unë nuk kam ndjekur nga afër cirkun për vite të tëra, por ndonjëherë jam i detyruar të shikoj nga distanca për të parë mënyrën se si po dërgohen masat.

  Prandaj, jam shumë i lumtur që po sakrifikoni jetën tuaj ... sepse kështu është të rri në orën e madhe.

  Pyes veten se sa shumë lexues në të vërtetë kuptojnë se çfarë pasojash kanë pasur për jetën tuaj. Shumica e njerëzve tashmë panik, kur jeta e tyre e rregullt kompromentohet ... një përplasje të vogël në rrugën e tyre të jetës. Ajo do të mësojë këtë përplasje herën tjetër për të ecur në linjë ose për të notuar me tanishme. Unë ende shpresoj se njerëzit do të marrin vështirësi për të transferuar para për ju, edhe nëse është vetëm një euro. Një euro gjithashtu ndihmon!

 3. Riffian ka shkruajtur:

  Duke filluar që të mos i jepni larg votës tuaj është një fillim i madh 😀 Duke parë sa kohë do të zgjasë cirku ... Për më tepër, largimi i Harberëve është sigurisht një zbavitje e këndshme nga numri i fëmijëve që përfundojnë në paligjshmëri përmes AZCs

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër