A mund të përdoren teknikisht vaksinat për të përshtatur ADN-në tuaj?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 5 Mars 2018 11 Comments

Ne nuk do të shohim nëse vaksinat në formën aktuale janë të këqija dhe nëse ato mund të shkaktojnë autizëm ose të përmbajnë toksina. Ne do të shqyrtojmë një herë një hipotezë teorike duke pyetur: A do të përdoreshin teknikisht vaksinat për të përshtatur ADN-në tuaj? Pastaj ne shikojmë thjesht në gjendjen shkencore të çështjeve dhe ju mund të gjykoni për veten tuaj se si t'i përgjigjeni kësaj pyetjeje.

Për të qenë në gjendje të përshtasni ADN-në nëpërmjet vaksinave ju nevojiten gjërat 2. Ju keni nevojë për profilin e ADN-së të çdo individi dhe keni nevojë për një teknikë që përshtatet në një shiringë vaksinimi për të përshtatur këtë ADN.

Për të mbledhur ADN-në, ju mund të supozoni se shteti ka bërë këtë për vite me radhë përmes shputës në thembra në foshnje. Është zbuluar edhe se RIVM tashmë ka të dhënat e gjirit të foshnjave që nga viti 2000 pa asnjë rregullore zyrtare mbi të. Kjo jo vetëm që shtron pyetjen se çfarë agjencive qeveritare ende i ruajnë të gjitha pa u legalizuar zyrtarisht, por mbi të gjitha tregon se shteti po krijon fshehurazi një bazë të dhënash të ADN-së. Megjithatë, për të kapërcyer rezistencën e fundit në një bazë të dhënash të ADN-së, ne do të shohim disa persona të mëdha zhdukur dhe rastet e vrasjeve për të parë përsëri të kalojë nga moti i vetëm vënë rëndësinë e mbledhjes së ADN-së nga njerëzit në retinë. Fakti që ne mund të duhet të merremi me PsyOp këtu, nuk dëshiron të shkojë me të, sepse programimi hipnozë është kaq e thellë sa që turma i beson medias verbërisht. Një bazë e të dhënave e ADN-së me siguri do të vijë në afat të shkurtër. Dhe nëse keni ADN-në e secilit në posedimin tuaj, ju gjithashtu mund ta përshtatni ADN-në e të gjithëve. Së paku, kjo është diçka që ju duhet të zbuloni nëse studioni teknologjinë këtu po aq mirë; dhe jo, kjo nuk është një komplot.

Përgjigja në pyetjen nëse është teknikisht e mundur për të rregulluar ADN-në e çdo individi është paraqitur në prezantimin TED më poshtë. Merrni një moment për të parë atë. Unë nuk jam duke shkuar për të vënë në dukje mundësinë që futja e kësaj video është e mundshme një histori të mbuluar dhe histori evolucioni gjithmonë të thirret për të na bëjnë të besojmë se të gjithë me origjinë nga përzgjedhje të rastit dhe se ne jemi tani në evolutiv ardhshëm hap (domethënë atë të Transhumanizmi), por e mbani në të njëjtën kohë. Nga 8: 20 fillon pjesën më të rëndësishme të prezantimit. Teknikisht, ADN-ja mund të rishkruhet duke lejuar ARN (një pjesë sintetike e ADN-së) për të shërbyer si një funksion kërkimi. ARN-të kërkojnë, si të thuash, pjesë të ADN-së nga të gjitha ato miliona pjesë të kodit dhe më pas thotë "këtu ju duhet të prisni copën e dëshiruar dhe të mbani copën e zëvendësimit". Funksionon si 'funksioni i kërkimit dhe zëvendësimit' si në procesorin e fjalëve të Microsoft Word.

Me CRISPR ju mundeni, me kusht që të keni kodin gjenetik të një individibëni ndonjë ndryshim të dëshiruar që dëshironi. Ju vetëm duhet ta përgatisni atë në një laborator. Ju tani mund ta bëni këtë vetë në kuzhinën tuaj ose garazh me një kit CRISPR disa dhjetra, kështu që le të vetëm se RIVM mund. Është gjithashtu e mundur të zbatohet kjo teknikë para natës. Kjo ngre pyetjen nëse është ende e mençur të zgjedhësh IVF, por atë mënjanë. Personalisht, unë zgjedh për të shmangur gjilpërën e injektimit sa më shumë që të jetë e mundur. Ju nuk e dini se çfarë është mbuluar në ju dhe në qoftë se RIVM kishte një sekret për ruajtjen e të dhënave në këmbë thembra nga viti 2000, çfarë sekrete ata kanë ndoshta?

Teorikisht, ju mund të përdorni vaksinat për të rregulluar ADN-në njerëzore. Ju mund ta bëni këtë për copa të përgjithshme të kodit që janë të njëjta për të gjithë me anë të një vaksine të përgjithshme ose mund ta përshtasni atë me vaksinat e përshtatura; duke përdorur fjalën vaksina si një mbulesë. Ju mund të gjykoni për veten tuaj nëse jeni mjaft i bindur se shteti është i aftë ta bëjë këtë apo jo. Në çdo rast, ajo hedh dritë të re mbi çështjen se pse ka një kërkesë në rritje për detyrimin ligjor të vaksinimit.

Lista e lidhjeve burimore: trouw.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (11)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Në vaksinat mendoni drejtpërsëdrejti nga shiringa e mirënjohur, por që tashmë është jashtë datës që është / është në ajër mendoj se kimpunimi
  https://archive.org/details/NASAFutureStrategicIssuesWarfareCirca2025 (pak para 9 / 11)

  Zbuloni se si nanoparticulat mund të japin vaksina dhe të nxjerrin përgjigje imune dhe të shohin disa nga hulumtimet më të fundit mbi vaksinat e ARNi dhe terapitë imuno-onkologjike.

  Messenger ARN (mRNA) është një nëntipi ose ARN. Një molekulë mRNA mbart një pjesë të kodit të ADN-së në pjesë të tjera të qelizës për përpunim. mRNA është krijuar gjatë transkriptimit. Gjatë procesit të transkriptimit, një fije floku ose ADN është dekoduar nga ARN polymeraza, dhe mRNA është sintetizuar.

 2. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  @Martin atë 'gripi' (nanobots) tani ofron e ashtuquajtura. Airborne pandemik ka qenë në Australi dhe Ab Osterhaus e bëri këtë edhe me një prezantim të kohëve të fundit unë tani ngarkoni përsëri. Mos u mërzit simbolizmin e Molos?

 3. IBERI ka shkruajtur:

  Në të ardhmen (afër) unë mund të sulmoj fshehurazi njerëz (të vaksinuar) në distancë (frekuenca) të cilët kanë disa karakteristika të ADN-së. Që të mund të përdoret kundër grupeve specifike për t'i bërë njerëzit të sëmurë ose për t'i çliruar ato dhe se infeksioni do të aktivizohet dhe mund të kalojë nëpërmjet kontaktit të lëkurës. E quajmë paranojak, por në mënyrë intuitive unë kam për vite të tëra ideja të dëshiroj të prek pak njerëz sa të jetë e mundur.

 4. Skllavi i pagave ka shkruajtur:

  Siç e shoh:
  Ndërgjegjja kolektive në tokë është shtypur. Kjo do të thotë se sa më i lartë vetëdijësimi i latent (dmth jo i zgjuar), aq më shumë ADN-ja nuk mund të zhvillohet. Në njerëzit vetëm rreth 2% e materialit gjenetik është zhvilluar në ADN aktive, ndërsa pjesa e mbetur përbëhet nga DNA / RNA junk; material gjenetik që nuk ka qenë në gjendje të zhvillojë dhe prandaj luan një rol të kufizuar në formimin e ADN-së aktive. Ndonjëherë një pjesë e këtij materiali gjenetik bëhet aktive dhe pastaj krijohet i ashtuquajturi "savant", i cili është një gjeni në fusha të caktuara: https://nl.wikipedia.org/wiki/Savantsyndroom
  https://deloonslaaf.com/het-systeem/cogito-ergo-sum/
  Ata që janë në pushtet duan të shkatërrojnë gjenin njerëzor në mënyrë që njerëzit të mos zgjohen kurrë më. Le ta bëjmë këtë?

 5. mendjehollësi ka shkruajtur:

  Martin, në lidhje me 'dhe jo, kjo nuk është një komplot', mendoj se do të thotë 'dhe jo, kjo nuk është një teori komploti'.
  Pas të gjitha, në qoftë se disa agjenci janë të angazhuar fshehurazi në hartë dhe manipulimin ADN dhe për të arritur këtë dëshirë përmes problemit, reagim, zgjidhje Psy-ops, ju prapë mund të flitet për një komplot i cili është një konspiracion.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   I appeleer se në shumë prej përgjigjes paraprakisht automatik "ooh kjo është një conplotgedachte" .. çfarë është një mendim i pabazë në vete të cilën unë të përpiqet për të tërhequr programin përdoruesit e të sublimunaal në nivelin liminal.

   Ose kështu: Unë përpiqem t'i bëj njerëzit të vetëdijshëm për reagimet e tyre hipnotike ndaj gjërave, duke u dhënë një emër hipnotik. Ju gjithashtu mund ta quani atë de-hipnotizing.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër