Veprim i shpejtë në rastin Romy dhe Savannah: policia është e mbyllur e thatë ku u gjet "Savannah"

paraqitur në ANALIZA E LAJME, ROMY & SAVANNAH RASTI by në 17 Korrik 2017 21 Comments

Edhe pse tani është një muaj e gjysmë më parë se Savannah Dekker u gjet i vdekur në një hendek, drejtësia tani vendos papritmas të hidhte një hendek në pasurinë industriale De Kronkels. Ligësia që çoi në drejtësi për ta bërë këtë tani është krejtësisht e paqartë, sepse kush vendos që një hendek të thahet një e gjysmë më vonë, ndërkohë që kjo mund të ishte bërë më mirë menjëherë. Rastësisht, shumë më tepër mund dhe duhet të kishte ndodhur menjëherë.

Natyrisht është mirë që gjatë fundjavës nga 2 në 4 qershor u krijua një iniciativë civile për të kërkuar Savannah, por njerëzit janë ende të mashtruar me mesazhe të tilla të pakuptimta. Po bëhet gjithnjë e më e qartë se policia dhe gjyqësia me një Machiavelli-si luajnë, sepse të gjitha konturet janë treguar të gabuara dhe të pakuptimta. Kjo sjellje e gabuar filloi në momentin kur Savannah mungonte ndërsa Romy Nieuwburg ishte gjetur tashmë i vdekur. Nëse një vajzë nga 14 gjendet e vdekur në një hendek dhe një vajzë tjetër 14 mungon brenda një rrezeje prej 15 km, të gjithë regjistrat duhet të tërhiqen. Kjo është për shkak se atëherë të paktën dyshimi mund të ekzistojnë që të bëjë biznes së bashku mund të bëjmë. Bazuar në historinë e studimit të telefonit Savannah (direkt në dispozicion nga ofruesi i telekomunikacionit), mund të jetë ku ajo u zhvendos nga ata të fundit e regjistruar menjëherë e qartë (dhe me të cilin ajo ishte duke punuar) dhe kishte një kërkim të fokusuar me helikopter ( me FLIR kamera) dhe qentë zbuluese mund të manipulohen. Kjo ndodhi edhe në rastin Anass Aouragh në 2013.

Është e çuditshme që kjo nuk ka ndodhur në këtë rast. Gjithashtu duhet të ketë dalë një vigjilencë jeshile. Përveç kësaj, ishte pothuajse menjëherë e qartë nga historia e shëndoshë që Savannah ishte së bashku me personin që do ta vriste. Pastaj policia mund të kishte parë imazhet e kamerave të kamerave të sigurisë brenda pak orësh dhe pothuajse menjëherë Angelo Soares Giroto mund të arrestojë dhe të marrë në pyetje. "Puna"rindërtimin e bukur"Kjo RTL bëri të premten 30 qershor ishte gjithashtu shumë e shumë e" mustardë pas përmbajtjes vakt ". Kur do të ndalojmë marrjen e mediave, policisë dhe ligjit edhe më seriozisht nëse ata dalin me këtë lloj absurditeti të së cilës nuk ka asgjë të drejtë në kuptimin e kohës? Pse është e qartë në 30 qershor se do të ketë imazhe të kamerave të sigurisë? Duke hetuar telefonat, të dy kërkimet mund të manipulohen menjëherë dhe siç duhet, si imazhet e kamerave të sigurisë mund të jenë kërkuar. Përveç kësaj, i dyshuari mund të ishte arrestuar të njëjtën ditë për marrjen në pyetje. Edhe nëse Savannah nuk ishte gjetur i vdekur në atë kohë, ajo ishte zhdukur në atë kohë dhe duke pasur parasysh vrasjen e një vajze të së njëjtës moshë (Romy Nieuwburg), ky ishte një hap shumë logjik. Dhe pastaj për të prodhuar një rindërtim në 30 qershor? Dhe pastaj në 17 korrik mbyllur hendek? Mos më qesh!

Prandaj nuk është për asgjë që ndoshta është ende duke u raportuar si një shtesë [quote] Ekipi hulumtues ka kërkuar tashmë gjerësisht në zonën ku u gjet Savannah dhe në vend përgjatë Monseigneur të Weteringstraat në Hoogland ku u gjet biçikleta e saj. Qentë e frikshme dhe zhytësit janë vendosur aty dhe nuk ka dredged. Artikujt që kërkohen nga qytetarët u kontrolluan gjithashtu. Kjo është e gjitha e bukur dhe e bukur dhe shumë interesante, por pse tani vetëm hendek hendekun ku do të gjendeshin?

Vlen të përmendet gjithashtu se vendi ku u gjet Savannah mund të interpretohet papritmas, ndërsa më parë u tha vetëm se u gjet në një hendek në zonën industriale De Kronkels. Papritmas gazetat mund të raportojnë [quote] Savannah mungonte në 1 qershor. Ajo u bë trupi i saj tri ditë më vonë gjetur në një hendek në terrenin sportiv De Vinken në Bunschoten. Gjithashtu fakti që kjo është përmendur në mënyrë specifike vetëm me interpretimin 'në fushë sportive De Vinken'thjesht mund të quhet i shquar. Nëse nuk e dinim më parë? Apo është storyline dhe të gjetur vendin e ndryshoi papritmas në mënyrë spontane, sepse Martin Vrijland mik fotograf marrë është në thelb një vështrim dhe nuk mund të gjejnë gjurmë. Duhet të krijohen përshtypjen se Savannah u gjet në një vend tjetër se ku do të gjenden jashtë?

Ky rast stinks nga të gjitha anët dhe raportet e mediave në bashkëpunim me zbatimin e ligjit, sidomos ngjajnë një tjetër përpjekje për të dhënë rastin një kontakt besueshmërie. Ndërkohë, ajo vazhdon të përpiqet për të ndarë rast Romy Nieuwburg dhe Savannah Dekker rast veç e veç, duke publikuar atë në mesazhe të veçanta. Sidoqoftë, çështjet janë të lidhura drejtpërdrejt; çfarë ju tregojnë Peter R. de Vries ose John van den Heuvel! Rastet janë në fakt të lidhura, si policisë dhe gjyqësorit në kohën e vajzës vrasje 1 dhe njëkohësisht ndodhin zhdukjen e një vajze të pikërisht të njëjtën moshë, menjëherë i madh duhet të shpaketoj. Se kjo nuk ka ndodhur, 2 mund të thotë gjëra:

 1. Ata kanë vepruar shumë gabimisht (duke dështuar në vlerësimin e telefonit të Savannah; duke mos lënë jashtë një alarm qelibar; duke mos dërguar një helikopter me kamerën FLIR në ajër, duke mos punuar me qenët e sniffer; duke mos arrestuar të dyshuarin për pyetje);
 2. Ju jeni të mashtruar plotësisht me një konspiracion të shpikur në kontekstin e parimit 'Problemi, Reagimi, Zgjidhja'.

Si mund ta shihja se komploti sipas mendimit tim ishte tashmë në 15 Qershor në timelin tim Facebook:

Ju lutem më falni për të thënë mendimet e mia, por nganjëherë e kam ndjenjën se në këtë rast Romy & Savannah po mashtrohen. Po sikur të mos kishte vajzat e vdekura? Funeralet ishin fshehur në fshehtësi dhe kamerat mbaheshin në distancë të madhe. Babai i Savannah Dekker vendosi një film tjetër të mirë të mbuluar me mish të pjekur në skarë në ditën e zhdukjes së Savannah.

Mund të tingëllojë i çoroditur; merr një tregon për të organizuar një shaka të tillë dhe ju duhet sigurisht të sigurojë që vajzat në Far-larg-Giê punching vazhdojnë nën një identitet tjetër ... por unë nuk jam i bindur për prindër prindërit e tyre. Një kartë identiteti e falsifikuar (për një mbiemër të dëshiruar) është bërë nga ndërtuesit e një mashtrimi të tillë. Nëna e Romy më dërgoi letërnjoftimin e saj dhe atë të Romy. Pse do ta bënte atë ditën dhe ditën pas funeralit? Pse do të më përgjigjet fare? Se vajzat me të vërtetë kanë ekzistuar, unë kam sqaruar tashmë në postin tim të mëparshëm.

Kam marrë edhe emrin e autorit të supozuar (vrasësi i Romy). Nuk mund të gjej asgjë për këtë, dhe nëse vazhdoj të pyes, nuk dëgjoj më asgjë.

Skenari i mundshëm (Problem):
Shaka e përgatitur mirë, paratë xhepi për pjesëmarrësit dhe miqtë e rremë, paratë e xhepit për "prindërit", një vit përgatitjeje në mënyrë që vajzat të bëheshin një fytyrë e njohur në zonë (shumë aktivitete të mediave sociale)

Qëllimi i mundshëm (Reagimi):
Trazirat sociale në Holandë, mashtrimet e mëdha të kërkimit dhe autorët e rinj (që nuk janë autorë të vërtetë dhe mund të mos ekzistojnë madje)

Rezultati i dëshiruar i dëshiruar (Zgjidhja):
Mbërthenin në mediat sociale; Shteti mund të marrë pjesë në çdo gjë dhe pa asnjë fëmijë të falur në një institut të kujdesit të të rinjve nën mbikëqyrje dhe ri-edukim

Pse ata do të bënin diçka të tillë? Për të arritur qëllime të mëdha me një ndikim të madh shoqëror dhe kontroll më të madh mbi popullsinë, ju mund të merrni njerëzit me ruse dhe mashtrime, sipas librit 'Il Principe' nga Nicolo Machiavelli. Dhe për këtë Makiaveli është emëruar çmimi më i rëndësishëm mediatik në Holandë. Sapo Bauke Vaatstra fitoi atë çmim ..

Hidhni një sy të thellë në atë Çmimi Machiavelli dhe të zbuloni se si ky çmim i medias është emëruar sipas parimeve të Machiavellit 'ruse dhe mashtrimi për të mbajtur kontrollin e popullsisë. A mund të jetë atëherë e vërtetë se vetë qeveritë krijojnë probleme për të qenë në gjendje të zbatojnë më shumë masa të policisë së shtetit nëpërmjet parimit "Problemi, Reagimi, Zgjidhja'? Pra, ju krijoni një problem të madh vetes përmes një vëmendje shumë të medias; krijon frikë dhe emocion mes njerëzve dhe më pas paraqet vetë zgjidhjen. Fakti që kjo zgjidhje po heq gjithnjë e më shumë liri nga qytetarët nuk është parë më. Pas të gjitha, ju keni siguruar që frika është e mirë, në mënyrë që të gjithë të përqafojnë masat hapur.

Gjithashtu, historia e Romy Nieuwburg dhe "vrasësi" i saj (i simbolizuar si djali i një fermeri dhe psikopati në media) duket se i plotëson të gjitha konturet e një operacioni psikologjik. Lexoni shpjegimin për këtë ky artikull dhe lexoni këtu e tërë dosja.

Lista e lidhjeve burimore: ad.nl

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (21)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. tru ka shkruajtur:

  Epo, ata gjithmonë mund të mbështeten në të ashtuquajturin "njohuri progresive".

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Dhe pastaj ata së shpejti do të gjejnë një telefon dhe një portofol dhe çfarë mendojnë për këtë? Sigurisht që ADN-ja e Angelo ... mbyllet.
  Se i gjithë skenari gjithashtu mund të bëhet thjesht dhe të kthehet së bashku, njerëzit as nuk do të duan as të mendojnë. Miti duhet thjesht të besohet, sepse mediat e sjellin atë dhe kështu është e vërtetë.
  Pra, a do të parashikojmë që telefoni dhe portofoli do të gjenden?

  Hej ... tani ata duhet të japin një kthesë tjetër, sepse ai Martin Vrijland po bën thirrje përsëri.

 3. tru ka shkruajtur:

  Ndoshta ata do të gjejnë një pasaportë ose letërnjoftim. Ashtu si me 9 / 11 dhe shumë sulme flamur të rreme. Gjithçka është e mundur në Holandë. Këtu jetojnë (që është i njohur nga pak) elitës Babeloniers.

 4. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Unë jam duke supozuar skenarin më të keq dhe kjo është:

  1. vajzat janë keqtrajtuar në një parti elite dhe sakrifikohen ritualisht.
  2. elita përpiqet të kapitalizojë në të njëjtën kohë duke zi njerëzit e dëgjueshëm përmes masave të policisë.

  me fjalë të tjera, ata goditën disa zogj në një goditje, pavarësisht nga gjendja politike e vendit. Se për momentin masonët politikë janë tërësisht të dorëzuar në Politburo në Bruksel. Nuk jam i habitur që NL është një nga vendet e para në BE që të vendoset nën mbikëqyrjen e drejtpërdrejtë të Timmerfrans dhe bashkëpunëtorëve.

 5. mendjehollësi ka shkruajtur:

  Marja van Straaten në MV facebook mendon se nuk mund të jetë një mashtrim sepse ajo ndonjëherë do të rrjedhë.
  E ëmbël ai?
  Dhe shumica e njerëzve besojnë ende se është e mundur që e vërteta të rrjedhë.
  Por si duhet që rrjedhja, atëherë, nëse të gjithë mediat janë të kontrolluara, Nu.nl përcakton se çfarë është lajmi i rremë, dhe fakebook dhe jewtube përcaktojnë se cila nevojë e lajmeve është dhe vetëm censuron të vërtetën?

  • tru ka shkruajtur:

   E njoh një znj. Van Straaten dhe nuk dua ta njoh atë. Sa budallaqësi mund të bëjë njeriu duke thënë se e vërteta del nga uji. Ka kaq shumë sekrete të njohura në Holandë, por ata do
   asnjëherë nuk dihet. Mendoni për sekretet në politikë, bankë, polici, ushtri, institucione financiare etj. Këto nuk dalin kurrë sepse sheeple ka frikë të tregojë diçka sepse dënimet e deleve të denja mirë e dinë se Holanda nuk është një shtet kushtetues. Përveç kësaj, deleja është tronditur në përputhje me atë që përcakton punëdhënësi i tyre babelonian, efekti i Stokholmit.
   Për më tepër, aty ku luajnë këto sekrete, njerëzit gjithmonë janë të punësuar të cilët janë naivë ose janë vetë anëtarë të klubit babelian. Përndryshe ata nuk do të merren në shërbim fare. Ne jetojmë në një diktaturë të qetë dhe delikate, ku gjithçka është duke u organizuar. Edhe nëse ka kaos, krijohet.

 6. Kamera ka shkruajtur:

  Epo, Marja, ata duhet të shikojnë lajmet e NOS në shkollë dhe nëse nuk e bëni, atëherë ju keni një shans për një teori të pamjaftueshme sociale. E gjitha fillon në arsim.

  Nuk ju lejohet të hetojë dhe të bëni pyetje nëse nuk jeni të lidhur me viktimën, prandaj të gjitha rrugët për të vërtetën tashmë janë hequr më parë. Pra, duhet të besoni gjithçka që ata thonë. Përsëri, është treguar këtu se ka gjëra që në të vërtetë përmbajnë një mashtrim / përmbajtje false.

  Dhe nëse ende hyni në kontakt me familjen siç bëri Martin, për shembull, për të hetuar zhdukjen e tretshme të Annas Auoragh, atëherë një lojë Machiavelli është dhënë nga nënat (nga Ana), a kuptoni akoma? Nëse një ende nuk e di se çfarë është ora? ... atëherë thjesht nuk dëshiron ta shohësh atë, nga frika apo ndryshe

 7. mendjehollësi ka shkruajtur:

  Një këshillë e mirë nga nos.nl: "Flisni për tregimet e mundshme të egra rreth vdekjes Romy dhe Savannah" hihi.
  Pastaj ndjek një paralajmërim për prindërit: "Mbani një sy në mediat sociale të fëmijës suaj"
  Wow, me të vërtetë mbi krye këtë manipulim mendim! A nuk ka ende dritë mbi prindërit e hutuar dhe të shqetësuar? Është ende shumë e trashë që do të thonit. Është gjithashtu e habitshme se ata nuk përmendin ÇKA tregimet e egra bëjnë raundet dhe ku mund t'i lexoni ato. Ndihem panik.
  nos.nl/artikel/2176785-praat-over-mogelijke-wildwestverhalen-rondom-dood-romy-en-savannah.html

 8. tru ka shkruajtur:

  BE është një shpikje nga / e Babeloniers për të kontrolluar Evropën në mënyrë qendrore 'komuniste'. Kjo është më e lehtë nga Brukseli, pika qendrore, pastaj nga vendet "evropiane" përkatëse.

 9. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  BE është një projekt sionist i Luciferit i zhveshur nga gjithçka që Evropa e krishterë ka ndërtuar themelet e saj. Kjo tani po shkatërrohet në një ritëm të shpejtë dhe po zhvillohet një variant komunist bolshevik ku njeriu është nënshtruar ndaj shtetit si qenie supreme.

  Dhe të gjitha filluan në 1897 në Basel (Baal) Zvicër me kongresin e parë sionist, që atëherë kemi parë dhjetëra miliona vdekje në mbarë botën përmes krizave dhe luftrave të fabrikuara. Dhe as protokollet nuk janë falsifikim:
  https://www.henrymakow.com/maurice_joly_plagiarized_proto.html

  • Zandi Eyes ka shkruajtur:

   Duhet të lexoni:

   "Ne kemi kastruar shoqërinë përmes frikës dhe frikësimit. Burrëria e saj ekziston në kombinim me një pamje femërore jashtë. Duke qenë aq i ndezur, populli është bërë i dëgjueshëm dhe me lehtësi sundohet. Si të gjitha geldings ... mendimet e tyre nuk janë të përfshira në të ardhmen dhe pasardhësit e tyre. "
   Rosenthal flet për mënyrën se si një qeveri "judease" e kontrollon edhe BRSS. "Në Rusi ekzistojnë dy qeveri dalluese. E dukshme është e përbërë nga nacionalitete të ndryshme, ndërsa e padukshme është e përbërë ose AL JEWS. Policia sekrete sovjetike e fuqishme merr urdhrat e saj nga qeveria e padukshme. Ka rreth 6-7.000.000 komunist në Rusi sovjetike, 50 50 %% janë hebrenjtë dhe janë johebrenjtë, por Johebrenjtë nuk janë të besuar. Çifutët komunistë janë të bashkuar dhe besojnë njëri-tjetrin, ndërsa të tjerët po spiunojnë njëri-tjetrin. Rreth çdo pesë vjet Sekreti Bordi hebraik bën thirrje për pastrimin e partisë dhe shumë janë likuiduar.
   Kur u pyetën "pse"? ai tha: "Për shkak se ata fillojnë të kuptojnë shumë rreth qeverisë së fshehtë hebraike. Komunistët rusë kanë një Urdhër të Grupit Sekret i cili përbëhet vetëm nga Çifutët. Ata sundojnë mbi gjithçka që ka të bëjë me qeverinë e dukshme. Ishte kjo tat fuqishëm organizatë ishte përgjegjës për largimin e fshehtë të qendrës së komunizmit në Tel Aviv nga ku të gjitha udhëzimet tani kanë origjinën. "Ai thotë se hebrenjtë të kontrolluar nga OKB-ja që është" gjë tjetër veçse një derë kurth ndaj kampit të madh në botë Kuqe përqendrimit. "Ai thotë se kjo fuqi e padukshme është përgjegjëse për luftërat dhe revolucionet e viteve të fundit 200.
   http://www.antichristconspiracy.com/HTML%20Pages/Harold_Wallace_Rosenthal_Interview_1976.htm

 10. Nuk eshte ka shkruajtur:

  Ajo çka gjej të çuditshme është emri i një djali që supozohet etj.
  Angelo Soares Giroto Zërat e ndryshëm në:
  a) Angelo ose Angel mirë që nuk je ti kur vret një vajzë nga 14 (nëse është e vërtetë!)
  b) Soares më kujton futbollistin Mario Soares. Një emër i mirë popi për lojën e trurit në masë.
  c) Giroto tingëllon japoneze

  Ndoshta anagrammatik (letra përmes kasolles) do të bëhej diçka që mund të jepte një aluzion për autorët dhe synimin.

  @Zandinogen
  Rastësisht, vura re se të gjitha këto vajza janë kaq të ngjashme, shprehje të fytyrës së bardhë të gjatë.
  Do pedo-satanoos të ketë një preferencë të caktuar? Apo duhet të mendojmë më shumë për gjeneratorët fytyrës / fytyrës haha ​​????

  • Zandi Eyes ka shkruajtur:

   @Notis, ju duhet të shikoni në këtë çështje Vaatstra të dini NFI, OM (Drejtësia) një lodër në duart e elitës. Ata kanë arritur të shtrijnë rastin dhe të dënojnë një karin e thjeshtë të fermerit.

   Kështu mund të broshurat e të ashtuquajturave "gabime ligjore" ..

 11. tru ka shkruajtur:

  Për delefin, perceptimi është realitet
  ata janë të tronditur. Disa vetë-reflektim kritik mungon për veten dhe mjedisin. Grupi komunist-mendoj
  dhe përndryshe sheeple hedhje mbi ju rreth tyre
  për të qetësuar bosët babelons / punëdhënësit.
  Shumë sheeple nuk e di nëse ndoshta unë mund të shkruaj më mirë nuk duan të dinë se bosët e tyre / punëdhënësit janë babeloniers komunist në fshehtësi. Në fund të fundit, babeloniers janë shumë të mira në manipulimin / manipulimin / kontrollin e mendjes. Po babeloneers janë të organizuar mirë, ashtu si një ushtri e mirë. Ata kanë meshkujt e tyre kudo që ruajnë status quo-n bobonic si derëtarët.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër