Kontrolluesi i rreme i lajmeve Nu.nl shkon me tregime koronavirus dhe tituj të rremë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 24 Prill 2020 13 Comments

burim: nu.nl

"Pse mendimtarët e komplotit holandez fajësojnë Bill Gates për koronën", ishte titulli i saj artikull nu.nl në të cilën ata bënë një përpjekje të dytë për të përmbajtur grupin e zgjuar gjithnjë në rritje. Fakti që ajo e vendos këtë tregon që Hollanda e zgjuar ka filluar të paraqesë një kërcënim për pushtetin.

Në artikull ata lidhin me mençuri personin tim me të gjitha llojet e mediave alternative të kontrolluara, të cilat i ekspozoj. Për një kohë të gjatë, media alternative më ka injoruar plotësisht, por tani që faqja ime po bëhet shumë e madhe, ata tani dhe më pas postojnë diçka dhe jo shumë më vonë Nu.nl vjen me një artikull që më vendos si shpërndarës të lajmeve të rreme. Ju mund të shihni saktësisht se ata punojnë nën një kapelë.

Jo, nuk e fajësoj Corona në Portat! Kjo është një teori konspirative në vetvete Nu.nl! Në fakt, kjo është një gënjeshtër Nu.nl!

Këtu në sit, janë theksuar vetëm investimet e shumta që Bill Gates bën në një larmi vaksinash dhe ndërmarrjesh prodhuese. Këto janë fakte të vështira që mund të kontrollohen nga të gjithë dhe nuk kemi nevojë për 'Ministrinë e Nu.nl vërtetën' për këtë.

Pastaj ata i referohen një artikulli në janar - pothuajse në fillim të kësaj krize korona - në të cilën unë tregoj një patentë nga Instituti Pirbright. Në atë artikull unë sqaroj se shumë vaksina të koronavirusit janë patentuar dhe se Bill Gates duket se është investitori që qëndron pas këtij instituti.

Koronaviruset janë (gjithashtu) të ndërtuara në laboratorë. Ky është një fakt. Patentat mbështeten në atë. Ata e bëjnë atë për të ndërtuar vaksina. Kjo nuk do të thotë se koronavirus aktual covid-19 është një version i patentuar nga laboratori. Kjo nuk do të thotë që Instituti Pirbright ose Bill Gates janë përgjegjës për shpërthimin e Covid-19. Unë nuk e kam thënë këtë dhe nuk mund ta them, sepse nuk ka prova për këtë. Ju mund të pyesni veten.

Ajo që unë bëj është të bëj pyetje kritike. Dhe ju duhet të Ju duhet të vazhdoni t’i pyesni vetes gjërat.

Një shembull i një pyetje kaq kritike është se si është zhvilluar covid-19. A është një virus natyror i mutuar, një virus laboratori i shpëtuar nga mutacioni apo ndoshta një virus sipas dizajnit? Një shembull tjetër i një pyetje të tillë është se si hyn me të vërtetë në trupin e njeriut (shih këtu).

Institucione të tilla si Nu.nl duan të formojnë një lloj "Ministria e së Vërtetës" të George Orwell 1984 që duhet të shtypë çdo mendim dhe të përpiqet të sigurojë që njerëzit mund t'i përmbahen vetëm një të vërtete: të vërtetën e shtetit dhe "ekspertëve" të tij. Kjo do të thotë që nuk mund të bëni më pyetje kritike. Ju mund të dëgjoni vetëm "ekspertët e shtetit". Shkon në atë mënyrë.

In një artikull nga 28 Janar Theksova që Bill Gates tha në 2017 që pandemia tjetër mund të jetë e dizajnuar në një ekran kompjuteri.

Nëse i takon Nu.nl, ne mund të mos bëjmë më lidhje. Ky është "të menduarit konspirativ". Thjesht duhet të mbyllni dhe të gëlltisni çdo gjë që media ju përtyp. Përndryshe keni mashtrime ose jeni rebelues të opozitës (keni një çrregullim të EYE). Jo, jo, jo Nu.nl! Njerëzit duhet të wel mbajeni ashtu si duhet! Njerëzit duhet të wel vazhdoni të bëni pyetje kritike. Kjo është një e drejtë themelore sovrane.

Në momentin kur kemi humbur të drejtën për të bërë pyetje kritike, jetojmë nën një regjim totalitar.

Nu.nl duket se dëshiron që një regjim i tillë të futet, sepse çdo kritikë hidhet poshtë si "teori konspirative". Kritika ime është e lidhur me faqet e kontrolluara të mediave alternative (të cilat në xhep të shtetit sepse ata mbarojnë municionin për t'i bërë gjërat ndryshe.

Kështu që ka kuptim të flasim për Bill Gates. A nuk pyesni veten pse dikush që u bë miliarder dhe shmang bisedimet e taksave për uljen e popullsisë përmes vaksinave? A nuk pyesni veten pse dikush investon në të gjitha ato kompani vaksinimi; pse dikush ka një kërkesë për patentë në pagesa kriptesh përmes trurit tuaj e bëri? A nuk ju lejohet të pyesni nëse ka ndonjë axhendë pas saj?

Nuk duhet të marrë ndonjë marrëzi! Pra, nëse nesër kam disa miliardë në llogarinë time nesër, i gjithë media dhe politika janë në këmbët e mia dhe pyetjet kritike janë të padëshirueshme? Po, kjo deklaratë duket se është e saktë në rastin e Bill Gates.

Në një vend të lirë, ne duhet të vazhdojmë të bëjmë pyetje. Në një vend të lirë, ne duhet të mbetemi kritikë ndaj të pasurve në botë. Në një vend të lirë, ne nuk duhet të drejtohemi nga media që është në xhepin e atyre të pasurve.

Nu.nl është një pjesë e blerë në xhep të parave të mëdha. Objdo kundërshtim hiqet dhe qëndron ushtria e mediave sociale plotëson përgjigjet. Kushdo që thotë diçka që zhvlerëson historinë e tij, hiqet, si psh përgjigja ime në artikullin e tyre.

Turp për ju Nu.nl!

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (13)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zonnetje ka shkruajtur:

  Hollanda, vendi i sekreteve, shumë sekrete
  dhe ku 'punonjësit e zoti' mund të fshehin mirë sekretet. Ideale për diktaturën e qetë, delikate.

 2. Harry ngrijë ka shkruajtur:

  Lexoni komentet nën këtë artikull NU.nl, të cilat janë (si gjithmonë me NU.nl) shumë më interesante se vetë artikulli. Nëse lexoni një numër reagimesh nën atë artikull, mund të shihni qartë se (një pjesë shumë e madhe e këtyre) këto reagime janë postuar nga njerëz që janë punësuar në punë dhe se njerëz që i kanë punësuar ata (ose të njëjtët persona nën një llogari të ndryshme), atëherë gjithashtu këtyre reagimeve u përgjigjen. Becomesshtë me të vërtetë e qartë nëse e bëni këtë për një kohë të gjatë me artikuj të rëndësishëm për 'kondicionimin' nga site të tilla, së shpejti do të shihni që një model i dukshëm të shfaqet në reagime (shpesh duke aprovuar dhe pak më të gjerë në çështje).

  • Zgjohuni 36 ka shkruajtur:

   Po, është e saktë, gjithashtu kam vërejtur se ka troll internet në internet aktiv këtu dhe atje. Unë gjithashtu i zgjedh ato menjëherë! Një e lë veten të joshë nga një video që ata do të fitonin gjithsesi dhe të gjitha planet do të përshkohen. Një qytetar i zakonshëm nuk do ta thoshte kurrë atë. Cilat plane?

   Në instagram ata hedhin pa ndryshim me mendimtar komplot ose geek konspirativ.
   E trishtuar për MSM-në se ata me sa duket janë kaq të dëshpëruar për të punuar me troll. Me sa duket ata ende kanë frikë se e vërteta do të dalë në sipërfaqe dhe me sa duket ata kanë mjaft për tu fshehur përndryshe nuk do të bënin një luftë të tillë. Vetëm na forcon të vazhdojmë të zgjojmë njerëzit!

   • Zonnetje ka shkruajtur:

    Mund të thuash që MSM është sinonim i qeverisë! Ndonjëherë publiku pretendohet se nuk pajtohet me qeverinë. Kjo është për shpërqendrim, krijimin e konfuzionit dhe fitimin e parave. Sepse kjo është ajo që ata duan. Ekziston një bashkëpunim shumë i ngushtë me shërbimet e inteligjencës duke monitoruar dhe udhëhequr sjelljen e popullatës përmes reagimeve, etj. Kjo bëhet me një plan të paracaktuar jo-neutral. Lërini djemtë të rrëshqasin, skllevërit e duan Zeun. Për më tepër, skllavi mesatar ka një vlerësim të ulët shumë të ulët, thjesht për shembullin e mbijetesës themelore.

 3. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  është çmendur sidoqoftë që duhet të dëgjojmë një figurë pa një sfond mjekësor ose njohuri. Shtë më e rëndësishme të zbuloni se kush përfaqëson.

 4. Future ka shkruajtur:

  Këtu fillon masazhi i ngadaltë me nënat, jo të tjerët për të. Metoda / monedha e pagesës dixhitale.

  https://nos.nl/l/2331210

 5. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  mbase nu.nl duhet të kryejë detyrat e tyre gazetareske, oh jo, nuk është aspak roli i tyre

  Modelet e dyshimta COVID

  Dy modele kryesore janë duke u përdorur në Perëndim që nga përhapja e pretenduar e koronavirusit në Evropë dhe SHBA për të "parashikuar" dhe për t'iu përgjigjur përhapjes së sëmundjes COVID-19. Njëra u zhvillua në Imperial College të Londrës. E dyta u zhvillua, me theks në efektet e SHBA, nga Instituti i Metrics dhe Vlerësimi i Shëndetit (IHME) i Universitetit të Uashingtonit në Seattle, pranë shtëpisë së themeluesit të Microsoft Bill Gates. Ajo që pak e dinë është se të dy grupet ia kanë borxh ekzistencën e tyre fondeve bujare nga një fondacion i përjashtuar nga taksat që synon të bëjë fjalë për fjalë miliarda për vaksinat e prirura dhe ilaçe të tjera për të trajtuar koronavirusin - The Bill and Melinda Gates Foundation.

  Neil Ferguson dhe grupi i tij i modelimit në Imperial College, përveç që mbështeten nga WHO, marrin miliona nga fondacioni Bill & Melinda Gates. Ferguson kryeson konsorciumin e modelimit të ndikimit të vaksinave në Kolegjin Imperial i cili rendit si financuesit e tij fondacionin Bill & Melinda Gates dhe GAVI të mbështetur nga Gates-aleanca e vaksinave. Nga viti 2006 deri në 2018 Fondacioni Gates ka investuar një mbresëlënëse 184,872,226.99 $ në operacionet e modelimit të Ferguson's Imperial College.
  Veçanërisht, fondacioni Gates filloi të derdhë miliona në operacionin e modelimit të Fergusonit shumë shpejt pasi u njoh mungesa e saktësisë katastrofike të tij, duke bërë që disa të sugjerojnë se Ferguson është një tjetër operacion "shkenca për marrje me qira".
  https://journal-neo.org/2020/04/28/the-models-the-tests-and-now-the-consequences/

 6. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Të dyshuarit e zakonshëm tani po dalin masivisht, a po fillojnë të nxehen shumë nën këmbë?

  https://www.nu.nl/weekend/6053009/socioloog-harambam-praat-met-complotdenkers-soms-hebben-ze-echt-een-punt.html

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër