Videoja e Dr. Plandemic Judy Mikovits është një ngjarje 201 e kurtheve të rreme të lajmeve (video)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Maj 2020 30 Comments

burimi: ngarome.info

Ju duhet ta keni parë atë, dokumentarin Plandemia e një zonje që është Dr. Judy Mikovits telefonon. Ajo thuhet se është burgosur për disa ditë dhe u arrestua pa gjyq. Pas lëshimit të saj, ajo lind me të gjitha llojet e pretendimeve në lidhje me viruset dhe patentat e vaksinave që Dr. Fauci thuhet se është përdorur për të kryer krime kundër njerëzimit.

Kush vetë Ngjarja 201 nga Instituti Johns Hopkins, dini se luftimi i lajmeve të rreme ishte një pjesë e rëndësishme e këtij simulimi pandemik të koronavirusit. Ne jemi duke u bllokuar.

Mënyra më e mirë për të vrarë përfundimisht opozitën është të lansoni një histori të rreme që duket shumë e lëmuar dhe e besueshme, sepse aktorja kryesore çon thjesht me një histori "me zë të mirë". Por ndërkohë Forbes po futet ky artikull i gjerë Mikovits do të ishte një aktivist kundër vaksinave. Kjo mund të jetë e vërtetë, por mund të jetë gjithashtu që kjo zonjë është në listën e pagave të Bill Gates për të bërë atë që kam diskutuar shumë herë këtu: luaj opozitë e kontrolluar (duke vepruar).

Në rastin e kundërshtimit të kontrolluar, bombat janë ndërtuar gjithmonë në fund të dyfishtë. Tani dëgjoj që mendon: "Ah, Vrijland, ndalo marrëzinë tuaj të kontrolluar të opozitës!"Më vjen shumë keq, por a keni parë ndonjë provë konkrete të paraqitur - përveç ndjenjës së zorrës tuaj që irritohet? Nuk ka te drejte? Kjo duhet t'ju alarmojë. Ju duhet gjithashtu të alarmoheni që zonja tashmë merr shumë vëmendje të mediave dhe mediave sociale.

Në veçanti, media alternative e promovon atë në mënyrë të konsiderueshme dhe ju gjithashtu mund të shihni që video po shpërndahet me padurim në Facebook dhe media të tjera sociale. "Epo, çfarë është e gabuar me këtë?"Nuk ka asgjë të keqe me këtë, a nuk ishte ashtu që kam paralajmëruar shumë herë për ekzistencën e një ushtri e madhe e mediave sociale. Dhe nëse ajo ushtri mund t'ju ndihmojë të vendosni, ata do të jenë të lumtur ta bëjnë këtë. Nëse atëherë ekspozimi i pengut të kontrolluar vijon dhe ju jeni dëshmitarë të tij, ata mund t'ju godasin.

Një pjesë e simulimit të Ngjarjes 201 ishte që lajmet e rreme duhet të luftohen. Si mund ta organizoni më mirë këtë? Duke lançuar lajmet e rreme dhe monitorimin e shpërndarjes së tij (Big Data) dhe saktësisht matjen e efekteve dhe duke parë kush i bën ose nuk i përgjigjet. Sistemet Big Data mund të matin reagimin tuaj dhe të monitorojnë ndikimin shoqëror bazuar në thirrjet tuaja dhe sensorët e monitoruar nga telefoni juaj (automatizuar përmes skripteteve të AI).

Ne jemi përsëri dëshmitarë të strategjisë së rrjetit të sigurisë, ku sa më shumë kritikë të jetë e mundur duhet të joshen në një kurth, në mënyrë që ata së shpejti të thonë "Unë nuk besoj asgjë më - nëse nuk vjen nga media kryesore".


Lista e lidhjeve burimore: forbes.com

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (30)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zonnetje ka shkruajtur:

  Cila është CV e 'mikovits'? A quhet ajo me të vërtetë Mikovits?
  Atëherë e di mjaftueshëm për veten time. Ata janë gjithmonë atje, të tmerrshëm!

 2. Lydia Roosje ka shkruajtur:

  Isshtë një formë e ndotur, por inteligjente e luftës. Unë dikur isha me shpresë se Q (dhe Trump) do të çmontonin vërtet gjendjen e thellë. Sepse e shpalla këtë të vërtetë, por ajo që doli shpejt se ishte dezinfektuese, unë rashë plotësisht në grackë dhe kjo do të thotë se gjithçka që them tani është tërësisht e përqeshur. Pra, është shumë e rëndësishme të theksohen njerëz që thjesht po zgjohen në fushën e minuar të dezinformimit.
  Unë mendoj se Andrew Kaufman është i besueshëm, shpresoj se nuk gaboj përsëri ...

  https://forbiddenknowledgetv.net/dr-andrew-kaufman-they-want-to-genetically-modify-us-with-the-covid-19-vaccine/

  https://youtu.be/GWRbIIaPV78
  (Anatomia e covidit)

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Na vjen keq, por gjithçka që duhet të dini në lidhje me redaktimin e gjeneve në internet është shpjeguar në mënyrë të përmbledhur në disa artikuj këtu në faqen e internetit, kështu që nuk keni nevojë ta kanalizoni lexuesin në kanale të tjera vetë. Ju nuk e dini nëse këto informacione janë gjithashtu të përziera me dezinfektimin.

   Gjithçka që duhet të dini:
   https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/als-je-je-niet-aan-social-distancing-anderhalve-meter-houdt-dan-gebeurt-dit/

   • Lydia Roosje ka shkruajtur:

    Andy Kaufman shpjegon në lidhjen e 2-të shumë mirë se viruset janë të ndryshëm nga patogjenët e zakonshëm të jashtëm. Teoria e Germ kundër terrenit. Viruset asnjëherë nuk janë izoluar, madje as ky virus, kështu që testet nuk janë të sakta, etj. Edhe pse lidhja për teknologjinë e redaktimit të gjenit CRISPR shpjegon gjithçka në lidhje me vaksinën, në lidhje me atë që janë viruset në të vërtetë, unë gjej informacionin e Kaufman është i rëndësishëm. Në qoftë se ai është gjithashtu një agjent dezinfektimi, por unë nuk mendoj se është.

    • Martin Vrijland ka shkruajtur:

     Mirë shumë mirë, atëherë do ta studioj

     • Future ka shkruajtur:

      Unë mendoj se ju jeni gati së shpejti, për fat të keq. Përfshirë në intervistën 2 orëshe në Londrën Real. Kështu më duket edhe fallco. Mbetet shumë e bezdisshme. Sepse ai me të vërtetë duket bindës.

     • rose ka shkruajtur:

      Shkaqet e shpirtit të Björn Eybl Shkaqet e sëmundjes bazohen në ligjet biologjike të natyrës së Dr Hamerit të natyrës të mësuara nga Biologika Nederland. Libri thotë si më poshtë në lidhje me viruset, gripin dhe problemet e frymëmarrjes (simptoma më e rrezikshme për jetën e koronës sipas mjekësisë kryesore).

      viruset
      Deri më sot, asnjë virus nuk është zbuluar direkt. Viruset zbulohen indirekt nga lidhja ose mos-lidhja e proteinave me proteinat e tjera. Nuk ka prova përfundimtare se viruset thuhet se shkaktojnë sëmundje. Padyshim që, një numër i madh i komponimeve proteinike (globulin) gjenden në gjakun dhe lëngjet e tjera të trupit. Këto globulina ngjajnë me të ashtuquajturat vir viruse ’. Cerebrumi mund të funksionojë me këto proteina për të rindërtuar indin e dëmtuar të ektodermës në fazën e shërimit.

      grip
      Në mjekësinë e rregullt, bëhet një dallim midis 'gripit të rrezikshëm, të vërtetë' dhe 'gripit të padëmshëm'. Sindromat e rënda konsiderohen 'grip i vërtetë', proceset më të lehta hidhen poshtë si 'infeksion i gripit' ose 'i ftohtë'. Nga pikëpamja e ligjeve biologjike të natyrës, ne konsiderojmë vetëm simptomat e pacientit:
      Dhimbja e gjymtyrëve = konflikti i vetëvlerësimit, faza e shërimit
      I ftohti i zakonshëm = konflikti i errësirës ose erë, faza shëruese
      Strep fyt = nuk dëshiron të gëlltisë ose pështyjë diçka, fazë shërimi
      Laring = konflikti i frikës ose fjalës, faza e shërimit

      Gripi i shpendëve, derrat dhe gripi i ri janë 'fushatat e organizuara nga OBSH.

      Në infections infeksione të rënda të gripit ’, siç janë epidemitë, mjekësia konvencionale përdor terapi si Tamiflu ose Relenza (kimioterapitë bllokuese të frymëmarrjes qelizore), vaksinimet, si dhe hipnozën masive.

      Probleme të frymëmarrjes
      Konflikti: Konflikti i ankthit të territorit (aktiv mashkull, sulmues) ose Konflikti nga frika e terrorit (femër pasive, tërheqje). Kjo varet nga shkathtësia, niveli i hormoneve dhe konfliktet e mëparshme. Njerëzit kanë frikë të humbasin territorin e tyre (p.sh. partneri ose puna) ose një vend në territor (p.sh. pozita ose grada).
      Indet: Mukoza bronkiale dhe gypi i erës, epiteli i pllakës, ekstroderma
      Konflikti aktiv: Zhdukja qelizore e mukozës bronkiale dhe trake, zakonisht pa u vënë re.
      Kuptimi biologjik: Prerja rrit diametrin. Si rezultat, ajri më i mirë dhe më shumë mund të thithet dhe nxirret për të mbrojtur më mirë territorin.
      (Tek kafshët, përshtatjet biologjike kanë kuptim. Në njerëzit zakonisht jo sepse konfliktet tona janë zakonisht psikologjike dhe për këtë arsye një rregullim biologjik nuk ka kuptim. Sidoqoftë, trupi ynë reagon ashtu si tek kafshët. Truri ynë nuk e di ndryshimin midis një konflikti biologjik dhe psikologjik. )
      Faza e shërimit: Rikonstruksioni i mukozës bronkiale me ënjtje që shkakton ngushtësi të gjoksit mund të shoqërohet me një kollë dhe ethe.

      Konfliktet e mësipërme mund të nxiten nga raportet e lajmeve dhe masat. Duke lehtësuar masat, këto konflikte mund të zgjidhen dhe njerëzit mund të sëmuren.

      Pothuajse të gjitha sëmundjet lindin nga brenda jashtë përmes konflikteve psikologjike që shkaktojnë rregullime biologjike të trupit (rritja ose ulja e qelizave ose humbja e funksionit). Këto rregullime janë riparuar me ndihmën e mikroorganizmave (kërpudhat dhe bakteret kërpudhore prishen qelizat, bakteret dhe 'viruset' ndërtojnë qelizat) që prodhohen nga trupi ynë. Përjashtim janë: helmimi (psh helmimi nga ushqimi), mekanik (p.sh. thyerja e një kocke) dhe gjenetike (p.sh. sindromi Down). Të kesh një sëmundje kolektive është për shkak të një konflikti kolektiv me përvojë. Masat nuk janë të dobishme sepse ndotja siç jemi mësuar nuk është e saktë. Masat janë mjaft të dëmshme sepse ato mund të shkaktojnë konflikte dhe për këtë arsye sëmundje. Ata që janë në pushtet dëshirojnë që ne të besojmë se ndotja dhe sëmundja vijnë nga jashtë dhe se ne kemi një sistem imunitar me memorie për të shkatërruar patogjenët pushtues. Kjo u lejon atyre të ofrojnë një zgjidhje të jashtme. Vaksina me të cilën ata duan të bashkojnë njerëzimin me Inteligjencën Artificiale.

     • Martin Vrijland ka shkruajtur:

      A ishte ai libër i shkruar para ose pasi u zbulua teknologjia CRISPR? Sepse kjo na lejon të shikojmë pak më nga afër nivelin e ADN-së dhe ARN-së.

     • rose ka shkruajtur:

      Libri Soul Shkaqet e Sëmundjeve u botua në 2010.
      Dr Hamer zbuloi ligjet biologjike të natyrës në fund të viteve 70.

      Pyes veten nëse është e rëndësishme kur teknologjia CRISPR zbulohet sipas burimeve zyrtare. Pothuajse të gjitha informacionet janë kontrolluar. Ndoshta kjo teknikë ka ekzistuar shumë më herët se ligjëratën zyrtare.

     • ZalmInBlik ka shkruajtur:

      @Martin, studim interesant kryesisht në lidhje me ARN / luciferase. Vë bast se kjo është pjesë e vaksinës së re. Fatkeqësisht nuk mund të shoh hetimin e plotë, kushton para.

      Metoda e incPRINT (proteina në qelizë - ndërveprimi ARN) kapërcen këto sfida duke përdorur luciferazën rekombinante të shprehur në mënyrë të qëndrueshme të lidhur me një ARN me etiketa MS2 me interes përmes proteinave të pallto MS2 (MS2CP) [7]. Nëse një ndërveprim midis një ARN-je testi dhe një proteine ​​provë ndodh në qelizë, ajo matet me luminescencë pas lizës qelizore dhe imunoprecipimit të proteinës së etiketuar.
      https://www.cell.com/trends/biochemical-sciences/fulltext/S0968-0004(19)30264-6?_returnURL=https%3A%2F%2Flinkinghub.elsevier.com%2Fretrieve%2Fpii%2FS0968000419302646%3Fshowall%3Dtrue
      https://www.sciencedirect.com/journal/trends-in-biochemical-sciences/vol/45/issue/3

     • ZalmInBlik ka shkruajtur:

      + Dritë jeshile 🤔hmmmm

      Biokimi i GreenLight mbledh 17 milion dollarë për të rritur prodhimin e mRNA-së për provat e kandidatëve për vaksina COVID-19
      https://techcrunch.com/2020/05/12/greenlight-biosciences-raises-17m-to-ramp-mrna-production-for-covid-19-vaccine-candidate-trials/

      Luciferase është një emër i zakonshëm për një klasë enzimesh që zakonisht shkaktojnë bioluminescencë në natyrë. Emri rrjedh nga Lucifer, që do të thotë "bartës i dritës". Shembulli më i njohur është një luciferase nga glowworm Photinus pyralis. Në reaksionet lumineshente, drita prodhohet nga oksidimi i një luciferina (një pigment) dhe trifosfati adenozinës (ATP).

     • Bees ka shkruajtur:

      Libri Soul Shkaqet e sëmundjes mund të shkarkohet falas si një libër E nga përkthyesi: https://zielsoorzakenvanziekte.be/gratis-download-boek-zielsoorzaken-van-ziekte/

 3. Marcel Korver ka shkruajtur:

  martin,

  Ju lutemi siguroni më shumë informacione në lidhje me deklaratën tuaj në lidhje me Dr. Judy Mikovits, sepse ajo është një dëshmitare shumë e rëndësishme në lidhje me korrupsionin brenda industrisë së vaksinimit dhe shpesh është me shumë persona të tjerë të rëndësishëm si Robert F. Kennedy, Del Bigtree, Dr. Andrew Wakefield etj të cilët të gjithë nuk e dinë që ajo historia nuk është e vërtetë !!!!

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Duke mos e ditur këtë që historia e saj nuk është e vërtetë ose që bubullimat e dinë mirë që historia nuk është e vërtetë, por ndihmojnë për të mbushur rrjetat e sigurisë së flotës së madhe të rrjetit të sigurisë për të fundosur atë flotë të tërë, në mënyrë që kampet e riedukimit të mund të mbushen ose njerëzit do të mendojnë që tani e tutje "Epo mos e harroni atë kritikë, ata do të dinë më mirë"

   • Marcel Korver ka shkruajtur:

    Hi Martin,

    Atëherë kjo është rrjeta më e madhe e sigurisë sepse Robert F. Kennedy ka vite që punon dhe Del Bigtree of Highwire ka bërë vërtet një punë të mirë. Sigurisht që ne mund të dyshojmë gjithçka, por efekti i punës së tyre si Vaxxed është me të vërtetë që miliona njerëz janë zgjuar.

    Nëse kjo është gjithashtu një rrjet sigurie, atëherë kjo është një nga përmasat më të mëdha.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Keni parasysh, unë nuk po them se rrjetat e sigurisë nuk mund të tregojnë të vërtetën. As nuk po them që jam pro vaksinimit. Ajo që po them është se strategjia e rrjetit të sigurisë është zakonisht ajo e 'joshurjes me të vërtetën', por që ekziston një bombë në fund të dyfishtë.

   Në këtë video skicë shpjegoj:

  • Gerke Teitsma ka shkruajtur:

   kjo zonjë pretendon se përfshin virusin HIV. i izoluar .. kjo është shumë befasuese. gjithashtu dyshues se ajo duhej dhe e ka mbajtur gojën të mbyllur, por tani papritmas lejohet të flasë.

 4. Zonnetje ka shkruajtur:

  Për një moment, ata nuk shqetësohen me faktet ose të vërtetën. Kjo nuk është aspak e rëndësishme. Nëse ato përmbajnë ndonjë fakt ose të vërtetë, ai ka për qëllim vetëm të maskojë besueshmërinë e tyre nga mashtrimi i tyre. Qëllimi kryesor është nga Hen, Konfuzion, si
  njerëzit e zakonshëm Të hutuar, nuk kujtojnë më se çfarë të besojnë, kjo paralizon trurin e njerëzve të thjeshtë, skllevërve. Një person i paralizuar nuk bën asgjë dhe është pasiv. Saktësisht ato që duan. Në këtë mënyrë, hutimi është më i mirë për ta sepse ata gjithmonë mund të kthehen në të djathtë dhe pastaj lihen përsëri, etj. Ata nuk mund të kapen në sjelljen e tyre të qortueshme, ashtu si kameleonët.
  Kjo është arsyeja pse ju shpesh shihni që disa djem të skenarit thonë këtë, djali tjetër thotë se dhe ai djalë thotë kështu etj etj.

 5. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  Tema që e dinit po vinte, shumë e fortë.
  Të gjithë ikin në kurvë, Piper Piper i Hammering i cili përgjigjet brenda një ore nëse diçka nuk është në rregull me ngarkimin që bëni. (Si?)

  Ka një ushtri të tërë që do t'ju shërbejë mirë!

  Sonte i shtrëngoj duart në ballkon për të gjithë ju lart!

  dashuri

  Wilfred.

 6. W Hörchner ka shkruajtur:

  Në vetvete, artikulli i Forbes gjithashtu mund të vlerësohet si propagandë. Do gjë që lexoni duhet të besoni ose besoni për të qenë e vërtetë. Nëse lexoni nëpër disa referenca është e vështirë të përcaktoni nëse e vërteta është duke u shkruar apo jo.

  Për shembull, thuhet se ajo do të kishte raportuar veten në vend që të arrestohej (në shtëpi). Nëse kërkoni në Google do të gjeni gjithashtu lajme kontradiktore.

  1) https://abcnews.go.com/Health/Wellness/chronic-fatigue-researcher-jailed-controversy/story?id=15076224 shkruan se ajo u nënshkrua të martën.
  Ky artikull i lajmeve u botua në 2 dhjetor 2011.

  2) https://mynews4.com/news/local/judy-mikovits-turns-herself-in shkruan se ajo u nënshkrua të hënën.
  Artikulli i lajmeve u botua në 29 nëntor 2011. Videoja e lajmeve tregon më pas se ajo u la e lirë në të njëjtën ditë, gjë që nuk është e vërtetë me raportet e tjera se është arrestuar për disa ditë.

  3) https://www.sciencemag.org/news/2011/11/controversial-cfs-researcher-arrested-and-jailed Sherifët në Ventura County, California, arrestuan dje Mikovitsin me akuza të krimit se ajo është një e arratisur nga drejtësia.
  Ky artikull u botua të Shtunën, 19 Nëntor (10 ditë për artikullin e mynews4?).
  Dje atëherë do të ishte e Premtja 18 Nëntor. Ende i ndryshëm nga dy porositë e mëparshme. Unë nuk mund të zbuloj nëse ka pasur shumë ngjarje të tilla si një arrestim dhe pastaj ta raportoj atë vullnetarisht.

  Një artikull në sciencemag.org (https://www.sciencemag.org/news/2020/05/fact-checking-judy-mikovits-controversial-virologist-attacking-anthony-fauci-viral#) në përgjigje të asaj që tha Mikovits:

  Mikovits: Unë kam qenë një hero në burg, pa asnjë akuzë.

  Avokati i rrethit në qarkun Washoe, Nevada, paraqiti një padi penale kundër Mikovits që e akuzoi atë për marrjen e paligjshme të të dhënave kompjuterike dhe pronave të lidhura nga WPI. Akuzat u rrëzuan, pjesërisht për shkak të problemeve juridike me të cilat përballet ish-punëdhënësi i saj. '

  Në artikullin e pikës 3 thotë, ndër të tjera:
  'Një zëdhënës i Zyrës Sherifit të Qarkut Washoe tha për ScienceInsider se nuk lëshoi ​​urdhrin, as departamentin e policisë Reno ose Sparks. Ai tha se mund të jetë nga një prej shumë agjencive federale në Washoe County. '

  Duket se nuk ka qenë gjithçka kaq e qartë. Përveç kësaj, nga këndvështrimi i saj (dhe akuzat u rrëzuan më vonë), ajo u mbajt në paraburgim pa akuza. Nuk mendoj se një pozicion i tillë është i çuditshëm. Në 'film' ajo gjithashtu tregon se ajo ka qenë e lidhur me një vjedhje të pretenduar të pasurisë.

  Alsoshtë gjithashtu e dobët për të thënë se janë përdorur fotografi të aksioneve dhe / ose materiali filmik i një ekipi SWAT i cili nuk ka asnjë lidhje me arrestimin. Kjo ndodh në linjën e montimit në media. Prerë, ngjitur dhe krijuar në jetë. Dhe gjithçka që shihni dhe / ose lexoni në media ka për qëllim t'ju japë një ndjenjë të caktuar. Kështu ndodh edhe me programet si Zembla dhe madje edhe Shërbimi i Vlerësimit. Shikoni gjithashtu foton në krye të artikullit të Forbes. Nëse kjo nuk ka për qëllim të krijojë një ndjenjë ...

  Kontrollimi i fakteve, debunking ... termat e inkuadrimit të përdorura për të nënkuptuar shkrimin ose foljen e së vërtetës. Ashtu si 'mendimtari i konspiracionit' është një kuti të cilës i jep një ngarkesë negative. E gjithë strategjia.
  Unë besoj se shumica e të menduarit tonë bazohet në besim, bindje dhe besim. Whatfarë është një fakt për njërën, tjetra duhet të supozohet si fakt. Dhe ajo që është një teori konspirative për një person është realiteti për një tjetër. Ajo që është mençuria për një person është e çmendur për një tjetër.

 7. Analizoj ka shkruajtur:

  tani disa lajme serioze, për fat të mirë Greta ka rikuperuar përsëri KUCH😷

  https://twitter.com/Russarnold22/status/1259359174560854016

 8. Future ka shkruajtur:

  Këtu një konfirmim i një pjese të madhe të asaj që Martin e quan prej vitesh. Dhe konfirmimi më i mirë është në fund, filmi zgjat 19 minuta, por 3 minutat e fundit janë për të gjithë lexuesit dhe shteti bashkëpunues IMBers thonë lamtumirë, kundër asaj që mendoni se keni tani. Po po edhe për familjen tuaj. Për një ditë ju jeni bërë e papërdorshme për zotërit tuaj. Dhe atëherë ju thjesht përjetoni fatin si të gjithë të tjerët. Ndoshta ky njeri do t'ju japë një pasqyrë. Edhe pse me siguri nuk do të ketë, sepse ju keni ngecur në rrjetin tuaj. Martin ju jeni një nga të paktët që luftoni për liri të vërtetë. Faleminderit për të gjitha përpjekjet tuaja. Edhe pse IMBers ende mendojnë se janë heronj për zotërit e tyre. Do gjë merr fund.

  https://theocs101ark.com/2020/05/11/fk-them-and-their-tests/

 9. mendjehollësi ka shkruajtur:

  Këtu disa të dhëna nga Tony Heller;

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër