Vlogger Ismail Ilgun nga Poelenburg Zaandam përdoret për legjislacion të ri?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 10 Shtator 2016 3 Comments

ismail-ilgunKur Jeroen Pauw zhytet diku në krye, mund të thuash se po shërbehet një agjendë politike. Kjo duket të jetë rasti me Ismail Ilgun, vlogger nga Poelenburg rrethit në Zaandam. Mark Rutte madje ka reaguar ndaj videologëve / vlogs të Ismail dhe i quan djemtë në filma 'manipulimi i parmakut. Kam bërë disa nga videot YouTube e Ismail dukshme dhe mund të imagjinojmë se imazhet kontribuojnë në njollë "të huajt" e cila mjaft mirë nga politikanët si Geert Wilders mund të aplikojnë për të profilizimit etnik (ose çfarëdo terma janë në qoftë se nuk më të vëmendshëm) . Natyrisht, Mark Rutte duhet të bëjë zbukurime politike pas gjithë kësaj vitet e plaçkitjes dhe tani është popullor Kanali i YouTube Ismail Ilgun duket se shërben në mënyrë të përkryer në agjendë. Për më tepër, ne të gjithë, ulur në trendin e komuniteteve që nxisin kundër njëri-tjetrit, kështu që djemtë me (me sa duket) rrënjë muslimane që luajnë pranks dhe gebekt mirë janë brutal, furnizimi Pokon për kultivimin e armiqësisë dëshirueshme.

Duket të ketë një tjetër vlogger, me pseudonimin Boef. Ky vlogger ka një video në YouTube që tregon se si do të fyehej një agjent. Kjo është treguar në transmetimin e Pauw më poshtë. Gerard Spong mund të ketë fjalën e tij në lidhje me të dhe e gjen të gjitha ofenduese ndaj 'krahut të fortë' atë që bëjnë djemtë. Dhe duket se gjithçka duket e justifikuar. Zonja në tryezë do t'i njihte djemtë dhe ajo do të përforconte imazhin e "manipulimit të kreshtës". Ajo deklaron se djemtë përdorën për prishjen e qendrës së komunitetit dhe depërtojnë dënimin e tyre duke aplikuar kërcënime. Djemtë ishin një ditë më parë gjithashtu në transmetim van Pauw, kështu që zonja kishte qenë në transmetim atëherë ata mund të kishin dhënë një përgjigje. Jo se unë dua ta marr atë për këta njerëz, por ajo mund të hidhet në erë ashtu. Ne e dimë se mediat janë të mira në prerjen dhe ngjitjen dhe nëse duhet të shtyhet një agjendë, gjithmonë ka të punësuarit e duhur të qeverisë që duan ta përforcojnë këtë tregim.

Sipas mendimit tim, kemi të bëjmë këtu me një mënyrë tjetër të rafinuar për të krijuar një projekt-ligj të ri. Në disa filma të paraqitur nga Jeroen Pauw, bëhet e dukshme se djemtë policia në fotografi dhe me shumë respekt për t'u marrë me to. Gerard Spong lejohet të hedh naftë në zjarr duke thënë se policia duhet të veprojë shumë më fort dhe pastaj Jeroen del në artikullin aktual të rendit të ditës. "Policia gjithmonë mund të filmohet kudo. Kjo ngjall një imazh të mosrespektimit. Korniza ligjore për të vepruar kundër kësaj nuk janë ende atje."Pra, çfarë mund të presim në kohën e zgjedhjeve? Kjo është e drejtë! Eureka! Ne nuk mund të filmojmë vetëm policinë në të ardhmen. Natyrisht, një ligj i ri duhet të përsëritet. Hollanda e parë dhe pastaj në të gjithë Evropën. Në fund të fundit, Hollanda është baza e testimit për legjislacionin e ri. Holandezët pranojnë gjithçka. Duke treguar disa nga këto vloggers pacipë është mënyra ideale për të masazhuar një ligj të tillë në popull. Në të kundërt, policia mund të regjistrojë gjithçka dhe ata të gjithë mbajnë kamera. A nuk është shumë e dobishme nëse ju pengoni qytetarët që të mbrojnë veten dhe të regjistrojnë abuzimet e policisë? Po, kjo është shumë e dobishëm. Voila!

Lista e lidhjeve burimore: nu.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (3)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. PasOpSmoking parandalon tharjen e trurit ka shkruajtur:

  11.14 që crossdresser me ato tata duhet të strepsil.

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Legjislacioni i ri po vjen ... vëmendje! Është shfaqja e njëpasnjëshme e disa aktorëve të angazhuar në AIVD

  http://nos.nl/op3/artikel/2130976-hoe-moet-je-als-agent-reageren-op-treiterende-vloggers.html

 3. Kamera ka shkruajtur:

  Të gjitha kamerat janë të fokusuara tek ju, por nuk mund të filmoni vetë

  Gjobë e parë Qelizë në dhe Paguaj, në sajë të aktorëve dhe drejtorëve të Powned, dwdd, Jeroen Pauw, Ismael Ilgun dhe disa, çfarë një Shoqëria

  http://www.at5.nl/artikelen/178633/boete-en-twee-uur-cel-om-snapchatfilmpje-op-metrostation-ik-deed-niet-net-als-boef-ofzo

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër