Vrasja e dyfishtë e Gina dhe Marinus në kinemanë Pathé Groningen

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 27 Tetor 2019 24 Comments

burimi: rtvnoord.nl

'Jam vërtet i tronditur. Se diçka e tillë ndodh në një kinema, vend ku të gjithë ndonjëherë ulen të shikojnë një film. Kjo është e çuditshme.Ky ishte reagimi i këshilltarit të qytetit Marjet Woldhuis i fraksionit të këshillit 100% Groningen. Dhe ky është edhe efekti shok që është i nevojshëm për të qenë në gjendje të zbatojmë legjislacionin e ri nëse përsëri po merremi me PsyOp-in e ardhshëm. Sigurisht që nuk mund të thuhet; madje nuk mund të mendoni për këtë. Kjo është e tmerrshme për të zhdukurit dhe ushtria e trollit (e cila monitoron diskutimin e mediave sociale) do të hidhet mbi ju. Sidoqoftë, në këtë epokë të teknologjisë së thellë, duhet të kemi besim se nuk po luhet nga shteti dhe media e tij për të futur një legjislacion që përndryshe nuk do të pranohej kurrë.

Pak kohë më parë u fol për legjislacion me të cilin njerëzit mund të mbyllen pa ndërhyrjen e një gjyqtari ose psikiatër. Një peticion nga kjo faqe dhe një rezistencë tjetër nga shoqëria në atë kohë bëri që dhoma e dytë e shoqatës së aktorëve faturë nga Edith Schippers. Koha nuk ishte pjekur ende për të. Populli së pari duhej të shihte domosdoshmërinë. Nëse 'familja fantazmë' e Ruinerwold ka çuar në heqjen e pragut për të qenë në gjendje të shikoni prapa çdo dere të përparme dhe si fqinjë ose miq së shpejti psikolancën lejohen të telefonojnë dhe kjo projektligj gjithashtu pranohet, të gjithë mund të përfundojnë në një institucion GGZ dhe kurrë të mos kthehen më. Sepse atje mund të hidheni në një qelizë izolimi pa asnjë bazë për vëzhgim dhe merrni disa ilaçe për tu vëzhguar për të parë nëse po çmendeni.

"Po, por Vrijland. Kjo vrasje ka ndodhur vërtet. Unë njoh njerëz që jetojnë afër.","Unë i njihja njerëzit personalisht","Unë kam miq që kanë jetuar pranë tyre","Unë njoh njerëz që ishin kolegët e tyre","E njoh familjen","ka shumë ngushëllime","përndryshe ejani vetë në varrim, atëherë do ta shihni","Unë njoh pronarin e kompanisë","e egër për të afërmit!","Më ndodh të di që ky z. Ergün ekziston vërtetDhe kështu do të ketë shumë përgjigje. E gjitha mund të jetë e vërtetë, por tani që dimë për ekzistencën e thellësive dhe e dimë se media sociale monitorohet edhe nga reaktorët profesionistë, nuk e dimë më me siguri. Për më tepër, protagonistëve gjithashtu mund të ju është ofruar një qese parash dhe të kenë një identitet të ri në Argjentinë, por kjo mënjanë. Deepfakes mund të bëjë që çdo personazh, përfshirë tërë historinë, të duket realist (lexo këtu se si funksionon kjo). Ju gjithashtu mund të punoni me një aktor si dhunues, kështu që nuk e dini. Nuk mund ta thuash. Gjithçka që dimë, ne e dimë përmes mediave dhe mediave sociale. Nga pikëpamja teknike është mjaft e mundur që të bashkohen PsyOps dhe nëse mund të prezantoni një legjislacion që normalisht nuk do të pranohej kurrë, ju keni arritur qëllimin tuaj.

Kjo çështje mund të çojë lehtësisht në mënyrën e pranimit për marrjen e ndonjë mendimtari problematik ose këdo që nuk bashkëpunon me politikën e shtetit. Atëherë ju keni hedhur themelet për një shtet fashist të policisë në një xhaketë leshi të zoti: një ujk me rrobat e deleve.

Tashmë jemi mësuar me policinë duke na kërkuar identifikimin tonë. Kjo gjithashtu ndodhi nën regjimin '40 /' 45. Mbaj mend një kohë kur ju thjesht mund të ecni në rrugë pa pasaportë ose letërnjoftim dhe askush nuk e pyeti kurrë atë. Asnjëherë, kurrë, jo për vite! Ishte thjesht një temë jo-ekzistuese; diçka e tepërt. Ju as nuk keni mbajtur me vete një pasaportë ose ID. Rinia e sotme është mësuar të ketë ID e tyre gjithmonë në xhep, për shkak të të gjitha llojeve të legjislacionit që e zbatuan atë. Identifikoni kur shisni pije, kur hyni në disko dhe shumë raste të tjera. Dhe ne mendojmë se është normale, sepse dikur kishte probleme që kishin nevojë për futjen e asaj detyre. Dhe kjo është pikërisht ajo që ne shohim. Në një operacion psikologjik (PsyOp), gjithmonë krijohet një problem me ndikim të madh shoqëror, atëherë shkaktohet përgjigja (përmes programeve Televizive siç janë Pauw dhe diskutimet në mediat sociale) dhe më pas ofrohet zgjidhja. Ky është gjithmonë një legjislacion i ri më i ashpër: më shumë shtet policor.

Në të ardhmen e afërt, jo vetëm që mos shfaqja e ID-së tuaj është një krim, por gjithashtu mund të rrëmbeheni nga shtëpia juaj pa falje dhe pa dhënë ndonjë arsye. Atëherë mund të përfundoni në një dhomë GGZ pa dritare dhe mund t'ju jepet një ilaç që ju bën të ndjeheni pak marramendës. Nëse, pas disa orësh, ju keni qenë ulur në atë dhomë pa dritare dhe filloni të tregoni disa sjellje jonormale (për shembull, bëheni klaustrofobik), mund të nënkuptojë që patjetër që do të futeni në mullirin e qendrave GGZ. Asnjë gjeli nuk e qan atë. Dhe ju keni përqafuar të gjithë legjislacionin që e bëri atë të mundur, sepse ishte aq i domosdoshëm; për vrasjet Pathé, për Anne Faber, për Ruinerwold, për, për, për. Duket si një film horror një vend ku të gjithë ndonjëherë ulen për të parë një film.

Bastojmë që edhe ju të mendoni në videon më poshtë: "Burri duhet ta ketë fituar atë, ai duhet të ketë treguar sjellje të dyshimtë".

Etiketa: , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (24)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Numri 33 është një referencë për shoqëritë sekrete, në të cilat bëjnë pjesë të gjithë liderët në politikë, drejtësi, ligj dhe media.

   Ata janë ata që e mirëmbajnë Trumanshow: Realitetin ashtu siç e perceptoni.

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Kujdeseni për ju .. ashtu që filmi i postuar në këtë artikull të një arrestimi nga policia në Michigan pasi të mos tregonte letërnjoftim, thjesht mund të vendoset që shikuesit të mësohen në shtetin e policisë dhe t'ju trembin që të arrestoheni nëse nuk bashkëpunoni .

  Shtë një shembull i mirë i shtetit gjithnjë e më ndërhyrës të policisë, siç po shohim gjithnjë e më shumë në Hollandë. Do të pranoni të gjithë legjislacionin që kërkohet për këtë, sepse ju verbërisht merrni përsipër 'problemet e ndikimit të madh shoqëror' nga media.

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Popullsia duket se është e përgatitur për burgosje falje të "personave të hutuar" potencialisht (që mund të ishte një etiketë për pothuajse të gjithë ... në ish-Bashkimin Sovjetik u quajt disidentë)

 3. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Unë mendoj se personazhi i Ergün S është i bazuar në Kramer nga Seinfeld

 4. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  “Gruaja, burri i së cilës është shtruar në spital, e përshkruan lagjen si të vetme. "Këtu është kryesisht 'të jetosh dhe të lësh të gjallë'. Asnjë sherr me njëri-tjetrin apo thashetheme për njëri-tjetrin. Në çdo shtëpi ata kanë një pjesë të tokës së tyre dhe ju jetoni në veçanti. Për njerëzit që u vranë, pikërisht e njëjta gjë vlen ".

  Po, po .. kështu që fqinjët nuk i dinin me të vërtetë .. ose vërtet jo ..
  Epo ti nuk e di, a?

 5. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Një prodhim i tillë live në një kinema ... e shkëlqyeshme
  Shteg ©

 6. Kamera 2 ka shkruajtur:

  De Telegraaf është globi i qelqit dhe enciklopedia, çdo ditë,

  Si është e mundur?
  De Telegraaf e di gjithçka? Gjithmonë! direkt!

  Super Columbo, Sherlock Holmes ata kanë atje.

  Ata e dinë se ishin pastrues në atë kinema.

  Ata e dinë nga fëmijët de Spook (në Drente) se ata janë shumë të arsimuar dhe telegraaf është i vetmi që mund të lexojë postimet e shfaqura në facebook të fëmijëve. (lidhje e hapur më poshtë me mënyrat e njohjes)

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/1044192181/onthullend-inkijkje-in-leven-spookgezin

  por mos harroni Amsterdamin, sheshin Hugo de Groot.

  Johny van de H dhe welly dhe Schoolenberg kanë topin e diamantit që askush tjetër nuk ka, ato janë raca e botës Agatha Christie, e gjithë historia që ata e njohin menjëherë. (kjo natyrisht është menduar të jetë cinike)

  Unë dua të bëj bast për një pako qumështi, ta dërgoj Johny van de H larg për një pako qumështi, dhe ai kthehet me një shishe koksi, është pikërisht te kafsha. Ndoshta Matthijs N do të kthehej me një gjashtë pako fishekësh, atëherë ai do të kishte bërë çmos për të mirën e tij.

  De Telegraaf gjithmonë di gjithçka. Brenda disa orësh! mir hej

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/1755279408/omwonenden-schietpartij-gebeurde-voor-de-neus-van-zijn-vrouw

 7. Keyboarde ka shkruajtur:

  Mund të shtoj në listën time: e drejta për të refuzuar pranimin në një institucion psikiatrik pa një urdhër gjykate duhet të mbrohet.

  E drejta për të refuzuar mjekimin duhet të jetë gjithnjë e vlefshme, pavarësisht se çfarë mendon një gjyqtar.
  (vetëvendosja fizike dhe mendore)

  Jam kurioz se sa të drejta të kësaj liste rreth viteve 10 janë akoma të vlefshme, tregues i këndshëm i gjendjes aktuale të punëve të shoqërisë.

 8. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  AD raporton: "GGZ dëshironte të detyronte vrasjet e dyshuara të kinemasë që të trajtoheshin". Siç thashë: "Problem, Reagim, Zgjidhje" drejt projekt-ligjit Edith Schippers nga qeveria e mëparshme. PSYOP?

  https://www.ad.nl/binnenland/ggz-wilde-verdachte-bioscoopmoorden-gedwongen-laten-behandelen~a6472334/

 9. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  E LEHTUESHME Më Arreduese, Cop fëminore Ju Keni parë ndonjëherë !,

  https://youtu.be/XPDE8MovJQA

 10. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Vetëm deri në atë pikë.

  Artikulli i blogerit (Martin Vrijland këtu) tashmë na ka treguar shumë që ngjarja është e drejtë
  është jo i besueshëm dhe kjo konfirmohet nga dezinfektimi në kombinim me
  duke lënë mënjanë fakte të ndryshme të rëndësishme.

  Pse:

  a nuk ka Marinus një mbiemër?
  dhe pse nuk ka Gina mbiemër? por mosha
  a nuk ka djali një praktikë në Kore?
  edhe vajza?
  Pse një udhëtim i heshtur duket qesharake, duket se për ne, gjithashtu është i rëndësishëm për përpunimin.

  Pse dihet gjithçka për autorin dhe pothuajse asgjë për viktimat, është e pamundur

  Njerëzit janë në befasi? sipas artikullit më poshtë (link) sipas fqinjit, çfarë thua fqinj, është perëndi HORRIBLE nëse është me të vërtetë e vërtetë, çfarë është e bezdisur, ju befasoheni kur një gocë ha shurupin nga zbritja juaj, por jeni tmerruar nga ajo Një ngjarje e tmerrshme.

  Groningers Sober bëjnë zërin tuaj të dëgjuar, ajo erë e keqe!

  https://www.dvhn.nl/groningen/Buurt-verbijsterd-over-dubbele-moord-op-hardwerkende-Marinus-en-Gina-24961204.html?harvest_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.nl%2F

 11. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Harrojeni pse, pyesni veten, nuk ka asnjë të dashur
  foto e çiftit të pastrimit Marinus & Gina në Bios van Pathee në Groningen….
  Epo dhe shumë më shumë pyetje që janë të hapura

 12. adje ka shkruajtur:

  Epo, kunati im është menaxher në atë kinema dhe ishte miq me çiftin.
  Unë do të pyes nëse ai mendon se është një psy-op apo jo.
  Nuk shihet kohë në plazh sidoqoftë. Përshëndetje!

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Cili është emri i kunatit tuaj, atëherë mund ta quaj? Dhe a nuk e kishit pyetur tashmë që në kohën kur ndodhi Adje?
   Kështu që ju e dini që ai ishte miq me çiftin, por nuk keni biseduar me të për këtë ende?
   Si e dini se ai ishte shok me çiftin?
   Dhe nëse ekzistojnë dhe ai ishte miq me ta (i cili, për mendimin tim, tashmë është i ndarë, sepse zakonisht menaxherët nuk janë miq direkt me pastrues), atëherë është akoma e mundur që është një PsyOp.
   Mos ndoshta Adje është miu?

   • Zonnetje ka shkruajtur:

    Sapo kam dalë jashtë dhe nuk e di Ad Adje ’, asnjë koment i mëparshëm nuk është parë. Nuk është e pamundur që ai të jetë një nga djemtë e skenarit ose të veprojë si shërbëtor për djemtë e skenarit, skemat dhe mashtruesit . Ata janë shumë të mirë për këtë sepse popullata gëlltit gjithçka.

 13. Wind freskëta ka shkruajtur:

  E vërtetë apo e rremë ... psy-op apo jo
  "Asnjëherë mos lejo një krizë të mirë të mbeturinave"
  Jo kuotimin tim ... Por gjithçka është thënë me të.
  Rastësisht; mos parandalimi dhe / ose lehtësimi me qëllim është i njëjtë me kryerjen!

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër