Yolanthe Cabau dhe ADN e serisë së policisë, një prodhim i bukur John de Mol (ashtu si lajmet e ANP)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 28 gusht 2019 3 Comments

burimi: televizier.nl

Pyetja më shqetëson për ca kohë: John de Mol është mashtruesi më i madh në Hollandë? John de Mol është pronar i ANP, Zyra e Përgjithshme Hollandeze e Shtypit dhe gjithashtu e Rrjetit Talpa, kështu që ju filloni të pyesni veten nëse ai nuk mund të përdorë të njëjtat mjete për prodhimin e lajmeve të rreme siç ai përdor për seritë e policisë si p.sh. ADN për të prodhuar Yolanthe Cabau mund të luajë një rol udhëheqës në këtë seri të re të policisë që përsëri duket se i përmbush të gjitha qëllimet e dëshiruara të propagandës.

Prej vitesh kam shkruar që ADN-ja përdoret si fjalë magjike për të krijuar përshtypjen se mund ta përdorësh për të zgjidhur rastet e vrasjeve, por që kjo propagandë ka për qëllim fshehtas të jetë në gjendje të krijojë bazat e të dhënave kombëtare, në mënyrë që në të ardhmen e afërt (ndër të tjera) manipulimin gjenetik të popullsia bëhet e mundur përmes rrjeteve 5G (shiko këtu). Kjo është arsyeja pse propaganda rreth 'ADN-së si një mjet magjik' duhet të rritet në lartësi kaq të mëdha. Një seri policie që të jep përshtypjen se mund të zgjidhësh rastet e vrasjeve të ADN-së është po aq propagandistike sa për shembull, çështja Jos Brech, në të cilën papritur pas viteve 20 të ADN-së së ADN-së u gjet në mbathjet e Nicky Verstappen. Fjala ADN duhet të programohet në mendjen tuaj nënndërgjegjeshëm dhe cila mund të jetë më e mirë sesa të përdorni një yll si Yolanthe për këtë? Gjetja e ADN-së nuk dëshmon asgjë fare dhe pasi ADN-ja juaj të jetë në bazën e të dhënave, drejtësia madje mund të aplikojë ADN-në në vendin e ngjarjes për t'ju dënuar. ADN-ja juaj lehtë mund të kopjohet në një laborator (shih këtu).

Një pyetje tjetër që ndonjëherë bëj vetveten është: A mund të kishte fituar John de Mol me të vërtetë miliardat e tij vetëm në prodhime TV apo familja de Mol ka luajtur rolin kryesor në prodhimet e lajmeve të rreme për vite? Në fund të fundit, ata kanë të gjitha mjetet e mundshme në dispozicion të tyre, kështu që nuk duket e pamundur të jesh në gjendje të manipulosh një rrëmbim të Heineken me Peter R. de Vries në rolin kryesor si "reporter i krimit" dhe miqtë Cor van Hout, Willem Holleeder, Frans Meijer dhe Jan Boellaard si aktorë të mirë të kastit.

burimi: eenvandaag.avrotros.nl

A besoni se gjyqi më i fundit i Willem Holleederit me motrën e tij Astrid si aktorja më e re në filament rrotullohej rreth vrasjeve të tmerrshme që u kryen? Po sikur të jetë thjesht sapun dhe ju mashtroheni plotësisht. A nuk ka dhënë Holleeder një kontribut të rëndësishëm në një proces të madh show në të cilin normalizohet termi "dëshmitar i kurorës"? A e dini se çfarë do të thotë? Fjala i thotë të gjitha. Kurora (drejtësia në emër të kurorës) vetë mund të sjellë një dëshmi përpara. Ai dëshmitar lejohet madje mbeten anonimë.

Nuk do të më befasonte nëse familja de Mol ka fituar më shumë paratë e tyre me prodhime të rreme të lajmeve të paguara nga tenxhere dhe se Peter R. de Vries është prezantuesi PsyOp (operacion psikologjik) i cili lejohet ta masazhojë atë tek njerëzit. Nuk do të më befasonte gjithashtu që shumë gjëra që kanë qenë të mëdha në media, ishin thjesht prodhime të rreme të lajmeve. Më në fund, të gjitha mjetet janë në dispozicion në studiot e John de Mol (dhe atë për dekada).

burim: wikipedia.org

A e sheh të çuditshme nëse them se kurrë nuk kam besuar rrëmbimin e Freddy Heineken dhe shoferit të tij Ab Doderer? A nuk e ka vendosur markën Heineken në hartë në të gjithë botën? Ndoshta nuk ka pasur një marketing më të mirë. E gjithë e ashtuquajtura skena mafioze e Amsterdamit nuk ekzistonte kurrë sipas mendimit tim. Ato ndoshta janë thjesht histori romantike në kontekstin e 'Problemi, Reagimi, Zgjidhja. Gjithmonë keni nevojë për disa hilevë të mëdhenj për të qenë në gjendje të zbatoni më shumë statusin e policisë. Gjithçka që dimë për të, vjen nga media. Ju e dini, nga një agjenci shtypi si ajo nga John de Mol. Dhe sigurisht që ka libra për të shkruar dhe filma apo prodhime teatrore të bëra në lidhje me të. Apo kanë qenë gjithmonë prodhime TV dhe a kanë qenë gjithmonë teatër?

Procesi i Holleeder, për shembull, ka treguar se si funksionon gjyqi me mediat dhe sa më pak (ose në të vërtetë nuk ka) prova është e nevojshme për ndjekjen penale. Futja dhe vulosja përfundimtare e bindjes bazuar në dëshmitarët e kurorës dhe tradhtinë e familjes (pa prova të forta demonstruese fizike) krijon hapësirën për sistemin e drejtësisë që të gjithë t’i çojë pas hekurave për jetën. Drejtësia thjesht duhet të thotë që të keni një dëshmitar anonim të kurorës ose drejtësia thjesht duhet të besojë një histori të një motre dhe bindja të jetë e plotë. Willem Holleeder dhe Peter R. de Vries, pra, kanë luajtur një rol të rëndësishëm në realizimin e një legjislacioni të tillë të ri dhe praktikës gjyqësore. A është procesi Holleeder, pra, një proces kaq i gjërë që ka përhapur ndër vite? Kjo mësohet me të dhe siguron gjithashtu që jemi besuar në imazhin e 'djemve të rëndë'. Didfarë tha përsëri Joseph Goebbels? "Nëse bëni një gënjeshtër të madhe dhe e përsërisni mjaft shpesh, të gjithë do ta besojnë atë".

burimi: denhelderactueel.nl

As, për shembull, nuk besoj asgjë në lidhje me sulmin ndaj artistit Rob Scholte, i cili (sipas një burimi anonim) nuk kishte të drejtë për amputime të këmbëve si rezultat i sëmundjes pak para këtij sulmi. A mund të ishte përdorur ky moment për të realizuar një sulm? Si mund të shpërthejë një bombë makine dhe a mund të copëtohen këmbët e Scholte ndërsa "e dashura e tij" Micky Hoogendijk (e cila ishte ulur në sediljen e bashkë-shoferit) u largua pa gërvishtje (por a pati një abort)?

Nëse e lini të zhyten, si dhe nganjëherë duket të jenë histori mjaft të jashtëzakonshme. Sidoqoftë, ata i bëjnë tërheqje imagjinatës sonë, sepse një lexues serioz i lajmeve NOS e tregon atë me një kostum të rregullt dhe sepse shihni imazhe me të. Por, John de Mol ka kamera të mjaftueshme, njerëz dhe burime për t'i bashkuar gjërat.

burimi: sevendet.nl

Peter R. de Vries në të vërtetë gjithmonë ka rolin kryesor kur bëhet fjalë për çështjet e mëdha të vrasjeve. Ai është njeriu që zgjidhi çështjen e vrasjes Marianne Vaatstra me ADN-në magjike. Ai është njeriu që masakroi çështjen Nicky Verstappen në të me njerëzit (me ADN magjike). Ai është në të vërtetë njeriu që qëndron pas gjithë atyre çështjeve të mëdha (nga PsyOp?): Nga Anne Faber tek çështja Romy dhe Savannah dhe të gjitha prodhimet (ADN) që mund të ndiqnim në media. Unë i quaj prodhime, sepse në fund të fundit, pjesa më e madhe e lajmeve vijnë nga një agjenci lajmesh në pronësi të miliarderit tonë dhe prodhuesit të TV John de Mol. Kush na thotë me siguri 100% se mund t'u besojmë të gjitha këtyre tregimeve? Kush na thotë se nuk kemi qenë dëshmitarë të lajmeve të rreme prej vitesh? Ah, prit! Media do t'ju tregojë. Matthijs van Nieuwkerk, Eva Jinek, Jeroen Pauw dhe shumë ideatorë të tjerë. Në fund të fundit, ata japin mendimin tuaj. "Na besoni dhe të gjitha lajmet e rreme vijnë nga Rusia"

Shoh Willem Holleeder duke shijuar mrekullisht një koktej me Cor van Hout, Willem Endstra dhe Theo van Gogh në ishujt Waikiki. Ne mendojmë se e dimë se çfarë po ndodh në botë, sepse botëkuptimi ynë është plotësisht i ngjyrosur nga gazetat, radio dhe TV. Diskutimet në mediat sociale mbrohen ndërkohë nga menaxherët e perceptimit të shtetit-ushtria e trollit, e cila duhet të drejtojë diskutimin në drejtimin e dëshiruar. Profilet e rreme të rreme (duke përfshirë një rrjet social të besueshëm) lehtë mund të vendosen për këtë. Ne nuk dimë fare. Ne mendojmë se e dimë, por ai mendim është ngjyrosur nga një grup i vogël që janë në krye të mediave dhe mediave sociale. Filmi 'Vish qenin'është loja e fëmijëve në krahasim me atë që shohim çdo ditë.

Lista e lidhjeve burimore: parool.nl, imdb.com, ontvoeringheineken.nl

Tags: , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (3)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Patricia van Oosten ka shkruajtur:

  Pjesë mjeshtërore përsëri! Thanks!

  Sigurisht që është kështu… As që e dija që de Mol është tashmë pronar i ANP.
  Në vetë hulumtimin tim Ask the Noses, unë e di pas shumë gëzhave që ky është klubi që qëndron prapa çdo gjëje. Heineken, për shembull, është përveç një bastardi të mashtrimit me gjyshin Petersen, nga ana e nënës së tij Carla Breitenstein, një pyetje naziste.

  Epo ju mund të mendoni, kështu që çfarë, ju, sa budalla. A nuk do të ishte për mua që unë të përfundoja aq tepër shpesh me këto marrëdhënie, kur bëhet fjalë për gjëra të errëta, të tmerrshme, të cilat nuk mund të durojnë dritën, se vërtet duhet të jetë, ky hetim.

  Heineken është gjithashtu në librin e zi të Epstein ... kështu që ai erdhi edhe në ishull ..
  Oficeri i policisë Klaas Wilting është natyrisht gjithashtu një pyetje hunde. Duhet, sepse nuk i beson askujt me këto lloj gënjeshtrash, përveç klubit më të poshtër që bota ka njohur ndonjëherë.
  Holleeder është e njohur tashmë për hundën e saj.

  Talpa ka simbolin e pemës së Kabalës; libri magjistar talmudik plot manipulime që përqafon plotësisht këtë klub. Ju mund t'i quani "Luciferians", "Cabal", ose Sabbateans.
  Unë i quaj ata "rreme të rreme". A jeni menjëherë larg britmave të antisemitizmit, të cilat ata rastësisht e kanë zbatuar.

  Gjyshi de Mol gjithashtu kishte një hundë. Por Linda dhe John, si Bil Gates, mund ta kenë "përditësuar" atë; ajo qëndron më pak.
  Praktikat e këtij klubi janë aq të tmerrshme sa nuk mund ta injoroni atë.
  Në hulumtimin tim unë hasa në të gjithë këta emra:

  Epstein ishte rabbithole e Askhenazies.
  Trotzky, Lenin, Stalin, Marx, Yeltsin, Putin, Bush, Clinton-Rodham, Obama (nënë), Trump (jaja), Melanie, Netanyahu, Antony Weiner, Weinstein, Durtoux-case, Mossad, Issis, Cia, Mike Pompeo, etj. Rothschilds, Hitler, Papa Françesk, Zorreguieta, Windsors, Churchill, Beatrix dhe 'Alfred Henry (Freddy) Heineken "tonë, nëna e tij është një Ask. gjithashtu, Carla Breinstein, Soros
  Einstein, Darwin, Steven Spielberg, Bill Gates, Glenn Close, Kissinger, დასაწყისი, Murdock, Dick Cheney, JP Morgan, Mussolini, Buzz Aldrin (Nasa e rreme e hënës).
  Trudeau, Aldous Huxley, Charles dhe Jared Kushner, Jacky Kennedy, Appelbaum fam. (Kush rishkruan historinë e rreme bolshevike pasi vrau Solshenytsyn), Darvin, Mbretëresha Elizabeth, Al Gore, etj.
  Maxwell (Robert i 'pasqyrës', dhe Gishlaine), Zimbardo (eksperiment i rremë i qëndrueshmërisë), Fam. Kravis, pronarë të Macron dhe Bilderberg, pusher 5G (FDA) Brad Gillen, Richard Branson, Boris Johnson, May, Thatcher, Sarkozy, Rockefellers, Julie Gerberding (CEO Merck), Robert Gallo krijuesi i Aids,
  Politikanët në Hollandë; Cohen, Asscher, Kok, Klaver, van Agt, Timmermans, Deijsselbloem, Schippers, Demmink, Hiddema, Peter R. de Vries, Juan Guaido (Venezuela) Jair Bolsonaro (Brasil), Zorreguieta (babai M.), Victoria Nuland (Kagan familje, e shkatërruar Ukraina), Timmermans, Juncker (BE) Nixon, Rockefeller, Bolsheviks ... etj etj.

  Me pak fjalë, mjaft që të shqetësohemi vërtet. Shumë e vështirë për të vërtetuar të gjithë; përfundimisht të ketë sukses. Por ata janë mjeshtra në artin e manipulimit.
  Brenda Talpa ju shihni Gordon, Albert Verlinde, CEO Peter de Mönnink, Jan Versteeghe etj. Dhe të fundit, por jo më pak Lil Kleine, i cili e quajti vajzën e tij 'Sion'.

  Një zbulim më vete është se Cor van Hout dhe Theo van Gogh të dy kanë të njëjtën kokë. Dhe me siguri Theo ka 'hundën' përsëri. Rob Scholten gjithashtu. Shtë shumë e qartë për mua se ekziston një "frymë" prapa zhurmës totale të tokës për momentin.

  Pyjet janë në zjarr. Ka qenë argëtuese. Kjo duhet të dalë në dritë.

 2. Karel Reuterz ka shkruajtur:

  Faleminderit Vrijland, por mos mendoni se është një kopil, të gjithë e panë atë nga një distancë
  sulmi nga Rob Scholte kishte një frymë të ajrit të pastër, por disa aktorë duhet të jenë punësuar nga shteti. Starring vetë z. Scholte, bashkëpunim me pushtetin dhe duke luajtur qenin e kafshuar jashtë për shkak të të njëjtit pushtet (qeveri), çfarë lloj race është kjo?

  Intervista që Z. Scholte tregon në faqen e tij të internetit nga Bar nuk i përshtatet atij, ai nuk ka asnjë lidhje me interesin publik .... por autorët vetëm ecin rreth e rrotull ... ..

  Sigurisht, jo të gjithë lejohen të pikturojnë në Royal House ashtu si ajo, atëherë është një kopje.
  Po në lidhje me rolin e Micky Hoogendijk? ai po e shtyn axhendën transgjinore me anë të fotove, pjesët e enigmës bien së bashku në këtë mënyrë.

  Media siguron që njerëzit e vërtetë kritikë si Martin Vrijland nuk nderohen në gazeta apo TV, De Mol mbetet Mol, çfarë race! ? Racë drithëruese

  http://robscholtemuseum.nl/de-balie-operatie-interview-rob-scholte-2/

 3. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Kjo është mjaft nga këto pretendime të dyshimeve.

  1 Rrëmbimi i Heineken është një rrëmbim i rremë dhe është inskenuar, kështu që nuk ka ndodhur kurrë

  2: Rob Scholte nuk ka pasur asnjë bombë (granatë dore) nën vendin e tij, wow!

  dhe: 3 natyrisht që larja e trurit e TV-së së ADN-së kundër njerëzve që përdorin ... starleta

  Dhe askush nuk jep një reagim, madje as nga partia e Heineken dhe Rob Scholte? atëherë gati do të mendonit se nuk mund të ketë më dyshime.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër