Zgjedhjet Europiane dhe rrjeti i sigurisë së FvD ('përdhunimet nga emigrantët')

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 20 Maj 2019 1 Comment

burim: buisermedia.nl

Në sytë e tu nuk ka rëndësi, por videoja që Thierry Baudet ka postuar në Twitter këtë mëngjes është për mua propaganda e pastër me një fund të dyfishtë. Për të filluar, unë mendoj se njerëzit në video janë të gjitha për njerëzit transgjinorë dhe ne e njohim (siç u përmend më herët në vend) emrat që përfundojnë me një 'a'; çfarë standardi i ri për njerëzit transgjinorë. Ne duhet t'i besojmë këto përdhunime. Nuk e besoj. Përveç kësaj, ka të bëjë me krijimin e "imigrantëve muslimanë" si një kërcënim për popullsinë indigjene perëndimore.

Këtu përsëri ne e njohim qartë lojën e opozitës së kontrolluar të mashtrimit. Është e qartë se Evropa është duke u përmbytur me emigrantë, por njerëzit që janë ndjekur në këtë mënyrë nga luftërat, nuk mund të bëjnë asgjë për veten e tyre. Pas kësaj ka një axhendë më të madhe dhe Thierry Baudet nuk do ta ndalojë atë për ju.

Thierry përfaqëson vetëm fushën e forcës që ne shohim në rritje në të gjithë Evropën. Është fusha e kontrolluar e forcës në të djathtë që shohim në të gjitha vendet fqinje dhe grupi që së shpejti do të fajësohet për dështimin e Brexit dhe gjithë kaosin ekonomik që kjo do të shkaktojë. Ata janë Brexit, Nexit, Frexit (dhe ti e emërove) përfaqësuesit. Ata kanalizojnë ndjenjat anti-BE. Ata madje mund ta ushqejnë atë. Ato përdoren gjithashtu për të drejtuar kritikat e politikës klimatike dhe çështje të tjera në një rrjet sigurie. Sondazhet e ndryshme tregojnë gjithmonë se ka një ndjenjë të madhe anti-BE mes popullatës. Matja është e ditur dhe prandaj këto rrjeta sigurie janë ngritur në mënyrë të vendosur. Nëse më poshtë rritet shumë shpejt, ka bomba ndërmjetëse që aktivizohen. E pamë atë kohët e fundit me të thunder në samitin e FvD.

Klikoni në linkun blu për të lexuar shpjegimin tim më të detajuar se si funksionon opozita e kontrolluar. Ne mund të shohim qartë nga cicërima e Thierrit se ai është një peng i pushtetit i vendosur si strateg i rrjetit të sigurisë. Përfundimisht, kur ai rrjet i peshkut është ngritur në bordin e anijes, do të aktivizohen bomba në fundin e dyfishtë dhe grupi që ishte në anije do të tallet dhe do të gozhdohet në shtyllë. Në këtë mënyrë, njerëzit merren përfundimisht me grupin kritik dhe 'mendimet e konspiracionit' (stigma). Thierry Baudet është markë që përdoret së bashku me të gjithë politikanët e tjerë evropianë në të djathtë për të shënuar atë grup njerëzish. Kur vjen faturën, askush nuk guxon të përsëritet më shumë për kritikën, sepse pastaj lidhet me markën Baudet (dhe shokët e saj evropianë) dhe të drejtën ekstreme. I dobishëm dhe i zgjuar, por ky është qëllimi i kundërshtimit të kontrolluar. Ndërkohë, mund të ndodhë edhe një reklamim i paligjshëm dhe përdorimi i standardeve të reja trans.

Etiketa: , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (1)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

  1. RA Imhtori. ka shkruajtur:

    A ka kaq pak njerëz që nuk e shohin këtë?
    Me të vërtetë të pabesueshme.
    Unë flas shumë me njerëzit rreth meje, të cilët kanë komente dhe komente, por nëse filloni të ndizni lajmet, ata do të komentojnë për mua.
    Kjo është arsyeja pse unë preferoj të qëndroj në fushë dhe të gjithë të gatuajnë deri në mirë.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër