Pse Anne Faber hap në skuterin e Michael P. në drejtim të bazës ajrore Soesterberg?

paraqitur në ANNE FABER by në 12 Qershor 2018 24 Comments

Michael P. dhe Anne Faber, burimi: telegraaf.nl

Mbulimi i seancës rreth përdhunimit të dyshuar dhe vrasjen e Anne Faber është e qartë se Michael P. (Panhuis) Anne do të kanë qenë të detyruar përsëri për t'u ulur në skuter tij. (Lexuar ky ndryshim / korrigjim në storyline). Këtu ai do të vendoste përkrenaren e saj dhe do t'i lidhte duart me një shtresë rruge. Duket se nuk ka ose nuk ka ndonjë pyetje kritike që paraqet gjykata. Kështu që ju mund të bëni pyetjen se si është e mundur të merrni dikë nga skuter juaj, ndërsa Anne nuk do të kishte punuar me të. Kjo do të thotë se këmbët e saj nuk ishin të lidhura, sepse përndryshe nuk mund të ulesh. Lëvizja e një gruaje nga 25 që shtrihet në anën e pasme të skuterit tuaj duket shumë e vështirë. Ju gjithashtu mund të pyesni veten pse Anne, e cila dyshonte se kishte nevojë për jetë, nuk bëri përpjekje për të kërcyer skuterin? Dhe pse Michael P. ngiste në një bazë ajrore. A nuk janë këto vendet në vend që janë më të sigurta? A nuk ka kamera që varen atje? A nuk ka tela me gjemba në gardh? Sa e besueshme është se Michael P. Anne mori mbi gardh atje dhe arriti ta varroste nën një shtresë rëre?

Por pyetja më e dukshme që mungon vjen nga cicërima e mëposhtme nga Saskia Belleman:

E gjithë vëmendja duket të jetë nxitur nga prokurori publik në drejtim të një diskutimi në lidhje me nëse janë apo jo dështim spontan i telefonit Michael P. Kjo duhet të karburantit diskutimin apo Michael vazhdoi paramenduar dhe e planifikuar, apo se historia e tij përplasja spontane është e saktë. Ekziston vetëm një koment i 1 nga salla e gjyqit kur telefoni i Anne-s doli dhe pastaj Ovja shpejt kalon në detajet e tmerrshme të vrasjes. Kjo është e gjitha bukur dhe e bukur, por me atë një pyetje shumë të rëndësishme është anashkaluar, domethënë në vijim:

Pse policia nuk dërgoi të njëjtën mbrëmje të të humburit Anne Faber një ekip të qenve në vendin e saktë të pikës së anketuar, ku shkoi telefoni i Anne. Pse nuk është dërguar një helikopter me një kamerë infra të kuqe (flir) në atë vend?

Policia e kishte vënë këtë menjëherë dhe në mënyrë të qartë në rrugën e Anne Faber dhe ndoshta menjëherë çoi në gardh në Soesterberg. Pra, mund të flasim përsëri për një mospërputhje të madhe në historinë e drejtësisë. Ne jemi të hutuar në drejtim të vrasësit të tmerrshme dhe ndikimi tmerrshme mbi familjen, zinxhirin zhdukur dhe diskutimin për vrasje me paramendim, por pyetja e vërtetë është arsyeja pse nuk është një kërkim i tillë i madh civil manipuluar të jetë si burimet më të dukshme themelore që në mbrëmje një tjetër pista nga Anne Faber mund të ishte marrë. Një aparat FLIR nën helikopterin e policisë ende mund të shohë një mouse të vdekur që shtrihet në tokë; edhe nëse ka qenë i vdekur për disa kohë. Kjo është për shkak të nxehtësisë së trupit që lirohet.

Nëse Michael P. Anne kishte rrëmbyer gjallë (gjithashtu lexo korrigjim), ndoshta kishte qenë që ajo kishte tentuar të hidhen jashtë skuterit dhe kishte shumë më shumë gjasa që këta zbulues të kishin ndjekur rrugën e saj të erërave. Pra, ne marrim gjithnjë e më shumë tregues se kemi të bëjmë me një psyop të përmasave të mëdha këtu.

Që vjen në krye të faktit se ajo ishte e pabesueshme që ju përzënë për Veprim për të blerë një shishe të klorit për të pastruar gjurmët e ADN-së, një organ në mënyrë unobtrusively arrin të gërmoj dhe menaxhon për të rritur gardhin, por ndërkohë të gjitha të tjera stuff pa u shqetësuar për gjurmët e ADN-së, por të shpërndara rreth paksa rastësisht. Dhe pse të mos përdorni klor për të pastruar gjurmët e gjakut në makinën e nënës? Pra, në njërën anë të qartë gjurmët tuaja dhe në anën tjetër le xhaketë tuaj, qese dhe biçikletë swing në vende të ndryshme. Ky i fundit është sigurisht i dobishëm nëse doni të kërkoni një kërkim kombëtar me shumë vëmendje të medias dhe doni të jepni një rezultat të suksesshëm. Sipas mendimit tim këto janë të gjitha shenjat e një psyop. Përveç kësaj, kishte drejtësi brenda orëve 10 një ndeshje e ADN me Michael P. dhe mund të ketë pasur atë kështu që nuk ka nevojë për të marrë ditë 6 para se ata e mori atë në sytë pas zbulimit të xhaketë (që përmban gjurmë të ADN-së). Fundërri këtu e tërë dosja.

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (24)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Ngjituni me një grua nga 25 mbi shpatullat tuaja ...

  https://noventas.mobi/wp-content/uploads/2016/12/28e61e0e-9013-4020-aa96-6f9cf7646f44_thumb840.jpg

  • HAMANARI ka shkruajtur:

   Unë jetoj në këtë zonë dhe rrotullohem atje rregullisht. Nuk ka pothuajse asnjë dritë atje dhe do të kuptonte se ky mjedis po zgjidhet. Gardhi është një copë ndoshta 5 metra e gjatë ku gardhi është më i vogël se një metër i lartë. Kam ecur përgjatë javës dhe pashë se gardhit (pa tela me gjemba) është shumë e lakuar. Ndoshta turistët e "katastrofës" kanë qenë, por është e besueshme. Pas kësaj, një person do të kishte lojëra të lira dhe mund të lëvizte lirshëm në terren, edhe pse ka ende një gardh më të lartë midis tyre. Nëse e kuptoj saktë, do të ishte bërë një boshllëk këtu. Duhet po ashtu, sepse këtu mezi mezi kapërceheni, e lëre më me një person "të lidhur". Vetëm unë duhet të them se vështirë se dikush ndonjëherë shkon me biçikletë në mbrëmje. Kur shkoj atje në biçikletën e errët, asnjëherë nuk takoj askënd.

   • Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Oh, kështu që ai mund të kishte ecur me 5 metër për të ecur e kaluara.
    Ajo ka qenë një sfidë e madhe ... gardh duke prerë.
    Dhe në ndërkohë Anne ishte duke pritur mirë, sepse ajo ishte aq e frikësuar se Michael P. do të vraponte me atë thikë kuzhine përsëri.
    "Unë do të kthehem tek ju përsëri Anne! Unë kam për të prerë derën. A prisni? "

   • Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Kështu që ju ecët me vrap gjatë javës dhe nuk keni vërejtur se ka pasur një vrimë në gardh? I jashtëzakonshëm!
    "Nëse e kuptoj saktë, do të ishte bërë një boshllëk ..."
    E pra, që do të tashmë janë riparuar, ndërsa porta tjetër i është shkatërruar nga turistët e katastrofës (deri tani vetëm askush nuk e dinte se çfarë po ndodhte, sepse tregohet askund).

    • HAMANARI ka shkruajtur:

     Është në hartë "bazën e gardhit". Ju nuk mund ta injoroni këtë, por është 1 metra e lartë. 2 më shumë detaje:

     - Pjesa e tërë pas asaj pike (e lënë rreth bazës ajrore) u mbyll në mbrëmje me një gardh çeliku. https://es.foursquare.com/v/park-vliegbasis-soesterberg/4c779f8c5cd6b1f714823f94. Si arriti atje me skuter ishte një mister për mua.
     - Sinjali i fundit nga telefoni i Anne ishte në shtrirje midis kryqëzimeve të nivelit (shih hartën më poshtë në komentet), ndërkohë që përplasja do të kishte ndodhur pothuajse 2km larg.

     • Martin Vrijland ka shkruajtur:

      Në rastin e një psyop ajo nuk është asgjë më shumë se një histori. Se një histori e tillë është e mbushur me 'pamundësi' nuk është problem, sepse është një histori dhe njerëzit marrin mjaft me një histori.

 2. Zonnetje ka shkruajtur:

  Ky rast ndjen dhe është ajo që unë mund të bëj prej saj një psyop, nga shteti. Kjo duhet të jetë diskutuar deri në krye. Prokuroria Publike beson se nuk ka dyshim për vrasje, pavarësisht disa prej veprimeve të tij. Duhet të ketë qenë më shumë njerëz. Engjëlli ynë Majkëll është i mbrojtur. A është dakord diçka? Le të bëjmë një marrëveshje.

  E pra, Holanda është një publik banane i qeverisur nga të dyshuarit e zakonshëm dhe se ende ka njerëz që punojnë për qeverinë. Ejani dhe na tregoni për disa sekrete të pista që ju e dini si një zyrtar. Tregojani gjithçka Martinit, bëhuni një bilbilist. Holandë, një vend tmerrësisht i frikshëm me mumje të pastër. Duke qarë dhe duke qeshur në komandën e drejtuar. Çfarë vendi.

 3. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Ajo që më bën përshtypje është se sa vende mbikëqyren nga shteti, Hollanda nuk është aq e madhe dhe aspak në rangun në të cilin ky P. ka operuar. Pra, Shërbimi i Prokurorisë Publike, menaxhimi i pyjeve shtetërore, policia kombëtare, klinika TBS kanë dështuar ose komunikuar në këtë psyop në shkallë të gjerë.

  PS: Huis ter Heide është një zonë e mirënjohur ushtarake, ku MIVD është aktive. Është gjithashtu vendi ku Fred Spijkers u sulmua, nuk duket rastësi.

 4. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Gjithmonë ka njerëz që thonë: "Michael P. nuk duhej të ngjitej mbi një gardh sepse baza ajrore është ngritur dhe hapur për publikun".
  Prokuroria Publike vetë ka deklaruar se Michael është ngjitur mbi gardhin. Pra, kjo është rrëfimi zyrtar.

 5. rmstock2 ka shkruajtur:

  SaskiaBelleman ka pastruar tweet e saj nga dita e parë (11 qershor) e padisë. Unë kisha postuar në vijim këtu: https://www.geenstijl.nl/5142413/levenslang-svp/ :

  "Cila lloj letre është ajo duke thënë: https://twitter.com/SaskiaBelleman/status/1006068692701077504 Rruga e Anne Faber tregohet me të njëjtën ngjyrë jeshile si zonat pyjore rreth bazës ajrore Soesterberg. Kjo është hera e parë që njerëzit flasin për bazën ajrore Soesterberg. Nuk është përmendur deri më tani. Anne dhe P. me sa duket u ngjitën në gardhin e bazës ajrore ...
  rmstock | 11-06-18 | 09: 11
  përgjigjen:
  "The airbase u mbyll vite më parë dhe tani është bërë një rezervë natyrore dhe është hapur për publikun.
  Cookieman | 11-06-18 | 09: 51 "

  Megjithatë, cicërima me kartelën është zhdukur që nga dje: "Na vjen keq, kjo faqe nuk ekziston!
  Ju mund të kërkoni në Twitter ose të ktheheni në faqen kryesore. "Këtu është cache google e cicëroj nga Saskia Belleman: http://archive.is/USiqX :
  "Saskia Belleman ët llogari e verifikuar @ SaskiaBelleman
  Karta që u shpërnda në dhomë. Rruga e #Anne, rruga e Michael P., dhe ajo e Michael P. së bashku me viktimën e tij. "

  Për fat të mirë, unë tashmë e kisha shkarkuar kartën dhe menjëherë vrapoja 90o:

  https://i.imgur.com/JrqMVxm.png

  Pak më vonë e postoj këtë:

  "Michael P. deklaroi se në ditën e zhdukjes së #Anne ai donte të bënte punë në një ndërtesë në vend. Por së pari filloi karburanti. Ai i vuri mjetet në pyll: "Në bazë të bazës ajrore Soesterberg?
  rmstock | 11-06-18 | 09: 29 "
  ku kjo përgjigje është fshehur gjithmonë në GS:
  "Ai pëlqente të punonte në f16s. të gjithë kanë një hobi.
  Mark_D_NL | 11-06-18 | 09: 30 "

 6. rmstock2 ka shkruajtur:

  A është e mundur të kërkohet një raport mjeko-ligjor nga Anne Faber? Në veçanti, është interesante të shihet nëse Anatomi i Patologjisë Forenzike (i cili ishte në këtë rast?) Mund të zbulojë kohën e vdekjes. https://www.ad.nl/binnenland/michael-p-verborg-lichaam-anne-faber-eerst-op-andere-plek~aa3b87b7/ "The 25-vjeçarja Anne Faber Utrecht zhduk P. tha policisë dëshirën e tij të premten në 29 në shtator [...] mërkurën 12 tetor, ku ai varrosur Anne, dhe hetuesit e mjekësisë ligjore gjetën të enjten në mëngjes e saj." Është e qartë se Anne Faberi u rrëmbye së pari dhe vetëm shumë më vonë u vra në një vend tjetër.

 7. Dyqani Perry ka shkruajtur:

  Dita e Martinit,

  Këtu është një lidhje me regjistrimin e televizorit

  https://www.youtube.com/watch?v=XCFAIBPIys8

  Këtu thuhet se ai dhe ajo ecte në një rrugë. Ku e keni lexuar se ajo ishte ulur në anën e pasme të skuterit të tij?

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Hi Perry,

   Pajtohem, kam gabuar në atë artikull kur shkruaj këtë artikull. Ju jeni përpara meje, sepse kam dashur të shkruaj një korrigjim mbi të (me këtë).
   Saskia Belleman në të vërtetë tha se do të kishte transportuar trupin e saj të pajetë në skuterin e tij. Kjo është krejtësisht e pakonceptueshme.
   Shihni për shembull tweetet më poshtë.

   Ajo që është veçanërisht interesante në lidhje me këtë është se sigurisht që ishte shumë e lehtë të fillonte të punonte me qenët e sniffer nga pika ku telefoni i "Anne Faber" ishte i fikur. Historia është, sipas mendimit tim, vetëm më e pamundur për shkak të kësaj rrëfimi.
   Për më tepër, gjyqtari duhet të ketë kërkuar raportin e mjekësisë ligjore këtu: prova e të ashtuquajturës rindërtim. Tani është bërë me 'Doli të jetë e mundur'.

   Shihni tim artikull tjetër. Për sa kohë që unë e di, nuk ka dëshmi mjeko-ligjore në tryezë.

   • Peter ka shkruajtur:

    Ju bëni një korrigjim në bazë të asaj që znj. Belleman twitters, por kam lexuar në vijim në faqen e nos: P. thotë se ai mori Anne lidhura deri në skuter e tij, për lirimin e saj më vonë. Në vend të kësaj, ai e ngriti atë mbi një gardh në bazën ajrore Soesterberg. Atje ai e vrau me thikë kur ajo thirri ndihmë.

    Këtu lidhja në atë faqe:https://nos.nl/artikel/2236037-eerste-procesdag-michael-p-heeft-hij-de-moord-op-anne-faber-gepland.html
    Pse tregimet e 2 nga gazetarët që janë në sallën e gjyqit të cilët janë të ndryshëm?

   • mendjehollësi ka shkruajtur:

    "Policia e ka provuar atë gjatë një rindërtimi"
    Uhhh? .. .. Pra ... uhh ... prisni një minutë ... Kështu ata bënë një rindërtim me një trup në një skuter? Dhe e kanë vozitur të njëjtën rrugë?
    Askush nuk e sheh P. ngasjen me mbetjet mortore?
    Duket sikur po të shihni diçka të tillë. Do ta thërras policinë menjëherë. Ose ishte në një çantë apo diçka? Nuk e kuptoj më. Mendova se ishte ulur prapa motoçikletës.

    • mendjehollësi ka shkruajtur:

     Kur deklarata e P.-së lidhur me trupin e pajetë doli në biçikletë dhe vozite nga A në B. A është filmuar edhe rindërtimi? Ndoshta jo, sepse shumë e tmerrshme kur bëhet me një kufomë të vërtetë. Historia e çuditshme e çuditshme. A nuk kishte frikë të shihej me trupin e pajetë në biçikletë? Dua të them, ai ishte tashmë një lloj i dyshimtë. pyetje, pyetje, pyetje.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Rastësisht, këto regjistrime (një keqardhje që unë nuk mund të jem atje jetojnë) më zgjojnë personalisht edhe më shumë përshtypjen se ka një proces shfaqjeje nëpërmjet veprimit. Unë mendoj se përgjigjet e Michael P. dalin shumë shpejt dhe me saktësi (sikur të provohen).

   Nëse e detyron një person të shkojë në një rrugë pas çaktivizimit të telefonit, atëherë keni një pozicion shumë të qartë dhe kohën kur sinjali i fundit telefonik nga Anne mund të merret. Unë do të thoja: lehtë për qentë detektivë. Duke pasur parasysh biletën (këtu në komentet për të gjetur, në sajë të rmstock2) ju mund lehtë të librit me qen dhe helikopter; moti ose pa moti. Ajo që ato qen mund të bëjnë është e paimagjinueshme. Ajo që një aparat fotografik mund të bëjë është po aq i paimagjinueshëm (shih artikullin e videos).

   Sidoqoftë, në sallën e gjyqit, diskutimi u shtrua bukur në një udhë tjetër, domethënë atë të çaktivizimit të qëllimshëm të telefonit të Majkëllit dhe më shumë atë lloj keqinformimi.

   • Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Ne gjithashtu kemi qenë shumë të programuar me mjeshtëri nga kjo çështje:

    gjyqtari:
    "Ju thoni shumë shpesh 'Unë kam qenë i dyshimtë'"

    Po, Michael P. mund të duhet të thotë se në të ardhmen kushdo që dyshohet është një potencial Michael P. dhe mund të ketë nevojë për TBS.

    Apo jam shumë i dyshimtë?

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   gjyqtari:

   "Policia do të pyesë sa herë ke kaluar thikën në fyt" (1: 53 min.)
   "Dhe thuhet se sipas mjekëve që do të kishin qenë disa herë"

   Prit një minutë? Thuhet se sipas mjekëve? Gjykatësi duhet të ketë thënë: Unë kam një raport mjeko-ligjor këtu që tregon se mjekët kanë gjetur se kjo duhet të ketë ndodhur disa herë. Një gjyqtar i cili thotë: "Thuhet se sipas mjekëve"

   Avokatët duhet të kenë ndërhyrë menjëherë. "Thuhet se ..." nuk lejohet, "kam një raport të autopsisë që tregon se" është e saktë.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër