Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Deutsche Bank dhe Banka e Japonisë bien mbi; dimri financiar bërthamor siç parashikohet?

Deutsche Bank dhe Banka e Japonisë bien mbi; dimri financiar bërthamor siç parashikohet?

paralajmërim: Një vlerë jo numerike e hasur në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-content/plugins/social-warfare/functions/social-networks/twitter.php në linjë 106

paralajmërim: Një vlerë jo numerike e hasur në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-content/plugins/social-warfare/functions/social-networks/facebook.php në linjë 74

In artikull getiteld Bankat përgatiten për financimin e 'dimrit bërthamor' u bë e qartë se bankat janë duke u përgatitur për një krizë serioze. Ankesa e qeverisë gjermane në fund të gushtit të këtij viti racionet e emergjencës dyshohet gjithashtu se po vjen moti i rëndë. Nieuwsuur raportoi sonte për figurat e varfra të Deutsche Bank dhe raportoi se presidenti Angela Merkel ka raportuar se nuk do të vijë asnjë mbështetje shtetërore ('shpëtim'). Raportoi NRK se Deutsche Bank është kërcënuar me një gjobë prej shumë miliardë dollarësh për shkak të shitjes së hipotekave junk në Shtetet e Bashkuara. Edhe pse Deutsche Bank pretendon të jetë në gjendje të paguajë një gjobë të mundshme për vete, nuk duket sikur ajo raft është ende atje. Shkalla e bankës arriti pikën më të ulët ndonjëherë të hënën. Çfarë do të thotë kjo? Kjo do të thotë se marrëveshja "me dorëzani", e cila është projektuar nga miku ynë i madh Jeroen Dijsselbloem, duhet të kapë syrin kur vjen puna. Kjo do të thotë aq shumë sa që të gjithë kursimtarët e të gjitha bankave në Evropë do të habiten. Ata do të duhet të shpëtojnë bankën nëse kërcënon të bjerë. Me pak fjalë: kushdo me një bilanc kursimi mbi tonin humbet. Në Japoni nuk është shumë më mirë. Faqja e internetit zerohedge.com flet edhe për një skenar makth! Grafikët flasin vëllime.

de website Zerohedge.com shpjegoi në 9 shtatorin e kaluar atë që po ndodhte. Në 12 Shtator ata treguan se ...

Të gjitha aksionet 0
468 ad
paralajmërim: count (): Parametri duhet të jetë një grup ose një objekt që zbaton Countable në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-includes/class-wp-comment-query.php në linjë 405
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër