Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

A ka marrë familja Poot 20 miliardë 8% të buxhetit kombëtar?

A ka marrë familja Poot 20 miliardë 8% të buxhetit kombëtar?

Duket me forcë që holandezët tani nuk janë aq të shqetësuar për miliardat që fluturojnë mbi veshët e tyre. Nëse ka 11 miliard Pumped në Ukrainë askush nuk duket të pyes veten: "Kush do ta paguajë këtë?"Epo, mund t'ju siguroj se Gerrit ëmbël e ëmbël nuk do ta paguajë. Kjo përfundimisht vjen nga xhepi i njeriut të zakonshëm. Ju do ta ndjeni atë në portofolin tuaj. Kjo 11 miliard do të ndahet mbi 500 milion qytetarë. Kjo mbetet për t'u parë. Nëse Chipshol Paw biznes familjar megjithatë vë 20 miliardë në xhepin e saj për një investim që ata ndoshta kurrë nuk do të bëjë, por vetëm dhe vetëm për shkak se ka pasur një përmirësim nga tokë bujqësore në tokë, dhe ata hartuan llogaritjet për të dhënë përshtypjen se miliarda mund të fitohen rreth Schiphol, ju do ta ndjeni këtë në xhepin tuaj. Kjo njëzet miliardë duhet të ndahet 7,3 milion familje. Kjo rezulton në një llogaritje të 20.000 / 7,3 = € 2.739,72 për familje. Çdo familje në Holandë e paguan këtë shumë në familjen Poot. A supozoni se kjo është vendosur në vitin 1.

Sa ka për të ulur Holandën në 2014? E drejta, 6 miliardë. Por familja Poot merr 20 miliardë. Kjo do të thotë se pa këtë marrëveshje me familjen Poot, € 14 miliardë do të ishte suficit buxhetor dhe çdo familje holandeze 14.000 / 7,3 = € 1.917,80 mund të ishte kthyer. Tani kjo e fundit nuk do të ndodhë kaq shpejt, sepse atëherë do të ketë një numër të vogël të shifrave që mund të kenë ende një argument për shtrëngimin. Marrëveshja ndërmjet shtetit holandez dhe familjes Poot prandaj kushton çdo familje € 228,31 në muaj. Kjo është një sasi e konsiderueshme dhe për këtë ju duhet të gërvishtni veshët me disa thonj të mprehtë.

Admirimi që u ngrit për gazetarin e madh Micha Kat, i cili ka vënë aq shumë presion mbi politikanët dhe mediat për të marrë seriozisht historinë e Joris Demmink, papritmas do të gjejë veten në një dritë krejt tjetër. Nëse BV Holanda ka nënshkruar një marrëveshje me këtë familje Poot, nuk është qëllimi që ju të zgjoheni. Pastaj e gjithë Hollanda është në këmbët e prapme. Kështu që duhej të kishit një program të KRO Brandpunt të paraqitur të dielën e kaluar, gjë që tregon se dosja Demmink është me të vërtetë një çështje serioze. A e dini se ç'është një çështje edhe më serioze? Se dosja është ndërtuar 20 miliard të humbasë. Dhe duke pasur parasysh bashkëpunimin e familjes Poot me një super të zhgënjyer dhe të dënuar dikush që thoshte fëmijë dhe përdorte për ta keqpërdorur ato përpara kamerës për të shantazhuar njerëz të rangut të lartë nga SHBA, bëhet e qartë se kemi të bëjmë me fusha të forcës shumë të ndryshme këtu. Bashkëpunimi i hapur i familjes Poot me këtë kriminel Jack Abramoff u përshëndet edhe nga gazetari Micha Kat në tij radio transmetuar nga 4 prill. Ekziston një shans i madh që shteti holandez të punojë në të gjithë procesin e dosjes së Demmink, në mënyrë që të japë 20 miliard kredibilisht në një buxhet të zi për projektet hije që nuk duhet të ekspozohen ndaj dritës së ditës. Megjithatë, është krejtësisht e besueshme se kjo 20 miliard ka ardhur, jo vetëm nga fakti që djemtë e mëdhenj pëlqejnë Robert Rubinstein janë përfshirë në këtë rast, por edhe nga fakti se kërkesa në 2012 iu dorëzua amerikanëve Fondi gjyqësor.

Se me të vërtetë nuk duhet të mendoni se do të jetë pak zhgënjyes, është gjithashtu e dukshme nga fakti që Prof. dr. Dr. Annemieke JM Roobeek, komisionere në KLM dhe ABN AMRO, shkroi një raport në 2008 me titullin 'Nga iluzione të humbura në perspektivat e ardhshme Ose: një mënyrë elegante për një konflikt shkatërrues. Tani të gjithë e dinë se shteti holandez është ABN AMRO 2008 bleuPra, në të vërtetë mund të thuash se ky komisioner bankash në duart e shtetit holandez ka përfshirë në mënyrë aktive këto miliarda çështje. Me kërkesë të zyrtarit të lartë të Ministrisë së Transportit, Punëve Publike dhe Administrimit të Ujërave (i cili u drejtua nga ministri Camiel Eurlings, ku edhe familja Poot një libër i zi ishte për ndërtim) Roobeek iu drejtua 2008 / 2009 rreth konfliktit midis Schiphol dhe zonës zhvilluesi Chipshol.

AnnemiekeRoobeek

Faqe 9 e raporti përmban madje edhe gjuhë më të qartë. Në të gjejmë: "Ka pasur një konflikt të gjatë në lidhje me pronat e tokës rreth Schiphol. Aktualisht reputacioni i Holandës është nën presion për shkak të pretendimeve të partisë 'C' (Chipshol). Hollanda do të humbasë këto kërkesa siç dëshmohet nga hulumtimi i gjerë ligjor ndërkombëtar. Etj " Në tërësi mund të themi se kemi të bëjmë me një pretendim serioz, me pasoja të mundshme serioze.

Procesi i krijimit të një filmi të dëmshëm për Demmink dhe fillimi i një procedure ligjore kundër shpërndarjes së kësaj ka synuar të parandalojë punën e vërtetë që po bëhet në ndjekjen penale të Demmink. Gjithashtu Micha Kat dhe familja Poot nuk duan të shohin Joris Demmink të dënuar. Ata janë jashtë parave. Për pamjen ata duhet të mbajnë presionin e lartë. Ju nuk mund të thoni të gjithë një e papritur pasi të keni mbyllur një marrëveshje "Mirë, faleminderit dhe së shpejti ju shoh!"Pastaj të gjithë ata lexues të mediave alternative bëhen të zemëruar. Ata duhet të lejojnë që anija të kontrollohet dhe të bjerë në mënyrë të besueshme në një proces të pafund që i bën të gjithë të ndjehen të lodhur pas vitesh. Është e mundur që do të ketë një sondazh të pafund (mbuluar) parlamentar, por asnjë nga palët nuk do të përfitonte nga holandezët të shqetësuar për ato para 20 miliardë taksapaguesve. Fokusi duhet të mbetet në abuzimet e pedofilëve. Kurrë nuk do të çojë në asgjë. Vetëm ju hoqi nga 228,31 që paguani në 2014 në muaj. Misioni arriti.

Lista e lidhjeve burimore: nu.nl, nationaalkompas.nl, Gazetën Haarlems, Volkskrant.nl, Schipholwanbeleid.nl

Të gjitha aksionet 78
468 ad

3 Comments

 1. Kam frikë se nuk do të qëndrojë me atë 228 në muaj ...

  • ... dhe për 2014 kjo gjithashtu na kushtoi shumë para.

   Çfarë praktikë e neveritshme, me të vërtetë ku të vjellësh.

 2. Frikë? Për çfarë?

  Nga mister i hollë, i cili kërkon shumë vëmendje në këtë proces të mësuar të madh (v) të fuqishëm ... tani në imazh, i cili bëhet i dukshëm.

  Një analizë e mirë, është sigurisht e mundur, prapa vijës së syve, se kjo po ndodh.
  Dritat e këmbëve, deshpën e zambakëve dhe këmbët e kthesës ... etj.
  Dhe asnjë këmbë për të ngritur? Asgjë bindëse, duket.
  Bingo?

  Gjithmonë një rreth i ri (Circe) ose Unaza (Saturn, Zoti i >>>)
  për të krijuar një pikë qendrore / thelbi të krimit, kjo është mashtrim.
  Dhe pastaj tjerrje dhe hedhje, duke i lënë njerëzit të gjuajnë si një kafshë.
  Është në të vërtetë ngacmimi, një regjim PRO-ngacmimi, i tipit 'më të lartë'.
  Si ta maskosh atë send të keq për pjesën naive të njerëzimit?
  Asgjë nuk është ajo që duket, hurrah. Dhe ngacmimi është ai-le-herë në, megjithatë trendi.

  Circe ishte një magjistar që kreu spells, veçanërisht duke kthyer njerëzit në kafshë ishte epshi dhe jeta e saj. Të gjithë-gorically qartë, nuk është ajo?
  Dhe siç e dimë, qarqet janë gjëra magjike dhe shpejt humbim kontrollin për shkak të gjithë marrëzisë vullnetare dhe vetes së tepruar (!!!) Hipnozë.

  Ne vazhdojmë të bjerim në gjumë, në një botë të thellë të gërhitës, derisa të vëzhgojmë vullnetarisht botën e errët të brendshme me sytë e hapur dhe nuk kanë më frikë nga "fantazmat" tona, të punësuar në botën tonë. Pastaj bëhet e bukur, imagjinata e vet në vetë-drejtim!
  Rit? Nëse e dini se çfarë dua të them ...

  Pamja (dhe fryma) vazhdon të merret nga njerëzit, përmes unazës në të cilën ata mbajnë 'varur'. Nëse kjo është $ $ ose abuzimi, ose rendi i gabuar ligjor ...: çorienton kudo. Dhe ajo që ndodh me të vërtetë, nuk mund ta vërejnë më kaosin, punën e pastrimit dhe kujdesin pas, për shkak të emocioneve (indinjatë, dhimbje, paaftësi).

  Bare retinës në vend ...?
  Bingo.

  Deri sa ne të guxojmë të marrim unaza magji / spells nga kjo frikë, proceset e mishit do të vazhdojnë. Pa këto lojëra të frikës, baret, bar kodet, etj. Të burgut të brendshëm, poufin largohen.
  Loja gjatë.

GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër