Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Thierry Baudet, udhëheqës i Partisë për Demokraci, duke rivendosur demokracinë dhe sovranitetin kombëtar

Thierry Baudet, udhëheqës i Partisë për Demokraci, duke rivendosur demokracinë dhe sovranitetin kombëtar

Bukur, ne kemi një parti të re politike për të. Ishte e qartë, natyrisht, se Thierry Baudet kishte aspirata politike kur filloi Forumin për Demokraci. Nuk ka asgjë të keqe me këtë. Hollanda është gati për diçka të re, tani që pjesë të mëdha të njerëzve po fillojnë të përjetojnë shijet aktuale. PVV nuk është mjaft ajo që shumica e njerëzve dëshirojnë, sepse shumë e shohin gjithashtu se Geert Wilders është një provokator i agjentëve. Çfarë e mirë është një lider radikal i partisë do të mbyllë të gjitha xhamitë dhe dëshiron të ndalojë Kuranin dhe Islamin. Kjo është ajo që shumica e njerëzve marrin një hap shumë larg. Wilders gjithashtu vjen si një telefonues i pagdhendur. Një populist që 'më pak, më pak!' thirrje me qëllim të qartë për të përzënë një çarje në shoqëri. Politikanët në pushtet janë kapur shumë në gënjeshtra dhe ajo fillon pak për të dalë jashtë se shkurtimet për vite, por në vitin para zgjedhjeve vijnë, politikanët papritmas të fillojë përhapur që të provojë me figura që ekonomia në ashensori do të ulet. Mark Rutte dhe tij kabineti i plaçkitjes Injoroje rezultatin e referendumit kundër traktatit të asocimit me Ukrainën në ndërkohë. Me pak fjalë; njerëzit ndjehen të mashtruar dhe duan diçka tjetër, por kjo nuk është thjesht atje. Slijmbal Alexander Pechthold mund të jetë ende popullor me njerëzit që e duan ales qetë, por ju shihni hipokrizi dripping nga fytyra e tij. Shtrembëruar ende gati, e cila është padyshim një opinion. Po, kjo është e vërtetë; kjo është mendimi im. Megjithatë, duket se koha është e drejtë për një parti të re. Jo, jo Jan Roos me VoorNederland (VNL). Kjo është dikush që mund të bëjë filma shumë të këndshëm për Geenstijl, por ju nuk do ta fitoni luftën me këtë. Keni nevojë për djem të besueshëm, të besueshëm të rëndë. Meshkujt që kanë studiuar për të dhe tregojnë një vizion solid politik. Meshkujt me arsim të lartë, një prerje Minerva dhe të cilët janë në gjendje të shkruajnë pjesë letrare filozofike. Meshkujt që tërheqin salla të plota. Megjithatë, Thierry Baudet ka provuar të tërheqë vende të plota duke e bërë referendumin Geenpeil një sukses të madh. 'Njeriu i përsosur'!

Në videon më poshtë shihni një zotëri të quajtur Paul Cliteur. Do të ketë disa shaka rreth këtij mbiemri, por është një njeri me një CV e denjë. Flokët gri; syze të dizajnit politikisht të saktë dhe një xhaketë nga një profesor i vërtetë. Ai është pra ...

Të gjitha aksionet 0
468 ad
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër