Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Ariana Grande koncert Arena Manchester ndoshta sulm vetëvrasës

Ariana Grande koncert Arena Manchester ndoshta sulm vetëvrasës

Duket si shpërthimi mbrëmë gjatë koncertit të Ariana Grande në arenën e Mançesterit, ku Njerëzit e 22 humbën jetën erdhi dhe 59 u plagosën, rezultat i një sulmi vetëvrasës. Në të kaluarën ka pasur sulme terroriste të cilat shpejt u bënë të qarta se shumë gjëra ishin të gabuara, kështu që mund të flitej për një mashtrim; në këtë rast, pothuajse gjithmonë ekzistojnë mjaft imazhe për të gjetur, duke ju dhënë përshtypjen se ky sulm ka ndodhur në të vërtetë. Pothuajse menjëherë imazhet e smartphone dolën në sipërfaqe. Kjo është gjithashtu normale, sepse të gjithë kanë një gjë të tillë në xhepin e tyre. Me sulme të tjera të tilla si ato në aeroportin Zaventum ose në teatrin Bataclan, kjo nuk ishte gjithmonë rasti. Natyrisht, është e tmerrshme që kjo po ndodh dhe duket se kemi arritur në skenë që sunduesit po vazhdojnë me metodat e ngjashme me 9 / 11 të terrorit të krijuar vetë. Se terrori është i vetë-krijuar, është gati sa një grumbull për të gjithë ata që bëjnë hulumtimin e tij. Në rastin e 9 / 11 kishte edhe një punë brenda; ajo që bëhet e qartë për të gjithë atje hulumtim serioz për të bërë dhe jo frikë nga stigma "mendimtar i konspiracionit".

Për këtë ju së pari duhet të shihni figurën e madhe. Kjo fillon me njohjen e historisë (të pastër). Fillon me të kuptuarit se Arabia Saudite është një shtet vasal sionist. Kjo mund të nxirret nga ngjarjet e periudhës 1916 / 1917, në të cilën një fis arab ishte i përgatitur të rezervonte toka për shtetin e Izraelit dhe për të sulmuar osmanët. Ky fis u mbështet nga britanikët dhe ...

Të gjitha aksionet 0
468 ad
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër