Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

B-25 në Empire State Building

B-25 në Empire State Building

Pas kësaj artikullin tim të mëparshëm Unë dua të flas pak histori. Ajo që shumë nuk e di ose nuk di më, është se në 1945 në Nju Jork një bombardues B-25 fluturoi në ndërtesën e Empire State. Kjo ndërtesë nuk u shemb në asnjë kohë në kontrast me Kullat Binjake në 9 / 11. Si është e mundur? A ka temperatura e ndezjes së vajgurisë që nga ajo kohë? A ka pasur një përzierje të ndryshme? A përdoreshin motorët më të thjeshtë ose a ishin avionët më pak të mbushur me vajguri? A e dini se kjo ndërtesë nuk ka rënë kurrë?

Të shtunën, 28 korrik 1945 fluturoi nënkolonel William Franklin Smith Jr. janë B 25 Mitchell bombardues në një mision rutinë transportit personeli Bedford Army Air Field në aeroportin Newark. Smith kërkoi leje për t'u ulur, por kishte shikueshmëri shumë të dobët për shkak të mjegullës së dendur. ai u kthye çorientuar nga mjegulla në të djathtë në vend të majtë pas kalimit ndërtesën Chrysler.

Në 9: 40 orë aeroplani goditi anën veriore të ndërtesës së shtetit të Empire, midis katit 78ste dhe 80th. Ajo goditi një vrimë të 5,5 në metra 6,1 në zyrat e Këshillit Kombëtar të Mirëqenies Katolike. Një motor shtyhej përmes anës dhe fluturoi në çatinë e një ndërtese aty pranë, ku filloi një zjarr dhe shkatërroi një apartament nën çati. Motori tjetër dhe një pjesë e pajisjes së uljes ranë në boshtin e ashensorit. Zjarri që pasoi u shua brenda minutave 40.

Katërmbëdhjetë persona u vranë: Smith, dy të tjerë në bordin e bombardues (Kapterr Christopher Domitrovich dhe Albert Perna, shoferit të aviacionit detare, një punonjës parazitare detare dhe njëmbëdhjetë njerëzve në operatorin ndërtesë Ashensor Betty Lou Oliver vendosur shpëtimtarët e plagosur ... për të siguruar asaj një ashensor të cilën ajo nuk e dinte se kabllot ishin të dobët. ata i shpëtoi një rënie të niveleve 75. Kjo është ende në rekordin botëror të Ginesit për rënien më të madhe me një ashensor mbijetuar ndonjëherë.

Pavarësisht nga dëmtimi dhe humbja e jetës së 14, ndërtesa u hap përsëri për shumicën e kateve të hënën pasuese.

Bombardues B25

Sigurisht, një bombardues B25 është pak më i vogël se një Boeing 767, por shqetësimi kryesor është se zjarri nuk ka çuar në rrëzimin e ndërtesës. Përveç kësaj, pas incidentit, specifikimet e ndërtimit janë rregulluar në atë mënyrë që ndërtesat janë rezistente ndaj fluturimit të një avioni. Rastësisht, është gjithashtu e rëndësishme të dini se temperatura e shkrirjes e çelikut nuk arrihet kurrë në rast zjarri për shkak të kerozenit ose ndonjë zjarri tjetër. Kjo e bën thjesht të pamundur në bazë të fakteve fizike që Kullat Binjake janë shembur si pasojë e ndikimeve të avionëve.

Dhe fakti që ndërtimi 7 - ndërtesa ku asnjë avion nuk ka goditur - shembur, është krejtësisht i pashpjegueshëm.

Për një pasqyrë të plotë të abuzimeve në lidhje me këtë ngjarje që shkatërron tokën në 9 / 11, unë ende e kam përmbledhjen e David Icke më poshtë, sepse nuk ka shumë më shumë për gjithçka që ndodhi atë ditë. Arsyeja që më duhet t'i drejtohem kësaj teme është të zbuloj se nuk mund ta kuptoj se njerëzit i mbyllin sytë nga gjithçka që mediat e shesin si të vërteta. Dëshira ime është që të gjithë ata që e shohin se 9 / 11 po shijojnë një frymëmarrje, gjithashtu do të marrin një vështrim më të afërt në tema të tjera në media dhe do të fillojnë të mos besojnë më shumë Media kryesore të Rrjedhjes. Unë e pushoj rastin tim.

Burimi: Wikipedia

Të gjitha aksionet 1
468 ad

3 Comments

  1. nëse është e qartë se me cilin tesla majmuni është bërë saktësisht (dhe si funksionon), planeti është ruajtur edhe për shkak të energjisë së lirë.

  2. 4 okt 92 u shemb 1 në Bijlmer, i cili gjithashtu mbeti.

GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër