Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Brexit nuk është keq për zemrën financiare britanike

Brexit nuk është keq për zemrën financiare britanike

Dje kemi parë në lajmet e NOS se një Brexit (që është një dalje nga Evropa nga britanikët) mund të ketë pasoja serioze financiare për zemrën financiare të Londrës. Megjithatë, kjo është absurditet i plotë në qoftë se ne jemi serioz në lidhje me gërmimin për të hetuar se çfarë është pikërisht ajo zemër financiare e Londrës. E gjithë kjo na çon përsëri në Vatikan dhe madje në Egjiptin e lashtë. Por, para se të braktisni, sepse nuk ndiheni si rrahje historike, mund të jetë e dobishme të dini se zemra financiare e Londrës është një entitet i pavarur. Është një shtet brenda një shteti. Kjo vlen edhe për Qytetin e Vatikanit dhe rrethin e Kolumbisë në Nju Jork. Prandaj, këto tre shtete të pavarura funksionojnë në mënyrë të pavarur nga Evropa, pavarësisht nga Amerika dhe përveç çdo gjëje në botë (përveç nga njëra tjetra). Pra, mund të arrini menjëherë në përfundimin se ajo që thotë media, domethënë se zemra financiare e Londrës do të fillojë të udhëheqë nën një Brexit, është një shtyllë e plotë. Në fakt, thjesht nuk ka rëndësi. Zemra financiare e Londrës është në fakt qendra e të gjitha aktiviteteve financiare në botë. Dhe nëse ka më pak para që rrjedhin përmes kanalit 1, disa më shumë avuj po rrjedhin përmes një kanali tjetër. Në të majtë ose në të djathtë, qyteti i Londrës gjithmonë fiton.

Për të kuptuar se si po bën bota, është e dobishme të futësh në histori. Pastaj kemi ardhur në zbulime shumë të veçanta. Ne zbulojmë se familja mbretërore britanike janë pasardhës të drejtpërdrejtë të hebrenjve të gjakut të faraonit. E njëjta vlen edhe për shtëpitë e tjera mbretërore, edhe pse jo gjithçka mund të gjurmohet. Kjo ka gjithçka të bëjë me falsifikimin e historisë nga ata sundues të njëjtë dhe me gjëra të tilla si incesti dhe ndryshimet e emrit. Por ajo që duhet të jetë e qartë është se Vatikani luan një rol qendror në këto shtete të pavarura dhe duart 3 2 1 në bark me Faraonin britanike Mbretëresha Elizabeth II. Po, ju mund ta dëgjoni atë drejt: Mbretëresha Elizabeta II e faraonit britanik. Jo më kot ajo u kurorëzua në një fron që ishte ngritur në shkallët më të lartë të një mini-piramidë mbi gurin e Jakobit. Ajo thotë kështu në fytyrën e çdo gjë deri sa të gjeni se Jakobi fakt 1 e 2 bijtë binjake të egjiptian Faraoni Amen Meth I. Vatikani mund të shihet si priftëri e lashtë të faraonëve dhe kështu ju mund të jetë bashkëveprimi për të zbuluar mes faraonit dhe priftërinjve të saj. Ju gjithashtu mund të zbuloni se të gjithë krerët e qeverive në botë janë në fakt pasardhësit e faraonit dhe të gjithë prijësit fetarë pasardhësit e priftit faraon. Komplikuar? Po, por është e rëndësishme të dini, prandaj merrni një moment për të marrë seriozisht një vështrim më të afërt.

Për të qenë në gjendje të kuptojmë gjithçka më mirë, së pari duhet të hedhim një vështrim në historinë e Izraelit. Emri origjinal i Izraelit ishte në fakt Kanaani dhe ishte i banuar nga Kananejtë. Këto janë në të vërtetë paraardhësit e popullit palestinez që tani po mbahen në Rripin e Gazës dhe në Bregun Perëndimor nga shteti i Izraelit. Rreth 3500 vjet më parë mbretërit semite që sundonin Egjiptin për 100 vjet, dëbuan nga Egjipti të uzurpojnë vendin e Kanaanit. Ata e quajtën vendin në Izrael. Egjiptianët i quajtën këta njerëz të zhvendosur semite të Habaruut, nga i cili rrjedh fjala hebraisht. Në 135 nc vend u quajt Palestinë dhe deri 1948, pas Luftës izraelite e Pavarësisë, emri i ringjallur nga David Ben-Goerion. "Çfarë ka të gjitha këto të bëjnë me qytetin Londër dhe me familjen mbretërore britanike ose një Brexit, Vrijland?"Po, duhet të jeni të duruar, do të jetë interesante.

shifra biblikeBibla na mëson se izraelitët do të kishin jetuar në Egjipt si skllevër. Arkeologët nuk kanë gjetur asnjë dëshmi për këtë. Mashtrimi fillon me historinë e Moisiut, i cili do ta çonte popullin hebre nga Egjipti duke e lënë detin me stafin magjik. Duket qartë se personazhet biblike rrjedhin nga faraonët egjiptianë. Arkeologët do të kishin zbuluar se populli hebre do të përbëhej nga një klasë punëtore e punëtorëve të huaj të emigrantëve nga vendet fqinje. Duke u përzier me aristokracinë egjiptiane ata do të rriteshin gradualisht në shkallët sociale brenda Egjiptit. E gjitha fillon me Abrahamin. Ai do të në veri të Kanaanit (Izrael sotme) lindur dhe u martua me motrën e tij Sarën që përfundimisht të udhëtojë për në Egjipt, ku motra e tij si skllav seksi te Faraoni dorëzuar në këmbim për ari dhe argjendi. Në kthim, faraoni (Perëndia) i premtoi atij një të ardhme të ndritur për pasardhësit e tij. Më pas, ai duhej të rrethpriste pasardhësit meshkuj si një lloj marke (sipas dokumentacionit më poshtë). Faraoni në atë kohë ishte Amenemeth I. Emri Amenemeth do të qëndrojë për Amen është 'kokë' ose Amen është 'zot'. Nga kjo do të rrjedh fjala fetare 'amen', ku në botën e krishterë çdo namaz ende mbaron.

Shikoni veten dokumentar për shpjegime të mëtejshme. Ajo boils poshtë për figurën biblike Abrahamit sipas zbulimeve arkeologjike në fakt një konfuzion (ose falsifikimi i qëllimshëm i historisë) me pastaj mbretëron Faraonit Amen Meth unë do të të dyja Abraham Amen Meth unë kurrë nuk mbetet janë gjetur, sipas dokumentarit, sepse ajo është në 'Arkën e besëlidhjeve', një "arkivol" portativ i shenjtë për hebrenjtë. Për të bërë një histori të gjatë: Amenemeth Unë do të adhuronin faraonin Amen Ra. Kjo përsëri mund të jetë një referencë ndaj nderimit të Saturnit, të cilin e kam dëgjuar, sepse Ra qëndron për Saturnin. Çfarë është ajo? Adhurimi u shoqërua nga flijime njerëzore dhe veçanërisht fëmijë.

elizabethII

Pse të gjithë përpjekjet për të eksploruar këtë? E pra, ajo kthehet në një shumë të gërmimi se Mbretëresha Elizabeth II duket të jetë një pasardhës i "hebraik" Faraonit Amen Meth I. Nëse shohim mbi të gjitha simbolet e aristokracisë dhe shoqëritë sekrete, ne shohim shfaqem që simbolika egjiptian. Merrni vështirësi për të thelluar njohuritë tuaja. Gjithashtu adhurimi i Ra ose adhurimi i Saturnit ne shohim kudo rreth nesh. Obelisks në pikat qendrore të Vatikanit, Londrës City, dhe District Columbia në Uashington DC janë përsëri simbole egjiptiane.

Nëse ju merrni me të vërtetë vështirësitë për të parë dokumentarin në vijim si tërësi, do të zbuloni se gjithçka është e lidhur. Parashikimi se Princi William me një grua muslimane nuk është e vërtetë, por ndoshta aristokracia, natyrisht, është e shikuar atë që thanë ata në lidhje me të dhe të folur dhe do të bëjë gjithçka për të fshehur planet e tyre. Në fund është se struktura e fuqisë së pasardhësve të faraonit është e krahasueshme me një oktapod me shumë tentakula. Një pjesë e kësaj janë familjet shumë të pasura që kanë të gjithë sistemin bankar në xhepat e tyre përmes familjeve si Rotchschilds, Schiff dhe Warburg. Në qendër është duke u bërë kreu i oktapod Pastaj Faraoni pasardhësit e tij (të familjes mbretërore britanike dhe shtëpi të tjera mbretërore) dhe Faraonit urdhrat e tyre priftit (Romë, Vatikan). Fakti që një Brexit do të ketë gjithashtu një ndikim në prosperitetin financiar të Londrës Qyteti është përjashtuar. Majtas ose djathtas, çdo gjë shkon përmes kokës së oktapodit. E vetmja gjë që këto faraonë po punojnë është gjithmonë me lojën e tyre të ndarjes dhe të pushtimit. Ata jetojnë në krijimin e luftërave, lufton dhe trazirat dhe gjithmonë fitojnë prej saj. Ata jetojnë në energjinë e lëshuar gjatë betejës, frikës dhe gjakderdhjes në nder të zotit të tyre Ra, ose mirë Saturn. Bëni kërkimin tuaj. Është krejt rrëmujë, por shumë e vlefshme.

Lista e lidhjeve burimore: wikipedia.org, wikipedia.org, beyondthematrix.nl

468 ad
paralajmërim: count (): Parametri duhet të jetë një grup ose një objekt që zbaton Countable në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-includes/class-wp-comment-query.php në linjë 405


paralajmërim: count (): Parametri duhet të jetë një grup ose një objekt që zbaton Countable në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-includes/class-wp-comment-query.php në linjë 405
2 Comments

  1. Nuk ishte Ra Sun-perëndi dhe El-Saturn?
    A është = Hëna, Ra = Dre, El = Saturn.
    Apo më mungon diçka?

GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër