Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

A është Donald Tusk presidenti i ri i Evropës një vrasës?

A është Donald Tusk presidenti i ri i Evropës një vrasës?

Pyetja nga titulli i këtij neni "Donald Tusk, presidenti i ri i Evropës një vrasës?"sugjeron që ju mund të pyesni nëse Donald Tusk është dikush që ka gropë. Për të filluar, tashmë ishte një zbulim që papritmas kishim një president në Evropë. Askush nuk e dinte se ne kishim heshtur gëlltitur një diktaturë me shfaqjen e demokracisë. Askush nuk kishte menduar për idenë se Evropa do të merrte një president disa vjet më parë. Çfarë duhet të bëjmë me një president të Evropës? Kjo ide ishte vetëm duke u massaged nga mediat. Papritmas ai ishte atje, Herman van Rompuy, presidenti i parë i shtetit super të Shtetit të Ri Botëror të Evropës. Udhëheqësi i partisë UKIP Nigel Farage me të drejtë pyeste veten "Kush je ti?"Herman van Rompuy nuk kishte të vërtetë karizmin e një presidenti dhe ishte mjaft pluhur me veshët e tij të shkopit. Një Ku Klux Klan hat hat nuk do të jetë jashtë vendit dhe me një veshje të tillë ju mund ta imagjinoni atë si interpretues ritual në Bohemian Grove takimi i "udhëheqësve botërorë". Van Rompuy nuk ka të vërtetë imazhin dhe pamjen e një 'vrasësi'. Pyetja është nëse Donald Tusk bën. Një pyetje shumë më serioze është nëse ky Donald Tusk mund të jetë një vrasës i vërtetë.

Në 10 Prill 2010, të gjithë pasagjerët u vranë në një katastrofë ajrore, përfshirë presidentin Lech Kaczyński, gruaja e tij dhe disa personalitete të tjera. Aeroplani polak Qeveria, një Tupolev Tu-154, u rrëzua pak para se të ulje poshtë në afërsi të aeroportit ushtarak të qytetit rus Smolensk, kryeqytetin e Oblast në kufirin me Bjellorusinë. Katastrofa ajrore, si katastrofa ajrore aktuale në Ukrainë, kurrë nuk është hetuar siç duhet. Në fakt; një qytetar i zakonshëm që erdhi në vend pa se si u ekzekutuan të mbijetuarit. Ai e filmoi këtë (shih këtu). Krijuesi i filmit ishte më vonë naar verluidt vrarë nga thikë thikë.

Në pajtim me kushtetutën, presidenti i Republikës së Kosovës Sejmi, Bronislaw Komorowski nga Platforma Qytetare e Kryeministrit Donald Tusk, pas vdekjes së Kaczyńskit mbi detyrat e Presidentit. Në 21 Prill 2010, Komorowski njoftoi se zgjedhjet e parakohshme presidenciale do të zhvilloheshin në 20 qershor. Një fakt i mrekullueshëm është se Donald Tusk 5 ishte kandidati presidencial për këtë katastrofë ajrore. Në 2005, Platforma Qytetare Donald Tusk emëroi kandidat për zgjedhjet presidenciale polake. Gjatë këtyre zgjedhjeve Tusk humbi në raundin e dytë me një diferencë të vogël nga Lech Kaczyński. Tusk nuk ishte pikërisht një mik i presidentit që vdiq në katastrofën ajrore. Në zgjedhjet parlamentare në 2011, Tusk u bë përsëri kryeministër në kabinetin e Tusk II.

Hetimi për rrëzimin e ajrit në 2010 ishte prandaj përgjegjësia e kryeministrit Tusk. Megjithatë, hetimi u kundërshtua në shumë mënyra. Vlen të përmendet ndër të tjera, zbulimi i një pajisjeje që paralajmëroi pilotin për pengesa, fikur të ketë qenë. Ishte gjithashtu e njohur se agjentët e shërbimit sekret polak pushtuan banesat dhe shtëpitë e viktimave tre orë pas rrëzimit, duke hequr kompjuterët dhe dokumentet. Kryeprokurori i Polonisë, Andrzej Seremet, njoftoi se prokurorët polakë do të pezullonin zbulimin e përmbajtjes së kutive të zeza. Asnjëherë nuk është dëgjuar asgjë tjetër. njoftimi i fundit i njohur ishte se kutitë e zeza ende nuk ishin hetuar plotësisht. Pra, shihni se sa lehtë mund të bëni thjesht një fatkeqësi të klasit botëror të zhduket në mbulesë, nëse i jepni kohë. Njerëzit thjesht kthehen në punë dhe në pushime dhe pyetjet kritike harrohen shpejt. E drejta ekskluzive për të dhënë informacion rreth katastrofës ajrore është ende në duart e presidentit të ri të Evropës, Donald Tusk. Jaroslaw Kaczyński, vëllai binjak i presidentit të ndjerë, tha në 2012 se gjithnjë e më shumë duket se katastrofa e ajrit ishte një përpjekje për vrasje.

Çfarë mendoni, Donald Tusk është një vrasës? Ah, kush bën më të mirën e tij merr promovimin.

Lista e lidhjeve burimore: wikipedia, Volkskrant.nl, nu.nl, renescience.punt.nl, kavkazcenter.com

Të gjitha aksionet 204
468 ad

21 Comments

 1. http://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2014/09/donaldtusk_president.jpg

 2. Është e gjitha e pabesueshme Martin. Rusia vazhdimisht është "e tronditur" në MSM dhe tani ata duan të vënë Joker Timmerfrans përpara si Komisioner Evropian. Me z. Tusk vida e gishtit do të shtrëngohen më tej dhe Rusia do të provokohet më tej për të lëshuar WWIII. E mbaj zemrën time ...

  • Mos bëni iluzione, Rusia është pjesë e lojës së shahut.
   Stalini luajti nën kapelen 1 me Hitlerin dhe aleatët. Ashtu si Toyo. Putini është shefi i një vendi që u morr nga Ashkenazët në 1917 nën udhëheqjen e Rothschild. Rothsçajlldët e njëjtë që dominojnë të gjithë botën perëndimore. Me Obamën si kukull e tyre të fundit. Një zezak homoseksual i pirjes së duhanit. Vrima lepuri është më e thellë se sa mendoni.

 3. Rutte nuk është gjë tjetër veçse një menaxher i departamentit nga departamenti hollandez për shkak të pozitës së Presidentit Evropian.

  • Një zgjedhje e vendit është po aq e pakuptimtë sa zgjedhjet e këshillit lokal. Çdo gjë është e vendosur në Evropë. Qeveritë kombëtare vetëm kryejnë.

  • Tamam

 4. Në të vërtetë, ajo Europë, me kushtetutën që votuam kundër, por që më vonë u riemërua me një emër tjetër, "Traktati i Versajlit" ...
  "Liderët tanë" nuk menduan se një referendum i ri ishte një ide e mirë ...

  Mwaha ha ha .... Demokracia.
  Besimi në Sinterklaas është përgatitja e të vegjëlve për besimin në Demokraci ...
  Ju e kuptoni shumë shpejt se asgjë nuk është e vërtetë, por ju vazhdoni ta mbroni partinë dhe të merrni pjesë në të, për të mos prishur kënaqësinë për dumpsters të cilët ende besojnë në të ...

  • Për fat të mirë, brezi i ardhshëm i "mendimit të pavarur" tashmë është duke u furnizuar ... vit pas viti

   http://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2014/09/University.png

  • Kjo është një Brammetje e mirë, mendoj se ne duhet të festojmë një parti tjetër, ndoshta me Piet të zi, por pa blacksmithing dhe roe dhe gamblers nuk lejohen të marrin pjesë.

 5. BOSS E RE E EVROPËS; kokainë; NJË LUFTË E PLANIT

  http://aanirfan.blogspot.nl/2014/08/europes-new-boss-cocaine-plane-crash.html

  Çfarë alarmon për këtë?
  Gjyshi i Donald Tusk Jozef Tusk luftoi për nazistët.

 6. Çfarë fakti është:

  Donald Tusk i përket pakicës kashubiane në Poloni. Në një intervistë me gazetën izraelite Haaretz në dhjetor 2008, Tusk Krahasuar historinë e tij familjare me përvojën hebre, përshkruar pakicën Kashubian si një popull që "si çifutët, janë njerëz të cilët janë lindur dhe jetojnë në zonat kufitare dhe dyshoheshin nga nazistët dhe nga komunistët për të qenë jobesnikë ".
  -----------------------

  MINORITETET ETNIKE TË POLANDUT DHE NAZI TË ZGJIDHEN PUNËSIMI I POLONISË

  Kur shpërtheu lufta në 1939, polakët u përballën me dy armiq në të njëjtën kohë - Gjermania dhe Bashkimi Sovjetik. Kjo, megjithatë, nuk ishte mënyra se pakicat etnike e panë atë. Për pothuajse të gjithë gjermanët dhe lituanët etnikë, të cilët ishin shtetas polakë, si dhe për shumë bjellorusë, ukrainas dhe hebrenj, sulmi i dyfishtë ishte një rast për festim.

  http://www.electronicmuseum.ca/Poland-WW2/ethnic_minorities_occupation/emo_introduction.html

  Pushtimi nazist-sovjetik ?????????? Euh ...............
  Mendova se nazistët nuk ishin Rusia Sovjetike, por Gjermania (e financuar nga Rothschild-i, apo jo?).

  • Natyrisht, Aquarius do të thotë që Polonia në anët 2 ishte e zënë nga ana e nazistëve dhe anës tjetër sovjetike.

 7. Gjithsesi, Donald Franciszek Tusk është në klubin e madh.

  Nuk kemi kërkuar këtë klub, por po, si gjithmonë, mendimi ynë nuk llogaritet. Mund të paguajmë vetëm për të gjitha absurditë e këtyre kukullave.

  Thjesht promovoni një film nëntitull holandez nga Martin. ????

 8. Orbán nuk është i kënaqur me sanksionet kundër Rusisë

  E hënë 1 shtator 2014 - "Bashkimi Evropian po shkon nga Rusia, e cila është jo vetëm i dëmshëm për Hungarinë, por për të gjithë BE-në," tha kryeministri Viktor Orban në fjalimin e tij në takimin e diplomatëve hungareze vonë gusht. Orbán: 'Hungaria do të përpiqet të ngadalësojë dhe madje ta ndalë këtë proces të shkëputjes së bashku me vendet e tjera të BE'. Në mediat vendase dhe të huaja dhe nga opozita hungareze këto deklarata interpretohen si formimi i qëllimshëm i një blloku pro-rus brenda BE-së.

  Të gjitha vendet brenda Bashkimit Evropian vuajnë nga sanksionet dhe bojkotin e produkteve evropiane nga Rusia që pasuan.

  http://www.hongarijevandaag.nl/portal2/economie-mainmenu-27/4539-orban-niet-blij-met-sancties-tegen-rusland

 9. Cilat janë ata, në fund të fundit, një grup njerëzish që bashkëpunojnë me eurofilet me atë NWO fashist Obama.
  Pse të mos vazhdoni të bashkëpunoni me Rusinë dhe të ngrini një gisht të mesëm për atë Obama?
  Dollari është i varfër i EU-ve!

 10. Mos harroni të përmendni se Donald Tusk 3 fluturoi në Rusi disa ditë më parë ...

  Donald Tusk ka qenë kryeministër i Polonisë që nga 2007. Ai ishe i emëruar nga ish-presidenti Lech Kaczynski, i cili së bashku me shumë personalitete të tjera shumë eksperiencë dhe të njohur polake tragjikisht humbi jetën në 2010, rrëzimit Tu-154 të Forcave Ajrore polake në prill 10 2010. Atë ditë, Polonia u zhvesh nga të gjitha përvojat dhe ndërgjegjen e saj. Në këtë aspekt, mund të Donald Tusk megjithatë përmend një djalë me fat sepse ai ishte tashmë 3 ditë më parë -. Në prill 7 2010 - u dërgua në Rusi dhe b. se ai tani vetëm hyn në krye të BE-së dhe c. ai lirisht mund të veprojë pasi 2010, sepse siç thashë janë më kritike 'peer review' sa i përket burrë shteti-raft se avioni më pas u largua. A ka ky njeri hakmarrje personale me Rusinë dhe Putinin? Oh dhe ai vetë për tre ditë para 70e vjetorin e masakrës së Katinit në 2010 gjithë u peshkimi me Vladimir, të gjithë do të jetë e lehtë në praktikë.

  shih edhe postimin tim këtu:

  http://theinfounderground.com/smf/index.php?topic=16145.0
  http://theinfounderground.com/smf/index.php?topic=16145.msg65724#msg65724

  Këtu është llogaria ime ku isha kur kjo ndodhi:

  Kur ndodhi kjo përplasje avioni fallco isha e përgjakshme f burg ** cking, të RCS në Holandë Rënda,, sepse unë nuk mund të paguajnë im (tre vjeçar!) Bileta shpejtimin në atë kohë. Shtëpia ime sapo ishte shitur përmes një ekzekutimi, por paratë që rezultojnë në llogarinë bankare ishin ngrirë nga departamenti i taksave IRS hollandeze. Pra, ajo që ndodhi ishte se hekurudhore stacioni i policisë, i cili sapo kishte rezervuar mua për pirjen e duhanit në platformën hekurudhore, dhe më pas më kapën për bileta të papaguara të trafikut, u telefonuar departamentin e taksave për të parë nëse ata mund të paktën të lirë deri llogarinë time bankare për shuma e biletave të shpejtësisë së trafikut për shkak. Ky telefonatë nga policia e stacionit të trenave tek Departamenti i Taksave Hollandeze zgjati të paktën tre (__Trree__) orë të plota. IRS Holandeze refuzoi të bashkëpunonte. Si rezultat, më duhej të rrija pas hekurave për ditët e 30. javë 2 pasi kam lexuar në teletekst holandez televiziv në qelinë time se e gjithë qeveria polake kishte vdekur në një aksident fatal ajror në Rusi.
  Pastaj shkak të supozuar hirit Islandeze vullkan dhe alarm tymi, pothuajse asnjë nga krerët evropianë të Shtetit mori pjesë në funeralin ose tezë 96 njerëzit, sepse të gjitha fluturimeve ajrore në Evropë janë anuluar atë javë.

  Videot e mëposhtme që kam gjetur në këtë faqe të vjetër web:

  Djaloshi që filmoi të shtënat e gjuajtura në CRASH PLANIN POLISH u vra
  E martë, prill 20 2010
  https://web.archive.org/web/20120620224528/http://www.thebigwobble.com/2010/04/guy-who-filmed-shots-fired-at-polish.html

  https://www.youtube.com/watch?v=PxIFh3NkEvM

  https://www.youtube.com/watch?v=LoUkobHYAlk

  https://www.youtube.com/watch?v=q7yD_SVK7Yw

  https://www.youtube.com/watch?v=ClIFnKsZVrM

  https://www.youtube.com/watch?v=vjLY3PiG7EQ

  Vetëvrasja polake ushtarake, dhe shkaku i vërtetë i katastrofës ajrore

  • Në këtë aspekt, mund të Donald Tusk megjithatë përmend një djalë me fat, sepse ai tashmë ishte ditë 3 më parë -. Në prill 7 2010 - u dërgua në Rusi

   Dhe keni menduar Tusk ndodhë 3 ditë më parë u kthye, të gjithë, por një memorial, ai vetë kishte organizata pronësi që ai duhej të jenë atje kaq herët.

   • Një pyetje e mirë, duhet të ketë një hetim të përtërirë në rrëzimin Tu-154. A e ka ftuar Putin 3 ditë më parë? Apo ai regjistroi 3 ditë më parë?

 11. http://www.youtube.com/watch?v=EpIzSQniBDY&feature=player_embedded
  në qoftë se keni shikuar këtë film në 8: 58 se sa duket të gjithë ka vrima në byk, duke përfshirë 9: 42 imazhi më poshtë la një trungu plot me vrima ??

GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër