Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

A e dinte ESA 10 për ngritjen e ISIS-it kur përmendet Philae?

A e dinte ESA 10 për ngritjen e ISIS-it kur përmendet Philae?

paralajmërim: Një vlerë jo numerike e hasur në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-content/plugins/social-warfare/functions/social-networks/twitter.php në linjë 106

Është një subjekt që është shumë i shtyrë në media dhe në të njëjtën kohë duket se nuk ka shumë interes për të. Ulje e Philae në kometë 67P është shitur ende si një sukses i madh në media, por në fakt mesazhi i Media kryesore të Rrjedhjes po shpërthen me gënjeshtra. Gjithçka është shumë më pak e suksesshme se sa pritej. Philae duket se ka rënë poshtë dhe poshtë shumë dhe përfundoi në hije. RTL Nieuws raporton [citaat] Sonda hapësinore evropiane Philae u ul pranë një shkëmbi. Fotografia e parë që hetimi dërgoi në Tokë tregon se Philae është në hije. Prandaj, sonda mund të mos jetë në gjendje të rimbushë bateritë e saj me panelet e saj diellore, thonë shkencëtarët nga Agjencia Evropiane e Hapësirës ESA. Nga ky tekst i vetëm, mund të arrish që teoria se një kometë do të ishte një lloj breshëri akulli i lëndës së parë dhe gazet e bllokuara dhe avujt e ujit janë të vjetruara. Si mund të futesh në hijen e një shkëmbi nëse një kometë do të ishte një kurorë akulli? Në artikujt e mi të mëparshëm (këtu en këtu) Unë argumentoj se si shkenca me vetëdije injoron dhe shtrembëron faktet.

Tani mund të mendoni: "Ah, çfarë shqetësoheni për njeriun. Lejoni që kometa budalla të pushojë mirë. Buoys!"Epo, nuk më intereson, por mendoj se është interesante të shihet se si masa është e mbyllur përsëri. Mashtrimi i së vërtetës duke shitur uljen si 'të suksesshme', duket të jetë veçanërisht e rëndësishme për vendosjen e ESA (Agjencia Evropiane e Hapësirës) në hartë. Kjo ju jep ndjenjën se miliarda janë shpenzuar mirë dhe mund të jeni krenarë për Europën e madhe. Ka një mision të madh në një perandori të madhe.

Do të jetë interesante tani që duket sikur lander duket të jetë emëruar pas ISIS. "Ah, kjo do të jetë rastësi njeriu i tij. Stop teoritë e komplotit tuaj."Po, skeptikët e përjetshëm të cilët stigmatizojnë çdo formë të të menduarit kritik ndaj" mendimit të konspiracionit "ju pëlqen. Philae është një ishull në Nil dhe një vend i një kompleksi të lashtë egjiptian të tempullit në Egjiptin jugor kushtuar perëndeshës Isis (shih këtu en këtu). A e dinte ESA dhjetë vjet më parë se një grup terrorist do të hiped në 2014 me emrin ISIS? Po aq i shquar është se satelitët ISIS që rrethojnë rreth nesh duhet të bëjnë 'menaxhimin e aseteve'. ISIS cubesat mund të lexojnë patate të skuqura RFID dhe të shohin saktësisht se ku ndodhen produktet, pasaportat, kartat bankare dhe asetet e tjera të rëndësishme. A do të ISIS jihadisten A nuk kanë nevojë vetëm për pasaportën e tyre - e cila është me të vërtetë e pajisur me një çip të RFID - për të udhëtuar në Siri?

ISIS i referohet perëndeshës që adhurohej në Egjiptin e lashtë. të gjithë eerder Unë tregova se linjat e gjakut hyjnor të Archontisceh, që mbajnë këtë botë në kthetrat e tyre, janë anëtarë të Kult Saturn janë. Ata adhurojnë Saturnin. Sipas mitologjisë egjiptiane, Isis ishte perëndeshë Osiris Prapa sjellë në jetë nga vdekja (shih këtu). Osiris qëndron për Saturnin. Sipas studimeve të Projektit Thunderbolt, Saturn dikur ishte dielli qendror në univers (shih këtu). Obelisks që shihni në shumë qytete të mëdha, si në të Sheshi i Shën Pjetrit në Romë, edhe Parku Qendror New York City, Qyteti i Westminster Londër, Vendi nga la Concorde Parijs, maar ook op pendë në Amsterdam (dhe shumë vende të tjera), të gjitha janë një referencë për rregullimin linear të Jupiterit, Saturnit, Venusit dhe Marsit në lidhje me tokën. Kjo do të ishte marrëveshja e vjetër planetare për kohën e ndryshimeve të mëdha planetare që ndryshuan tërë universin siç e njohim sot. Sipas leximit zyrtar, këta obelizikë gjithmonë kanë një kuptim të ndryshëm, si në rastin e Digës në Amsterdam, ku formon një memorial të luftës. Megjithatë, kuptimi i fshehur është një referencë ndaj kultit të Saturnit dhe marrëveshjes së vjetër planetare. Anëtarët e shtëpive mbretërore dhe elitave të gjakut janë fshehurazi të gjithë anëtarët e kultit të Saturnit. Ata e dinë këtë. Ata adhurojnë zotin e tyre Saturn, i cili është i korruptuar te Satani në shkrime si Bibla. Zhvendosja planetare e përmendur është shumë interesante për shkak të shkarkimit elektrik dhe efektin e plazmës që ndodhi në sipërfaqen e planetit, filluan kometat.

Ne e shohim adhurimin e Saturnit të shfaqet në optimizëm në glorifikimin e ISIS vitin e kaluar. Ndonjëherë është e plotë në fytyrën tuaj, si me grupin terrorist ISIS. Ndonjëherë ju duhet t'i kushtoni vëmendje dhe kjo është një glorifikim i fshehur, si në zgjedhjen e Philé cometland. Nëse keni kohë, unë ju këshilloj të shikoni prezantimin më poshtë dhe, nëse keni ndonjë kohë (gjatë fundjavës për shembull), t'i kushtoni vëmendje seriozisht serisë së plotë të Projektit Thunderbolt, të cilat mund të gjenden nën kjo lidhje. Elita ka diçka me Saturnin, me këtë marrëveshje të vjetër planetare (mendoni për obelizikat) dhe me ISIS-in. Kjo është arsyeja e vetme pse ju duhet të dëshironi të merrni vështirësi për të studiuar të gjithë këtë.

Lista e lidhjeve burimore: RTLnieuws.nl, centralparknyc.org, wikipeadia.nl, yournewswire.com, wikipedia.nl, wikipedia.org, varchiv.org

Të gjitha aksionet 100
468 ad
paralajmërim: count (): Parametri duhet të jetë një grup ose një objekt që zbaton Countable në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-includes/class-wp-comment-query.php në linjë 405


paralajmërim: count (): Parametri duhet të jetë një grup ose një objekt që zbaton Countable në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-includes/class-wp-comment-query.php në linjë 405
10 Comments

 1. Presidenti aktual egjiptian quhet al-SISI.
  Ne gjithashtu e bëjmë këtë.

  Ata e tradhtojnë veten duke menduar se ata janë të vetmit që mund të luajnë me numra dhe letra. Për fat të keq gjalpë badiava, ka më shumë.

 2. Për të mos përmendur obeliskun në Apeldoorn!

  Obelizks gjithashtu paraqesin një simbolizëm të pagabueshëm të anëtarit mashkullor. Potentus = fuqia = fuqia. Prandaj, seksualiteti luan një rol të tillë të rëndësishëm në adhurimin e Satirëve të djallit.

 3. Dëgjuesit e Betës, është përsëri vonë

  Ja një pjesë e bukur e muzikës nga Mbreti

  SISI kalorës ai tha SI SISI kalorës ????

 4. Mirë që shkruani për këtë. Absolutisht shumë e mundshme që ESA tashmë e dinte për ISIS. Unë do të doja të sjellë në vëmendje artikujt e Mateut Delooze këtu. Unë mendoj se ju do të gjeni informacion të mirë bashkangjitur në këtë faqe. Faleminderit Martin për të gjithë punën tuaj kërkimore.

  Lidhje me një artikull: http://www.oneballmedia.com/2008/07/25/meet-the-new-puppetsame-as-the-old-puppet-a-delooze-news-special-report/

 5. "Është po aq e shquar sa që ISIS po qarkullojnë satelitët rreth nesh që duhet të bëjnë menaxhimin e aseteve. ISIS cubesat mund të lexojë patate të skuqura RFID dhe të shohë saktësisht se ku ndodhen produktet, pasaportat, kartat bankare dhe asetet e tjera të rëndësishme. "

  Kubi i zi është një nga simbolet kryesore të Saturnit, kështu që "ISIS CUBE SAT" është vërtet bam, i plotë në fytyrën tuaj.

 6. http://youtu.be/5AUA7XS0TvA

  shumë shumë me vlerë sy! dy thumbs up për këtë film fundjavë

 7. Një tjetër i dyshuar:

  Anije në Arnhem në fund të luftës së dytë botërore. Paratrupave ranë nga qielli. Nëse ka memorial pranë Arnhem dhe Oosterbeek në mënyrë të veçantë (i njohur nga hoteli Bild Mountain ku grupi filloi Bild mal) të gjitha shtyllat në kopshtet e shtëpive që kanë për qëllim diçka në kohën e ajrore. Ka shumë gjatë Airborne viktima gevallen.

GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër