Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Fitoni konkursin e Eurovizionit të Këngës së Ukrainës, natyrisht, kartën e shpuar, Douwe Bob 11e

Fitoni konkursin e Eurovizionit të Këngës së Ukrainës, natyrisht, kartën e shpuar, Douwe Bob 11e

Ajo tashmë ishte e qartë se e gjithë Eurovision Song Contest ishte i manipuluar, por këtë mëngjes, kur kam lexuar rezultatet në letër dhe këngën "1944" shkoi me fituesin e Ukrainës, e dija mjaft. Kënga nuk është vetëm bar kënduar keq, por është gjithashtu një provë e qartë që ju të fitoni Contestin e Këngës në Eurovizion, sepse ajo është e mirë propagandistike teknike. Kënga ishte për mënyrën se si rusët do të kishin deportuar popullin tatar në 1944 në gadishullin e De Krim. Kështu që kënga është në të vërtetë një anti-Rusi dhe një këngë pro-Turqi propaganduese. Po, tatarët janë një popullatë turke etnike në Krime. Dhe kush e mori gadishullin në 2014 pa një luftë nga Ukraina, e cila nëpërmjet një grushti perëndimor hodhi qeverinë e saj nëpërmjet bashkëpunimit me Neonazistët? E drejta, Rusia. A e dini se rusët kanë më shumë se një gjysmë milioni vdekje në këtë luftë perëndimore / otomane me Rusinë (1852-1856) rreth Krimesë? Ah, lëre. Ne jemi të mirë dhe ata janë të këqij. Askush nuk ka filluar kaq shumë luftëra, pasi njerëzit janë kujtuar si Aleanca Perëndimore në dekadat e fundit, por që mënjanë.

Me pak fjalë: Më falni Douwe Bob, keni pasur një këngë të këndshme dhe Jamala kishte një numër të plotë fluturash, por kjo nuk ka rëndësi. Ah, Douwe e dinte këtë, natyrisht, por ajo jep shumë publicitet dhe njohje të emrit, kështu që do Douwe më i keq se ai vetëm u bë 11e. Ju jeni tashmë një spekkoper nëse jeni ndërkombëtar në TV.

Lista e lidhjeve burimore: Wikipedia.org

Të gjitha aksionet 536
468 ad

Një Koment

 1. Unë nuk jam një dashnor i Contestit të Këngës në Eurovizion dhe situata të tilla, por nënat që gruaja dëshirojnë të shohin diçka, kështu që unë u detyrova të dëshmoj se çfarë po ndodhte.

  Unë rregullisht shoh filma në youtube, me illuminati duke treguar gjurmët e tyre. kështu që tani gjatë festivalit të Eurovizionit i kushtoj vëmendje nëse pash diçka.

  ajo nuk ishte aq i qartë sa me video MTV, etj, por, kur isha në fund të këngës pema pa shfaqje të lehta, ku ju si ju mund të shihni në se dëshiron edhe një fytyrë të djallit, unë e dija të mjaftueshme, dhe menjëherë një Shënim me shkrim, ukrainas do të fitojë.

  Pas rezultatit, kjo shënim iu tregua mikut tim dhe ajo u përgjigj vetëm, ndoshta duhet të kishim mbajtur konkursin e këngës në Eurovizion, dhe vetëm atëherë referendumi, për të punuar me Ukrainën: p

  me pak fjalë, një hartë të grisur, ashtu si disa vjet më parë me fituesit e konvertuar izraelitë dhe austriakë, të cilët me të vërtetë nuk fituan sepse ata ishin më të mirët.

  por mirë, njerëzit janë argëtuar përsëri me (1 europa) reklamat fshehtë ????

GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër