Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Trump nënshkruan paktin me shtetet muslimane për të luftuar atë që vetë ata kanë krijuar: IS

Trump nënshkruan paktin me shtetet muslimane për të luftuar atë që vetë ata kanë krijuar: IS

Ju ndoshta mund ta krahasoni më mirë imazhin që mediat e botës pikturojnë me një frut helmues: mediat reflektojnë perceptimin e botës si shell të jashtëm të frutave, ndërsa brenda duket krejtësisht ndryshe. Nëse e heq lëkurën, atëherë shihni realitetin toksik. Politikanët dhe mediat ju prezantojnë me një pamje të realitetit që është krejtësisht ndryshe nga mënyra se si bota aktualisht vepron. Për shembull, nga vizita e Donald Trump dhe efekti i tij i lojërave në Arabinë Saudite, mund të shihni qartë ndryshimin midis realitetit dhe shfaqjes së medias. Melania dhe Ivanka Trump ecin nëpër vend pa shami, ku gratë nuk mund të largohen nga shtëpia pa mbulim të plotë dhe pa një burrë në anën e tyre, por ata flasin pozitivisht për të drejtat e grave (çfarë a para xhepi japin). Por është shumë më e këndshme të shohësh se çfarë bën Trump.

Megjithëse mediat më tepër do të kritikojnë Trump për qëndrimin e saj kontradiktor ndaj Arabisë Saudite para dhe pas zgjedhjeve, mund të jetë e dobishme të shikoni se si ...

Të gjitha aksionet 0
468 ad
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër