Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Gjithnjë e më shumë qiramarrës që hyjnë në telashe

Gjithnjë e më shumë qiramarrës që hyjnë në telashe

Qeveria është e zënë. Ka investime me vetëdije pak në strehimin social dhe investitorët e huaj kanë zbuluar tregun holandez të strehimit. Vitin e kaluar, 50% e të gjitha investimeve në strehimin holandez me qira është bërë nga investitorët e huaj. Sipas konsulencës së pasurive të patundshme Vlera e Kapitalit, i specializuar në investimet rezidenciale ndërkombëtare, pronat me qira të 14.300 u shitën palëve të huaja në dhjetë transaksione vitin e kaluar. Gjysma prej tyre erdhën nga sektori i qirasë sociale. Për shkak se pak prej këtyre shtëpive po shtohen, ka një mungesë të banimit social. Pastaj ju shpejt varet nga pronat më të shtrenjta me qira. Dhe çfarë duket? një gjysmë milion qiramarrësish (Përqindja 18) mund të përmbushë detyrimet me vështirësi. Që nga 2012, kjo është rritur me 5 për qind, sipas shifrave të publikuara të enjten nga Agjencia Holandeze për Vlerësimin e Mjedisit (PBL).

Plani duket shumë transparent për këdo që merr pak probleme për të lidhur të gjitha pikat. Lidhim pikat, ne e quajmë atë. Mungesa e tregut të strehimit dhe rritja e kostove për të jetuar dhe për të jetuar në përgjithësi, jo vetëm që duhet të çojë njerëzit në një status të ...

Të gjitha aksionet 4
468 ad
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër