Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Historia e vërtetë pas Luftës së Gjirit, Irakut dhe Iranit

Historia e vërtetë pas Luftës së Gjirit, Irakut dhe Iranit

Për të marrë një pamje të mirë të metodës së Rendi i Ri Botëror e cila në fakt është e udhëhequr nga Amerika Sioniste, e cila ka Evropën dhe NATO-n në xhepin e saj, është shumë e rekomandueshme që të shihet dokumentari më poshtë. Nëse nuk e dini këtë ende, do të zbuloni se si "diktatori i tmerrshëm" Sadam Huseini u ndihmua nga Amerika në shalë. Gjithashtu do të zbuloni se Amerika mbështeti Shahun e Iranit pasi Saddam Husseini veproi pak më tepër në mënyrë të pavarur. Në fakt, kjo do të thotë që Amerika kishte një dorë në çdo luftë në Lindjen e Mesme, me qëllim të krijimit të një ushtrie të madhe në Arabinë Saudite dhe kontrollin e plotë të tregut të naftës në mbarë botën. Lufta mes Iranit dhe Irakut ishte nxitur nga mbështetja e parë e Irakut dhe më pas Iranit. Lufta që pasoi u përdor për të armatosur dhe financuar të dyja palët dhe për të testuar sistemet e reja të armëve. Luftës së Gjirit (1990-1991) ka qenë gjithashtu një hap i rëndësishëm në drejtimin e 'në Arabinë Saudite'.

Për shkak se Arabia Saudite kurrë nuk i kishte lejuar trupat amerikane ta bënin këtë, pavarësisht nxitjes, ishte e nevojshme të përballej me një kërcënim Nxitja. OPEC ka luajtur një rol të rëndësishëm në këtë. Çmimet botërore të naftës u kontrolluan nga OPEC. Duke lejuar ish-provincën e Irakut - Kuvajt - për të prodhuar më shumë naftë, kërkesa e Irakut për luftë u ushqyer. Iraku ishte thellësisht në borxhe pas luftës me Iranin dhe ish-provincën e Kuvajtit papritmas u lejua të mbushë xhepat e saj nga OPEC. Kjo ishte "nafta në zjarr" për të nxitur Sadamin që të merrte Kuvajtin. Ndërkohë, Amerika theksoi në mënyrë të përsëritur Saddam Hussein që të mos ketë një marrëveshje mbrojtëse me Kuvajtin. Në të njëjtën kohë, Amerika po lobonte Arabinë Saudite. Forca që Arabia Saudite duhej të hynte për të bërë një të madhe Lindja e Mesme për të qenë në gjendje për të formuar ishte tashmë gati. Sulmi i Sadamit ndaj Kuvajtit u dha amerikanëve dritën e gjelbër që ata kishin nevojë për të përfshirë Saudin si një partner. Prandaj mund të themi se e tërë lufta me Kuvajt ishte planifikuar me kujdes nga shërbimi sekret amerikan. Gjithçka u bë sipas orarit dhe mediat perëndimore luajtën rolin propagandistik si gjithmonë, ku lufta e Gjirit u shit si lufta e bombardimeve precize me viktima civile minimale. Historia e foshnjave të cilët u tërhoq nga inkubatorët Opinioni i publikut në Europë dhe SHBA u mbështet nga populli nga regjimi brutal irakian. Kjo histori doli të jetë një gënjeshtër e vështirë pas kësaj.

Gjithashtu ideja se do të ishte një luftë e pastër është një gënjeshtër shumë e madhe. Brenda pak ditësh, qindra mijëra njerëz u vranë nga lufta imperialiste luftarake e Amerikës. Ndërkohë, numri i viktimave të kësaj gjenocid imperialist në miliona. Ndoshta ka kuptim që pas shikimit të dokumentarit më poshtë, ju shikoni lajmet pak më shumë në mënyrë kritike dhe nuk besoni gjithçka që Media kryesore e Rrjedhjes ju sjell si të vërtetën. Rreth histori ju gjithashtu mund të filloni të mendoni në mënyrë kritike.

Lista e lidhjeve burimore: Synoniemen, wikipedia

Të gjitha aksionet 34
468 ad

9 Comments

 1. @Martin
  Ju mund të mbështeteni në këto teknika të NSA për të pasur njohuri të plota për të gjitha informacionet nga Irani, Iraku, Arabia Saudite etj.
  Përveç kësaj, ata gjithashtu kishin kontroll të plotë mbi sundimtarët e lartë përmes teknikave të ndryshme të shantazhimit.
  E njëjta gjë ndodh edhe me Holandën, Gjermaninë, shkurt gjithë Perëndimin.
  Në të njëjtën kohë, si filloi Lufta e Gjirit, e (penale) spin-doktorët e SHBA-së dhe Izraelit (NWJO ose NWZO, bëni zgjedhjen tuaj) "luftë kundër terrorizmit" të përjetshëm nisur, nga të cilat ata kanë 'dobi' në ditët e sotme.
  Për fat të keq, njerëzit ende nuk e kuptojnë adage e vjetër (siç është përmendur dhe përshkruar në Protokollet e Sionit) "ndahen dhe impera" ose "ndajnë dhe pushtojnë".
  Nëse kjo ishte e mirë nga njerëzit e kuptojnë edhe ata e dinë se ata vetëm kanë një mënyrë për të konkurruar kundër botës-kriminelët, si dhe kriminelët tanë lokalë dhe që është: të bashkohen dhe të formojnë një eenhoud me një qëllim të përbashkët,

  • uniteti duhet të jetë njësia e tij.
   Më vjen keq nga gabimet.

 2. Ka një vrasës të fshehtë në rrugë që do të bëjë më shumë viktima se çdo luftë ndonjëherë.
  Është e tmerrshme sa shpejt përhapet radioaktiviteti i Fukushima mbi oqeanet. Kjo do të jetë një masakër. Fundi i oqeanit është plot me kafshë të vdekur të deformuara. Sistemi ekologjik do të vdesë. Chemtrails, OMGJ, vaksinimet, etj është vetëm lojë e fëmijëve.
  Ujërat e botës janë / janë thyer, shi radioaktiv dhe breshër / bora.
  Cila është BE që do të bëjë kur të kthehet Evropa? .
  A do të dalin në pension në banesat e tyre?
  A u takuan kështu në të ashtuquajturin funeralin e Mandelës?
  Mbani turmën të zënë me Olymische Winterspelen, fishekzjarre dhe Sinterklaas.

  FUKUSHIMA: Çfarë do të marrë për të çrrënjosur njerëzit?


  http://www.youtube.com/watch?v=ixtLY76NwQk
  http://www.fukuleaks.org/web/

  A e fundit kërkon të mbyllë derën?

  Për fat të keq, parashikimi i Credo Mutwa prej vitesh është i vërtetë.

 3. Kjo ju bën të mendoni.
  Forca e tërmetit 9. (pa dëmtim të ndërtesës / rrugës për të parë)
  11-03 2011-
  11-09-2001 Kullat Binjake.

  YouTube:
  Japonia, tërmeti, gënjeshtra!
  Fukushima-666
  Izraeli bëri Fukushima
  A vranë Kutitë Dimona Fukushima 50
  Fukushima një 911
  fukushima jashtë kontrollit janar-2014
  FUKUSHIMA FUKUSHIMA .. nga dita 1
  filmi "Sindroma e Kinës"

 4. Çfarë bëjnë eutanazia dhe emetimet nga trafiku dhe industria kanë të bëjnë me njëri-tjetrin? Shikoni kartën e mëposhtme:

  http://earthobservatory.nasa.gov/IOTD/view.php?id=82087

  Numrat aktualë janë ndoshta një faktor 10 në 100 më i madh.

  Grimcat toksike ultrafine nga trafiku dhe industria tani janë bërë një problem global. Në Tajlandë ku jetoj, ajri 7 vite më parë ishte ende i pastër. Ndërkohë, të gjitha qytetet e qytetit janë plot me bllokime të trafikut dhe janë dhënë paralajmërime për tejkalimin e standardeve PM10 në nivel kombëtar. Ultrafine nuk matet, por është shumë më keq. Ndërkohë, spitalet tashmë po luftojnë me të sëmurët. (Nuk ka shtretër të mjaftueshëm këtu dhe atje). Në fshatrat ku njerëzit jetojnë në ajër, njerëzit e të gjitha moshave dalin nga shkurre.

  Eutanazia në Holandë është një shkak i drejtpërdrejtë i faktit që njerëzit ndihen kaq të mjerë për shkak të helmit që ruhet në trupat e tyre, që ata kërkojnë që mjekët t'i japin fund.

  Në Azi ka një përsëritje të asaj që ka ndodhur në Holandë, por ajo që kurrë nuk e merr lajmin. Vetëm simptomat vijnë në ofertën në lajme, por shkaku është duke u heshtur.

  Të gjithë duam të vazhdojmë makinën tonë gjithsesi? Dhe kështu mbështesin luftërat në Lindjen e Mesme dhe shkojnë në Hollandë në 10 milion të sëmurë kronikë. Çfarë tjetër duhet të ndodhë për të zgjuar Hollanders ...... ..

 5. Historia sekrete ndaj Rusisë dhe Rusisë që amerikanët kurrë nuk kanë mësuar në shkollë.

  Sulmuesit amerikanë kanë kërcënuar Rusinë me kërcënimin e vetvetes - dhe duke kryer mizori dhe duke numëruar gënjeshtra - për disa vite 70. Si amerikan, shqetësimi im është ta mbajë Amerikën nga shkatërrimi. Dhe - nëse nuk mësojmë historinë tonë - mund të bëhemi shumë probleme.

  http://counterinformation.wordpress.com/2014/05/10/the-secret-back-story-to-russia-and-ukraine-that-americans-never-learned-in-school/

  Përkthyer nga google në holandisht nuk është e bukur holandeze, por e dobishme për njerëzit që nuk mund ta lexojnë gjuhën angleze:
  http://translate.google.com/translate?hl=en&langpair=en%7Cnl&u=http://counterinformation.wordpress.com/

 6. martin,
  Ju shkruani: Ju gjithashtu zbuloni se Amerika mbështeti Shahun e Iranit pasi Saddam Husseini veproi pak më tepër në mënyrë të pavarur.

  Si ta bëj këtë?

  http://iranian.com/main/blog/darius-kadivar/diplomatic-history-shah-and-saddam-sign-1975-algiers-agreement.html

 7. Shahu i Iranit ekspozon NWO

Trackbacks / Pingbacks

 1. Shtetet e Bashkuara të Evropës « - [...] sepse kaq shumë viktima kanë rënë në të gjitha anët e kësaj lufte. Por nëse shihni se si funksionon kjo ...
 2. Historia e vërtetë pas Luftës së Gjirit, Irakut dhe Iranit - [...] [...]
 3. Jo një vit i lumtur i ri në Irak - [...] Në faqen e internetit të Martin Vrijland është një dokumentar që jep më shumë pasqyrë në arsyet pse dhe ...
 4. Holanda vepron në mbështetje të rebelëve sirianë « - [...] duhet të dorëzojnë Deklaratën e tyre mbi Sjelljen. Ne po bëjmë të njëjtin mashtrim si në Irak, Afganistan dhe Libi ...
 5. Cop i vrasësit paraprakisht « - [...] kjo ëndërr e qeverisë botërore. Por lufta në Jugosllavi ishte ajo. Luftërat në Irak, Afganistan, ...
 6. Al Kaeda në Siri, sunitë dhe shiitë, shpjegimi « - [...] dhe familjes Bush) interesin sunit. Arabia është fshehur fshehurazi në vetë Luftën e Luftës ndaj Terrorit dhe është ...
 7. Al Kaeda në Siri, sunitë dhe shiitë, Vëllazëria Myslimane, shpjegimi « - [...] dhe familjes Bush) interesin sunit. Arabia është fshehur fshehurazi në vetë Luftën e Luftës ndaj Terrorit dhe është ...
 8. Asgjë, por e mirë për të vdekurit, sidomos për Els Borstin Martin Vrijland - [...] Saddam Hussein? ". Po, nëse nuk shqetësoheni për të kaluar në propagandën e Mediave kryesore të Rrjedhjes ...
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër