Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Ju nuk mund të padisni qeverinë

Ju nuk mund të padisni qeverinë

Nëse qeveria nuk i pëlqen diçka, ata thjesht e rregullojnë atë për të mirën e tyre. Kushdo që beson se qeveria është atje për qytetarin tani mund të ngrejë gishtin e tij. "E pra, ka akoma shumë!"Ju lutemi kërkoni për mirësinë e shembullit të Ministrit"Unë praktikisht kurrë nuk gënjej"Ronald Plasterk. Përveç faktit se ky ministri 'Unë pothuajse kurrë nuk gënjej'tashmë ka gënjyer qartë për bashkëpunimin e AIVD me NSA, ky njeri është shumë në Librin e Rekordeve të Guinness për përshtatjen e gjërave me çdo gjë përveç interesave të njerëzve. Ky ministër me ose pa mjekër, kapelë, pochette rozë, duhet të jetë një klient i rregullt në klinikën botox, sepse nëse sheh sytë, ai thjesht qesh popullin. Buzëqeshja cinike e një "mjeshtre mashtrimi" ose një mjeshtër në sytë e syve.

Pse njerëzit gëlltisin se po mashtrohen? Regents përpiqen për të shtyrë kufirin përsëri dhe përsëri për të parë nëse dikush përgjigjet. "Hej, kjo gjithashtu funksionon pa kryengritje popullore? E pra, atëherë ne do të marrim një hap më tej."

Deze gjenetist profesionist është pak i humbur. Çfarë bën një gjenetist si një ministër i punëve të brendshme? Ah, ai dikur nisi në një këshill këshillimor ku ai këshilloi për ndërhyrjen në procedurën IVF, me sa duket për të parandaluar sëmundjet trashëgimore. Unë nuk mund të shpëtoj përshtypjen se ky ministri të paktën di diçka më shumë për agjendën ku qëllimi është që të merrni më pak testosterone në shoqëri dhe më shumë homoseksualë. Së fundi, ai është gjenetist. A duhet ende të provohet se ky njeri nuk tregon fytyrën e tij të vërtetë? akuzë gënjeshtra por vetëm të ndaluar dhe të paguajnë vëmendje për atë se si ai gjithmonë duket të ketë për të shtypur të qeshurit e tij. Plasterk do të reklamonte Holland Casino në televizorpunoni në fytyrën tuaj të pokerit'për të marrë përsipër rolin e aktorit nga klinika botox.

Ky superhero, tani ka dalë me diçka të re. Nëse dëshironi që qeveria të jetë e hapur për gjërat, mund ta kërkoni, por presioni largohet. Hup, larg me të! Në shredder. NRC.nl raporton [quote] Ministri Plasterk i Brendshëm Heq pagesën e ndëshkimit nga Informacioni i Qeverisë (Access Public Access Act) (WOB). Për të parandaluar keqpërdorimin e këtij ligji, qeveritë që reagojnë shumë vonë për kërkesat e këtij lloji nuk duhet të paguajnë një gjobë. Me pak fjalë, mund të kërkoni një qeveri të hapur, por nëse qeveria reagon paksa e ngadaltë, duhet të shkoni në gjykatë për të zbatuar një dënim nëse është e nevojshme. "Ne bëjmë gjithçka në mënyrën tonë, nuk duam të japim shumë publicitet dhe sigurisht që nuk do të jetë nën presion me një dënim."Në fakt, kjo do të thotë që ju nuk duhet të keni shumë ose më tepër kritika ndaj qeverisë. Kishte vetëm disa fermerë të tjerë; Nëse do të kishim vetëm disa forks, do të ishim në gjendje të shkonim në Hagë në masë për t'i vrarë dhe t'i insistojmë. (Lexuar edhe kjo..)

Lista e lidhjeve burimore: nrc.nl

Të gjitha aksionet 235
468 ad

3 Comments

 1. Në të vërtetë, mos, keq për shëndetin e përgjithshëm dhe qëndrueshmërinë.
  Nga vetja, edhe e kuptueshme. Si edhe të dashurit tuaj nëse ata janë ende atje ...: -]

  Fjala më e shkurtër: nuk ka yndyrë yndyrë.
  Nëse e kuptoni se çfarë dua të them.

 2. më i mirë

  Qeveria nuk duhet të akuzohet, nëse nuk jeni familje e dikujt që ka vdekur në rrethana të dyshimta, nuk mund të kërkoni vetë (shumë keq për të gjithë jetimët)

  Dhe masakrat e luftës (sakrificat) e trazuara dhe të traumatizuara janë zhdukur pothuajse kështu që ka më shumë transparencë ...
  Mendoni për himnin kombëtar, ... Unë jam gjaku gjerman, mbaj valëzim flamuj

  në fund të fundit, a keni dëgjuar ndonjëherë për atë, nuk keni guxuar të mendoni për këtë para disa vitesh?

  http://home.earthlink.net/~tricentennialfoundation/Poster.html

  http://home.earthlink.net/~tricentennialfoundation/

 3. Hej, jemi gati të ikim?
  Një fqinj, rreth vitit 90, di gjithçka për këtë.
  Pothuajse e shkuar, ashtu si e shihni.

  'Dhe masakrat e luftës (sakrificat) e trazuara dhe të traumatizuara janë zhdukur pothuajse kështu që ka më shumë transparencë ...'

  Nouuuuuu ... ne nuk jemi 'pothuajse të zhdukur'.
  Pas seksit ende nuk është therur!
  Nga të cilat veprojnë.

  Transparenca fillon me dhe brenda vetes. Ky është një akt vullneti nga Zemra. Synimi.
  Një rrugë është emëruar pas nesh dhe tani ajo kohë ka arritur një pikë kthese ... që është bërë një pikë e ankorimit në ndërgjegje, me efekt prapaveprues duke sjellë të gjithë vlerën që ajo kishte për jetën (d) plotësisht.

  Në prag të Krishtlindjes 2012 kam zbuluar 'rastësisht', se rruga e ndërgjegjshme është në model, me dy rrugë të tjera të emërtuara, të një PASSER.
  AH AH AH.

  Rara, si është e mundur?
  Njerëzit u vranë pastaj po. Ne e dimë shumë mirë.
  Ne e dimë atë deri në kockë.
  Dhe: asnjë person nuk ka rënë, asnjë popull nuk ka rënë. Kurrë.
  "Rënë" ... se kuptimi nuk është kurrë për njerëzit që jetojnë.

  Shpirti është si gjithmonë, dhe flamuri ... është transparent.
  Lëreni dritën të papenguar!

  Rrjedh ...

  Carl Boudreau:
  1 ditë më parë

  "Ka një gjë rreth korrikut që unë duhet të them, nëse unë jam teknikisht në hiçin astrologjik. Pjesa më e madhe në grafikun e korrikut thjesht vazhdon trendet shumë të njohura. Përveç kësaj një gjë. Korriku është një pikë e madhe e fluksit.

  Në çdo fushë të jetës sonë, ju do të gjeni një grusht të fundit të rezistencës kokëfortë për të ndryshuar dhe shpresuar për përparim. Shqetësimet dyshuese shpresat hije ose rimëkëmbjen e plotë ekonomike. Diehards politike ende duken kokëfortë në rrugën e përparimit të vërtetë.

  Por të gjithë ne, madje edhe ata që i konsiderojmë kundërshtarët, po përjetojnë disa ndryshime mjaft të thella brenda. Këto ndryshime tashmë janë reflektuar në mënyrën se si po bëhen gjërat. Njerëzit po ndryshojnë kursin. Ata prej jush të përshtatur me ndërrime delikate do ta kenë vënë re këtë. Por ne hezitojmë të themi kështu.

  Vibrat e korrikut do të shtyjnë njerëzit të cilët më së shpeshti kanë rezistencë ndaj ndryshimit të brendshëm, përtej kësaj, i detyrojnë ata të flasin dhe të veprojnë ndryshe. Prandaj, do të ketë një ndryshim në qëndrimet dhe vlerat publike dhe në mënyrën se si gjërat janë bërë. Një ndjenjë se fitorja është në dorë, se e kaluara është zyrtarisht e përshtatshme, do të ngadalë por me siguri do të vendoset.

  Të gjitha titujt, por në heshtje, kur dhe ku ka rëndësi, ndryshime të panumërta të rëndësishme do të hidhen në heshtje përmes politikave dhe praktikave.

  Si gjithmonë, tendencat bëhen të dukshme para se të fillojë aktualisht muaji.
  Kërkoni për prova të përmirësimit, së shpejti. "

  Së shpejti!

GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër