Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Kërcënimi bërthamor i Koresë së Veriut kundrejt kërcënimit më të madh për njerëzimin

Kërcënimi bërthamor i Koresë së Veriut kundrejt kërcënimit më të madh për njerëzimin

Gjatë javëve të fundit, lajmi përveç zgjedhjeve franceze është përqendruar në kërcënimet e luftës amerikane kundër Koresë së Veriut. Ky vend është papritmas tmerrësisht i rrezikshëm, sepse do të ishte i përfshirë në zhvillimin e armëve bërthamore dhe kjo natyrisht është e padëshirueshme nëse quheni Amerika, por është një alibi e mirë që të përqendroheni edhe një herë në ndryshimin e regjimit. Kjo nuk duket aq e lehtë për të shkuar në Korenë e Veriut, sepse ju nuk mund ta bëni këtë aq lehtë sa në vendet më të arritshme, Metoda Gene Sharp zbatohen. Kjo është metoda që ne shohim tani në Venezuelë, në të cilën menaxherët e revolucionit fillojnë të kritikojnë rendin e vendosur përmes mediave sociale, pastaj fillojnë protesta paqësore dhe gradualisht minojnë funksionimin e ekonomisë. Kjo duhet ta detyrojë regjimin e ulur të veprojë dhe nganjëherë ju mund t'i përdorni menaxherët tuaj të revolucionit (Predhë) hedhin vaj në zjarr, duke provokuar beteja me policinë. Përfundimisht ju mund të shkoni aq larg, si në Ukraina ka ndodhurpër të xhiruar snajperë mbi njerëzit dhe për të fajësuar qeverinë aktuale. Ju mund të luani vetëm atë lojë nëse ...

Të gjitha aksionet 0
468 ad
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër