Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Lajm i vërtetë kundrejt propagandës, Martin Vrijland kundrejt MSM

Lajm i vërtetë kundrejt propagandës, Martin Vrijland kundrejt MSM

paralajmërim: Një vlerë jo numerike e hasur në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-content/plugins/social-warfare/functions/social-networks/twitter.php në linjë 106

A ju kujtohet koha kur shkoni në shkollë si fëmijë, kohën e lojës, të dashurit dhe të dashurat? Ju gjithmonë do të mbani mend mendjen e hapur të asaj periudhe. Kur koha është e bukur, drejtohuni nëpër oborrin e shkollës dhe gjithmonë keni një humor të mirë. pesë ditë në argëtimin e javës dhe një fundjavë të tërë të bukur dhe të lirë nu dhe pastaj sport. Duket njëqind vjet më parë, por kujtesa mbetet. Koha është e shpejtë. Kjo pothuajse 1 në 7 njerëzit në 2013 (që është 14,2%) digjem fenomene, le të kalojmë për një moment. Ne duam përsëri pozitivitet. Me më shumë se 7.000.000.000 njerëz në këtë tokë, ne duhet të jemi në gjendje të ndryshojmë diçka me një energji pozitive. A duhet të jemi në gjendje të ndikojmë në energjinë totale në planetin tonë me një mendje pozitive?

ndërsa Vijfdhjetë milionë njerëz holandezë e përditshme drejtojnë garën e mirave të jetës dhe përpiqen të qëndrojnë pozitive në jetë geven lëmë shumë energji për të punuar dhe mbijetuar. Çdokush që ka një ndjenjë se kush është njeriu nu në të vërtetë, duhet të kuptojnë se jeta është më shumë se kjo tre-dimensionale i pestëperceptimi ndijor. Ndikimi i njeriut në jetë, nu dhe për ngjarjet e ardhshme janë më të fuqishme sesa mendojmë. Nëse shihni një stadium futbolli të mbushur plot tifozë, ju e kuptoni se ky grup njerëzish është një lloj energjiegeven. Ju mendoni se më së miri kur jeni të pranishëm në një stadium të tillë, por ju gjithashtu ndjeni energjinë gjatë një Kupës Botërore, për shembull, kur dëgjoni të gjithë rrugën duke fërshëllejnë kur bie një gol nga ekipi kombëtar holandez. Kjo vetëm duhet t'u japë njerëzve indikacionin geven se një person është më shumë se mishi dhe gjaku. Trupi i njeriut është i animuar. Ka një lloj energjie në ne. Fetë në mbarë botën e emërojnë këtë. Kjo është arsyeja pse kaq shumë njerëz besojnë në një jetë pas vdekjes.

A nuk do të ishte mirë nëse do të kishim ndikimin tonë pozitiv nu në botë geven? Për shkak të të gjitha ngjarjeve aktuale në lidhje me luftën në Ukrainë dhe problemet në Lindjen e Mesme, ne shohim gjithnjë e më shumë qartë se Media Kryesore Stream (MSM) ka një qëllim propagandistik. Duket se njerëzit janë hipnotizuar plotësisht me versionin e së vërtetës që qeveritë duan t'i shesin popullit. pesë ditë në javë (aktualisht me orar të plotë në ditët tona) ne jemi të përmbytur me mesazhe që i bëjnë njerëzit një perceptim të botës geven. A mund të ndodhë që mediat gjithashtu përqëndrohen në energjinë e njerëzimit?

Gjatë një transmetimi radioje unë e përmenda tashmë shembullin e një hipnotizuesi që shpërndan mollë gjatë shfaqjes së tij. Pastaj ai u thotë atyre të marrin një pickim dhe Vijf përtypni kohë të mira. Pastaj ai u tregon atyre në hipnozën e tyre se ata janë të hahet një mango. Pastaj mund të vini nga hipnotizuesi në skenë. Hipnotizuesi geeft u mikrofon dhe ju mund të pyesni audiencën se çfarë po ha. Për habinë tuaj geeft të gjithë kanë të njëjtën përgjigje. pas Vijf për të kërkuar njerëz geeft ti lart. Ata të gjithë thonë se po ha një mango. Ju gjithnjë përpiqeni të shpjegoni se është një mollë dhe thuani "Shikoni nu EENS, kjo është një gjë e gjelbër me kërcell ", por njerëzit mbeten të bindur se është një mango derisa hipnotizmi thyen hipnozën. Kjo është fuqia e mediave nu. Hipnozë është diçka që është e mundur edhe jashtë një dhome apo shfaqjeje. Çdo ditë ne jemi plotësisht të ekspozuar ndaj ndikimit të pavetëdijshëm përmes fjalëve, imazheve dhe zërit. Ata programojnë, ashtu siç ishin, nënndërgjegjeshëm e njeriut, në të cilin ata i pestëduke kaluar perceptimin shqisor dhe duke ju dhënë një perceptim të realitetit geven. Jeni hipnotizuar, siç keni qenë, në mënyrë të pandërgjegjshme, por jeni ende në një gjendje të zgjuar.

Omdat ju e dini MSM ta bëni këtë; sepse ju e dini se jeni të ekspozuar ndaj reklamave në baza ditore dhe jeni përmbytur me lajme; sepse ju e dini që këto artikuj lajmërimi kanë për qëllim të dërgojnë imazhin tuaj të së vërtetës; sepse ju e dini se ju doni të dëgjoni të vërtetën dhe jo një perceptim të së vërtetës, daarom zgjidhni për të mbështetur Martin Vrijland. Kam mbetur disa muaj që ta mbaj këtë faqe interneti dhe të vrapoj. Qëllimi im është t'i tregosh njerëzve 'mollë' përsëri. E vërteta e vërtetë. Do të ishte mirë nëse do të ishim këtu nu, me fokusin e energjisë njerëzore mund të parandalojë ndalimin e konfliktit në një luftë të tretë botërore. Mbështetni pra martinvrijland.nl. Nëse çdo lexues është i gatshëm të paguajë një shumë prej Vijf dhurojnë euro në muaj, kjo faqe mund të vazhdojë të funksionojë. Thuaj 'po' Martin Vrijland dhe mbështetje nu lufta e vërtetë për ndikimin pozitiv të botës. Energjia dhe angazhimi juaj kontribuon. E vërteta do të mbizotërojë. Zgjidhni tani dhe dhuroni mbështetjen tuaj këtu.

Të gjitha aksionet 198
468 ad
paralajmërim: count (): Parametri duhet të jetë një grup ose një objekt që zbaton Countable në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-includes/class-wp-comment-query.php në linjë 405


paralajmërim: count (): Parametri duhet të jetë një grup ose një objekt që zbaton Countable në /home/martinvrijland/public_html/archief/wp-includes/class-wp-comment-query.php në linjë 405
51 Comments

 1. Është e trishtueshme që të ashtuquajturat gazetarë që marrin një histori të gatshme në gazetën e tyre paguhen shumë për të apo çfarë mendimi i atij ulërimi i televizorit dhe Martinit, i cili ende ka njohuri shumë më të mira, vështirë se mund të mbijetojë.

  Nuk mund të jap tani por presin që të ulen pak më mirë së shpejti, mendoj se këtë vit dhe preferoj t'i jap një kauzë vërtet të mirë sesa pjesëve të trupit ose sëmundjeve të frikshme për të cilat mblidhet shumë.

  • Ata njerëz që shkojnë në derë me tenxhere për sëmundje të frikshme, ne paguajmë sa duhet për çdo muaj. Ajo që ne nuk paguajmë për këto barna dhe kanceri, për shembull, mund të shërohet për një kohë të gjatë, por kjo është blerë dhe vendosur në sirtar.

   • Kjo është ajo që unë do të thotë nga Leo, vetëm një veprim në appie e fondacionit për jetën me kancer. Më pëlqen të jetoj pa kancer, por shpejt kalova.

  • Bigsita dhe gazetarët e tjerë kanë të njëjtin mendim si Martin por paguhen që të mos e publikojnë atë

   • Mund të jetë mirë, njerëzit që shohin, por duhet të shkruajnë historinë e njohur për atë që shefi dëshiron.

 2. Martin, jam pjesë e saj. Kur vjen puna te ajo, ju lutem mesazhin
  Megjithëse vitin e ardhshëm do të më duhet ta largoj makinën time, sepse nuk mund ta mbaj financiarisht.
  përshëndetje

 3. Tani e zënë kohët e fundit Martin ...

  Në të vërtetë duhet të ketë reklama për faqen tuaj ...
  Shpresoj të jem në gjendje të dhuroj në afat të shkurtër ...

  Për momentin ... Ka shpresë në horizont ...

  http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2664/Nieuws/article/detail/3734269/2014/09/02/Pauw-Knevel-Van-Nieuwkerk-Tan-een-zionistische-samenzwering.dhtml

  Përshëndetje!

 4. Unë do të doja, por unë jam tashmë në bankën e ushqimit ,,,,,, dhe për fat të keq ende nuk është një pikëpamje pozitive që unë jam nga atje. Por, pavarësisht se është pozitiv në jetë. Për të njëjtat para bëra një vejush një vit më parë. Për fat të keq burrin tim ka qenë shumë i paaftë që nga ajo kohë, por sigurisht nuk na lejohet të ankohemi, sepse jemi të rrethuar nga shumë njerëz të dashur.

  • Ata njerëz janë Leoja më e mirë! Ti e di tani. tani të tjerët. Së bashku ne qëndrojmë për të dhe MV është MSS katalizatori. Hang në atje !!

 5. Ata bëjnë gjithçka për ta bërë Rusinë të zezë dhe ata idiotë duhet të paguajnë gjithashtu për të
  Ide ideologjik unë them pure dhe ta dërgoj atë në zonat e varfra të ushqimit http://www.telegraaf.nl/dft/nieuws_dft/23037617/__Tomatengevecht_op_de_Dam_tegen_Russische_boycot__.html

 6. Megjithatë, unë jam në favor të MSM: Martins Spraakmakende Medium 🙂

  • ; -0 🙂

 7. Jo shumë kohë më parë fillova duke ndjekur faqen tënde. E gjej atë shumë interesante dhe të admirueshme atë që bëni. Do të shoh nëse kemi ndonjë gjë në fund të muajit. Unë shpresoj se ju mund / mund të vazhdoni me këtë për një kohë të gjatë.
  Menjëherë një pyetje: Pse mendoni se linjat ajrore Malajzi kanë qenë të përfshirë në një incident të madh deri në 2 herë? Pse në veçanti kjo shoqëri?

  Mirëmëngjes dhe vazhdoni punën tuaj të mirë

 8. Mbështetja është në rrugën e saj, Martin.
  Unë punoj me orar të plotë 5 ditë / javë për atë që ne e quajmë një pagë rob.
  Do të duhet, nëse dua një çati mbi kokën time.
  Gjithsesi, jo të gjithë janë në gjendje të gjejnë punë të paguar në këtë kohë ku elita super krijoi një krizë.
  Për aq kohë sa unë mund ta përballoj, unë do t'ju mbështesja Martin, sepse ju jeni një nga pak njerëz në Holandë që ekspozojnë siç duhet MSM dhe flamuj të rremë. Unë mund të shoh se në të gjitha artikujt tuaj dhe unë gjithashtu e di pak se si ajo NWO satanik punon.
  Pak kohë për një këngë të lumtur për të ndriçuar njerëzit pozitivisht 🙂

  • Është e vështirë me pagat e skllevërve për punë të vështirë, por mendoj se problemi më i madh është tatimet dhe kostot e mëdha fikse, qiratë që po rriten. Kjo është arsyeja pse ajo thjesht duhet të bëhet ndryshe, duke përfshirë fuqinë tuaj gjeneruese, etj.

   • Shkruar mirë.
    Tani praktika dhe zbatimi!

 9. Mirë njerëzit, këtu vjen se:

  Trajnimi - Drive By

 10. Versioni më i mirë.
  Kukull 50 ose një zarf?

  • Pastaj më dërgoni envelope nr 7!

 11. Fituesi merr gjithçka, humbësi duhet të bjerë

  Është e tillë dhe asgjë tjetër, për fat të keq dhe keqardhje që njerëzit janë bashkuar ashtu.

 12. Çfarë lloj gazmore është këtu?

  Presidenti gjerman Gauck kërcënon Rusinë me luftë

  http://www.wsws.org/en/articles/2014/09/03/gauc-s03.html

 13. Sulmet e NATO-s!

  Gjëja e parë që bëjmë, le t'i vrasim të gjitha mitet. Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut nuk është gjë tjetër veçse Këshilli i Sigurisë i Perandorisë së Kaosit.

  http://www.atimes.com/atimes/World/WOR-02-030914.html

  Mos gjuaj njerëz atje.
  Mos lejoni që propaganda t'ju joshë në luftë.

 14. Mos bini në njerëz !!

 15. Si e bëri Amerika ISIS-in, videot e tyre dhe jona, "Kalifati" i tyre dhe Jona

  http://www.informationclearinghouse.info/article39568.htm

 16. Politikat e Jashtme të SHBA dhe zgjidhjet e rreme të Obamës: "Krijimi" dhe pastaj "Lufta" e Shtetit Islamik, Mbështetja e Peshmargës kurde

  http://www.globalresearch.ca/us-foreign-policy-lies-and-obamas-fake-solutions-creating-and-then-fighting-the-islamic-state-supporting-the-kurdish-peshmarga/5398894

  Dhe kjo e quan veten president!
  Cfare eshte nje sharlatan i klasit te pare / kukull.
  A mund të kem një tas?

 17. Flashback: CIA pranon krijimin e xhihadistëve të rremë

  Pyetjet lindin pasi ekspertët thonë se Foley ISIS ka prekur video që ka gjasa të "organizohet"

  http://www.infowars.com/flashback-cia-admits-to-staging-fake-jihadist-videos/

 18. Asnjëherë mos u besoni OKB-së.
  Biseda e bukur, por të gjithë janë gënjeshtarë.

  Ajo që Kombet e Bashkuara nuk dëshirojnë që ju të dini

  http://noisyroom.net/blog/2014/09/01/what-the-united-nations-doesnt-want-you-to-know/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+Noisyroomnet+%28NoisyRoom.net%29

 19. Kush i tregon njerëzve lajmin? Çfarë po ndodh me të vërtetë?
  Nuk thuhet ose shkruhet nga MSM. Jo, Martin dhe të gjithë shkrimtarët dhe lexuesit e mediave alternative.

  Hollanda është duke fjetur dhe duke parë!

  Trampling në BRICS në Ukrainë

  http://www.sabc.co.za/news/a/3e9823004556c6c4b43db44cb437ebe3/Trampling-on-BRICS-in-Ukraine

 20. Banka BRICS ofron potencial për qasje të investimeve për vendet e Paqësorit

  http://siriusdigitalmedia.com/brics-bank-offers-investment-access-potential-for-pacific-nations/

 21. Shitësit me pakicë dhe bankat duan të ndalojnë më tej të holla

  Pagesa me një kartë debiti duhet të jetë më e zakonshme në katër vjet sesa pagimi me para në dorë.

  http://boinnk.nl/blog/79233/het-kopje-boven-onderastaand-artikel-had-beter-kunnen-zijn-de-belastingdienst-regering-wil-het-contante-geld-terugdringen/

  Ajo nuk do të ketë sukses, ata banja.
  Paraja është një herë në qarkullim në ekonomi dhe në rrugë.
  Thjesht pin së pari dhe pastaj paguani para kur blejnë sende ushqimore në dyqan.
  Nëse nuk keni të ardhura, kërkoni punë ose rregulloni përfitime.
  Kini kujdes me shpenzimet tuaja mujore dhe sigurohuni që mos të shfaqen në të kuqe në llogarinë tuaj private.
  Nuk ka rëndësi se çfarë përfaqësojnë figurat. Nëse kjo është €, $ ose ndoshta Brisco i ri në të ardhmen.
  Është e rëndësishme që ka numër pozitiv pas shenjës së monedhës!

 22. Qetësohu këtu në lidhje me postimet.
  Gjithsesi, një këngë tjetër dhe pastaj përsëri në shtrat.

 23. Shumë keq Martin ju keni fshirë komentin tim.
  Ky veprim më bën të mendoj.

 24. OK Martin, kam lexuar se ju keni rritur mbështetjen minimale, atëherë unë do ta rregulloj këtë përsëri sonte. Unë mendoj absolutisht se ju duhet të vazhdoni !!! përndryshe unë gjithashtu pyes veten se si unë mund të zgjohem mirë njerëzit, unë mendoj se është shumë e ngadaltë ... Ju jeni sigurisht një burim i madh frymëzimi. Vazhdoni aty!

 25. Mos thuaj madje se është koha të mendosh për një emër tjetër për NATO-n

  kombëtar
  agresive
  terroristët
  organizatë
  i cili ofron më shumë?

 26. Epo ...
  Ato kuti të zbrazëta, të cilat mbrojnë me krenari botën e tyre personale të ëndrrave, sigurisht janë shpërbluar shumë për përpjekjet e tyre të pandershme për të ruajtur sistemin e korruptuar. Këto kuti nuk e vizitojnë këtë faqe të Martinit.
  Vizitorët e sinqertë në këtë faqe, "bruises", kanë vështirësi për të arritur fundin në këtë shoqëri idiotike, e cila nxiton drejt kanionit si një tren mallrash pa frena. Prandaj, shpresa jonë bazohet në numra: sa më shumë "bruises" (çdo herë pas here ose rregullisht) që mbështet Martinin, aq më shumë shpresë mund të ketë.
  Kjo shpresë natyrisht nuk është menduar për atë kar ...

  • Jam gjithashtu një plagë, e refuzuar nga familja, rast i pashpresë. Mund të dhuroni diçka së shpejti, të presin kohë më të mira financiare.
   Është e rëndësishme që të monitorohen në mënyrë kritike ngjarjet botërore, të ashtuquajturat lajme, por gjithashtu është e rëndësishme jo vetëm të mendojmë pozitivisht, por edhe ta bëjmë këtë dhe të zhvillojmë iniciativa të reja për të qenë më pak të varur nga të gjitha llojet e qeverive dhe autoriteteve. Në këtë mënyrë ata gjithashtu marrin më pak energji. Më duhet të them që unë mendoj se është pozitive që, përveç të gjitha raporteve të keqe, Martin gjithashtu thekson se ne jemi tani në një energji të ndryshme, që do të thotë se gjërat mund të ndryshojnë.

   • Pse jeni gjithmonë duke folur për plagët, ne, lexuesit e kësaj faqeje? Asnjë mënyrë !! Mendoj se është rruga tjetër: masa që nuk është zgjuar, këto janë vetëm shpirtra ...

 27. @dharmakaya:
  "Kneusjes" ishte gjithashtu në thonjëza.
  Kjo është mënyra se si masat më shikojnë. Masa është fleksibile, e korruptuar, e manipulueshme dhe goditjet me të gjitha erërat. Sipas një fjalimi japonez, ata janë "peshk i vdekur", sepse vetëm peshku i vdekur shkon me rrjedhën.
  Unë jam një kokëfortë, kokëfortë dhe e pakuptueshme "plasje". Sjellja ime nuk mund të parashikohet, sepse nuk veproj sipas kondicionimit kulturor dhe social, por veproj sipas asaj që ndjej mirë ndërgjegjen dhe vetëdijen (e kufizuar). Brenda unë e di se unë jam shumë i fortë! Njerëzit e kushtëzuar shpesh nuk dinë se çfarë të bëjnë me të dhe nuk mund të bëjnë asgjë tjetër përveçse të më nënvleftësojnë ... që të duken të mëdha.

 28. @ numri: OK, sigurisht që unë të kuptoj, por nuk do të dëshiroja ta lidhja atë fjalë me vete ose me veten, e lëre më për ta përmendur ose për ta shkruar atë, sepse megjithatë e inkorporoni atë në fushën tuaj të energjisë, kështu që pothuajse e zotëroni atë. Bëhet fjalë për qasjen pozitive dhe konotacionin.

 29. @dharmakaya:
  Unë pajtohem se një fjalë ka një energji të ngarkuar që mund të ndikojë në auras. Megjithatë, pyetja është:
  Sa e fortë është ky ngarkesë energjetike dhe sa e fortë është aura e dikujt.

  Shumica e njerëzimit është e lehtë për të manipuluar (aura e dobët), sepse ata nuk e kuptojnë atë për shkak të nivelit të ulët të vetëdijes. Kur e kuptojnë këtë, këta njerëz zakonisht nuk janë të fortë ose "kokëfortë" aq sa të mos shkojnë me rrjedhën. Duket se kur bie jashtë barkës në këtë shoqëri, ju zvarriteni nga rryma. Vetëm një peshk shumë i shëndetshëm, i fortë dhe i gjallë mund të mbështetet dhe të ketë shansin për të gjetur parajsën. Varkë "e sigurt" (kompania) së shpejti ose më vonë do të godasë shkëmbinjtë ...

  Politikanët, psikopatët, gënjeshtarët dhe njerëzit e tjerë hipokritë përdorin fjalë të bukura dhe buzëqeshën në mënyrë miqësore. Shumica e njerëzimit fillon në këto sinjale sipërfaqësore ... me sy të hapur, por në gjumë. Dikush që zgjon mund të shohë se sytë e këtyre psikopateve nuk shkëlqejnë. Kjo gjithashtu nuk është e mundur, pasi qëllimi i tyre është i ndryshëm nga sipërfaqja e jashtme.

  Sipas mendimit tim, qëllimi është më i fuqishëm se ai i jashtëm. Unë nuk jam dikush që e rrinë kokën në rërë dhe është gjithmonë pozitiv. Përvojat e mia me njerëzit kanë treguar se këta të ashtuquajtur njerëz pozitiv shpesh kanë zhgënjime thellë poshtë. Këto frustrime mund të vijnë vetëm në sipërfaqe dhe pastaj ju keni vallëzim kukulla.

  @ Martin:
  A nuk është diçka për të filluar një forum për anëtarët që paguajnë një kontribut të vogël?
  Ju jeni të zënë me të gjitha ato reagime ...

 30. Dikush që zgjon mund të shohë se sytë e këtyre psikopateve nuk shkëlqejnë.
  Ky është vetëm numri. 🙂

  Përpiquni përmes tij dhe vazhdoni të qeshni çdo herë pas here në këtë operetë patetike. 🙂

  Gjithmonë Shikoni në anën e ndritshme të jetës

 31. Gëzoni atë

 32. Elvira Madigan

 33. Cavalleria Rusticana

 34. Përshëndetje Martin! Ben'k përsëri effies ...

  Unë nuk mund të transferoj para, gjithnjë shkon paksa larg për mua. Kjo përcaktohet nga gjendja ime financiare. Nëse kisha para të mjaftueshme, ndoshta kisha një debitim fiks mujor, por më vjen keq, nuk e lejoj këtë hapësirë.

  Por ...

  Ajo që bëra me shpresën e mbajtjes dhe drejtimit të faqes suaj të internetit; logoja dhe slogani i MartinVrijland-it tuaj të postuar në faqen time. Këto janë dukshëm të dukshme në faqen kryesore pas çdo faqe të faqes sime.

  Unë nuk e përmend web faqen time me emër dhe mbiemër në këtë mesazh sepse unë nuk dua që ju të mendoni se unë jam duke bërë këtë vetëm për të promovuar faqen time të internetit ... por nëse ju klikoni mbi emrin tim këtu ju do të përfundojë atje.

  Numri i vizitorëve që kam nuk ngrihet dhe sigurisht gjithsesi mund të jetë më mirë. Por unë mendoj se ne do të shqyrtojmë materialin në fjalë në mënyrë që çdo vizitor nuk do ta gjejë atë një "lidhje të çuditshme".

  Do të doja të dëgjoj se çfarë mendoni dhe nëse jeni të kënaqur me këtë. Nëse ju mendoni 'Unë nuk dua një lidhje nga ajo faqe e çmendur në të gjitha' ju lutem vetëm të them këtë sinqerisht, kjo nuk është problem dhe po aq miq të mirë.

  Unë jam kurioz 🙂

 35. Dita e Martinit,

  Kohët e fundit edhe unë ndjek rrugën tuaj dhe Facebook. Me sa duket ka ende njerëz që duan më të mirën për botën dhe aktualisht investojnë kohë dhe përpjekje në këtë. Unë me të vërtetë e vlerësoj punën tuaj. Duket se gjithnjë e më shumë njerëz, përfshirë edhe mua, janë duke u kthyer kundër NWO dhe shfaqjeve të saj. Kjo është e gjitha sepse njerëzit përballen me të vërtetën dhe sigurohen me qartësi, pjesërisht përmes artikujve / videove tuaja. Pas leximit të këtij artikulli vendosa të dhuroj një shumë prej € 2,50 çdo muaj. Edhe pse duhet të marrë hua nga miqtë e mi çdo muaj, kam vendosur ta transferoj këtë shumë të vogël çdo muaj. E gjithë kjo me shpresën se edhe më shumë njerëz do të zgjohen dhe do të përballen me të vërtetën.

  • Faleminderit për vlerësimin dhe kontributin tuaj.

  • 1ste x këtu, por ende duke kërkuar për disa vite ... për të vërtetën ... msm nuk është menjëherë pika më e mirë e informacionit që ne të gjithë po kërkojmë ... por me të gjitha presionet e saj .. presion ... presion .. nisja daycare..work..kids ophale, .. shqetësimet e ushqimit .. .. shikuar tv..kids në krevat .. lumë nos news..cute seri dhe në shtrat .. pjesën tjetër të jetës tuaj pothuajse të njëjtin ritual..the nuk është për t'u habitur që sigurisht në vendin tonë 85 për qind e vendit tonë fle dhe nuk ka kohë për t'u zgjuar ... punë e madhe martin zgjohen të gjithë ata .... ngadalshëm, por steady.mvg cornelis

GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër