Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Miliarda shkurtime në kujdesin shëndetësor ndërsa familja Poot kap miliarda?

Miliarda shkurtime në kujdesin shëndetësor ndërsa familja Poot kap miliarda?

Duket se diçka duhet bërë në Holandë para se njerëzit të fillojnë të zgjohen. Edhe një herë miliarda duhet të priten dhe këtë herë është kthesa e kujdesit. De Telegraaf shpall numrin dramatik të sotëm njëqind mijë të pushkatuar në kujdes. Unë do të doja të ju inkurajoj që të mendoni në atë kontekst përse kaq shumë miliarda duhet të ndërpriten? Ku shkojnë të gjitha paratë? Jo vetëm që punonjësi mesatar i kujdesit shëndetësor do të shqetësohej nga pagat e larta të menaxherëve në këtë sektor; Hidhni një sy në pamjen e madhe të asaj që po ndodh në Holandë në botën e errët të të bardhëve, kështu që ju keni një ide se si është ndarë tortë. Kjo faqe ju jep një pasqyrë të vogël për këtë.

E premtja e kaluar - shumë taktik në ditën që ekipi kombëtar holandez do të luante ndeshjen e parë të Kupës Botërore - shitjen e saj Kompani Chipshol njoftoi. Të nesërmen, raportuesi i mediave të tyre raportoi Micha Kat se ai nuk do të paguhej më nga kjo familje Poot. Unë po ju them se të gjitha këto janë pamjet e çajve, për t'ju tërhequr vëmendjen nga fakti se ekziston një marrëveshje midis shtetit holandez dhe familjes Poot, në të cilin kanë kapur miliarda përmes librit të zi Demmink. Micha Kat padyshim që di shumë mirë brenda informacionit nga familja Poot dhe natyrisht që ai ka qenë në këtë komplot për vite me rradhë. Dëshmi e vështirë për një marrëveshje të tillë sigurisht nuk është atje; se informacioni natyrisht nuk rrjedh. Është vetëm një vlerësim i situatës dhe kjo është arsyeja pse unë vetëm dua ta paraqes këtë për ju si një konsideratë. Në këtë rast, ju jeni veçanërisht të interesuar në miliarda pretendojnë që familja Poot gjithmonë shpalli në reklama. Mbi të gjitha, ju duhet të shikoni në faktin se ata tërhoqën një njeri financiar i cili vetëm tregon fytyrën e tij kur ka miliarda për të shpenzuar: Robert Rubinstein.

Vlerësimi im është se kjo familje Poot, të cilën e përmenda më parë si grupi i mafias Poot, në konsultim me BV Nederland nëpërmjet sapunit të fondacionit 'spijker i ndryshkur' dosja Demmink - atë që ata përdorën për herë të parë si një libër i zi për të vënë nën presion Holandën - duhej të kontrollohej në mënyrë të kontrolluar pas mbylljes së kësaj marrëveshjeje. Duhej të bëhej një histori aq e dobët ligjërisht, sa ishte, sa që askush nuk e shihte më mirë në të. Ajo ka arritur mjaft mirë. Presioni përfundimtar mbi BV Holandë me gjasë u ushtrua duke angazhuar një kërcënues të rëndë Jack Abramoff. Jack Abramoff mori reduktimin e ndëshkimit duke punuar në një hetim të FBI-së, por në fakt është vetëm një kriminel i dënuar me përvojë personale në abuzimin e fëmijëve. Ai krijoi një reputacion si dikush që dehidroi dhe rrëmbeu fëmijët në mënyrë që t'i keqtrajtonte ata në hotele nga njerëz të rangut të lartë për grabitje. Për këtë ai e filmoi abuzimin. Bashkëpunimi me këtë mashtrues ishte, padyshim, padiskutim nga zëdhënësi i medias së tyre Micha Kat në transmetimin e tij të 4 April 2014 (shih këtu).

Ajo që ka ndodhur pikërisht prapa skenave, është ende duke menduar, por duket se BV Hollandia është zhvatur për miliarda. Dhe këto miliarda duhet të vijnë nga diku. Pra, familja 1 dhe patsy e saj si Micha Kat mund të faturojnë miliarda ndërsa familjet e tjera po ndihmohen në prishje si rezultat i reduktimeve për të kollitur këto miliarda. Është koha për barrikadat. Është koha për të parë se mbulimi mediatik i këtij rasti është plotësisht mashtrues. Pse mediat nuk bëjnë asgjë me bashkëpunimin e vërtetuar mes grupit mafioz Poot dhe Jack Abramoff? A nuk është thjesht relevante? Është mega relevante! Ajo tregon se ata bashkëpunojnë me një shantazh të dënuar dhe se ekziston një nevojë për të hetuar këtë çështje me kocka. Asnjë nga këto nuk ndodh. Dhe meqënëse mediat janë zëdhënësja e Holandës BV, ne mund të përfundojmë vetëm nga fakti se ekziston një marrëveshje ndërmjet BV Nederland dhe familjes Poot.

A punoni në kujdesin shëndetësor dhe do ta gjeni së bashku me atë njëqind mijë kolegë të tjerë të bezdisshëm që ju humbni punën tuaj? Pastaj përzihni Schiphol Rijk dhe thërrisni kompaninë Chipshol për të pyetur nëse e kanë rezervuar atë para diku në, për shembull, Fondi TBLI nga Rubinstein. Sepse kur familja Poot pretendon se duhet të kapë para për shitjen e tokës, guxoj të besoj se ata tashmë kanë plaçkën.

Lista e lidhjeve burimore: Telegraaf.nl, TBLIgroup.com

Të gjitha aksionet 163
468 ad

8 Comments

 1. Nuk do të më habiste që ky Abramoff kriminel përmes infiltrimit në botën pedoseksuale ka kohë që shënoi imazhe të Joris Demmink me ndihmën e disa miqëve sionistë dhe ndoshta Mossadit. Ndoshta Mossadi ka imazhe direkt nga administratorët sionist të Turqisë. Pastaj një koment nga Micha Kat është gjithashtu më mirë për të vendosur, "Me vjedhësit një merr crooks". Ata me siguri kishin shokun e matëses Joris Demmink dhe me atë të qeverisë holandeze.

  • Unë gjithashtu mendoj në atë drejtim. Prandaj Harro Knijff - avokati i Demmink - nuk bën asgjë dhe ai bëhet shumë nervoz kur e telefononi ... Ai duhej të kujdeset për Pootin së bashku me kampin që anija do të dërgohej në heshtje përsëri. Kush dhuron një ton për një fushatë reklamuese në De Telegraaf për të zgjuar Holandën?

   • Kam frikë se një shpallje e tillë nuk do të postohet.
    Procesi i Demmink është si një qiri natë, me të vërtetë. A ka dëgjuar dikush për ndonjë gjykim penal?

 2. Dy nga inspektorët e IGZ, të cilët, sipas një specialisti të lëndimeve personale të njohura në nivel kombëtar, dështuan në rastin e 'Jansen Steur' kanë edhe një punë tjetër. Një inspektor kryesor tani punon për Achmea (një ankesë disiplinore shkon kundër tij), tjetra është në Bordin Mbikëqyrës të Spitalit Wilhelmina në Assen dhe - po - ai është me të vërtetë i shqetësuar me "Cilësinë". Ai u paralajmërua këtë muaj nga Gjykata e Disiplinës Mjekësore.

  Natyrisht punëtori mesatar i kujdesit shëndetësor shqetësohet nga pagat e larta të menaxherëve në këtë sektor dhe ai vështron pamjen e madhe të asaj që po ndodh në Holandë në botën e fshehtë të jakës së bardhë.

  Ai e di shumë mirë se ëmbëlsirat e reja po priten çdo herë.

 3. I pështirë të gjitha këto dhe oldies janë fjalë për fjalë dhe në mënyrë figurative në mut !!!
  Ajo është e pazgjidhur në KLOL, bujë në lidhje me kameraman etj etj gjithashtu që do të përfundojë në një mënyrë të kontrolluar.
  Pse njerëzit janë kaq të shkurtër për të vazhduar me avull, siç themi këtu në jug, ndërkohë që nuk ka më kuptim?
  Ky vend humbet pa ndonjë arsye nëse të gjithë qëndrojnë në gjumë!

  • Maasdonk @ Unë sigurisht që nuk jam i shkurtër. Për fat të keq, situata të caktuara thjesht vendosin shpinën kundër murit. Këtu nënkuptoj situata në kujdesin e të moshuarve. Javën e kaluar shumë drama në shtëpinë ku jetojnë prindërit e mi. Më vjen keq, harroj fjalën kujdes. Kam shqetësime të tmerrshme për këtë. Pas një jave të mbushur me dhimbje dhe shumë ankesa nga nëna ime e vjetër 90 e shprehur në pleqëri, të dielën bomba u plasua. Pas një jave të plotë me 2 x një ditë një vizitë nga ana ime dhe vizita të ndryshme nga GP në nënën time, ajo shkoi kaq tmerrësisht të gabuar të dielën e kaluar. Nga e premtja jl nëna ime thirri netë dhe brohoriti për një mjek. Për fat të keq pa rezultat. Ajo është mbajtur e ëmbël gjatë atyre ditëve me njoftimin se një psikiatër do të vinte të fliste me të ditën e martë 17 qershor (dje). Sipas stafit të infermierisë, ajo kishte një shkak psikologjik që e bëri nënën time të ndihej aq keq. Me rezultat se ata janë hyperventilated !!! Sinqerisht, unë gjithashtu hyra në atë histori dhe unë, me shumë përsëritje, bëra stërvitje frymëmarrjeje me të. E shtunë u ul në shtratin e saj dhe pashë sa ishte e sëmurë. Në njoftimin tim se unë do të thërrisja një doktor, u bë e qartë se kjo ishte puna e tyre dhe se nuk kisha nevojë të merrej me të. Të shtunën natën, nëna ime e quajti 112 disa herë. Fatkeqësisht duhet të ketë një 0 nga ajo shtëpi dhe ajo nuk e ka atë. Ajo donte të pyeste nëse policia mund të dërgonte një mjek. Në mëngjesin e hershëm të mëngjesit, nëna ime më ka thirrur përsëri. Së bashku me mikun tim shkuam atje sa më shpejt që të ishte e mundur. Ajo që kemi gjetur nuk mund të përshkruhet në detaje këtu. Përsëri mjeku nuk ishte i nevojshëm. Përsëri, njeriu i parave do të vinte në zgjidhje të martën. Unë kam kërkuar një numër telefoni nga mjeku në detyrë. Kam marrë atë dhe stafi pleqsh u tërhoq. Ne nxituam me një transport në spital me një grua gjithnjë e fikur të vitit 90, ku kishim një takim në orët 15.50. Nga stacioni i GP-së ne u dërguam menjëherë në Ndihmën e Parë. Pas disa ekzaminimeve dhe veprimeve, u kthyem në shtëpinë e pleqve në orët 23.30. Ka pasur rezultate injeksioni morfine, kateteri i aplikuar dhe kujdesi i dashur i mjekëve dhe infermiereve të Spitalit Antonius në Leidschendam. Përfundimi mjekësor: dështimi akut renal. Për fat të keq për infermierinë në shtëpinë pleqsh duhet të them se anomaliteti mjekësor ishte shumë më i ulët se në mes të veshëve të nënës sime. A është kjo një prerje? Jo, kjo nuk është e interesuar. Ajo nuk kujdeset për një arrë të vetme që mungon nga një grua e 90. Infermieret e mirënjohur lanë aty natyrisht. Ata janë gjithashtu atje. Gjëja e çuditshme është që ata shpesh vijnë nga një kolonial i tillë, i cili dikur i përkiste neve. A është ende diçka e mirë për diçka. Dje për një vizitë në urolog. Të enjten tek një mjek tjetër dhe sa më shpejt të jetë e mundur në tryezën e operimit. Kjo është nëna ime e 90 duke pritur pasi të gjithë ata shifra të pashpresë do të ju tregojnë se kjo ishte e gjitha triggeritis. Prishje / mosinteresim !!!

 4. Oh, mos harro të përmend që më është kontaktuar dje nga një punonjës i shtëpisë. Bollgur nëna ime ka marrë tashmë 2 mëngjes është "jo" në paketën e saj të kujdesit ..................
  Ne duhet të dalim me një zgjidhje për këtë!

 5. @ elien gjithashtu kam përjetuar këtë me të dy prindërit, ata tani janë të vdekur.
  Pa hyrë në detaje e pranoj historinë tuaj, mosinteresimi, shpërdorimi i pushtetit, kujdestarët e tmerruar, ata që po ndihmojnë është diçka tjetër.
  Të gjitha në të gjitha, në 8 këtë vit unë kam pasur një mosbesim të qeverisë dhe të gjitha tentacles e tyre!
  Gënjeshtra gjithashtu mbretëron në "shtëpi pleqsh"
  Lubrifikoni bollgur, por në flokët e tyre ose me shpesh 100 kilogram ,, menaxher ,,,

GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër