Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Miliona shënim: gjithçka po shkon më mirë, sepse vijnë zgjedhjet

Miliona shënim: gjithçka po shkon më mirë, sepse vijnë zgjedhjet

Shkon mirë me ekonominë! Ne rritemi si një shtizë dhe papunësia bie! Jeroen Dijsselbloem është kthyer në kostum majmun me një valixhe në foto! NOS.nl raportoi dje [quote] Falë përmirësimit të ekonomisë dhe pak vërshimeve, qeveria mund të rrisë 1,5 miliard për një numër çështjesh që partitë qeveritare VVD dhe PvdA e konsiderojnë të rëndësishme. Për shembull, ekziston 450 milion për sigurinë, 300 milion për mbrojtje, 200 milion për arsim, 100 milion për reduktimin e varfërisë dhe 400 milion për lehtësimin e kujdesit të moshuar. 50 milion është rezervuar për partnerët e sëmurë kronikë. Sigurisht që nuk përmendim se këto janë fjalë të zbrazëta dhe se ne e mbushim një vrimë me tjetrën, sepse vetëm duhet të dish se gjërat po shkojnë mirë! Super e mirë! Jo për asgjë nuk ishte shënimi milion i rrjedhur. Është e gjitha për marketing dhe për këtë arsye koha. Zgjedhjet po vijnë dhe Mark Rutte dhe bandës së tij grabitës duhet të marrin një rritje të imazhit. Kjo është arsyeja pse sot Mark Rutte dhe pjesa tjetër e kabinetit klloun përshkruar si një pallua nga Telegraaf.

Ne nuk i kushtojmë vëmendje të gjitha atyre dyqaneve që janë bosh në qytete të ndryshme. Ne nuk i kushtojmë vëmendje të gjithëve sinjale globale që tregojnë qartë se bar është i keq. Sigurisht që nuk do të flasim për miliarda që ...

Të gjitha aksionet 0
468 ad
GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër