Pages Menu Navigation

Autoriteti i pyetjeve Mendoni për veten tuaj

GOOGLE AD

Të vlerësojë në mënyrë kritike sulmet nga mendimi i komplotit ndaj terrorizmit?

Të vlerësojë në mënyrë kritike sulmet nga mendimi i komplotit ndaj terrorizmit?

Në Francë, mendoi policia që të ketë filluar tashmë. Sulmi mbi 'kundërshtarët' gjithashtu duket se po hapet në Holandë. Ku NOS injoruar fillimisht, ishte javën e kaluar kërkimi i kontaktit dhe unë do të ishte në një program radiofonik të rinjve e kaluar e shtuna 1 17 janar të akuzuar për mendimtarit më famëkeq konspiracion Holandë. Në intervistën e mëposhtme tregon se si reporter politik Nathalie Saint-Cricq thotë se kushdo tilla si shkollat ​​refuzuar për të vëzhguar një minutë heshtje për Charlie Hebdo dhe kushdo që nuk beson në versionin zyrtar të historisë, që do të identifikohet, duhet të trajtohen dhe duhet të ri-integrohen në shoqëri. Pra, liria e shprehjes vlen vetëm për një Rothschild fletë që bën karikaturat provokative, por jo për njerëzit që nuk besojnë në leximin zyrtar të sulmit? Kjo ndjehet si një shtet policor dhe duhet të trembë çdo person me mendje të drejtë. Për fat të keq kjo nuk do të funksionojë. Njerëzit janë plotësisht të tronditur nga mediat dhe mos u mërziteni të mendoni në mënyrë kritike.

Aty ku mendimi kritik fillimisht ishte etiketuar si 'mendim konspirativ', tani fillon të shtypet në cep të 'terrorizmit' dhe 'të rrezikshme për shtetin'. Mendoni përsëri për konceptin e mendimit të komplotit. Keni komplotuar ndërtuesit dhe analistët e komplotit (ata që shpërthejnë një komplot). Ah, ndoshta 'mendimtarët e konspiracionit' kanë vetëm një shizotipal çrregullim personaliteti. Nuk ka dyshim për një "mënyrë të të menduarit", por thyerja e pranimit shoqëror "nuk mendoj". Termi 'menduarit komploti duket të jetë një njollë e krijuar nga ndërtuesit e komploteve për të ndaluar njerëzit në një kënd qesharake, kështu që njerëzit nuk guxojnë të mendojnë në mënyrë kritike. Prandaj stigma ndihmon kryesisht për të mbajtur komplotet. Në fund të fundit, nëse njerëzit nuk guxojnë të mendojnë në mënyrë kritike pas saj, është më e lehtë të mbash komplot. Sa kohë mund të vazhdojë mendimi i pavarur ose do të ketë së shpejti bastisje dhe të bëhen njerëz në Europë kampet e ri-arsimimit squished? Mendoni për këtë tha, tha en tha tani që është ende e mundur.

Të gjitha aksionet 834
468 ad

16 Comments

  • ne të paktën e dimë pse kjo skenë "e tmerrshme" e dhunshme nuk duhet të shihet më në televizion.

   Mos harroni konferencën mbresëlënëse të shtypit të "gruas" së agjentit që bën thirrje para së gjithash për paqen
   pa lënë një lot për të ashtuquajturin burrin e saj të vdekur [gjithashtu qartë tani]

   ajo kotzen vërtetë zum si mediat kryesore janë bashkëfajtorë në shumë gjak atë që do të rezultojnë nga ky flamur të rremë nga jo vetëm duke bërë punën e tyre, por dita në të cilën për të lexuar gënjeshtrat e teleprompter dhe popullsisë leshi mbi për të kthyer sytë.

   Sidoqoftë, në sajë të përplasjes së mediave të tyre, emrat dhe numrat janë të njohur për ardhjen
   Komisioni për trajtimin e shtypit 2.0

 1. Kjo është një ndryshim të qartë në Hapësinor vizuale (shumë të ndjeshme, me një tru dominuese djathtas) dhe mendjet fjalë, (ato me një hemisferë dominues majtas) Mendjet fjalë nuk janë në gjendje për të parë lidhjet, të tilla si imazh-mendjet. Prandaj, ne e hodhi poshtë si persona të pakuptueshme janë shpesh një çrregullim mendor, dhe ne veçanti nevojë dhe kudo që të jetë e mundur të mbahet në medikamente gjumit. Për fat të keq, ajo do të përfundojë negative për ne, pasi ne e quajmë mendimtarët janë vetëm rreth 10%, kundrejt tjetër 90%.
  Unë vetë duhet të përtypë 3 vjet antipsikotikët dhe ilaqet kundër depresionit, si u gjet çrregullim bipolar në mua. Unë jam 4 muaj pasi u ndal duke marrë të gjitha medikamente dhe unë mund të them unë kurrë nuk kam ndjerë në mënyrë të qartë mua dhe që kam gjetur faqen tuaj Martin Vrijland, mendojnë se vjen si në shtëpinë time në një vaskë të nxehtë. I gjithë falënderimi për ju Martin, të mbajtur në të mirë dhe ne mund të merrni në atë kamp, ​​ne kemi 10 tonë% ende së bashku.

  • Kjo është shumë e mençur, sidomos për të mos dashur të varet nga ilaçet. Mendoni se ka mjete natyrale për të mbështetur dhe trajtuar mirë energjinë tuaj. Dhe pyetja është nëse është një çrregullim.

   • Faleminderit vajzë e vogël, unë mendoj se kjo nuk është një çrregullim as. Por kjo riagg e bën këtë në mënyrë që të vazhdojë të përshkruajë ilaçe, pasi që unë u trajtova vetëm me ilaçe dhe asgjë tjetër. Ajo që gjeta shumë e çuditshme dhe kjo është arsyeja pse unë e ndala atë. Ajo thjesht shkon kështu, pilula gjithnjë e më shumë dhe po dobësoni më tej. Unë pyeta për trajtime të tjera dhe u tha se unë isha shumë i zgjuar për mënyra të tjera ?? Dhe që unë mund të jepja kurse vetë. Është 1 shaka e madhe që kujdeset për shëndetin.

 2. Kamera e vjetër dixhitale ka dhënë frymën, si të gjitha produktet që prodhohen vetëm për pak kohë. Në ëndrrën time disa ditë më parë kam marrë fotografitë e Theo van Gogh. Ai u shfaq pasi u fsheh në NL pas një operacioni të flamurit të rremë në NL. Fotografitë u publikuan. Unë u akuzua për terrorizëm. Rastësi? Është një ëndërr. Por ende. Shteti i policisë së Holandës ka qenë prej kohësh një fakt. Vetëm rregullat që varen rreth qafës si një zinxhir i padukshëm janë të shtrënguara. (Të gjitha bazat e të dhënave janë të lidhura së bashku.)

 3. "Mendimi më famëkeq i konspiracionit në Holandë"

  Për fat të mirë, vizitor i arsimuar, më i arsimuar dhe i sinqertë i kësaj faqe cilësore e di kush thotë.

 4. Ju duhet të trajtohen për më pak. Vuajtur nga fqinjët treitereien dhe kur kam takuar punëtorin social për të pyetur atë se pse unë kam lëvizur në shtëpi para dhe fillova të them se kam pasur kur erë ishte e qartë të saj. Drejtpërdrejt në GGZ!
  Pra, nëse keni ide të tjera ju jeni plotësisht në rrezik dhe duhet të riprogramoheni së shpejti. Pill në të, apo jo, një çip në mënyrë që trurin tuaj të rivendoset.

 5. Kjo ishte në Amerikë, dhe tani ata duan këtu ... dhe çfarë unë shoh, po numri 7 përsëri ... .nu 7 milion publikimi Charlie Hebdo ... ..How tani hype ka ende për të ... .what tjetër NOS lajm ... gënjeshtër ... Papa në Manila, por dje ishte tashmë në CNN gezegt Papën pas disa orë ajo ishte zhdukur për shkak storm..vandaag gjithë nënshkruajë 6 milionë njerëz mbrapa era dhe shiu ... Cila masa Papa ishin ,, belgium thotë se ka pasur 3 milionë ... ..but 6 milionë që kanë besim në papës, më të lartë ndonjëherë ... edhe kjo ne dëgjojmë gjithmonë ... vera të nxehta në arkiv, sipas CNN edhe të botës .. etj etj.

 6. në rimëkëmbjen e republikës është tani edhe një e bukur ... të ashtuquajturat të afërm të cilët janë në një gjurmë, dhe me gazetën e re në foto Smilend madh, ashtu si foto pas 2011 bombë zjarri ???

 7. gabim belgjik? teleteksti thotë 6 milion për Papa, por nëse shkon më tej thuhet kreu ... 3 milion për masën dhe nëse moti ishte më i mirë do të kishin arritur 6?

 8. dje në teletext Hollandë ... Obama i cili bëri thirrje për disa vende në BE ... muslimanët duhet të integrohen më shumë, sepse në Amerikë myslimani ndjen amerikan? sa sulme ekzistojnë atje - vetëm maratonën e Bostonit? Kjo ishte tashmë nga sot ... edhe cnn kanalin e propagandës që tha se ka sulme në? france ... belgium..and germany ????? dhe Holanda u përmend, por a nuk do të kishte rrezik? Kreu i telegrafit ishte njësoj i ndryshëm? kështu që në këto vende 3 mund t'i shohim flamujt e rremë ... ata u arrestuan në Greqi, por ato nuk janë pjesë e saj? jo që nuk është përmendur nga CNN dhe papritmas kudo në Gjermani Belgjikë ... arrestohen terroristët e Francës? .Dezelfde CNN i cili Merkel bëri thirrje për të siguruar që bojkote kundër Rusisë ishin me erdhi dhe deflacioni EU raportuar disa muaj më parë, e cila tani është një januarie 1 në BE?

 9. Një klasë sunduese duhet gjithmonë të iniciojë dhunë në mënyrë që të ruajë pozicionin e saj. Dhe kjo është arsyeja pse përgjithësisht është shumë e dobishme për të tërhequr vëmendjen e dhunës së tyre të vazhdueshme ndaj armiqve të jashtëm. Pra, ndani dhe sundoni mbi njerëzit. Klasat sunduese janë përgatitur për shekuj me radhë për të iniciuar dhunë kundër qytetarëve të tyre, me qëllim që t'i mashtrojnë ata dhe t'i vendosë ata kundër armiqve të jashtëm të ndërtuar.

  Në këtë minutë 6 pasqyra e një serie të flamujve të rremë kalon nga Suedia në Shtetet e Bashkuara. https://www.youtube.com/watch?v=sNRh1vlGksk

 10. Askush nuk mund të padisë Charlie Hebdo për shkelje të ligjit? Neni 1 në Kushtetutë dhe Neni 137c? Mendoj se po ndodh edhe në legjislacionin evropian. Ju jeni një kriminel nëse shkelni ligjin?

  • Ne jemi kriminelë nëse shkelim ligjin. Ata që kanë bërë rregullat / ligjet duket se gjithmonë e shkelin atë pa u dënuar, por 1x.

   Nëse i rezistoni kësaj, mund të shpresoni vetëm që gjyqtari juaj nuk është dikush që është zgjedhur nga sistemi (bashkohet me lojën e elitës). Ndonjëherë, shumë dhe shumë shpesh, nganjëherë njerëzit kanë një gjyqtar që është neutral në një rast, por në shumicën e rasteve jo.

 11. Nëse ju jeni një kriminel në Holandë varet se kush janë miqtë tuaj ...

  Por Martin ka të drejtë, ka filluar ...
  Ligji gjithashtu nuk vlen për Youtube, i cili heq një film të flamurit të rremë Charlie Hebdo dhe pastaj tregon mesazhin;
  "Oops, diçka shkoi keq. Ndoshta ka një vidë të lirshme diku ... ", ku mund të shihet një figurë e Televizioneve të vjetra të grumbulluara ....
  Çfarë është kjo? Përpjekje për humor? Jo, është fyerja me qëllim dhe tallja e kujtdo që dyshon në mbulimin e NSB ...
  Këta miq të rangut të ulët Gestapo nuk mund të ndalojnë vetëm fyerjen ....
  Ndërkohë kryerjen e krimit të rëndë duke marrë pjesë në operacionet e propagandën e luftës dhe flamurit rreme, ata shkelin ligjet e privatësisë dhe kompanitë që vrwijderen filma censurë me dëshmi e mashtrimit nga ana e qeverive tona ....
  Bllokojeni dhe shpejt.
  Nathalie Saint-Cricq si një nga të parët si ... Ju jeni me të vërtetë psikotik kur bëni deklarata të tilla. Ose vetëm nazisti ...

GOOGLE AD

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër